Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  E-tech ipcm01/02 ip kamera (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) actre74


actre74
csendes tag

Osszuk meg tapasztalatainkat evvel az IP kamerával kapcsolatban. Ár / érték aránya nagyon jó :C . A következő specifikációkkal rendelkezik:

1. High Resolution Image Processor with built-in MPEG encoder.
2. Ethernet RJ-45,10/100 Base-T with auto-sensing.
3. Remote view through the IE browser, simply type in the IP adress.
4. 6 infrared LEDs provide imaging in the dark.
5. Many Valuable Internet services: Email, FTP, PPPoE, DDNS, NTP service, User managment, Image quality control.
6. USB 1.1 Interface making it useful as a webcam.

Tapasztalatok: Üzembehelyezése nem ütközik nehézségekbe, segít a pontos leírás illetve aki jártas hálózatok terén annak semmi gondot nem okozhat. A kamera beállításait böngészőn keresztül végezhetjük el, egyszerű kezelőfelületen keresztül. A hozzáférést természetesen jelszó védi. IE-ben engedélyezni szükséges az aláíratlan ActiveX vezérlőket! És egy kis buktató SP2-es gépeknél: a megbízható helyekhez hozzá kell adni a router IP címét, különben tiltja.

Egyéb tapasztalat: a kamera megfelelő képminőséget biztosít. Interneten keresztül hozzáférhető DDNS és port forward segítségével. Itt a képet (minőség, akadozás) nagymértékben meghatározza az internetkapcsolatunk feltöltési sebessége. Egyetlen gondom volt vele, hogy éjszakai fényben nem látott semmit! Szervíz szerint nem működnek az infra ledek. Ezeket érdemes ellenőrizni.

(#2) actre74


actre74
csendes tag

UP
UP

senkinek nincs ilyen tipusú IP kamerája?

(#3) pgyuf válasza actre74 (#1) üzenetére


pgyuf
tag

Szia!

Én is kinéztem magamnak az e-tech kameráját. Egyetlen hiányosság nem hagy nyugodni, az pedig a képminősége. Milyen sötétben-világosban? Mit segít a hat infraled? Ha esetleg tudnál kuldeni egy felvett videot félhomályban, szobaikörlmények között, vagy esetleg élő kép megnézhető lenne azt megköszönném!

Azért van a MOD gomb, hogy az ilyen hibákat kijavíthasd és ha még hozzá akarsz fűzni valamit a mondandódhoz meg tudd tenni még a hozzászólásod elküldése után 5 percig. Pompi

Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

(#5) actre74 válasza pgyuf (#3) üzenetére


actre74
csendes tag

Én a második kamerát vittem vissza, mert nem működik az infra led rajta. tehát sötétben nem lát semmit. Szerintem nem is tudja alapból csak a ledek vannak rajta :)
Kisseb megvilágítás mellett azonban normál képminőséget produkál. Világosban pedig teljesen jó a minősége. 3 minőségi szintet tudsz rajta beállítani. Az interneten történő elérés miatt szükséges, ha valakinek kevés a feltöltése rontania kell a minőségen.
Egyébként 320 x 240 és 640 x 480 felbontásokat bír.
DDNS-el működik tökéletesen. Közvetlenül és routeren keresztül is az internetre kapcsolható.

(#6) Turul válasza actre74 (#5) üzenetére


Turul
tag

Sziasztok!

Látom elég régi ez a topik, de hátha észreveszi valaki. Engem is érdekelne ez a kamera, kiderült-e róla esetleg azóta valami negatív nfó, vagy még mindig elég pozitívak a tapasztalatok?

Két vezetékes és egy wifis kamerából álló rendszert szeretnék kiépíteni. Ö, kövi hozzászólásomban folytatom.

(#7) Turul


Turul
tag

Bocs, csak gépet kellett váltanom. :) Szóval a rendszer két, vagy három UTP kábeles, valamint egy wifis kamerából állna. A kamerák képét egy monitoron kellene megjeleníteni egyszerre. Az volna a kérdésem, hogy ez a kamerához adott programokkal lehetséges? Ha nem akkor milyen programmal? Azt is szeretnénk megoldani, hogy a kamera által rögzített képeket egy távoli szerver tárolja. A kamerák hálózata és a szerver az interneten kapcsolódna. Ez megoldható a kapott programokkal? Ha nem, akkor erre tudnátok ajánlani valamilyen megoldást?

(#8) pgyuf válasza Turul (#7) üzenetére


pgyuf
tag

Beszereztem egyet-egyet a vezetékes és a wlan e-tech kamerából és mondhatom megéri az árát. A képminőség csak átlagos még az ip-kamerák közül is, de a szolgáltatásai és az ár/éerték aránya kitűnő. Nekem mind a két kamera hiba nélkül üzemel már egy hete folyamatosan. Az infra-ledek automatikusan bekapcsolnak egy bizonyos fényerő alatt és akkor amikor egy 50 ezres D-Link kamera már semmit sem mutat ez még mindig értékelhető képet készít akár minimális fényerőnl is. Nagyszerű!!!

A kamera beüzemélésekor kellett némi probléma megoldó képesség, vagy csak az aktív hálózati eszközökben való jártasság, rutin. Gondolok arra, hogy a default ip-cím nincs benne a router dhcp tartományában és/vagy az átjáró sem egyezik lehet játszadozni mire a routernek való ip-cím kerül a kamera rom-jába. Ilyenkor érdemes közvetlenül egy PC-vel véghezvinni a változásokat. Hasonló játékos hozzáállás szükséges a wlan csatlakozási mód és az accespoint kapcsolatának beállításához.
Mindenképpen fel kell telepíteni a programokat a cd-ről. Persze a directx-et, vagy a divix kódeket nem kell, ha fennt vannak. De divix kódek nélkül nem fog videót tárolni!
Az Ipcam setup programmal konfigurálhatjuk legkönnyebben a kamerát. Ha kész minden és hálózatból pingelhető a kamera, akkor jöhet az álltalam útált Explorer. Mert bizony hiába a kedvelt firefox, a legjobb minőséget (képfrissítést) az Explorerrel kapjuk Iagaz az Expl legnagyobb minőségben a kép alján zavart produkál, de ez csakis Expl hibája lehet, mert a felvételeken nincs egy pici hiba sem. A WalkGuard Pro a kamera lelke. Nem igazán barátságos a kezelőfelülete, de pár óra és rájöttem mindenre. :B
2 fő funkciója van. Az egyik, hogy az általunk választott egy ablakban található kameraszámot megadhatjuk (Camera number), majd a popwindow nevű gombbal egy képernyőn akár 16 kamera képét is nézhetjük egy időben. Persze előtte minden kamerát a Select camera mezőben kiválasztva a connect mezejét kitöltve be kell állítanunk.
A második fő funkciója a motion detec. Ami fantasztikusan profi és pontos. A motion detect fülön megadhatjuk, hogy mozgásra akár risztó hangot adjon ki a pc, és az érzékelés hatókörét, a mozgás érzékelés érzékenységét a kamera képén. A record fülön is beállíthatunk néhány dolgot. A felvételek mappáját, hogy legyen-e dátum/idő a videón. Szokatlan, hogy bármiféle módosítás után nem kell menteni, vagy OK-zni, hanem egyből módosul a beállítás. Fontos, hogy kamara képét a program kijezőjén csak akkor látunk, ha connect-álunk a kamerához (és a connection fül alatt stimmel minden). És csak ezután működik a mozgásérzékelés! Sajnos úgy tűnik a programban nincs olyan funkció, hogy egyből induljon el a mozgó kép tárolása, ez csak mozgásra lehetséges. A database-ben lehet visszanézni az elkészült videókat, vagy az azokat tároló mappában. Nagyon fantasztikus kis burlesk filmeket lehet vele készíteni. Visszanézve nagyokat nevetünk magunkon. Viszonylag kisméretű felvételet készít, nekem ma 1-2 óra felvétel nem érte el az 50 Mb-ot.

Említésre méltó az a funkciója, hogy időközönként email-t lehet vele küldetni az aktuális képpel. És egyben ehez köthető a legnagyobb hiányossága is, hogy riszatáskor nem küldhető kép vele emailben. Hogy ez miért lenne fontos? Mert mozgást érzékel a kamera, majd email a címzettnek, majd az 1-2 perc és a mail megérkezik, majd ha a mail mobilszolgáltatótól van, akkor sms-t is kaphatunk róla, ahol (pl a vodafonnál) az email tárgya megjelenhet az sms-ben is. Vagyis ha a kamera email üzenetében a tárgynak a ''riasztás a 4-es kamerától'' szöveget tároljuk el, akkor bizony akár hol is vagyunk a mozgásérzékeléstől számítva 1-2 perc alatt tudhatjuk, hogy nem biztos, hogy még megvan a garázsban az autónk! Na ez azért már alap az ipcameráknál is, csak sajnos az e-tech mége ezt nem tudja. :((
Igaz erre nem lehet alapozni védelmet, mert én és mi már tudjuk mit tennénk elsőnek ha betörni lenne kedvünk. Csípőfogó, majd internetkábel elvág. :P

Nem szóltam a wlan kamera elvileg gyenge pontjáról a wlan csatolóról. Nos, kiváló! Hatóköre megegyezik egy kommersz wlan adapter tulajdonságaival (hatókör). Ha jól be van állítva a kamera elég csak az új helyen bedugni a 220-ba és ha felvillant az előoldali led (kb 1 perc) már működik is! Jópár nap tesztelés után egyszer fordult elő velem, hogy a kamera eltűnt a hálózatból. Újra kellett konfigolnom. De ugyanezt produkálta a vezetékes is a kamera állítgatásakor. Pl. admin variálásakor, vagy dindns beállítása után. Nekem úgy tünt nem függ az ilyen esemény bekövetkezte attól, hogy mit állítok. De ami fontos, hogy magától soha sem fagytak le eddig!!!

Egyedül egy funkciója nem működött a dyndns. Nem küldte el az új ipcímet a kamere sehogy sem. Így maradt a router erre a feladatra.

Hálózatból elérve használható a legjobb minőségi beállítás, de ha távolról nézzük, akkor ajánlott a képminőséget és az élességet közepesre állítani, mert logikus, hogy ilyenkor kissebb méretű képeket kell elküldenie a kamerának. Ha gyorsabb képfrissítésre vágyunk kompromisszumot kell kötnünk.

Összesítve, soha nem csalódtam még ennyire pozitív irányban számítástechnikai eszközben. A többi százszorta gagyibb kamerák feléért osztogatják, ráadásul az infra funkció még 3-szor ennyiért is ritka ip-kamerában!

Szubjektív:

A képminőség közepes
A szolgáltatások 2 hiányossággal (riasztás emai, tetszőleges felvétel indítás) is kitűnő.
Megbízhatóság 1 hét nyúzás után is nagyon jó. Kis tanács, hogy ha már működik ahogy szeretnénk, ne nagyon kísérletezzünk vele, mert újra konfig lehet az ára :DDD
Az ár/érték arány 5-ös skálán 10-es. Az 5 év gari nem ígényel kommentárt. :R

Összesítve: :C

Milyen világ az, ahol a legjobb rapper fehér (Eminem), a legjobb golfozó fekete (Woods) és a németek nem akarnak háborúzni (ők ugye ellenezték Irak lerohanását)?!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  E-tech ipcm01/02 ip kamera (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.