Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ^Boss


^Boss
őstag

szoval adodott egy olyan lehetosegem, hogy tudom boviteni a gepet.

2 lehetoseg jon szamitasba:

marad a lapom ( ASUS P4C800-E DELUXE ) es belerakok egy 3.4c-s P4-et a mostani helyett.

Vagy a masik, hogy AMD-re valtok, termeszetesen A64-re, de mivel ezeket annyira nem ismerem, kene egy kis segitseg..

ami a lenyeg: az ar:100 korul kene mindenkepp kijonni.

(#2) lol válasza ^Boss (#1) üzenetére


lol
senior tag

mire használod? szvsz a 3ghz procid simán menne 3.4-en... főleg ILYEN ramokkal, inkább vegyél új vgat ;) amúgy én maradnék intelnél

(#3) antikomcsi válasza ^Boss (#1) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Hali!
Nos én amd párti vagyok, de ha tudsz szerezni egy jó procit a jelenlegi lapodba, akkor miért akarsz lapot is, procit is cserélni?
Szerintem rakd bele az új p4-et!..........szerintem..............

(#4) csoki válasza ^Boss (#1) üzenetére


csoki
senior tag

sztem is inkább videókártyát cserélj...

bár ha nem játszol (amit kétlek :D), akkor cseréld ki nagyobb procira aztán kész is :) (de simán fel is húzhatnád annyira a procid is akkor meg már tényleg videókártyát kéne venni :DDD )

(#5) ^Boss válasza lol (#2) üzenetére


^Boss
őstag

igazabol mondom, ez egy jo lehetoseg, mert csak radobok a mostanira, tehat nem veszek tkeppen ujat, eshat miertne legyen gyorsabb, ha alig kerul vmibe.

(#6) DopeBob válasza ^Boss (#1) üzenetére


DopeBob
addikt

tuning + uj vidkari sztem is :) 6800GT... szerintem :DDD

MZ/X

(#7) ^Boss válasza csoki (#4) üzenetére


^Boss
őstag

lesz az tavasszal.

(#8) ^Boss válasza DopeBob (#6) üzenetére


^Boss
őstag

x800xt lesz majd mondom tavasszal, szal vidikari nem kell most meg :)
valtsak, vagy maradjak intelnel? mindig is intel-es voltam, de most tenyleg en, aki szinte csak jatszani hasznalom lehet jobban jarnek 64-gyel, de a 3800+, ami igazan kene azmeg nagyon draga. :)

(#9) ^Boss


^Boss
őstag

off : nektek is nagyon lassu most a ph! ?

(#10) lol válasza ^Boss (#5) üzenetére


lol
senior tag

szvsz nem éri meg pénzt kiadni, mire kell ekkora teljesítmény? csben legyen + pár fps? amd64 vlmiben gyorsabb vlmiben lasabb... gondolom 754es cuccról lenne szó?

(#11) gézu válasza ^Boss (#1) üzenetére


gézu
őstag

A proci cseréje nem fog gyorsítani a gépeden,a 3GHz amúgy is elég még
manapság,inkább videokarit kéne cserélned,pl. 6800GT-re.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#12) lol válasza gézu (#11) üzenetére


lol
senior tag

Bővebben: link
:((

[Szerkesztve]

(#13) gézu válasza lol (#12) üzenetére


gézu
őstag

Hiába mérgeskedsz,akkor is hülyeség kiadni egy halom zsét egy
új prociért és a 9600-os miatt kapni egy ugyanolyan lassú gépet,
mint most videót cserélni és később a procit.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#14) ^Boss válasza gézu (#13) üzenetére


^Boss
őstag

ugylatom tleg nem erted :)

hat a64 lehetne 939-es is, lattam aztis eleg jo arban
gezu: erre radobok egy 5-ost es megvan a 3,4-es, v. picit tobbet dobok ra, es a64.
nem sok zset koltenek el, dehamar van lehetoseg, gyorsitok

(#15) gézu válasza ^Boss (#14) üzenetére


gézu
őstag

Ha a 3.0-asra csak egy ötöst kell rádobnod és 3.4-est kapsz,akkor
nem szóltam,az tényleg jó üzlet.:)

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#16) lol válasza gézu (#13) üzenetére


lol
senior tag

nem azért mérkeskedtem, hanem mert 3 hszel felette ott volt, hogy tavasszal vesz vgat... csak 8db hszt kelett volna végig olvasni

(#17) ^Boss válasza DopeBob (#6) üzenetére


^Boss
őstag

miez? elkuldi magatol.

[Szerkesztve]

(#18) DopeBob válasza ^Boss (#17) üzenetére


DopeBob
addikt

:F

MZ/X

(#19) ^Boss válasza ^Boss (#17) üzenetére


^Boss
őstag

nezem a hsz-eket, es elkuldott egyet a nevemben 0 uzenettel :D

(#20) ^Boss


^Boss
őstag

up!

939-es AMD-ben gondolkozok, ha AMD-t veszek, esetleg alaplapot is ajanlhattok, bar en az ASUS-ban bizom, es azis jo lenne, ha ASUS lapokat ajanlanatok, amik 939-esek, es nforce chipsetesek. :)

(#21) antikomcsi válasza ^Boss (#20) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Hali!

asus lapból szerintem ez ajánlható:

Bővebben: link

(#22) Dilikutya válasza ^Boss (#8) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem járnál jobban. Max pár fps, meg pár pont plusszban a 3dmarkban, de semmi lényeges, érzékelhető. egy gyorsabb vga többet érne. a procit meg inkább tuningold, van abban több kakaó is, mint 3.4GHz. 600-700MHz-et még szerintem simán rányomhatsz. szerintem. De lehet, hogy menne még magasabb órajelen is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23) ^Boss válasza Dilikutya (#22) üzenetére


^Boss
őstag

dilikutya: cga lesz tavasszal, ezt mindenkepp bovitem, ha csak kicsit is, ehhez kene tipp ;)

(#24) Dilikutya válasza ^Boss (#23) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mit kell ezen bővíteni. Húzd kicsit a procit... vagy vegyél egy DVD írót :) Új procit nem sok értelme van.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#25) ^Boss válasza Dilikutya (#24) üzenetére


^Boss
őstag

zarhato, ugylatom senki nem erti, hogy kis befektetessel tudok jobb cuccot venni.

(#26) Dilikutya válasza ^Boss (#25) üzenetére


Dilikutya
félisten

Őszintén szólva, mit vársz? Beszéljünk rá? Nem mind1, mi mit értetlenkedünk? Ha neked kell, vedd meg. Te dolgod.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#27) lol válasza ^Boss (#25) üzenetére


lol
senior tag

csak úgy offként lenne pár kérdésem > mire használod a gépet? tuningolsz?

(#28) Scream007


Scream007
őstag

bőven jo az a gép.max ha a ram nem dualba megy cseréld ki 2x512re, ha 1gigás modulod van.ha 2x512, akkor nem szoltam.

ja és 6800 kell oda nem proci.procit huzd meg inkább.:C

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#29) SaNyEe18 válasza ^Boss (#1) üzenetére


SaNyEe18
tag

Üdv!

Azt mondtad, hogy tavasszal akarsz venni új videókártyát igaz?

Amid azt tavasszal még mindig elég jól pénzé tudod majd tenni és akkor kéne venned egy S939 lapot amit már mások is belinkeltek amin mellesleg PCI-E van és akkor egy ilyenféle kareszba befektetni minta 6800GT vagy X800XT amit írtál bár én most tuti Nvidiát vennék de eza te dolgod.
Az AGP napjai meg vannak számlálva. Ez van!

Vegetáriánus: régi indián szó. Jelentése: ''béna vadász'' :))

(#30) lol válasza SaNyEe18 (#29) üzenetére


lol
senior tag

1. Az AGP napjai meg vannak számlálva. :U hmm én nagyon lassan számolnám a napokat + mekkora lenne szted a különbség (teljesítményben) egy agp vagy egy pci-e karesz között?
2. 6800GT ellenfele inkább a x800pro, nem az x800xt.


[Szerkesztve]

(#31) Dilikutya válasza SaNyEe18 (#29) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mi az hogy meg vannak számlálva a napjai? Ha most vesz valaki egy tisztességes AGP-s kártyát, szerintem számolgathatja egy darabig a napokat még:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#32) SaNyEe18 válasza Dilikutya (#31) üzenetére


SaNyEe18
tag

Igen ugyan ez volt a helyzet a PCI-al is nem?
Ha meg úgyis gépfejlesztésen töri a fejét akkor inkább vegye meg most mint mondjuk 1 év múlva mert az a kidobott pénz és nem az, ha most megveszi kicsit drágábban ugye alaplap+videókari nem olcsó mulatság!
Így értem

Vegetáriánus: régi indián szó. Jelentése: ''béna vadász'' :))

(#33) ^Boss


^Boss
őstag

van egy uj asus lap, ami tudja SLI-t, azaz a 2 nvidia kari osszekapcsolasat :)

nemtom mennyi lesz.. ;)

3800+-ost nem lehet mo-n kapni normalis aron? 2500+ aquaba eleg olcso, olyan 80 korul nincs 3800+? mennyi vel jobb? nem voltam nagyon amd-s eddig, szal nemtom mivel jobb a 3800+? csak orajel, vagy cache is esetleg?

(#34) ^Boss válasza ^Boss (#33) üzenetére


^Boss
őstag

az 3500+, nem 2500+ :)

(#35) lol válasza ^Boss (#33) üzenetére


lol
senior tag

picit nézz már utána... > Bővebben: link amúgy korábban belinkelték azt az asus lapot!
elég olcsó, 80ezer khmm khmm :U

Szerk.: lécci válaszolj a #27re

[Szerkesztve]

(#36) Jenő válasza lol (#35) üzenetére


Jenő
aktív tag

Már írta, hogy játékra használja főleg a gépét.

Amúgy most teljesen mindegy, mire használod a gépet, az A64-et most sokkal jobban megéri megvenni, mint egy P4-et. A 3800+ és a 3500+ között csak 200MHz -nyi órajelbeli különbség van. Mindkettő 512K L2 cache-sel rendelkezik. Mennyi a két proci közötti árkülönbség?

(#37) ^Boss válasza Jenő (#36) üzenetére


^Boss
őstag

igy mar oke, akkor tehat a cache ugyanannyi? az arkulonbseg? :D kb 100 rongy :D

jatekra, renderelesre is fogom a kozeljovoben, tomorites, stb.

es meg1: ez nem az az asus lap, amit belinkeltel, ez nforce 4-es ! es van rajta mondom SLI, vagy mi!

(#38) Jenő válasza ^Boss (#37) üzenetére


Jenő
aktív tag

Akkor szerintem inkább azt a 100000 forintot tedd félre, okosabb dolgokra, például a tavaszi videókártya-bővítésre. Ennyit nem ér meg az a 200MHz, annak tudatában, hogy az L2 cache ugyannyi (a tesztek alapján amúgy se számítana sokat, ha 1MB cache-sel rendelkezne valamelyik).

Szerk.: magyar nyelvtan.. :)

[Szerkesztve]

(#39) ^Boss válasza Jenő (#36) üzenetére


^Boss
őstag

csa kerdes, hogy erdemes-e emiatt tobbet kolteni

a 3,4-es northwood-ot megkapom 75-ert, az amd-t a 3500+-ost ugyan olcsobban, 64-ert, de lap is kell hozza, es azt se tudom, hogy milyen lapot erdemes venni.
tanacsokat adnatok lappal kapcsolatban? nforce3-masban nincs is s939-es?
igazabol az ASUS-t nagyon megszerettem, elozo gepben is az volt (CUSL2-C) meg ez a lap is nagyon kiraly, megbizhato, tokeletes. szoval asusban meg nincs nekemvalo, ugy lattam :( (ami nforce 3-mas, es s939-es)
ha oltsatok le, nem nagyon ismerem amd-ket, lehet hogy nincs is s939 nforce 3-mal :D

(#40) Jenő válasza ^Boss (#39) üzenetére


Jenő
aktív tag

Van S939-es lap nForce3 ULTRA chipsettel. Mindjárt nézek neked tesztet, a 3400MHz-es NW és a 3500+ harcáról. Lehet, nem éri meg számodra most platformot váltani.

(#41) ^Boss válasza Jenő (#40) üzenetére


^Boss
őstag

koszonom a segitseget elore is :)

(#42) Jenő válasza Jenő (#40) üzenetére


Jenő
aktív tag

Bővebben: link
Egyenlőre ezt találtam, ami úgy értelmesnek mondható. Hát, mit mondjak? A teszt alapján azt mondanám Intel, de az AMD-nél már ott a 64bit, CnQ. Hosszabb távon, lehet jobb lenne a 3500+. Itt tényleg nehéz dönteni, én azért az AMD-re szavaznék. Alaplapra mennyit szánnál?

(#43) ^Boss válasza Jenő (#42) üzenetére


^Boss
őstag

lap+proc intelnel 75+26 lenne (3,4+IC7) ez ugy 101.
kb ennyit :D
a proc 64 itt tehat a lap lehet olyan 37 max.

(#44) tjhooker464 válasza ^Boss (#43) üzenetére


tjhooker464
őstag

Bazz én a fél gépet lecseréltem és az nem került ennyibe:Y

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#45) SaNyEe18 válasza ^Boss (#43) üzenetére


SaNyEe18
tag

34000 nettóért MSI K8N NEO2-Platinum 54G Nforce3 250U kapsz.
Az MSI se a legalja ;)

[Szerkesztve]

Vegetáriánus: régi indián szó. Jelentése: ''béna vadász'' :))

(#46) ^Boss válasza SaNyEe18 (#45) üzenetére


^Boss
őstag

elgondolkoztato..asus-ban ilyen nf3ultra nincs? :(

(#47) musclemuseum


musclemuseum
aktív tag

Nem akarok külön topikot, ezért itt kérdezem meg, hogy alap+proc+ram cserénél mi a legfontosabb teendő az első indítás előtt?
Úgy értem a biosban kell-e állítani valamit, vagy ez automatikusan úgy van belőve, hogy bárhogy indul? (ezt kétlem)
Adott egy ecskt600-a, egy 400as ddr 256mb, és egy 2400+ sempron.
A proci 333at tud, a lap nem nagyon tuningbarát (nem is akarom húzni), a memória ugye viszi a 400mhz fsb-t.
Nos szerintetek hogy állítsam a memót meg a procit? Szinkronban menjen 333-on, úgy jobb talán?
Nem nehéz ezt beállítani ugye? A mostani láma konfigomhoz képest.. (adatlap)
Thx.

People always talk about the weather...

(#48) I_Am válasza musclemuseum (#47) üzenetére


I_Am
veterán

Mivel Sempronod van nem fogod a memokat az alaplapodban 400-on járatni, mert a Sempronok nem mennek 200-as fsb-n. (legalább is eddig egyet sem láttam ami ment volna)
Alaphelyzetben pedig default bios-al indulj, aztán mikor oprendszer fent van meg a tesztprogik akkor kezdj el tuningolni.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#49) musclemuseum válasza I_Am (#48) üzenetére


musclemuseum
aktív tag

A procit nem is akarom én bántani... :)
A memóriát külön neki lehet engedni a 400mhz-nek nem? Attól függetlenül, hogy a proci nem tudja... így ugye nincsnek szinkronban, de a teljesitmény esetleg nőhet?

People always talk about the weather...

(#50) Dilikutya válasza musclemuseum (#49) üzenetére


Dilikutya
félisten

Sok értelme nincs. Járatsd a procit szinkronban a memóriával, és húzd, ameddig bírja. Szinkronban hajtva gyorsabb.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.