Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Driver telepítési gond (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) MacCaine


MacCaine
őstag

Hali!

A következő a problémám: XP install után (minden OK, semmi hibaüzenet vagy lefagyás), miután elindul a rendszer, felrakom a VGA drivert (Detonator 52.16), majd újraindul a gép. XP üdvözlő képernyő elindul, 2-3-szor lefut a kék csík, majd fekete képernyő. Bármeddig várok, nem történik semmi. Csökkentett módban újraindítok, erre kiírja, hogy ''A rendszer súlyos hiba után állt helyre...., ...a hiba oka az nvidia driverében keresendő''. Más driverekkel is ugyanez (41.09-től 52.16-ig mindegyikkel). Linux telepítésnél már az elején belefagy a dologba, a kernel sem tud betöltődni. A konfig: ASUS P4P800, Geforce4 Ti4200, 1GB DDR400 (Dual channel).

Mivel lehet baj? (Az én tippjeim: VGA vagy alaplap). Ötletek?

Z.

(#2) hcol7


hcol7
senior tag

bocsi lehet hogy barom kerdes, de xp install utan azert a csipszet drivert feltetted a vga elott ?

bar a linux gondot latva telleg hardverproblema szagu a dolog

[Szerkesztve]

(#3) MacCaine válasza hcol7 (#2) üzenetére


MacCaine
őstag

Feltettem.

Z.
:(

(#4) MacCaine


MacCaine
őstag

Egyéb ötlet??? Senki többet?

Z.

(#5) Loretto válasza MacCaine (#1) üzenetére


Loretto
veterán

nézd meg 43.45-el.

[Szerkesztve]

Soirée...

(#6) Polesz válasza MacCaine (#4) üzenetére


Polesz
addikt

BIOS-ban kapcsold ki a fastwrite opciót és próbáld meg a kari sebességét minnél jobban visszavenni.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#7) fügike válasza Polesz (#6) üzenetére


fügike
senior tag

Abbiz jó ötlet! Omegáék is ajánlják, ha bibi van a kártyával!:)

Boci-boci tarka!:D

(#8) zso73


zso73
veterán

Hali!
APIC be,ki?Memeteszt?Próbáld W9x-el!
Zso :)

[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#9) MacCaine


MacCaine
őstag

Ma leteszteltem a melóhelyemen 3 másik VGA kártyával, mindegyikkel ment, úgyhogy valszeg azzal lesz gond. Lehetséges, hogy menni fog, ha BIOS-ban visszaveszem a sebességet?

Z.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Driver telepítési gond (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.