Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd kódolások (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) lacko22


lacko22
aktív tag

Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy a Dvd-n macrovision és Css kódoláson kívül van e még valamilyen másfajta kódolás?

(#2) g@bo válasza lacko22 (#1) üzenetére


g@bo
nagyúr

miért kérded? :))

(#3) PPeter


PPeter
addikt

A szó szerint értelmezett kódolásnak csak a CSS minősül a kettő közül, a Macrovision védelem nem abból áll, hogy a lemez teljes tartalma kódolt, csak egy digitális jelzőbit az egész, amelynek észlelésekor a lejátszó a Macrovision analóg képzavarását beilleszti a lejátszott anyagba, illeve a scarton keresztül is jelzi, hogy védett anyagról van szó. De hogy érdemben feleljek a kérdésedre: más ''kódolás'' nincs a lemezen, hacsaka regionális jelzést/kötődést nem tekintjük annak.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4) Tonyk válasza PPeter (#3) üzenetére


Tonyk
veterán

''a scarton keresztül is jelzi, hogy védett anyagról van szó.''

Esetleg tudod melyik lábon megy a jelzés??? Vagy rákeveri az RGB lábakra?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5) PPeter válasza Tonyk (#4) üzenetére


PPeter
addikt

Az RGB jel hátán tudmásom szerint nem lehet a Macrovision analóg képzavarását átküldeni, tehát az analóg képzavarás csak az S-Video és a kompozit videójelen mehet, de állítólag a lejátszók más scart lábakon is jelzik a védett anyagot (hasonlóan a 16:9 módhoz stb.), de még nem igazán törtem magam rajta, hogy ezt pontosan kinyomozzam. Van asztali DVD-Video felvevőm, de nem szoktam Macrovision védett anyagot másolni rá (főleg TV adást és házilag felvett videókat digizek vele másoknak), szóval eleddig nem volt rá szükségem.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd kódolások (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.