Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd lemez tapasztalatok Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nos a téma adott a saját tapasztalatom a következő.

A héten vettem 10 Db. SKY -DVD lemezt az összes rossz lett 350Ft. ért vettem és 45% os írásnál leált álandóan bárhogy próbáltam írni az íróm LG 4081B a legfrissebb firmware van benne annak ellenére is csak 2xeresnek ismerte fel pedig a gyári cimkén 4X es volt írva.

Ma vettem vastagtokos Verbatimot és Primedisc és azt hibátlanul írta 4X esen 4% os proci terhelés mellet ja a gépem Abit IS7-E alaplap valós P4 2.6Ghz 800Fsb-s proci 512 DDR ram szóval még a gép sem volt neki szűk keresztmetszet nem hinném hogy azért rontotta a DVD-t az lehet hogy rossz szériát fogtam ki de hogy ennyire azt nemhiszem hogy 10Db bol 1 sem volt jó.

Aki más tipusú lemezzel is tapasztalt ilyet kérem írja le hogy ne keljen másnak is ekkorát szívni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2) #00809728


#00809728
törölt tag


Princo ill darawrite/sárga! 4* - 280ft ha tőbbet viszel alkú tárgya
Universal ,Ritek,Samsung,Traxdata,Ridata 4* - 370ft ha tőbbet viszel alkú tárgya
+ maxel féle 400ft/db
+ platinum 360ft/db


Diamond - 300ft ezeket csak 100db/foliázva adom eseteleg 50db-nál bontható.
Dimaond + 350ft ugyszint


Ezek tökéletesek.

(#3) zeus84 válasza zsolt501 (#1) üzenetére


zeus84
tag

Csövi!
Olvastam amit írtál. Nekem Gigabyte go-w0404a íróm van én kb. 6 fajta lemezt próbáltam ki, ezekből csak a Riteket írta, a princóból amit prószáltam kb. 9ből 1-et ha véletlenül megírt. Most meg épp tegnap az íróm megadta magát ha minden igaz, mert még a tálcát sem adja ki!!!!:O

Asus A7N8X-Amd 2500+ Barton+spire hütő 256Mb Samsung Ram 2x80Gb HDD+LG-GSA-4081B

(#4) Steven válasza zeus84 (#3) üzenetére


Steven
addikt

Hali nekem pio 106 van és idáig kb 10 féle dvd ét kiprobáltammár majdnem mind noname szoval nem is tudom mi a márkája, idáig csak kettőt rontott az is film volt amit 4× en probáltam írni .... azóta azokat csak 2 × írom :(
Tehát a szerintem kurvára író függő

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#5) echo001 válasza Steven (#4) üzenetére


echo001
aktív tag

vagyon benne igazsag de en eleg sokfele lemmezzel talalkoztam mivel eleg sok embernek irok asztali dvd-be es a kovetkeztetesem picit iro fuggo 20 % a tobbi a nyersanyag....
nalam ami soha sehol nem fekudt meg hanem minden sz***bb asztaliba ment
Verbatim 2x v 4x Ritek g03 v g04 ezen kivul meg a 3m lemezek amik elmentek a tobbi sajnos nem igazan nyero marka, asztali lejatszok tekintettebe... :(

Echo

(#6) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ma vettem PRINCO -os DVD-t mi a véleményetek rolla? Érdemes ilyenre írni vagy ne kockáztassak? DVD RAM mennyire biztonságos adat tárolásra? Illetve mennyiért lehet ezeket kapni?

Olcsó DVD esetén miket kerűljek illetve mit lehet venni ami még fenntartásokkal megvehető.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7) pardoc válasza zsolt501 (#6) üzenetére


pardoc
tag

Hali

Nem vagyok benne biztos, hogy az LGvel jó vásárt csináltál. A Pio jól ken szinte minden fajta DVDt. Ha sokat írsz, szerintem jobban megéri.
Egy cimbinek is LG van, írt is vele SKYt. Jófajta Thomson asztali lejátszóban elmegy a DVD film, csak elkezd szaggatni, és gyakran egy idő után kéri, hogy tegyél be egy DVDt (kb fél óra lejátszás). A Sony asztali ezeket a Skyokat nem is olvassa. Szal szerintem az LG meg a Sky nem jó párosítás.
Elvileg a DVD Ram a legbiztonságosabb adattárolásra, csakhát drága. Meg nem olyan támogatott.

(#8) Zoller34 válasza pardoc (#7) üzenetére


Zoller34
aktív tag

pio-ban meg a princo-fibra kettőst nem érdemes megírni

minden 2. 2x-es sebességgel megírt princo lefagy dvdlejátszóban meg akad

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#9) pardoc válasza Zoller34 (#8) üzenetére


pardoc
tag

Na most már ezt is tudom. Idáig egy márkát próbáltam, az jól bevált, van még belőle 40, úgyhogy egyenlőre nincs ilyen gondom. De akkor a princot hanyagolom, thx az infot.

(#10) svédcsepp válasza zeus84 (#3) üzenetére


svédcsepp
tag

Lehet hogy a lemezrontásban is az iro volt a hibás azelott is nem a lemez? NEM?

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#11) erdoke válasza echo001 (#5) üzenetére


erdoke
titán

Nem próbáltál elég sokféle lemezt. Nálunk (haveri kör) a TY, a MC, a BeAll és a TDK is tökéletes alapanyag. A többi most nem jut eszembe, de Memorex, Maxell márkaneveken is jó anyagok futnak.

A legjobb aláírás a héten

(#12) svédcsepp válasza zsolt501 (#6) üzenetére


svédcsepp
tag

Az hogy a legtuttib arhiválásra , csak annyit hogy akkor a lemezt is arhiváldel jól (min védőtok, külső tok, és ne háborgasd csak kb évente.) Ha igy teszel biztos megőrzi adaaid.
HA nem akkor a RAM lemez sajátosság (tulérzékenység) tutti elvész minden ahogy nekem is.
Maxwel lemez sima tokban sima polcon 2hét után.......
IJ

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#13) svédcsepp válasza svédcsepp (#12) üzenetére


svédcsepp
tag

ja és
TDK DVD+RW 4x (1200Ft) még mindig nem tudom megirni. 3.-ra probalom. már a 2\3-ig el is jutottam. egyre jobb. nem?
TDK
aahhh

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#14) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Akkor már még érdekesebb nagyon sok esetben hallani hogy a DVD + és a - is szabvány akkor már aszt nem értem miböl ered ez a nagy különbség mivel általában a szabszányt rögzitik és előírásban van szabályozva hogy a nyersanyagnak miknek és hogyan kell megfelelni illetve mit kell kibírni. akkor hol itt a szabvány ha senki sem tartja be illetve mindenki másként értelmezi hogy minnél jobban jöjön ki anyagilag csak az erkölcsi dolgok hiányoznak ebböl az űzletböl is mert senki nem arra figyel hogy jó legyen amit gyárt hanem neki anyagilag megfelelő legyen illetve minnél többet hasítson az eladott lemezekböl és ienkor veszik el a szabvány értelme vagy tévedek?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#15) szesa


szesa
senior tag

Udv!
TeacW50D iroval + egy primedisc 2x DVD RW-val benazok:
alcohol + neroval is probaltam megirni ra egy 4,3gbyteos ISO-t.
ebbol egyszer sikerult megirni 2xesen az alcohollal, viszont elotte elrontotte (70%korul abbahagyta az irast), a neorval is ugyan ezt csinalta kb a felenel lealt az iras.
Amit pedig 1x ''jol'' megirt kiderult, hogy megse jo mert voltak olvashatatlan fileok a lemezen.

Ezek utan mire gondoljak?
a, az iro nem jo?
b, a lemez?
c, egyeb?

Az iro kb 2 honapos de eddig nem volt hasznalva.

ui
Probakebb egy kisebb ISO-t is megirtam ra kb 200Mb, azzal nem volt gond.

ja megegy:
Van vmi DVD lemez teszt amivel kimutatja es egy grafikonon abrazolja is a lemezen talalt hibakat. Melyik ez a progi?

-

(#16) vicces


vicces
addikt

na akkor én is ide pofátlankodok.
nekm is lg irom van. irtam vele sajnos sok sok sky dvd-t.
kb a múlt héttől kezdev sorra szarnak be a lemezek. szerintem nem az iro hibája, hanem a media a szar.
most nézegettem a nero log fájlokat.
a primedisc-re azt irja, hogy ritekg- o4.
ez állitolag a legjobb lemez. szerintetek is? mert akkor csak ilyet fogok venni, és még a sky dvd-nél is olcsóbb.

:)

(#17) zeus84 válasza vicces (#16) üzenetére


zeus84
tag

Figyu!
Én vettem 50 db Ritek lemezt, mindet megírta az íróm és abból csak egy lett olyan ami ''hibás'' azaz olvasa minden csak a közepén megakad!!!
De ezt a lemezt én tudom ajánlani, mert megbízható, főleg ha asztali lejátszókba írsz!!!!:C

Asus A7N8X-Amd 2500+ Barton+spire hütő 256Mb Samsung Ram 2x80Gb HDD+LG-GSA-4081B

(#18) vicces válasza zeus84 (#17) üzenetére


vicces
addikt

hát igen. főleg asztalikba irok. igaz nem nagyba. csak anyáméknak, és apos jelöltnek.
de még ilyen kis közönséggel is igen kinos ha nem megy egy-egy lemez.

tehát akkor hihetek a neronak, hogy ritek lemezekkel van dolgom?
mert akkor annyit veszek amennyit csak el tudok hozni.:)

:)

(#19) zeus84 válasza vicces (#18) üzenetére


zeus84
tag

Mindenhol azt olv.-tam és hall.-tam, hogy megbízható és az egyik legf*szább lemezek közé tartozik!!!
És igen van pl.:Ritek lemez akár RIDATA, TRAXDAT ill. SAMSUNG szitázással!!!!

Asus A7N8X-Amd 2500+ Barton+spire hütő 256Mb Samsung Ram 2x80Gb HDD+LG-GSA-4081B

(#20) vicces válasza zeus84 (#19) üzenetére


vicces
addikt

és ezek szerint primedisc szitázással:)

:)

(#21) Agyzuzo válasza zeus84 (#19) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Samsung-ot kerüljétek, kalap szar az egész. TraxData-t viszont nyugodt szívvel tudom én is ajánlani, tényleg kiváló minőségű anyag (főleg ha nem mint a barom 4x-esen égetnek rá, hanem 2x-esen - meghálálja).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#22) zeus84 válasza vicces (#20) üzenetére


zeus84
tag

NemTom hogy primerdisc szitázással -e? De valószinű az író progi nem sűrűn téved? Bár mi lehet ebben a fura világban!!!

Asus A7N8X-Amd 2500+ Barton+spire hütő 256Mb Samsung Ram 2x80Gb HDD+LG-GSA-4081B

(#23) nyunyu


nyunyu
félisten

Nekem Pio106-hoz a Philips DVD+R valt be. (~450-ert vettem)

2.4x sebesseggel megirva a Toshiba DVD olvasom maximalis sebesseggel visszaolvassa, lassitas nelkul! (lemez vegen ez 16x tempo!)
4x sebessegnel persze belassul (max 8x olvashato)

Ugyhogy magamnak kizarolag 2.4x sebesseggel irok, mert olvashatosag mindenekfelett.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Az EMTEC (BASF) lemezeket kerüljétek, iszonyat ótvar minőségűek (több lemez is beolvashatatlan 1 hónappal 2x-es írás után).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#25) echo001 válasza Agyzuzo (#24) üzenetére


echo001
aktív tag

a ritek markat csak ajanlani tudom nekem ez valt be a legjobban de ezt mar irtam feljebb
annak a sracnak a rw-vel szarozik az irod nem jo en is belefutottam a piom volt ilyen
a sima dvd-r tokeletesen irta az rw-ket meg sehogy :(
en visszavittem kivagtam a hisztitt es kicsereltek :)

Echo

(#26) _Gudella


_Gudella
senior tag

Ezekkel a dvd -kkel mindig ennyi gond van?

Ezt a topicot olvasva most elment a kedvem a DVD írótól

(#27) tibibi válasza zsolt501 (#1) üzenetére


tibibi
őstag

Bővebben: link nézz szét itt is.

(#28) szesa válasza _Gudella (#26) üzenetére


szesa
senior tag

Nem korabban semmi gond nem volt vele - mikor meg nem letezett :D
A CDkkel is volt sok gond, de csak azutan, hogy megfizethetobb lett - legalabbis akkor derult ki a tobbseg szamara.
DVDk most kerutlek ebbe a kategoriaba, egyre tobb az olcsobb cucc, nagyobb kereslet es nagyobb a szoras a minoseg teren.

-

(#29) _Gudella válasza szesa (#28) üzenetére


_Gudella
senior tag

már sok félét próbáltam, de CD-ből még sosem találkoztam megírhatatlannal..., max olyannal ami a high-end és középkategóriás cd-lejátszók pattogva játszottak

vagy ami nagyon könnyen sérült...

[Szerkesztve]

(#30) szesa válasza _Gudella (#29) üzenetére


szesa
senior tag

pedig regen volt am sok gond azzal is, verbatim best media amikre konkretan emlkeszem sok problemas volt de ennek mar vagy 6-8 eve :)

[Szerkesztve]

-

(#31) _Gudella válasza szesa (#30) üzenetére


_Gudella
senior tag

nekem csak olyan gondom volt, hogy pl a basf-et nem játszotta anyámék hifije, más igen
a traxdata-t nem játszotta a dicmanem, más igen
a samsung pattogott a hifimen, máshol jó volt

De a 3 CD írom ami volt életemben mindig mindent megírt

(#32) Agyzuzo válasza _Gudella (#31) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Traxdata-t én Discman-em sem szerette, meg a Maxell-t se. Akkor úgy láccik ez egy TraxData-s ''fícsör'' volt. :) Milyen Discman volt? Nem Philips véletlenül?

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#33) _Gudella válasza Agyzuzo (#32) üzenetére


_Gudella
senior tag

Panasonic discman volt, itt a drága:



Brutális dolgokat élt túl, mígnem egyszer kimult. Sokat maddoltam is rajta...

A haverom Sony-ja sem vitte a traxdatakat....

[Szerkesztve]

(#34) acehawk válasza pardoc (#7) üzenetére


acehawk
tag

Szia!

Miért nem jó az LG?

Nekem LG4081B íróm van.
Eddig csak traxdata 2x írható lemezre írtam.

Egy asztali Thomson kb 2,5 éves dvd lejátszónál néha akadt a film.Legutóbb pedig az 1x-esn megírt dvd lemezt le sem játszotta.

Viszont más asztali lejátszóban minden gond nélkül ment.

Állítólag az írott dvd-nél nem szeretik a menüt az asztali lejátszók. Ez tényleg igaz?

(#35) szesa


szesa
senior tag

OFF
osregi discmanek pedig meg az irott cd se vettek be -
sot a samsung music centerem se :)
ON

-

(#36) Agyzuzo válasza acehawk (#34) üzenetére


Agyzuzo
addikt

''Állítólag az írott dvd-nél nem szeretik a menüt az asztali lejátszók. Ez tényleg igaz?''

Előfordulhat, de csak ha úgy másolod a menüt hogy ha belepiszkálsz (pl. kiszeded a magyaron kívüli nyelveket, tömöríted a képet, stb.). De ez is lejátszó függő.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#37) Doviziozo válasza Agyzuzo (#21) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Én samsungra írok Pio íróval 4x-esen filmeket és semmi gond, 100-ból 100-jó, úgyhogy nyugodtan használjátok!
Az emtec tényleg szar!

Forza Rossoneri!

(#38) erdoke válasza Agyzuzo (#21) üzenetére


erdoke
titán

Samsung lemezekkel (BeAll alapanyag) nekem se volt semmi gondom, 4X írt lemezeket hibátlanul viszi az asztali lejátszó. Pio DVR-107D.

A legjobb aláírás a héten

(#39) Agyzuzo válasza Doviziozo (#37) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Felbukkant egy új SAMSUNG széria, amiről iszonyatosak a visszajelzések (HWSW fórum). Úgyhogy én NEM ajánlom...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#40) erdoke válasza Agyzuzo (#39) üzenetére


erdoke
titán

Megnéznéd, milyen alapanyag? BeAll v. sem?

A legjobb aláírás a héten

(#41) Doviziozo válasza erdoke (#40) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Én eddig nem találkoztam a fórumon ilyennel, a beAll-al nekem nincs problémám!

Forza Rossoneri!

(#42) Agyzuzo válasza erdoke (#40) üzenetére


Agyzuzo
addikt

A HWSW fórumot épp nem lehet elérni, de amint tudom, beszúrom ide a linket!

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#43) erdoke válasza Agyzuzo (#42) üzenetére


erdoke
titán

Tudom, és kösz!

A legjobb aláírás a héten

(#44) fügike


fügike
senior tag

Most olvastam a februári PC-magazinban, hogy a Giga BTC írókat feliratoz, és árul, amikről nem a legszebbeket zengik az újságban.
Ezzel szemben az LG, Pio, meg NEC-ekről leginkább jót hallani. És NEC-ből (is)van fekete előlapos!:D

Boci-boci tarka!:D

(#45) hazard


hazard
csendes tag

A ''toshibás'' topicba írtam, de ide is beszúrom:
''...az Arita-nak szitázott foszöld Ritek amilyen csúnya, olyan kiváló minőségű a tapasztalataim szerint. Nagyon klappol a Toshibának és rendkívül kedvező az árfekvése is.
Egyébként mindenkinek azt tanácsolom, hogy ne nagyon tárazzon be nagyker. mennyiséget a nyers lemezekből, mert infóm szerint az árak rohamosan csökkennek, és pl. azt a Ritek G-03-at, amit most 250.-ért szerzek be, nyárra 160.-ra mondja a forrásom...''

Azt gondoltam, hogy szellemes, tájékozott, jó kvalitásokkal bíró fickó vagyok. Azután elkezdtem olvasgatni a PH fórumait és összeomlottam lelkileg...

(#46) Doviziozo válasza hazard (#45) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Legyen igaza a forrásodank! :)

Forza Rossoneri!

(#47) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Figyelem!!

Mint ismeretes elég sok Princo DVD lemez létezik gyártó infó alapján az a Princo lemez a megfelelő a G04-nek ami a 4X es írásnak is megfelel az az a lemez amit ha megfordítassz és a szitázatlan felűletét nézed és a belső résznél a kis júk kőrűl az anyag ezűst szinű mivel a többi lemez nem olyan hanem valami más anyagbol készűl azok nem a szabvány szerint készűlt és adatvesztéssel járhat illetve csak 2X esen írható.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#48) tr00p3r


tr00p3r
őstag

én most vettem nemrég Platinum DVD+R lemezeket. szám szerint 50-et, darabját € 1,04-ért. 4x simán írható, semmi gond vele. de írtam már Princo-t próbából 4x-en minden gond nélkül. most 3AMedia-t kaptam valakitől. elvileg 2x a -R lemez, de csal 1x írta meg a NERO. amúgy egy ASUS 0402P/D (PIO-106) az írom!

(#49) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Másik info CD lemezek elenörzésére ami nállam már bevált és ezmiatt 0-ra sikerűlt a rontást szorítani.

Közismert hogy léteznek szitázott és szitázatlan lebezek ( szitázhatóak )

Az ellenőrzés az otobbiakra érvényes ennél egyszerűbb ellenörzést nem ismerek.

megfogsz eggy lemezt és a fény felé tartod és ha alig átlátszó ( nem olyan mint egy sörös űveg :DD )
akkor jó mivel ez aszt is jelenti hogy az anyag nem olyan vékony és írás közben nem fogy elégni illetve ezmiatt tovább is tartja az infót.

Ez a leírás csak a saját illetve az ismeretségi köröm véleményét tükrözi ami saját részköl 1500 db rontatlan lemez illetve ehez az ismeröseim darabszámát is hozzá lehet adni ami nem egy kis tesztnek felel meg, szóval és tettel nekem és az ismerőseimnek bejött ez az elelörzési módszer ha viszont nektek nem akkor bocs de ezek után is ezt nézem mert sok lemez fordult már meg a kezemben ami enyhe túlzással szinte átlátszó volt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#50) EaskwesT


EaskwesT
csendes tag

DVD-lemez tapasztalatok itt: easkwest.srv.hu Érdemes benézni, sok hasznos dolgot olvashatsz!

EaskwesT

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd lemez tapasztalatok Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.