Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Louies


Louies
tag

Sokat kutattam az interneten régebben, de nem igazán találtam ebben a témában releváns információkat. Abban bízok,hogy valaki többet tud az alábbi bennem megfogalmazott kérdésekben.
Mi történik akkor ha valaki egy közösségtől elkért levelező listára reklámanyagokat bombáz? Milyen törvényeket szeg? Mik a büntetések? Abszurdnak tűnik az is,hogy ilyenben feljelentést tegyen valaki. Fölég ha magánszemély küld levelet magánszemélynek.

Ha van hasonló topic én nem találtam. Akkor bocsi a nyításért.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#2) Lenry válasza Louies (#1) üzenetére


Lenry
félisten

ha a címlista legális (azaz papír van róla, hogy a rajta szereplő emberek hozzájárultak adataik összegyűjtéséhez) akkor semmi törvénytelen nincs a körlevél küldésében

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) Ariadne válasza Lenry (#2) üzenetére


Ariadne
őstag

Dehogynem, simán lehet, ha az abban szereplő címek tulajdonosai nem járultak hozzá, hogy akinek anno megadták a mailcímüket, az továbbadja azokat.
Az ilyen spammelőket én azonnal forwardolva a levelet az NHH-nál szoktam felnyomni. Volt már olyan utazási iroda, amelyik több tízezres bírságot kapott, elküldte nekem a határozatot az NHH...

Szóval csak akkor legális, ha akik megadták az eredeti címgyűjtőnek a címüket, kifejezetten hozzájárultak ahhoz, hogy az felhasználja és továbbadja (!) azokat. Ha nem, akkor jogszabálysértő és az NHH bírságolhat érte. Ismétlődő esetben egyre nagyobb összegekkel. Oyan nincs, hogy csak úgy "elkérek" egy levelezőlistát... :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.