Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JaY


JaY
csendes tag

Nekem lenne egy problémám.
Cheepobios 1.0(tuningbios) akarok felrakni a fent említett alaplapra.020325 ös alap biost kell felrakni előtte hogy menjen, ez idáig ok.De eaddig se jutok el hogy az alapbios felmenjen.Ott áll le mikor már el kéne kezdenie a beírást.Tehát aminf332.exe 020325l.rom után felismer mindent , BIos file is correct.. stb. és egy <enter> el tovább kell lépni hogy menjen a dolog.
Benyomom hogy mehet. Kirakja a sok kis pontot........... De ott megáll és nem csinál semmit
nem megy rajta végig a szokott kis nyil >......
és ezért nem rakja fel a biost.Próbáltam más verzió felrakásásval de az is ezt csinálta.
Win98 as bootdiskről megy mindez.
Valaki tud segíteni?
thx,
JaY

(#2) hg001


hg001
csendes tag

Hi!

NE a Win98 boot diskjét használd, mert az egy szimulált DOS mód.

Márpedig az AMIFLASH-hez real DOS kell. Vagyis: csinálj mondjuk egy 6.22-es DOS boot-lemezt, azzal menni fog.

Üdv: HG

(#3) JaY válasza hg001 (#2) üzenetére


JaY
csendes tag

És ilyen lemezt hogy csináljak??

(#4) hg001


hg001
csendes tag

Hát, figyi, próbáld meg valahonnan megszerezni/letölteni a 6.22-es v. a 6.0-s MS-DOS-t.

Nem biztos, hogy könnyű lesz, mert eléggé őskövület.

Vagy kérj valamelyik havertól egy ilyen lemezt.

Amúgy úgy tudsz magadnak csinálni, hogy ha van egy ilyen boot-lemez a birtokodban, bootolj be róla, majd tedd be a saját floppydat, majd add ki a sys a: parancsot. A saját floppydra rá fogja másolni a rendszer a szükséges file-okat meg a boot-sectorba is beírja a szükséges dolgokat.

Ha nagyon nem megy, esetleg mailben elküldhetem neked a file-okat, bár nem t'om, hogy ha csak szimplán rámásolnád azokat egy lemezre, akkor menne-e...

Üdv.

(#5) rog válasza hg001 (#4) üzenetére


rog
addikt

nem fog segíteni a 6-os dos..

(#6) fügike


fügike
senior tag

Sztem elég, ha win alatt kimész DOS-ba, és mondod neki, hogy format a: /s. Csak rendszerfájlok lesznek fenn, ráfér a frissítő progi meg a rom. Sőt, még a régi rom és elférne, de azt nálam nem írta ki a K7S5A. (Az Epox lapja kiírta.)

Boci-boci tarka!:D

(#7) guest


guest
veterán

a legegyszerűbb, ha win98 CD-ről bootolsz. Én mindig így szoktam. Aztán azt választod, hogy ''a gép indítása CD-ROM támogatással''. Ezután, ha netán ntfs fájlrendszerű a winchi-d (nekem az), azt ugye nem tudja kezelni a win98, akkor CD-re írd ki a bios-frissítéshez szükséges fájlokat, és onnan indítsd az aminf-et. Nekem egy OCworkbench-es bios van fenn (nem a legújabb asszem), és a 1500+ -os Athlon Xp-m megy 1800+ -on csont nélkül (150 MHz). sok sikert

prohardver vendég

(#8) rog válasza JaY (#1) üzenetére


rog
addikt


de szerintem inkább az aminf332.exe helyett próbálj valami mást találni, ne a 7-es dos helyett.

(#9) JaY válasza rog (#8) üzenetére


JaY
csendes tag

Köszi mindenkinek a segítséget.Sikerült megoldanom.Nem a dossal volt a probléma hanem a amiflashel.Más AMI flash verzió kellett és már ment is a dolog(3.29 essel tökéletesen ment)

JaY

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.