Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd lemez tapasztalatok Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#201) kano


kano
nagyúr

Erdoke:
Tudsz esetleg LG DVD olvasóhoz (8x61) ilyen hackelt firmwaret?
Egy kicsit lassan rippel a kicsike! :)
Köszi!
Kano

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#202) erdoke válasza kano (#201) üzenetére


erdoke
titán

Nincs LG olvasóm, úgyhogy én is csak a netet túrva találnék ilyet, ha létezik.

A legjobb aláírás a héten

(#203) erdoke válasza kano (#201) üzenetére


erdoke
titán

Egyébként az a pontos típusa, hogy 8x61?

Szerk: nem hiszem, mert olyan nem található.
Google -> LG DVD-ROM firmware -> Start
Egészen használható találatok vannak, már az első is. ;)

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#204) #00809728 válasza erdoke (#203) üzenetére


#00809728
törölt tag

Kedves mindenki!!!

-Princo: alapanyag princo
-Datasafe Ritek G04
-Traxdata: 2féle van G04 ill Ricoh
+ Verbatim: MMC
-Ridisc: Ritek G04
+Philips: CMC
-Fuji: Prodisc
+Fuji: Ricoh
-Ridata: Ricoh
- verbatim : cmc

Viszont a Fuji- lemez zöld szitázású /Fradisták kedvence lesz/
+Fuji halvány lilás szitázású ilyen szépen még nem láttam!!!Komolyan


(#205) deedee válasza #00809728 (#204) üzenetére


deedee
őstag

a múltkori 100-as csomagból nagyon franyók a ridisc-ek,persze csak kétszeresben pörkölök...És a princóval sincs semmi baj/hogy csak egyszeresben tudom írni,az meg a toshiba baja..../Egyébként neked milyen régi a legrégebben írt dvd-d?már csak az adatvesztés miatt kérdezem,ugyanis kissé kezdek őszülni emiatt az állandó kérdés miatt.nem túl sok kedvem van 3-4 évente átmásolgatni a pillanatnyilag 89 filmemet/ami később akármennyi lehet ..../8 hónap alatt amióza írok ennyi filmem lett és kiszámolható,hogy pár év múlva mennyi lesz kábé.szal nem igazán van kedvem mindíg újra írni őket....Persze 24-szeres íróval mondjuk nem lenne olyan nagy gond.....

(#206) vjannus


vjannus
aktív tag

Ha prinkó akkor csak szitázott(Fehér) 2X-4X-ig működik és csak a 10 csomagolásokban lévő jó ez nem 190(dvd tokkal együtt) hanem 220(dvd tokkal )
de ez legalább nem szar mint a 25-,50-,100, -as csomagolásúak

[Szerkesztve]

(#207) #00809728 válasza deedee (#205) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szia!!!!

Örülök az elégedett vevőnek.Nézd nekem van még az első szériából princom és a
matrix 1 van rajta.Akkor még nem volt szitázott hanem tejfehér sima és vékonyan a közepébe bele karcolva princo.Ez azota müködik pedig már vagy jó ideje lehetett ráírva.Nézd ha valaki agyon aggodja magát akkor én a ritek ill a ridisc esetleg ha kicsit több pénzecskéje van akkor a + lemezeket ajánlanám.De azt lehet,hogy a toshibával nem tudod megírni.
Tehát ha valaki jobbat szeretne akkor nyúljon a zsebébe és kb 70ft kotorászon ki belőlle akkor talán nem is fog megőszülni.Természetesen ez 1db-ra vonatkozó ár!!!!

DODI

(#208) #00809728 válasza vjannus (#206) üzenetére


#00809728
törölt tag

Ez tévhitt!!!

Azért van mostanában csak 100-as kiszereltségben mert igy tudtak az árakkal lejebb menni.10henger mennyibe kerülhet? kb 30ft na ezt szedték le az árból.
MINDIG NÉZD MEG A KÖZEPÉN TALÁLHATÓ BÜVŐS SZÉRIASZÁMOT!!!!

(#209) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Szerintetek a csatlakozás után 1-2 hónappal lentebb fog menni a lemezek ára?

Én bízom benne:DD

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#210) #00809728 válasza zsolt501 (#209) üzenetére


#00809728
törölt tag

Ennél lejebb.170ft egy dvd lemez.Nem írreállií hiszen a cd még mindig 120-130 a tescos ill auchan árakat nem is említeném.

(#211) DonLeo válasza #00809728 (#210) üzenetére


DonLeo
senior tag

Szerintem nem a princo-ra gondolt, hanem a márkásabbakra. TDK, Fuji stb.
:D

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#212) #00809728 válasza DonLeo (#211) üzenetére


#00809728
törölt tag

A boltban 599ft nálam kb 380-420 de szerintem ha boldog-boldogtalan ebből hoz vagy ezret akkor szerintem ennek is esni fog az ára mint a princonak.


(#213) DonLeo válasza #00809728 (#212) üzenetére


DonLeo
senior tag

és hány darabot kell ezekből venni minimum?
újraírható mennyi? TDK, Fuji?

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#214) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Pontosan a márkás lemezekre gondoltam és az újra írhatókra illetve a DVD-RAM ra. remélem esni fog az áruk.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#215) Pill


Pill
csendes tag

HI
Lehet hgy nem ide tartozik de gyors választ szeretnék kapni.
4.5 GB-ot szeretnék kiírni egy Verbatim DVD lemezre. (egész pontosan: 4615 MB) A kérséd egyszerű, biztonságos az ha így megírom. Nem veszik el a vége, egyáltalán lehet így kiírni?

(#216) erdoke válasza Pill (#215) üzenetére


erdoke
titán

Mivel a DVD5-re csak 4,37 GB fér (~4480 MB), ezért nem fog sikerülni 4,5 GB-ot kiírnod a Verbatimra sem.

A legjobb aláírás a héten

(#217) Pill


Pill
csendes tag

kösz.
lenne itt még egy kérdésem akinek szélesvásznú TV-je van és berak egy DVD filmet. Aminek a képaránya 2,35:1 (leggyakoribb). Ez ugye nem egyezik a szélesvásznú TV 16:9 arányával (a 2.35:1 ''keskenyebb képet ad) Akkor mit csiál a TV? Rázoom-ol hogy kitöltse a képet vagy még ez is odateszi a film alá és fölé a fekete csíkot mint a sima TV?

(#218) erdoke válasza Pill (#217) üzenetére


erdoke
titán

Alapbeállításon semmit, alul-felül csík van. Jobb TV-kkel lehet zoomolni, eltolni felfelé a képet, stb.

A legjobb aláírás a héten

(#219) Pill válasza erdoke (#218) üzenetére


Pill
csendes tag

Aha.
mondjuk nem értem a film készítőket. Mért kell ennyire ''vékony'' képű filmeket csinálni. A 19:9-es az még nagyon jó. De hogy egy szélesvásznú TV-n is zoom-olni kelljen vagy csíkokat kirakni..... hát..

(#220) Agyzuzo válasza Pill (#219) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Natalán, mert alapvetően ezeket a filmeket mozivászonra szánják, nem a TV képernyőjére. Gondolom DVD-re meg nem akarták ''csonkítva'' feltenni a képet. A lejátszók közel mindegyike úgyis tud zoom-olni, akinek meg 16:9-es TV-re fussa, annak egy jófajta lejátszóra is tellik. Azzal meg no problemo.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#221) #00809728 válasza DonLeo (#213) üzenetére


#00809728
törölt tag

Újraírható lehet db-ra is.A minimum 10db de öszinte leszek lehet kezd elegem lenni az egészből és abba hagyom.

(#222) zsolt501 válasza #00809728 (#221) üzenetére


zsolt501
nagyúr

DVD-RAM lemezt keresek normális áron segírsetek szegeden hol a fenében kapok a MediaMarkot ne mondjátok mert ott iszonyat az ára 5500 Ft/db a 4.7G Fuji. szerintem baromi drága.:O

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#223) zsolt501


zsolt501
nagyúr

UP

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#224) erdoke válasza zsolt501 (#222) üzenetére


erdoke
titán

Debrecenben a MediaMarktban Maxell és Panasonic DVD-RAM is 2490.:F

A legjobb aláírás a héten

(#225) DonLeo válasza zsolt501 (#222) üzenetére


DonLeo
senior tag

ja RAM lemez, akkor nem szóltam

[Szerkesztve]

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#226) DonLeo válasza #00809728 (#221) üzenetére


DonLeo
senior tag

miért hagyod abba?
10 db-nál mennyi az ár?
újraírható? ugyanezekből a márkákból mennyi?

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#227) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

Most vennék DVD írót mivel szeretném már irogatni magamnak a filmeket, csak az a kérdésem, hogy én most kértem kölcsön pár minuszos DVD filmet, amik lila aljuak és ezt a DVD hibbátlanul lejátszotta, tehát maradnék ezeknél a lemezeknél! Melyik márka az ami lila aljú, vagy az összes az?

(#228) zsolt501 válasza erdoke (#224) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az a baj hogy a Szegediben se maxell se panasonic nincs csak ez a baromi drága Fuji.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#229) #00809728 válasza zsolt501 (#228) üzenetére


#00809728
törölt tag

Ritek dvd-ram lemezem van csak 1499ft/db

(#230) zsolt501 válasza #00809728 (#229) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Postai utánvéttel is rendelhető? Mivel szegedi vagyok. Ha igen akkor mail-ban kűldöm a címem.
legalább 4 db kéne ja és a kapacitás mekkor ( 4.7 vagy 9.4 GB)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#231) #00809728 válasza zsolt501 (#230) üzenetére


#00809728
törölt tag

4.7 az árához képest elég jó.

Igen lehet postázok utoljára légyszi küld a cimed

(#232) zsolt501 válasza #00809728 (#231) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A piacon már megírtam a címem és a többit is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#233) #00809728 válasza zsolt501 (#232) üzenetére


#00809728
törölt tag

Én meg vissza

(#234) Sutter_Cane


Sutter_Cane
tag

a Metro áruház most akciózik Verbatim 4x DVD-R lemezzel bruttó 500 ft-os áron

(#235) #00809728 válasza Sutter_Cane (#234) üzenetére


#00809728
törölt tag

Nálam meg 420ft!!!

(#236) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Kinek milyen tapasztalata van a DVD-RAM lemezekkel kapcsolatbankérek minden tapasztalatot negatív és pozitívakat is mivel a rendszert szeretném arhiválni és a céges adatokat is mivel a vincsi arhiválást nem szeretném választani mert sok a negatív tapasztalatom ezzel kapcsolatban ( érzékeny az űtésre és az erős rádió hullámokra (mobil) illetve ott is volt már adatvesztés pedig a legjobb jelenleg kapható SCSI vincsi volt) szóval nem szeretnék kockáztatni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#237) erdoke válasza #00809728 (#235) üzenetére


erdoke
titán

Ráadásul nálad 10 db-ot is lehet venni, a METRO-ban pediog 25-ös henger a minimum.

A legjobb aláírás a héten

(#238) zsolt501


zsolt501
nagyúr

UP

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#239) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nincs senkinek tapasztalata a DVD-RAM lemezekkel?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#240) zsolt501


zsolt501
nagyúr

UP

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#241) erdoke válasza zsolt501 (#239) üzenetére


erdoke
titán

Nincs. Szerintem túl sok mindenre nem jó, tekintve az árát és a nyűgjeit.

A legjobb aláírás a héten

(#242) zsolt501 válasza erdoke (#241) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Milyen nyűgjei vannak? ezeket kérdeztem .

[Szerkesztve]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#243) erdoke válasza zsolt501 (#242) üzenetére


erdoke
titán

Ha dobozos, akkor az, ha meg nem, akkor nagyon sérülékeny. Nem lehet gyorsan írni, stb. Persze olyan, mint a +RW, dehát egy 4x +RW 600-650 Ft.

A legjobb aláírás a héten

(#244) zsolt501 válasza erdoke (#243) üzenetére


zsolt501
nagyúr

jó de ha jól tudom az RE-t max 1000x írhatsz újra míg a RAM lemezt 100000x lehet újraírni illetve ott jobb a hibajavítás de ha rosszultudom bocs azért kérdezek

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#245) Cathfaern válasza zsolt501 (#244) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

ráadásul Ram esetén akár egy fájlt is tudsz törölni, nem kell emiatt újraírni a DVD-t, illetve ram-ban van ~9Gb-os is.

[Szerkesztve]

(#246) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Na alakul ijenekre vagyok kíváncsi nem arra hogy megéri vagy nem

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#247) DonLeo válasza zsolt501 (#244) üzenetére


DonLeo
senior tag

Mire 1000x újraírod már a HD-DVD, meg a Blue Ray is kimenőben lesz

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#248) zsolt501 válasza DonLeo (#247) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Sajna nem hinném mivel elég sok a mentés a cégnél még a 100000 is kevés lehet

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#249) zsolt501


zsolt501
nagyúr

arrol nem is beszélve hogy RW ben 9GB-os RW nincs ha jól tudom

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#250) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Más tapasztalat nincs?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd lemez tapasztalatok Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.