Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Éppen másolom át havernak 3 DVD-met, és megdöbbenve látom, hogy iszonyat lassan olvas, ám villámgyorsan ír.
A forrás és a cél lemez is ugyanaz, TDK DVD-R 1-8x.
Az image file létrehozása pontosan 32 percig tartott. Átlag 2700 kbyte/sec-el olvasott a nero.
Aztán megirta az egészet 7 perc alatt, 11000 kbyte/s-el!!! (8x-osan)

A forrás lemezt (amit most olyan lassan olvas), anno, kb fél éve ugyanigy, 8xosan irtam, ugyanezzel az LG4163b iróval.

Mi lehet ennek az oka? :F

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#2) PPeter válasza Andie (#1) üzenetére


PPeter
addikt

Hát lehet, hogy nem feltétlenül volt célszerű 8x-osan írni a 8x-os lemezre annak idején. Ha a lemezek nem karcosak, akkor lemez/írásminőség van a dolog hátterében.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3) Andie válasza Andie (#1) üzenetére


Andie
őstag

Ja, és akad az egész gép, mint valami 100Mhz-es ótvar.
Ablakok közötti váltás 4-5 mp, csikokban, részekben jön be az ablak tartalma. A néró 75 megát zabál. (összesen 309mega foglalt az 512böl)
Proci használat egyébként 2-3%, tehát tuti nem a proci a gond.
Valami memória vagy vincsi (adatátivtel?) gond lehet... :U

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#4) Alvin_ti4200 válasza Andie (#3) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nagy terhelést ró az IDE vezérlőre tudomásom szerint a DVD-írás. Amúgy milyen meghajtóról van szó?

(#5) Andie válasza Alvin_ti4200 (#4) üzenetére


Andie
őstag

Már mit értesz meghajtó alatt? :B
Egy Samsung SATA vinyó, 160 giga, 4 particióval. Nforce 2 alaplapon.

Közben a fagyásra, akadásra rájöttem : ment a háttérben egy letöltés, 300k-val, ami egy másik particióra irt folyamatosan. És hát az image létrehozás E:-re, meg a letöltés F:-re kicsit rángatta a fejet gondolom.

De a ''brutális'' olvasási sebességet akkor sem értem :(

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#6) Cyberslider válasza Andie (#5) üzenetére


Cyberslider
őstag

Töredezett a winyó?
Érdemes lenne ránézni milyen driverek vannak a rendszeren,és hogy.
A rendszer visszaállítás ugye ki van kapcsolva? :)
Próbáld ki a DVDDecryptert is. ISO read,majd ISO write :)
Írni meg ne írj 6x-nál gyorsabban.

[Szerkesztve]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#7) Alvin_ti4200 válasza Andie (#5) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

DVD-íróra gondoltam a meghajtó alatt;)

(#8) al_age válasza Alvin_ti4200 (#7) üzenetére


al_age
senior tag

Akkor olvasd el mégegyszer a nyitó hsz-t;)

[Szerkesztve]

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#9) al_age


al_age
senior tag

Egyébként a helyzet nálam is hasonló, de én ezt annak tudom be, hogy az LG Combo-m nem a legjobb a dvd olvasásban. Úgyértve lassabban olvas, mint a DVR-108-as ír.

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#10) Alvin_ti4200 válasza al_age (#8) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Jó oké megvan már, hogy LG:) Hát passz, régebben voltak olyan meghajtók (pl. Toshiba), amelyek firmware-ből le voltak korlátozva olvasásügyileg.

(#11) Cyberslider válasza Alvin_ti4200 (#10) üzenetére


Cyberslider
őstag

Nem a CCS védelemre gondolsz? Ez nekem is beugrott,de itt írott lemezről van szó.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#12) Andie


Andie
őstag

Namost képzeljétek, hogy a harmadik lemezt (tök ugyanaz, mint a kettes) tökéletesen olvasta, 10x-esen (ennyi a max a néró szerint). 10-11 megát rántott le róla másodpercenként. Szépen el is készitette az image-t 8 perc alatt.
Ki érti? :F
Lehet, hogy télleg a kettes lemezzel van valami gáz. Gyártási hiba?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#13) vtechun


vtechun
veterán

Hi! On the fly dvd másolásra valami ingyenes progit tud valaki? Olyasmi lenne jo mint az IMGBURN, csak az sajnos nem támogatja ezt a funkciót :(

(#14) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem két író van a gépben, az egyik el se tudta végig olvasni a lemezt, amikor röptében másoltam volna.Mindkettő LG. Az újabb meghajtó olvasta be végül is, de lemezképet elég lassan ír a Nero nálam is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.