Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) bakki válasza Glatius (#100) üzenetére


bakki
kezdő

:d
Hahh, ha nem tudnám, hogy ez a mérnök ilyen rohadtul élvezi a vitát, azt hinném, hogy egy sértődött óvodással nem beszélek :D ha az avatarjára nézek, akor most valami olyasmi jut eszembe, nomen est omen :) Nem én hoztam föl a Blackviewt bmeg, sajnálom ha megsértettem a jóvágású szörnyeteget :) Hogy mire nem figyelek? Nem lehet, hogy te nem figyeltél esetleg?

(#102) mzso


mzso
veterán

Helló!

Adott egy T5S. Az a probléma, hogy a google keresésnél egy irritáló reklám jelenik meg a találatok fölött. Vajon hogy lehet ezt eltávolítani?

[ Szerkesztve ]

(#103) Glatius válasza bakki (#101) üzenetére


Glatius
őstag

Nem okoztál csalódást....

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#104) Glatius válasza mzso (#102) üzenetére


Glatius
őstag

Fel kell tenni egy Launchert, így nem kell a Google keresősávot nézni se, és olyan böngészőből keress, ami reklámvédett!

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#105) mzso válasza Glatius (#104) üzenetére


mzso
veterán

De a kereső sáv használva van. És annak használata közben jelent meg ez az overlay a reklámmal...

(#106) Glatius válasza mzso (#105) üzenetére


Glatius
őstag

Nos a Google fejleszti az androidot..... a Google reklámjait nem nagyon lehet kikerülni semmilyen telefonon. :(

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#107) mzso válasza Glatius (#106) üzenetére


mzso
veterán

Szerintem ez nem google reklám, túl gusztustalan. A találatok fölött jelenik meg és miatta nem lehet hozzájuk nyúlni. Ha meg előhozom az alkalmazás váltót eltűnik. Nagyon adware program szaga van.

(Nem itt volt szó valami google+ spammer alkalmazásról, valahol mintha láttam volna ilyet)

(#108) Glatius válasza mzso (#107) üzenetére


Glatius
őstag

Akkor ez egy másik nem kívánt alkalmazás aljas turpissága. Nézz szét a letöltött alkalmazások között, nem lapul-e ott valaki ismeretlenül...

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#109) Glatius válasza mzso (#107) üzenetére


Glatius
őstag

Nekem is van valami aljas alkalmazás, időnként ok nélkül értesítés jellegű hangot hallat, és fullscreen, hangos reklámokkal szívat.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#110) mzso válasza Glatius (#109) üzenetére


mzso
veterán

Volt egy pár alkalmazás a "/system/priv-app"-ban ami gyanús volt: BeautySnap\, gsamrootcompanion.apk, FmRadio.apk (Név vagy dátum alapján)
Ezeket eltávolítottam, meg a kérés nélkül feltelepült adware alkalmazásokat "shell", "google+". Most már egy jópár hete nincs reklám. Remélem így is marad.

(#111) Glatius válasza mzso (#110) üzenetére


Glatius
őstag

Rootolt készülék?

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#112) mzso válasza Glatius (#111) üzenetére


mzso
veterán

Igen.

(#113) mzso válasza mzso (#110) üzenetére


mzso
veterán

Erre jól rászóltam... Megint megjelent két spammer alkalmazás.

(#114) Glatius válasza mzso (#113) üzenetére


Glatius
őstag

Alkalmazásoknál a menüben be kell jelölni a rendszeralkalmazások megjelenítését, és a com.android.snap alkalmazást kell letiltani.

Ez egy gyári hátsó bejáratnak látszik....

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#115) mzso válasza Glatius (#114) üzenetére


mzso
veterán

Hogy derítetted ki? Az X5Pro-mon nincs ilyen. (A T5-öt meg most nem tudom megnézni mert nem az enyém.)

Valahogy meg kéne szüntetni a reklámokat ezen is...

[ Szerkesztve ]

(#116) Glatius válasza mzso (#115) üzenetére


Glatius
őstag

Nem én derítettem ki. Adware, és malware keresők ezt a rendszeralkalmazást látták veszélyesnek (az enyém nem rootolt tehát csak gyári lehet) és nem tudtak vele mit kezdeni, a letiltás pedig visszavonható, ezért megcsináltam. Azóta nincs vele semmi baj.

Az Időkép program pedig a wifi-t kapcsolta ki mindig, azt radíroznom kellett.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#117) mzso válasza Glatius (#116) üzenetére


mzso
veterán

Konkrétan melyik volt sikeres. Már kipróbáltam egy fél tucatot, de egyik sem találta a probléma forrását.

(#118) Glatius válasza mzso (#117) üzenetére


Glatius
őstag

Anti Adware a neve... Vannak neki is reklámjai, de semmi más, és ha rendet csinált, törölhető.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#119) mzso válasza Glatius (#118) üzenetére


mzso
veterán

A Keerby féle? (minimum kettő van ezzel a névvel.)

(#120) nextman


nextman
aktív tag

Sziasztok!

Bocs, nem voltam egy darabig.
A reklam problema nekem is megvolt, 2 -szer raktam vissza a gyari beallitasokat, most mar vagy egy honapja jol mukodik.

2-szer is meggondolom ezentul, mielott foltelepitek valamit.
Ja, az ebresztoorajat sem merem hasznalni, mert szerintem az inditja be a reklamozo ferget.
Idokepet szintugy nem merem mar feltenni.

(#121) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Esetleg reklámügyben segithet a packet capture nevű app.

Ez sniffeli a hálozati csomagokat

Vpn-t használ.

(#122) nextman


nextman
aktív tag

Azt tudjatok esetleg wifin mennyi a max elerheto sebessege a telefonnak?

(#123) Glatius válasza mzso (#119) üzenetére


Glatius
őstag

Igen, nekem az jelölte meg őket.
Letiltás után a megynyíló teljes képernyős reklámoknak nyoma sincs.

A rootolásról írhatnál pár sort....

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#124) Glatius válasza nextman (#122) üzenetére


Glatius
őstag

A maximálisat nem tudom, de nekem most mérve 26Mb/s

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#125) mzso válasza Glatius (#123) üzenetére


mzso
veterán

Csak az X5 pro-m van rootolva, azzal a támájában segítettek.

(#126) Neubauten


Neubauten
csendes tag

Sajnos nem találtam meg a topikhoz tartozó cikket a prohardveren (Doogee T5 - A jóvágású szörnyeteg ), valószínűleg törölték :( . Valaki tud valami linket, ahol elolvashatnám ? Akarok egy olcsóbb kínai strapafont és ez a telefon első helyen van az Ulefon Armorral holtversenyben.

(#127) mzso válasza Neubauten (#126) üzenetére


mzso
veterán

Szerintem nem is volt. Én csak X5/X5Pro-ról tudok.

(#128) Neubauten válasza mzso (#127) üzenetére


Neubauten
csendes tag

Ja, kösz. :) Közben találtam egész tűrhető angol nyelvű teszteket. Közben döntöttem is, ezt rendelem meg. Ez egy becsületes darab 150 euro alatt (aliexpressen most már vámmal+áfával 48k), áttekintve a mezőnyt (BV6000, 7000Pro, HT20Pro, Armor, Nomu s10Pro, s20).

[ Szerkesztve ]

(#129) Vargnatt


Vargnatt
tag

Sziasztok! Nemrég rendeltem egy ilyen telót, még csak várok rá, de addig is lenne néhány kérdésem.

Ad. 1: Jött már ki hozzá bármiféle frissítés, vagy még mindig a gyári ROM a legfrissebb?

Ad. 2: Mindenképp rootolni szeretném, és ehhez korábban mindig találtam ilyen egyklikkes megoldásokat, de ehhez a telóhoz szinte mindenhol csak a TWPR Recovery+SuperSU flashelést írják, ami nekem egy kicsit túl sok macerának tűnik, meg mindig bennem van a para, hogy brickelem a vadiúj telóm...

Valaki próbálta már rootolni, és ha igen, mi volt a sikeres módszer? (a követendő online leírásnak is örülnék)
Van esetleg mégis egyklikkes (vagy hasonlóan egyszerű) megoldás erre?

[ Szerkesztve ]

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

(#130) Glatius válasza Vargnatt (#129) üzenetére


Glatius
őstag

A helyzet az, hogy ez nem egy nagy számban eladott készülék (persze mihez képest?!), és nem is sikerült rosszul, a gyári megoldásokhoz közeli módszerek terjednek el, ezen nem sokan dolgoznak... :(
A Doogee oldalán érdeklődtem frissítés ügyében is, semmi választ nem kaptam.

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#131) Glatius válasza Vargnatt (#129) üzenetére


Glatius
őstag

Állítólag a Towelroot műküdik, még nem próbáltam.
https://howto-android.com/how-to-root-the-doogee-t5/

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#132) Glatius válasza Glatius (#131) üzenetére


Glatius
őstag

Próbáltam, "isn't supported". :(

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#133) Vargnatt válasza Glatius (#132) üzenetére


Vargnatt
tag

Megjött a teló még karácsony előtt, és egyből neki is estem a rootolásnak. Próbáltam a Kingo Root-ot, a Root Genius-t, meg a dr. fone Android Toolkit-et is, de egyik se járt sikerrel. Próbáltam TWRP-t flashelni, az nem igazán jött össze, de akkor még nem volt fönt az én ROM-verziómhoz való, most már igen: https://www.needrom.com/download/doogee-t5-twrp/

Enyémen már 2017/07/26-os gyári ROM van, úgyhogy voltak rá ezek szerint update-ek.

Végül átköltöztem a régiről root nélkül (elég macera, meg ugye egy csomó felhasználói adatot buktam...), és most perpillanat megvagyok így is vele, és már nem akaródzik megint megpróbálni az új TWRP-vel, mert nem szeretném brickelni véletlenül.

Egyébként tökre meg vagyok elégedve vele, villámgyors, végre van egy rakás hely az alkalmazásoknak, akksi is eszméletlen jól bírja. Mondjuk baromi nehéz, meg nem minden fülhallgató megy bele a süllyesztett aljzat pereme miatt, de ennyi baj legyen.

Ezen kívül csak egy hibát észleltem: időnként a mobilnetet nem hajlandó bekapcsolni, csak újraindítás, vagy repülőgépes mód be/ki kapcsolása után. Úgy vettem észre, hogy wifi kapcsolódás/leválasztás után csinálja ezt valamiért. De mióta rájöttem, hogy nem kell rebootolni emiatt, elég repcsi módra váltani, azóta együtt tudok élni ezzel is.

[ Szerkesztve ]

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

(#134) MBazsee


MBazsee
tag

Üdv Márkatársak!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy nincs-e valakinek egy ilyen telefonja, ami eladó?
Fontos tulajdonság, hogy az érintő része ép legyen.

Vagy esetleg nem tudjátok, hogy a T5 és a T5S érintőpanel tekintetében mennyire csereszabatos?
Az ebay-es eladók szerint az érintőpanel egyáltalán nem, viszont a kijelzővel együtt már igen.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Egy kép az alanyról: [link]
Működik rendesen, csak fáj, ha használom! :D

Üdv: Mbazsee

[ Szerkesztve ]

(#135) Vargnatt


Vargnatt
tag

Rootolással még mindig senki nem jutott dűlőre? Próbáltam egy rakás egyklikkes alkalmazással, de egyikkel se ment.

Próbáltam fastboottal és SP Flash Toollal is feltolni a TWRP-t, látszólag sikeresen flashelte mindkettővel, de minden alkalommal csak a gyári recoveryt tölti be. Elvileg ugye flashelés után rögtön recoverybe kéne bootolni, hogy ne írja felül a gyárival a TWRP-t normál boot alatt, de egyszerűen nem jöttem rá, hogy lehet rögtön recoverybe bootolni, pedig próbáltam mindenhogy. Vagy skippeli a recoveryt, hiába választom ki a boot menüben, vagy a gyárit hozza be.

Nem tudom, mit rontottam el, de már agybajt kapok, meg szétgugliztam az agyam, meg van nyitva vagy egy millió oldal a témával kapcsolatban, és még mindig nem sikerült a nyomorult TWRP-t se felrakni, pedig onnan már csak menne végre a root... én még ilyen nehezen rootolható telóval nem találkoztam :(

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

(#136) Glatius válasza Vargnatt (#135) üzenetére


Glatius
őstag

Mi okozta ezt a dizájn módosulást?

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#137) MBazsee válasza Glatius (#136) üzenetére


MBazsee
tag

Gondolom ez a kérdés inkább nekem akart jönni. :)
Egy szekrény, közelről, nagy erővel. Mondjuk a műanyag burkolata már korábban ilyen volt, csak a kijelző törődött bele a találkozásba.

(#138) mzso válasza Glatius (#114) üzenetére


mzso
veterán

Helló!

Ezzel véglegesen megoldódott a probléma nem jött több adware?

Az ismerősöm T5Sén is előjön ez az adware probléma, többször vissza lett állítva gyárira. (Hátha azon meg lehet oldani, nem úgy mint az én X5 Pro-mon ahol valahova mélyre volt beágyazva és a malware keresők sem találták meg...)

(#139) mzso


mzso
veterán

Más:
A T5S és a T5 ugyanazzal a FW-rel megy? Ha lehet hinni a Gearbest-nek akkor a RAM/tárhely mellett a SOC is más...

És ha ennél is csak custom FW-re lehet megoldani (Mint az X5 Pro-mnál) akkor elég szopó ha más ROM kell, mert T5S-re konkrétan még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#140) Vargnatt válasza mzso (#138) üzenetére


Vargnatt
tag

A com.android.snap-et szerintem is érdemes letiltani, mert az már régi Adware a kínai telókon (a Leagoo-mon is volt anno). Viszont közben kiderült, hogy a WirelessUpdate nevű, root nélkül letilthatatlan rendszeralkalmazás is trójait rejthet, és nekem vélhetően ez töltögetett le, és telepített a háttérben mindenféle trójai appot (pl. mexu, launcher néven).

Ezt root nélkül úgy oldottam meg, hogy felraktam a NetGuard tűzfal appot, és letiltottam benne a WirelessUpdate nethozzáférését (is). Ezt a tűzfalat mióta folyamatosan használom, és nem kapcsolom ki egy kicsit se, azóta emlékeim szerint nem jutott be új trójai, hisz' nem tudja letölteni a tűzfal miatt.

Elég gáz, hogy vadiúj telókon ilyenekkel kell szarakodni... :( Olcsó kínai telónak híg a leve...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

(#141) Vargnatt


Vargnatt
tag

Nektek nem panaszkodnak a hívott felek, mióta ezt a telót használjátok?

Nekem már egy csomóan jelezték, hogy visszhangzok, és alig értenek, holott én tök tisztán hallom őket... vajon a T5 hibája, vagy a hívott feleknek szar a telója, esetleg a Tré-kom hálózata ilyen gagyi?

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

(#142) mzso válasza Vargnatt (#140) üzenetére


mzso
veterán

Jaj, ez nem jó jel. Az X5 Pro-ról sehogy sem tudtam leírtani a malware-t hiába volt rootolt.

Kösz a tippet. Majd megnézem ezt is. Egyébként van a t5-höz/T5s-hez müködő root?

[ Szerkesztve ]

(#143) Vargnatt válasza mzso (#142) üzenetére


Vargnatt
tag

Nem találtam eddig sajnos működő megoldást, így elkezdtem anélkül használni... kicsit még zavar, de együtt lehet élni vele.

Anno, mikor rootolt telóm volt, én ezzel töröltem róla minden bloatware-t, ami gyárilag fenn volt, és nem kellett, vagy egyenesen kártékony volt: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rootuninstaller.free

Ha esetleg sikerül rootolnod, akkor ezzel leszedhetsz róla minden gyanúsat, csak óvatosan, nehogy valami fontos is menjen vele. Na meg persze abban az esetben megoszthatnád itt, hogy hogy sikerült rootolni... ;)

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

(#144) Glatius válasza mzso (#142) üzenetére


Glatius
őstag

Mindent kipróbáltam az újraflashelésen kívül... de nem egy elterjedt készülék, amivel érdemes lenne túl sokat foglalkozni a hozzáértőknek. :(

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#145) Glatius válasza Vargnatt (#140) üzenetére


Glatius
őstag

A kínaiak már csak ilyen jólneveltek, mindent legyártanak, amit hajlandók vagyunk megvenni. ;-)

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#146) mzso válasza Glatius (#144) üzenetére


mzso
veterán

Vagyis neked is mindig visszajöttek az adware-ek?

Rootolni sem tudtad sehogy?

[ Szerkesztve ]

(#147) Vargnatt válasza mzso (#146) üzenetére


Vargnatt
tag

Igen, mindig visszajöttek, amíg a NetGuarddal le nem tiltottam a WirelessUpdate nethasználatát, meg le nem tiltottam a com.android.snap-et. Eleinte még volt, hogy néha kikapcsoltam a tűzfalat pár percre, és már annyi alatt is beszopta megint a hülye adware-t, úgyhogy azóta nem kapcsolom ki, így most jónak tűnik.

Rootolni sehogy se ment nekem, csak TWRP-vel lehetne elvileg (egyklikkes progiknak mind beletört a bicskája), de nem tudtam sehogy úgy ráflashelni, hogy meg is maradjon, folyton a gyári recoveryt kaptam vissza. Lehet csak én voltam béna, mert sose csináltam még ilyet, de igyekeztem nagyon követni a leírásokat...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

(#148) mzso válasza Vargnatt (#147) üzenetére


mzso
veterán

Mondjuk most Glatius-tól kérdeztem. :)
De ha már válaszoltál azt meg tudod mondani, hogy mivel, hogyan is azonosítottad, hogy a Wirelessupdate tölti le az adware-eket?

[ Szerkesztve ]

(#149) Vargnatt válasza mzso (#148) üzenetére


Vargnatt
tag

Ja bocsi, benéztem... :B

A Stubborn Trojan Killer nevű progi találta (/system/priv-app/SystemFota_DAOGE_5x/SystemFota_DAOGE_5x.apk útvonalon). Nem 100%, hogy ez a vétkes, de mióta le van tiltva a nethasználata, azóta nyugi van.

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

(#150) mzso válasza Vargnatt (#149) üzenetére


mzso
veterán

Kösz. Megjegyszem ezt a programot. Konkrétan ez az: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.security.stubborntrjkiller?

(Nem kéne mégegy malware-t benyelni. :D )

Gondolom a netguard meg ez: https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.faircode.netguard.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.