Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd+rw kompatibilitás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Szeni


Szeni
aktív tag

Van egy megírt DVD+RW lemezem (NEC ND-1100A-val írt TDK), amit nem olvas a MATSHITA DVD-ROM SR-8173 (Panasonic, laptop drive).
Neten keresgélve nem találtam egyértelmű infót a drive-ról.

Kérdés: Ez a meghajtó nem kompatibilis a +-os lemezekkel? :F

(#2) strike-force válasza Szeni (#1) üzenetére


strike-force
őstag

hányszorosan olvas dvd-t ??? ha 8 vagy kevesebb, akkor valszeg nincs szerencséd, mert a + -os szabvány csak ''nemrég'' jött be és a legtöbb 1./2. genrációs olvasó nem tud vele mit kezdeni.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#3) Break válasza Szeni (#1) üzenetére


Break
aktív tag

Térj át dvd-r-re

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#4) Szeni válasza strike-force (#2) üzenetére


Szeni
aktív tag

4/24-es sajnos. Ezek szerint egy elég régi típusról van szó! :(((

(#5) Szeni válasza Break (#3) üzenetére


Szeni
aktív tag

Jó vicc! :))
De, ha egyszer a munkahelyemen csak +-os író van! (Otthonra meg nem tervezem most DVD-író vásárlását.)

(#6) strike-force válasza Szeni (#4) üzenetére


strike-force
őstag

csatlakozom Break-hez. Írasd át a tartalmát egy ''-''-osra.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#7) L3zl13 válasza Szeni (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Laptopokban eleve lassabb drive-ok szoktak lenni tudtommal. Szóval ez még nem mond semmit a koráról.

Aki hülye, haljon meg!

(#8) strike-force válasza Szeni (#5) üzenetére


strike-force
őstag

akkor patt-helyzet alakult ki. azt nem mondom, hogy vegyél +-os olvasót a cumóhoz (notebbok volt asszem) mert az 1 nagy valag zsé és nem is tudom, hogy melyik a jó-fajta.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#9) Szeni válasza strike-force (#8) üzenetére


Szeni
aktív tag

Akkor nem maradt más, mint megpróbálni vetetni egy újabb olvasót a gépbe (ugyanis az is céges).
(Gyönyörűen bevásároltak megint az okosok! DVD-t írni már tudok, de az írón kívül semmi sem olvassa el itt! :F)

(#10) strike-force válasza Szeni (#9) üzenetére


strike-force
őstag

:C

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#11) Break válasza Szeni (#1) üzenetére


Break
aktív tag

Próbálkozhatnál egy firmvare frissitéssel(már ha van).
Itt nézz körül :
[L]http://forum.firmware-flash.com/dl_utility.php[/L]

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#12) strike-force válasza Break (#11) üzenetére


strike-force
őstag

sztem azzal max régiókód-mentessé tehetné, de mást nem nagyon...

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#13) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

DVD +/- RW kompatibilitás ügyben itt érdemes körülnézni:
[L]http://cdrinfo.com/Sections/DVDMediaFormats/[/L]

(#14) strike-force válasza Flashcash (#13) üzenetére


strike-force
őstag

ja, csak ők se az összes meghajtót próbálták ki, ami csak létezik, hanem (ha jól nézem) a régebbiek közül egy ''párat'', hogy megvizsgálják a kompatibilitást.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#15) Flashcash válasza strike-force (#14) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

főleg asztali olvasók vannak ha fent a tesztre kattintasz
nem tudom lesz-e valaha ilyen teszt eggyütt hogy minden drive-ot letesztelnek hogy milyen formátumot kezel

(#16) strike-force válasza Flashcash (#15) üzenetére


strike-force
őstag

vágom (még amikor kijött, egyből elolvastam), de itt inkább az volt a cél, hogy teszteljék a lefele-kompatibilitást.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#17) Break válasza strike-force (#12) üzenetére


Break
aktív tag

nem-nem...itt mindegyik firmvare megtalálható....hivatalos...hacket is....
Ha van frissebb akkor érdemes próbálkozni...

OFF
................DVD+R.....minek ? kinek ? .......

Én kb 3 hónapig filóztam a dvd iróm vásárlása előtt, de egy dolog eldöntötte....egy SONY asztali dvd lejátszó leírása kijelenti , hogy semmiféle írt lemezt nem fogad.....
1 próba dvd film dvd+r -en(ezt azér mégiscsak a Sony csinálta)......NO DISK ... :))
2 próba dvd film dvd-r-en.....csont nélkül ment...

Más ...a Toshiba dvd-rom-okat általában jónak mondják...de a 1612-es tipus is csak a legutolsó firmvare frissittéssel olvasta el tökéletessen a dvd+r/rw -s lemezeket...(most a 1712-esnél járnak ezeknél már nincs ilyen gond)....

ON

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#18) strike-force válasza Break (#17) üzenetére


strike-force
őstag

azért mondjuk én nem merném (még most se!!!) kijelenteni vagy az egyik, vagy a másik szabványról, hogy ''dekéremszépen ezmost a sokkaljobb''(bár 1előre a ''-''-osank áll a zászló jobban) , mert mint kiderült a M$ a köv. gen. oprdsz-eibe nemcsak a + & - szabványt veszi be, hanem a RAM-ot is. kituggya mi lesz itt 1 éven belül ??? én is ezért nem akarok dvd-írót venni az év vége előtt...

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#19) Szeni


Szeni
aktív tag

Megnézegettem az olvasót, illetve a firmware-t is. Új firmware nincs (nem találtam) és gyárilag tényleg nem tudja a +-os lemezeket kezelni.
I.J.

(#20) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

-A DVD-R formátum legnagyobb előnye hogy hamarabb kitalálták mint a DVD+R-t. Emiatt van az hogy sok régebbi asztali, számítógépes, és notebook DVD tökéletesen kezeli, ha viszont beteszel egy DVD+R lemezt aminek még a média azonosítóját sem ismeri a drive ill. nem is létezett a DVD+R szabvány amikor a drive-ot kiadták, akkor nagy az esély rá hogy nem tud mit kezdeni ezzel a lemezzel. (főleg ha nincs hozzá firmware frissítés, vagy asztali lejátszóról van szó)

-Az összes új kiadású asztali, számítógépes, note DVD író/olvasó egyformán támogatja a DVD+/-RW szabvány olvasását.

-A DVD+RW legnagyobb előnye az újraírható lemezek kezelése ill. az hogy az ilyen lemezek optikailag könnyebben olvashatóak az erre felkészített meghajtókban. Az RW kezelés sokkal stabilabb mint a DVD-RW-nél.

-Hosszabb távon a DVD+RW szabvány fog teret nyerni a médiumok között pl.: 8X DVD+R, 4X-es DVD+RW lemezek megjelenése. A meghajtók területén szerintem a multiformátumú írók fognak elterjedni.

-Jelenleg nálunk MO-on a DVD-R éri meg a legjobban, mert ehhez olcsón lehet nagy választékban lemezeket kapni ill. a későbbi DVD írók olvasók is hibátlanul fogják olvasni ezt a formátumot.

(#21) nyesi válasza Szeni (#5) üzenetére


nyesi
csendes tag

Ha mindenképp -ost akarsz javaslom a Toshiba SD-R5002 v SD-R5112 -t!!!!
A leírás szerint nem támogatja a +R/+RW olvasást, ennek ellenére gyönyörűen olvas mindent! Ha nem hiszed próbáld ki! Amúgy is nagyon jó minőségben égetik a Toshibák a lemezeket, jó választás!
Én ue cipőben vagyok a munkahelyen HP +RW - t írok, így hordom haza a cuccot Toshibára!

nyesi

(#22) Szeni válasza nyesi (#21) üzenetére


Szeni
aktív tag

A +-os író adott, másikat venni nem tervezem. Úgyhogy vetetnem kell újabb típusú olvasót.

(#23) rigoci


rigoci
csendes tag

Idevág?
Megvárom míg olcsób lessz a +- -os író. :C

iMAC 20"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd+rw kompatibilitás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.