Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Dual Boot "NTDETECT.COM failed" hiba (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) lostprophet


lostprophet
aktív tag

A következő a probléma (dualboot elérés a cél):

1. Telepítettem egy friss Win XP SP3-at az E: meghajtóra.
2.Ezután telepítettem egy friss Win 7 32 bit Professionalt a C: meghajtóra.
3. EasyBCD-vel hozzáadtam a Windows XP-t a bootmenühöz, elmentettem (hagytam, hogy az EasyBCD maga válassza ki az XP partícióját, de próbáltam enélkül is).
4. Gép újraindít, bootmenü bejön, XP-t kiválasztva "NTDETECT failed", Win 7 viszont működik.

Rengetegszer csináltam már ilyen sorrendben és mindig működött, de ma valahogy megmakacsolta magát és az istennek se akarja a jót.

Megköszönném, ha valaki a segítségemre sietne.

[ Szerkesztve ]

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#2) Воланд válasza lostprophet (#1) üzenetére


Воланд
titán

Windows 7 /Olvasd el az első hsz-t!/ Warez tilos! (kiemelt téma) vagy Windows XP kérdések és válaszok (kiemelt téma)

Kérdésedet a témával kapcsolatban a linkelt topicok valamelyikében tedd fel és legközelebb új téma nyitása előtt használd a keresőt!

Amúgy meg ebben az esetben nem kellett volna EasyBCD-t használnod, hiszen a win7 felismeri a régebbi operációs rendszert és alapból megcsinálja a dual boot menüt.

copy d:\i386\ntdetect.com c:\
Ez csak egy példa, értelem szerűen a forrás a cd/dvd meghajtó, a cél pedig az, ahol az xp van.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3) Male válasza lostprophet (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Talán eltűnt az ntdetect.com vagy az ntldre a gyökérből... vissza kéne másolni.

Amúgy minek vacakolsz ezzel :F A Win 7 telepítője magától is csinál egy bootmenüt, ha talál egy már telepített XP-t, semmit sem kell állítani.

Szerk: Amíg gépeltem, woland_y2k is leírta :)

[ Szerkesztve ]

(#4) lostprophet válasza Воланд (#2) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Nos igen, már ezt is próbáltam, nemhiába vacakolok vele egy 3 órája.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#5) Male válasza lostprophet (#4) üzenetére


Male
nagyúr

ntldr-t is felmásoltad vele újra?

Mivel új telepítés, ennyit nem érdemes vele szórakozni.... mármint 3 órát... kb 45 perc alatt felmegy a kettő újra :)

[ Szerkesztve ]

(#6) lostprophet válasza Male (#5) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Most előkotortam a WIn XP CD-t, "ntldr" és "NTDETECT.COM" fájlokat átmásoltam az E: gyökérbe, újraindítottam, ugyanaz még mindig.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#7) Male válasza lostprophet (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Hm.... akkor valószínűbb, hogy a BCD-ben van valami rosszul...
Talán a leggyorsabb az lenne, ha kukáznád a Win7-et átmenetileg... XP megjavít, aztán Win 7 újra fel, és most hagyod, hogy saját maga csinálja meg a bootmenüt.

(#8) Ndruu válasza lostprophet (#1) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A kérdésedet a woland által linkelt topikok egyikében tedd fel, ezt bezárom.

Harrrr!!!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Dual Boot "NTDETECT.COM failed" hiba (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.