Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

:F
HP 300i DVD íróm van.
A CD lemezeket nem olvassa és nem is írja!
De a DVD lemezeket olvassa és meg is írja.

Mi lehet a probléma?
Találkozott már valaki ehez hasonlóval?

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) Tollas válasza Televan74 (#1) üzenetére


Tollas
csendes tag

Attól tartok el kell vinned szervizbe, ha van még rajta gar. Én is hasonlóképpen jártam: az MSI (DR4-A kódnevű) dvd íróm majdnem 1 éves korában azt játszotta, hogy dvd-t nem olvasott és nem is írt.

(#3) WillChi válasza Televan74 (#1) üzenetére


WillChi
senior tag

Nekem meg egy LG olvasóm van, az a CD-ket korrektül olvassa, a DVD-ket meg az egyik percről a másikra elfelejtette olvasni. :O

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#4) WillChi


WillChi
senior tag

Egy UP!, mert engem érdekel, hogy mi a fene lett ezzel a meghajtóval, talán tud valaki mondani valami értelmeset.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#5) WillChi


WillChi
senior tag

UP!

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#6) Flashy válasza WillChi (#4) üzenetére


Flashy
veterán

arra vagy kíváncsi hogy: ''elromlott.''?

(#7) WillChi válasza Flashy (#6) üzenetére


WillChi
senior tag

Nem, azzal én is tisztában vagyok. Az érdekelne, hogy mi a sz.r lehet a baja. Talán pozícionálási gondja van, hogy a DVD sűrűbb sávjait nem bírja tartani. Szó szerint, érdekel a dolog. :)

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#8) peltar válasza Televan74 (#1) üzenetére


peltar
tag

Ha még garanciás, vidd vissza. Az én LG-m is így kezdte, először nem olvasta és írta a cdket, és úgy egy hét után már a dvdket sem, még szerencse hogy garos volt.

Peltar#21369

(#9) WillChi válasza peltar (#8) üzenetére


WillChi
senior tag

Sajna már egy jó ideje nem garos (úgy 1 éve :) ). Igazából az érdekel, hogy mi mehetett el benne.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#10) mr_ricsi válasza WillChi (#9) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A DVD-ket piros lézerrel olvassa és írja, a CD-ket pedig infravörössel. Tehát az infra lézer dióda mehetett tönkre.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11) WillChi válasza mr_ricsi (#10) üzenetére


WillChi
senior tag

Na így már értem, hogy miért megy az egyik, a másik meg nem. Ezek szerint CD olvasónak még ezek után is használható lesz. Köszönöm az információt! :)

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#12) rollins


rollins
őstag

Talán most értem miért nem olvasta és írta a CD -ket a Nec nd3520-a íróm. (ezt mostanában mindenhol elsírom :) )
Helyette egy Pioneer DVR-109 -est kaptam. Nem tudom ez meddig fog jól viselkedni.

[Szerkesztve]

(#13) Obama Beach


Obama Beach
csendes tag

Sziasztok!
A problémám a következő: A dvd íróm meghülyült. A dvd-t nem olvassa csak a cd-t. Eddig stimt az előző hozzászolásokhoz hasonlóan a dolog, semmi extra, de : dvd-ről bármikor betudok bootolni, csak akkor nem olvassa a dvd-t, ha oprendszer alatt akarnám használni. Sima xp van fent egyébként. Valami ötlet? Köszi!

Új 7-es BMW-be beleszalad hátulról egy Trabant. A BMW fedélzeti komputerén a következő felirat jelenik meg: "Új Plug&Play eszköz csatlakozva. Telepíti most a szükséges drivereket?"

(#14) rszp válasza Obama Beach (#13) üzenetére


rszp
aktív tag

Device manager/Eszközkezelőben törölni a DVD-t majd reboot.
Ha ez sem segít akkor másik dszkre új op.rendszer próbának.
Azt a lemezt próbáld olvasni amiről sikeresen bootolt.

(#15) Obama Beach válasza rszp (#14) üzenetére


Obama Beach
csendes tag

Nos, a következő történt: DvD off, rebott, betettem azt a dvd-t amiről a rendszer felkerült, meghajtó betűjel hozzáadása után beolvasta. De más lemezzel nem tudom meg csinálni :(

Új 7-es BMW-be beleszalad hátulról egy Trabant. A BMW fedélzeti komputerén a következő felirat jelenik meg: "Új Plug&Play eszköz csatlakozva. Telepíti most a szükséges drivereket?"

(#16) rszp válasza Obama Beach (#15) üzenetére


rszp
aktív tag

Ha 1 lemezt olvas akkor működik.
Ha a gyári nyomott DVD-ket sem olvassa akkor a fej biztosan elmozdult a gyári beállításból. Ettől függetlenül is ez a valószíű. Ha írsz vele most egy lemezt, akkor visszaolvassa? Akár újraírható, mindegy. Ha így jó, akkor ez is a fej elmozdulását támasztja alá.

Szétszeded és barkácsolsz, vagy veszel újat.

(#17) Obama Beach válasza rszp (#16) üzenetére


Obama Beach
csendes tag

A szerelgetés megvolt. A fej teljesen jó helyen volt, semmi elmozdulás nem volt, kicsit meg takarítottam, de semmit nem értem vele sajnos. Ami kiderült, az annyi gyakorlatilag, hogy a cd-t remekül olvassa, írja, de dvd-k közül, csak a boot dvd-ket olvassa, meg az eredetieket.

Új 7-es BMW-be beleszalad hátulról egy Trabant. A BMW fedélzeti komputerén a következő felirat jelenik meg: "Új Plug&Play eszköz csatlakozva. Telepíti most a szükséges drivereket?"

(#18) Bence942


Bence942
tag

hello nekem olyan problémám lenne h van egy dvd írom olyan dvd-t amin pl csak a rendes call of duty telepitô fâjljai vannak be olvas meg ami eredeti dvd azt is beolvassa de ami csak ugy irt azt nem de xp-t tudokrola telepiteni (dvdrôl) xp van a gepemen most de amikr win7 volt olvata a minsehlgyik dvdt az olvasó! Mi lehet a probléma xp alatt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.