Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd lemez tapasztalatok Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4251) takij válasza Somejko (#4250) üzenetére


takij
tag

Ez igaz ,de nekem is van a jamesbond féle LG író(4163b) ,meg van egy nec 3520-as.A nec iszonyatosan gyorsan rippel az LG hez képest,azonban ha van egy kis gond a lemezzel (szarul irt , karcos , vagy akármi )a nec-nek ott a vége .Az LG meg vidáman beolvassa.Egy pár régi lemezemet már kidobhattam volna az ablakon mikor be akartam rippelni a nec-el, ha nem lett volna az LG.Szoval ez is szempont nem csak a gyors olvasás.
Hali.:D

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivírus...

(#4252) Somejko válasza takij (#4251) üzenetére


Somejko
aktív tag

Értelek,nem mondom hogy rossz a 4163b,csak lassabb olvasásra.Én meg pont a régi Lg4082b-voltam úgy,hogy nem tudtam visszamenteni a rosszabb lemezeket(princo),és a pio meg lazán másolja igaz a végén lecsökken 8x-osra.
Attól még jó széria lehet a 4163b,csak be ne szarjon;]
Üdv!:)

Chuck Norris NEM él rosszabbul mint 4 éve!

(#4253) mr_knight válasza Somejko (#4252) üzenetére


mr_knight
senior tag

:R :R :R :D :D :DHa LIFE's GOOD-os akkornem xarik be egy könnyen :D :D :D :R :R :R

(#4254) james008bond válasza takij (#4251) üzenetére


james008bond
őstag

Én is ezt mondom, mert mit érek 16X-os rippeléssel, ha mondjuk egy kis olvasási hibánál kiakad beolvasás közben??? Amúgy meg úgy tudom, az LG írók DVD hibajavítása elég jó. ''Lassan, de biztosan'' is lehetne itt a mottó.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#4255) mr_knight válasza james008bond (#4254) üzenetére


mr_knight
senior tag

ÉS mit érsz 16X-os kiirással, mert ahogyan látom mindig 16X-os lemezzel foglalkozol és közben videokat irsz a lemezre és azt mondtad hogy neked a minőség a lényeg, 6 perc alatt kiirta. közben meg mondod hogy a beolvasás nem számit neked ! akkor most mi számít, de a kiirás meg ezekszerint igen..... ? :F

Ui.: nem fikázlak csak KÉRDEZEM !

(#4256) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Hali!

Szal lenne megint 1 kérdésem: Traxdata 4x és 8x között jelentős lehet a minőség különbség? Csak mert nemrég kaptam kölcsön pár DVDt,ami Traxdata 4xes, és lemez szélét már nem tudta leolvasni :( Viszont most rendeltem 100 Db Traxdata +8x -os lemezeket... Igaz nekem PIONEER 109XLAm van, a srác is most vett újat, ezért nemtom milyen volt neki előtte..

Szal: Lehet,hogy én is igy járok, ha teleirom a lemezt? (Film) Vagy a Trax +8x lemez + a P109 elég ahhoz,hogy ne legyen ilyen gondom?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#4257) Lortech válasza james008bond (#4254) üzenetére


Lortech
addikt

Azért nem kéne kiforgatni. 16X-an akkor olvasol, ha jó a lemez, NEC-vel, LG-vel sehogy. Ha rossz a lemez, visszaveszi a sebességet, de ez minden írónál így van, csak nem mindegy, hogy milyen sebességről veszi vissza. Lg-m ugyan nincs, és nem is hiányzik, de amit eddig a NEC3520 nem tudott beolvasni, azt nem tudta a Pio108/109 sem, és egy liteon olvasó sem, pedig nap mint nap csinálok másolatokat a legkülönbözőbb fajta lemezekről, előfordul, hogy agyonkarcolt cristal, princó féle csodákról, és nem tapasztaltam az általad észlelt problémát. Az elmondható viszont, hogyha van gyengébb pont a lemezen, akkor rögtön látható az olvasási görbén, mivel maximumon olvas, az LG-n lehet hogy folyamatosnak látszana az olvasás. Ha visszavenném a nec-t 10x-re, ott sem lenne tüske.

Thank you to god for making me an atheist

(#4258) Lortech válasza Lortech (#4257) üzenetére


Lortech
addikt

Ja, most nézem takij írta, hogy gondjai voltak az nec olvasásával.

Thank you to god for making me an atheist

(#4259) erdoke válasza Lortech (#4258) üzenetére


erdoke
titán

Nekem se voltak olyan gondjaim, hogy behalt a többi íróm által olvasott lemezekkel. Gyengébb minőségű lemeznél hegyes-völgyes a vége, de ez ilyen sebességnél érthető is.
Majd az új 1640-es BenQ-t figyuzzátok. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#4260) CactuS válasza erdoke (#4259) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Szia erdoke!

Tudnál nekem érdemben válaszolni az előző hozzászólásomre?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#4261) Lortech válasza CactuS (#4256) üzenetére


Lortech
addikt

A 8X egy újabb generáció, ritek g05, a 4X pedig ritek g04. Minőségbeli különbség nem hiszem, hogy sok van köztük, gondolok itt a felhasznált anyagok minőségére. Azt tudom inkább elképzelni, hogy azok amiket nem tudtál leolvasni, eleve rossz minőségben lettek megírva, nem pedig az idő végzett velük (bár az is lehet persze). Nekem egyik kedvencem volt még anno a traxdata lemez, több mint másfél éves ritekg03, és g04 lemezeim minden gond nélkül olvashatók.

Thank you to god for making me an atheist

(#4262) james008bond


james008bond
őstag

Sikerült at első DL lemezemet megírnom. Asztaliban, PC-ben hibátlanul megy. Ami viszont érdekes, Nero CD DVD teszt ill DVD Info Proban a sebességteszt leáll rétegváltáskor. Ez miért van? Tapasztalt már valaki ilyet?

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#4263) erdoke válasza CactuS (#4260) üzenetére


erdoke
titán

Talán gyenge volt a lemez vagy anno az írás. Használj jobb minőségű lemezeket, kb. 10 Ft ma már a különbség, nem éri meg rajta spórolni.

A legjobb aláírás a héten

(#4264) #00809728 válasza erdoke (#4263) üzenetére


#00809728
törölt tag

Ugy van 10ft a külömbség.Vegyél Philips *+ vagy verbatim 4* ill 8*+ abban nem fogsz csalodni.Fuji 8*+ ami Ty.

(#4265) CactuS válasza #00809728 (#4264) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

De ha jól tudom, akkor a RitekG05öt a Pioneer irók szeretik nem? És elvileg a Traxdata lemezek jó minőségűek [L]http://cdgrab.hu/_cikk/alapanyagmediakod/alapanyag_vs_mid.html[/] ? Eddig Ridiscre, meg Aritára irtam, aztán most állok váltás előtt,és nemsokára kapom meg az első nagyobb adat Traxdata +8x es lemezeket... (Csak 1 kicsit elbizonytalanodtam :( )

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#4266) mr_knight válasza CactuS (#4265) üzenetére


mr_knight
senior tag

én is irtam TRAX-ra 108-as PIODATA-val nagyon jó minőség jött nekem ki ! :)

(#4267) erdoke válasza CactuS (#4265) üzenetére


erdoke
titán

Nade mennyivel olcsóbb a Traxdata mint a Verbatim? Megéri?

A legjobb aláírás a héten

(#4268) Vangelis válasza erdoke (#4267) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Fakk sehol nem burok a környéken verbát venni:(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#4269) CactuS válasza erdoke (#4267) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát +8x Traxat kapok olyan 70-90 Ft között, mig Verbatimot 110 alatt nem nagyon :( De ha tud valaki 100 körül Verbtimot, akkor szóljon :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#4270) CactuS válasza CactuS (#4269) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Megint képzavar: Létezik,hogy a -8xes TRAX az Ritekg05 ös a +8xes meg Ritekg03? Mert ha igen akkor inkább -8xes TRAXot veszek, nem +osat

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#4271) Lortech válasza CactuS (#4270) üzenetére


Lortech
addikt

Ritek R03 inkább :)
A g03 az 2X-es DVD-R

Thank you to god for making me an atheist

(#4272) CactuS válasza Lortech (#4271) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Tényleg :B A -os G05 vagy a +os R03 a jobb minőségű? (Természetesen a Traxdata DVDnél,feltéve,hogy az asztali lejátszó támogatja a +os lemezeket)

[Szerkesztve]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#4273) Lortech válasza CactuS (#4272) üzenetére


Lortech
addikt

Én a minuszosat választanám inkább. Pluszossal kapcsolatban több problémáról hallottam, bár egyikhez sincs mostanában szerencsém.
Egyébként meg igazából egyiket sem ajánlanám. Mint előttem is mondták már, a traxdata éppen a ''márkás'' lemezek alatt van csak 10-20ft-tal, így annyira nem tartom jó vételnek.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#4274) CactuS válasza Lortech (#4273) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Esetleg a Philips +8x vagy -8x?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#4275) #00809728 válasza CactuS (#4269) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát ha 70ft-ért kapsz trax data 8*+ és 10 ill 25 hengerbe akkor szolj légyszi nekem is.

(#4276) CactuS válasza #00809728 (#4275) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mint irtam:''olyan 70-90 Ft között'' Viszont ha már erre jártál kikérném a te véleményedet is a Philipsel kapcsolatban.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#4277) Lortech válasza CactuS (#4274) üzenetére


Lortech
addikt

Igen, éppen erre gondoltam, ez olyan 110, a trax meg tudtommal 90körül mozog.

Thank you to god for making me an atheist

(#4278) CactuS válasza Lortech (#4277) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

És Philipsből +os vagy -os? Mert ha jól tudom, akkor itt sem 1ezik meg az ''alapanyag'',

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#4279) Lortech válasza CactuS (#4278) üzenetére


Lortech
addikt

Ez nem ilyen egyszerű, elég sokféle lemez van philipsen belül is, pluszos, minuszos téren egyaránt. Szerintem az alapján érdemes dönteni, hogy az íród melyikkel boldogul jobban, esetlegesen az asztalid melyiket preferálja. Ha csak nem a RICOHJPNR02 féle a pluszos lemez, akkor a minuszost választanám.

Thank you to god for making me an atheist

(#4280) CactuS válasza Lortech (#4279) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az a baj,hogy csak annyit tudok, hogy Philips :( Megnézni nem nagyon tudom, mert 1 ismerősömön kereszűl veszek, aki nem ért ilyen annyira a ''számtekhez''. Mint mondtam Filmeket irnék rá főleg. A PIONEER 109 az melyikkel boldogul jobban? a +os vagy a -ossal?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#4281) levis4 válasza CactuS (#4280) üzenetére


levis4
tag

Saját tapasztalatom szerint annak mindegy!
Mármint a 109-nek.

(#4282) CactuS válasza levis4 (#4281) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

rdezősködöm, mert most kezdem el archiválni a cuccaimat DVDkre, és nemtok dönteni,hogy + os vagy -os válasszak... Elvileg a Philips 8X FUJIFILM a Philips 8X DVD+R meg CMC, MBI ''alapanyagú'' A cuccaimra vigyázok, nem gyilkolom a DVDket,de elvárásaim között szerepel,hogy még akár évek múlva is vissza tudjam olvasni az adatokat.... De ezek szerint a + - csak +szokás kérdése,nagy jelentősége nincs?


[Szerkesztve]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#4283) Vangelis válasza CactuS (#4282) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Szerintem inkább + ost, ricoh -t.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#4284) CactuS válasza Vangelis (#4283) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

ricoh? Bocsi, de arról még nem nagyon hallottam :( Pontosan mire is gondolsz?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#4285) Vangelis válasza CactuS (#4284) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Én erről: igaz 4x en irható de kiválo minőség:
RICOHJPN-R01-02

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#4286) levis4 válasza Vangelis (#4283) üzenetére


levis4
tag

Én arra a kérdésre írtam, mindegyet, hogy a 109 melyikkel boldogul jobban a + , vagy a - lemezzel!

(#4287) levis4 válasza CactuS (#4284) üzenetére


levis4
tag

Ricoh lemezt én csak +DL-t használtam, az isten! (109-ben):)

(#4288) Vangelis válasza levis4 (#4286) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Jah amit irtam azzal is jól boldogul:D, nekem a ritek r02 vagy milyen + os lemezel volt gondom, de az FW frissítés megoldotta, (pio109) , azóta mindent megeszik:DDD

[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#4289) levis4 válasza Vangelis (#4285) üzenetére


levis4
tag

Ez is fut Philips +R márkanév alatt?
De Cactus nem lát bele a hengerbe, hogy milyen!

(#4290) CactuS válasza Vangelis (#4285) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

És ezt pontosan hol is lehet kapni? Létezik 8x változatban is? Igy van nem látok a hengerbe, csak ha már megvettem :(

[Szerkesztve]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#4291) Vangelis válasza CactuS (#4290) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Biztosan van de hidd ekl elég neked a 4x .is filmekhez én csak 2,4x en irom:D
egyébként nekem szomszéd országból hozták, 100ft ért talán.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#4292) levis4 válasza CactuS (#4290) üzenetére


levis4
tag

Na így néz ki!
De, hogy hol lehet kapni....?
Bővebben: link

(#4293) Vangelis válasza levis4 (#4292) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Na jó de nem csak ricoh márkanév alatt vannak, én pl ridisc-ben vettem és kiváló.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#4294) CactuS válasza Vangelis (#4291) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Értem, ehh, fene ezt a nagy válsztékot :D Akkor leegyszerűsítve asszem a következők közül válogathatok, anélkül,hogy látnám,tehát nemtom megnézni csak ha már megvettem :ARITA,RIDISC,TRAXDATA,PHILIPS,TDK,VERBATIM Szóval ezek közül gondolom az utolsó 3-4 ami szóba jöhet, mint tartós megoldás, +,- szinte 1re megy, igaz? Melyik lehet, amelyikkel nem nagyon kapok zsákbamacskát?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#4295) levis4 válasza Vangelis (#4293) üzenetére


levis4
tag

Erre írtam, hogy nem lát bele a hengerbe.
Ha egyet ki is fog mi a garancia rá, hogy 1 hónap múlva is ugyanolyan media ID ugyanazon nevű lemez!?:((

(#4296) levis4 válasza Vangelis (#4293) üzenetére


levis4
tag

Erre írtam, hogy nem lát bele a hengerbe.
Ha egyet ki is fog mi a garancia rá, hogy 1 hónap múlva is ugyanolyan media ID ugyanazon nevű lemez!?:((

(#4297) Vangelis válasza levis4 (#4296) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Én listárol rendeltem és garantálva volt, hogy olyan.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#4298) Vangelis válasza CactuS (#4294) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Akkor verbatim. ennyi.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#4299) levis4 válasza Vangelis (#4298) üzenetére


levis4
tag

Egyetértünk!:DD

(#4300) #00809728 válasza CactuS (#4278) üzenetére


#00809728
törölt tag

Philips + az fincsi anyag mint pld a verbatim + is.
Cactus azt számold ki,hogy kb mennyit is veszel? 100db trax 9000ft 100db verbatim 12000ft azért a 3000ft-ért érdemes kockáztatni?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd lemez tapasztalatok Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.