Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VOid


VOid
tag

Szóval a probléma a következő, beraktam az új DVD-írómat (plextor px740a) a gépbe, minden tökéletes a BIOS látja, de amint beérkezem a windowsba semmit nem lát belőle eszközkezelőben nincs, ja és fontos dolog ilyenkor az ajtaját sem tudom kinyitni a dvd-írónak. Viszont elindítottam a windowst csökkentett módban és itt minden működik látja a windows is, csak normál módban nem működik sehogysem, esetleg vkinek vmi ötlete van?hogy tudnám megoldani hogy lássa normál módban is?

(#2) KrAt válasza VOid (#1) üzenetére


KrAt
veterán

Lehet nagy hülyeséget mondok: nem lehet, hogy gyenge a tápod, és nincs ''ereje'' kinyitni? És mivel csökkentett módban nem megy az összes hardver, ezért tudod akkor használni... Csak egy tipp...

(#3) (Kolombusz) válasza KrAt (#2) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Csökkentett módban is megy minden hardver, csak a driverük nem. ;)

(#4) KrAt válasza (Kolombusz) (#3) üzenetére


KrAt
veterán

Okés, így nem értek hozzá, csak mivel pl nem jön ki hang, gondoltam nem megy :))

(#5) TrollBalint válasza VOid (#1) üzenetére


TrollBalint
addikt

Lehet, hogy normál módban ütközik valamivel, amit csökkentett módban nem indul el. (Nálam is volt olyan, hogy bios rendesen látta, a windows meg nem:( )
az eszközkezelő mit mutat?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#6) twollah válasza VOid (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Nincs vmi StarForce vagy vmi mas masolasvedelem fenn a gepeden, csak te nem tudsz rola?

(#7) VOid válasza TrollBalint (#5) üzenetére


VOid
tag

Normál módban semmit nem mutat, nincs olyan hogy cd/dvd ró az eszközkezlőben mintha nem is lenne semmi a gépben.

(#8) VOid válasza twollah (#6) üzenetére


VOid
tag

Hát nemtudok róla szerintem.

(#9) TrollBalint válasza VOid (#7) üzenetére


TrollBalint
addikt

probáltad már máshogy rádugni a jumpert? van még valami más is ezen a kábelen?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#10) VOid válasza TrollBalint (#9) üzenetére


VOid
tag

Próbáltam már mindenhogy jumperelni, nemjöttbe. Más nincs ezen a kábelen mivel S-ata vinyóm van, és más ide-s cuccot nem pakoltam a gépbe ezen az írón kívül.

(#11) VOid válasza VOid (#10) üzenetére


VOid
tag

Senkinek semmi ötlet? :F

(#12) erdoke válasza VOid (#11) üzenetére


erdoke
titán

nF IDE driver, Alcohol, CloneCD és egfyéb emulálók eltávolítása.

A legjobb aláírás a héten

(#13) VOid válasza erdoke (#12) üzenetére


VOid
tag

Ez már megvolt az elején, sajna nemm segítettek.

(#14) Bubu79 válasza VOid (#13) üzenetére


Bubu79
addikt

Alcohol 120%, vagy egyéb CD emulátor nincs a gépen? Előfordulhat, hogy ütközik a virtuális drivere a rendszerrel.
Csökkentett módban a sallang drivereket nem tölti be a windows, ezért láthatja simán a rendszer.

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#15) TrollBalint válasza VOid (#13) üzenetére


TrollBalint
addikt

van fent egyébként nF ide driver?
rakj fel egy újat (vagy ha a legújabb van fent, akkor egy régebbit).

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16) VOid válasza TrollBalint (#15) üzenetére


VOid
tag

Nincs fent ide driver.

(#17) VOid válasza Bubu79 (#14) üzenetére


VOid
tag

daemon tools volt fent, de azt már uninstalláltam.

(#18) TrollBalint válasza VOid (#16) üzenetére


TrollBalint
addikt

és ha raksz fel?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#19) VOid válasza TrollBalint (#18) üzenetére


VOid
tag

nf ide driver nem rakom fel, ide driver fent van amit a win felrakott de sztem ez nem befolyásol semmit mert csökkentett módban látja a gép, bár egyet megjegyeznék azér,
csökkentett módban ''cd meghajtó''-nak ismeri fel a dvd író-t, a nevét eszközkelőben ott jól írja ki.

(#20) Sanya válasza VOid (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

rakd újra a gépet

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#21) VOid válasza Sanya (#20) üzenetére


VOid
tag

Lehet az lesz, de ha az sem oldja meg akkor fejenállok :D

(#22) VOid válasza VOid (#21) üzenetére


VOid
tag

Na mostmár fejen állhatok mert nem oldja meg ha a DVD-íróval kezdem el telepíteni a windowst akkor telepíti is egy ideig rendesen de az eszközök telepítésénél megáll és annyi.., sima cd-rom-al ujraraktam a win-t megprobaltam hogy most látja e a DVD-írót a helyzet ugyanez, valszeg az lesz visszamegyek vele a boltba oldják meg helyettem:)

(#23) Simi2000 válasza VOid (#22) üzenetére


Simi2000
tag

Hello

Hát ez igen érdekes hiba.
Szerintem is egy Windows telepítésnek meg kell hogy oldja a problémádat...ha nem vidd vissza a boltba és kenjék a hajukra, vagy csinálkák meg ők.

:))

(#24) VOid válasza Simi2000 (#23) üzenetére


VOid
tag

Na megoldódott a dvd-író problémám, én szúrtam el majdnem mindent...
először amikor próbáltam beszerelni fordítva dugtam rá(sötétben probálkoztam) és az egyik tű benyomodott a dvd-író hatuljaban, ezért nemment később mikor már jol dugtam rá. Azt a tűt kellett kiegyengetni és most hálistennek megy, faszán látja a win.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.