Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Egy byte itt, egy byte ott (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) khalox


khalox
őstag

A minap írtam egy CD-t (író TEAC, program NERO, de amúgy lényegtelen).
A kész CD-n megnéztem, hogy a tömörített állományok (ZIP) jók-e.

Először hibát jelzett az egyiknél, nosza összehasonlítottam az eredetivel és valóban volt 1 (azaz egy darab) byte eltérés. Ezután megvártam míg kiürül a cache, újra próbálom, most nem találja a hibát, a két fájl ugyanolyan.

Erre azért megnéztem a többit is (összehasonlítom az eredetivel). Sajnos egy nagy .CAB és egy lényegtelen EXE nem egyezik (ezeknél is egy fél bájt nem stimmel csak). A 300MB-nyi ZIP meg ugyanolyan most.

Viszont a proggit feltelepítve róla a CAB-ot szó nélkül megeszi és nem jelez hibát benne a telepítő. Most akkor mi van?

(#2) Lomos válasza khalox (#1) üzenetére


Lomos
aktív tag

Feltetelezhetoen valahol hibazik a CRC szamolas, es ezert ad 1 byte hibat...elvileg ebbol kovetkezoen hibas az adat, de ilyen kis hiba javithato a paritas es hibajelzo/javito bitekbol, amennyiben van ilyen a zipben :)

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#3) GeorgeTerror válasza Lomos (#2) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Lehet, hogy hibázik a crc-számítás...

nincs húzva a procid ramod? esetleg ram aszinkron magasabb órajelen?

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#4) Egon válasza khalox (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha tuningolsz, vedd vissza alapra és próbáld úgy tesztelni...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5) khalox


khalox
őstag

Hmmm... látom mindenki ugyanazt mondja, ami nekem is eszembe jutott. Az első dolgom volt, hogy visszavettem a húzást, és utána hasonlítottam össze a CAB-ot az eredetijével, de a probléma továbbra is fennált. A fél bájt eltérés még mindig megvolt (gyanítom, akkor így került a CD-re).

A ZIP-ekben nincs recovery, de azok hibátlanok (megnéztem egy másik gépen is).

A .CAB-ban van? (feltelepítettem, elindítottam, minden jó látszólag)

(#6) khalox válasza khalox (#5) üzenetére


khalox
őstag

Amúgy pedig eredetileg ez egy CDRWin-es CD-image volt CUE-fájllal, csak mivel nagyon kicsike volt (120MB), ezért nem akartam ráírni egy 700MB-os CD-re.

Felmountoltam daemon-tools-sal (3.12), és azt a szóbanforgó CAB-ot nem bírtam lemásolni róla! (98%-nál azt mondta, hogy read error...)

Feltelepítettem a legújabb daemon-t (3.20), de azzal is UA.
Erre kiírtam újraírhatóra, onnét le tudtam szedni mindent úgy.

Kiegészítettem 700MB-ra, kiírtam és minden jó, de mégis gyanús és érthetetlen.

(#7) GeorgeTerror válasza khalox (#6) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

mijen winyód van és mennyi volt a pci sebesség?
seagate-e hisztisek erre, ha jól vettem ki valahol

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#8) Egon válasza khalox (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

Hmmm... Nekem a Nero régebben alkotott olyat .cue-.bin párossal, hogy felírtam ''simán'' (image-ból írás kiválaszt, kiterjesztés *.*-ra átír: akkor még nem támogatta hivatalosan ezeket a formátumokat, viszont általában boldogult velük), és telepítéskor derült ki hogy elcseszte a CD-t (később megpróbáltam tesztként átmásolni az egész CD-tartalmat vinyóra, ekkor derült ki hogy egy 30K-s readme file nem olvasható... Kétszer is megírtam (egyszer RW-re, utána sima R-re), és ugyanaz lett a probléma... Azóta inkább CD-RWin-nel írom az ilyen formátumot...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) khalox válasza GeorgeTerror (#7) üzenetére


khalox
őstag

Alapon van minden. A merevlemezzel semmi gond sincs.

Az a bajom, hogy a CD-n lévő adat eltér az eredetitől, az EXE (Acrobat Reader) hibás, de az nem zavar, viszont egy másik program CAB fájlja is eltér, mégis feltelepül és látszólag hibátlan, ez zavar.

(#10) khalox válasza Egon (#8) üzenetére


khalox
őstag

Ez OK.

De lehet, hogy itt az image volt elevel hibás, mert nem akarta a virtuális CD-ről sem leolvasni azt az egy fájlt, akárhogy törtem magam.

Viszont feltelepült rendesen arról is, mert kipróbáltam (sőt használtam is huzamosabb ideig).

(#11) Egon válasza khalox (#10) üzenetére


Egon
nagyúr

Ehhh, lehet hogy valami olyan rész hibás, amit sosem fogsz használni...:P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) khalox válasza khalox (#10) üzenetére


khalox
őstag

Most próbáltam ki, a CAB-os egy másik gépen is szó nélkül felmegy, de az Acrobat Reader az hibás ott is.

(#13) khalox válasza Egon (#11) üzenetére


khalox
őstag

Na jó, de ha egy tömörített állomány hibás, akkor azt várná az ember, hogy CRC erroros lesz vagy valami.

A CAB is csak egy archive, semmi extra, ezért nem értem.

Esetleg azt a nem túl valószínű eshetőséget vehetném, hogy eredetileg volt rossz és a kiírásnál az újbóli olvasáskor ''kijavult''. :) :) :)

De tényleg lehet igazad van és olyasmi romlott el, amit nem fogok használni soha. :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Egy byte itt, egy byte ott (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.