Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dl lemez írása

Hozzászólások

(#1) kosarob8


kosarob8
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy DL lemezt is ugyanúgy kell-e írni mint a simát?
Pl egy filmet akarok átírni, akkor azt leszedem pl ISO-ba 1 az 1-be, és akkor Nero-val kiírva ugyanolyan lesz mint az eredeti?

(#2) Legolas


Legolas
senior tag

Hasonló lenne a kérdésem.
Van itthon egy musical dvd-m amiről kellene egy biztonsági másolatot készítenem és faternak mindenképpen teljesértékű másolat kell ezért vett is egy DL lemezt. Én ilyet még sosem írtam. Ugyanaz az eljárás?
Tehát az úgy jó, hogy behúzom DVDShrinkkel csak no compressionre állítva és kiírom néróval?
Mert gondolom a sima dvd copy nem jó ötlet, vagy ezeken nincs másolásvédelem?
2300Ft volt ez a lemez és nem kéne el******. Sima DVD-t rengeteget írtam már, de ezzel még nincs tapasztalatom. Lécci segítsetek!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#3) LeC


LeC
addikt

na erre én is kiváncsi lennék :)

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#4) fokukac válasza Legolas (#2) üzenetére


fokukac
nagyúr

a nero-t és a dvd shrink-et felejtsétek el, DVD Decrypter a jó megoldás.... ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5) Blackmate válasza Legolas (#2) üzenetére


Blackmate
senior tag

A legujabb decryptert hasznald, es iso-modba huzd be, mert csak ez tarolja el, hogy hol volt a retegvaltas. (Valamelyik topikba volt mar erröl szo.)

(#6) Legolas válasza Blackmate (#5) üzenetére


Legolas
senior tag

Sima nero-s dvd copy nem jó?
Én a dvd shrinket azt jól ismerem, mindig azt használom a decrypterhez nem volt szerencsém. Biztos nem jó a shrink?

Az az igazság, hogy még ma meg kellene írnom a lemezt és nem szeretném elb*******! Részletes segítségnek nagyon örülnék!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#7) Legolas


Legolas
senior tag

UP!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#8) Blackmate válasza Legolas (#6) üzenetére


Blackmate
senior tag

A shrinknek akkor van ertelme, ha 8 GB -> 4 GB akarsz csinalni, de mivel te DL lemezre akarod kiirni igy nincs szükseg transzkodolasra. A DL lemezek masolasa azert maceras, mert el kell tarolni azt is, hogy hol van az eredeti lemezen a retegvaltas, mert ennek hianya elszarhatja a masolatot. A Decrypter sem ördöngösseg, ra fogsz jönni egy percen belül, hogy hogy müködik :)

MOD: Bővebben: link

Talan neki hisztek :)

[Szerkesztve]

(#9) biga válasza Legolas (#6) üzenetére


biga
senior tag

Szerintem a nero-t amúgy is felejtsd el, ha filmet akarsz írni. A Decrypter (az újak) azok profin másolják a DL lemezeket én tudomásom szerint is, a Shrinket nem tudom, de elképzelhető, hogy az nem tudja még a rétegváltást (mivel a Nero motorját használja, ezért szerintem a Nero-tol függ)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#10) Cyberslider válasza Legolas (#7) üzenetére


Cyberslider
őstag

Először is töltsd le a Dvddecryptert!
Bővebben: link

Tedd fel,indítsd el.. Tedd a mode-ot ISO-ba, Read (R)

Destination-él válaszd ki,hova rippelje,majd az ikonnal indítsd el.. Leszedi.

Kapsz egy ISO,és egy MDS file-t (asszem) ha nem,akkor create dvd mds file. (Tools részen)

Kiválasztod az írót szintén a decrypterben,majd átteszed ISO - Write-ra a Mode-ot.

Válaszd ki az MDS file-t! Fontos!!! Ez tartalmazza a rétegváltási információt!

Írd ki,és kész......



https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#11) mr_knight válasza Cyberslider (#10) üzenetére


mr_knight
senior tag

Hajrá !! :DD :))

(#12) gg72


gg72
veterán

Ha minden igaz, ma lesz meg életem első DL írója, s természetesen én is rögtön le akarom majd tesztelni. Jelenleg 2 film van a vinyómon, amit ki szeretnék majd írni, az egyiket már Decrypter-rel ISO-módban rippeltem be, gondolom ennek a megírásával nem lesz gond, a másikat azonban még korábban, normál FILE-módban, ezt tehát én is csak NERO-val tudnám kiírni. Akkor ezt ezek szerint inkább ne tegyem? Ennyire rossz a Nero DL-írásra? :F

(#13) gg72 válasza gg72 (#12) üzenetére


gg72
veterán

Na, senki? Akkor enyém a felelősség...? :D

(#14) erdoke válasza gg72 (#12) üzenetére


erdoke
titán

Akkor inkább maradnék a kézi hajtány + DVDDEcrypter módszernél. Állítólag a Copy2DVD profi a fájlokból DL DVD-Video készítésében, de nekem ilyenem nincs.

A legjobb aláírás a héten

(#15) gg72 válasza erdoke (#14) üzenetére


gg72
veterán

Sajnos nekem sincs. A Nero törvényszerűen elrontja a DL-lemeze írását? Mert ha igen, meg se próbálom...

(#16) Blackmate válasza gg72 (#15) üzenetére


Blackmate
senior tag

Mi próbálunk tanácsokat adni, de ha nem akarod nem kell megfogadni ám :)
Én megmondom őszintén nem tudom, de ha nagyon akarsz próbálkozz :)

(#17) gg72 válasza Blackmate (#16) üzenetére


gg72
veterán

Csak arra lennék kíváncsi, hogy ez a Nero-DL-dolog csak hiedelem, avagy valóban rontott már el valaki emiatt írást... Nekem mindössze egyetlen filmre kellene, a többit már Decrypter-rel csinálnám, a tanácsokat megfogadva. ;)

(#18) Chrom


Chrom
tag

Hello!
Nekem 1 kérdésem lenne: adott 5,5GB ISO, amit DL lemezre kéne megírni, de nincs mellette az .mds fájl. Decrypterrel megírtam, de nem lett jó, vagyis beolvassa, de utánna semmi. Nem használható.
Mivel tudnám úgy kiírni, hog yhasználható is legyen.
Sürgős segítséget várok.

(#19) arpeen2 válasza Chrom (#18) üzenetére


arpeen2
senior tag

Hogy hogy nem lett jó ? Nincs a lemezen semmi ? Milyen íróval írtad ? Milyen booktype-al ?

(#20) Chrom válasza arpeen2 (#19) üzenetére


Chrom
tag

Hát úgy értsd, hogy nem indítja el rendesen ahogy kéne, ''amire'' ki lett írva.
Többet nem tudok róla mondani, mert én se értek ennyire hozzá.
Engem az érdekelne, mivel tudom tökéletesen kiírni a 5,5GB ISO tartalmát, úgy hogy azt adja ami benne van.
Amúgy Pio108-al írtam.

(#21) PPeter válasza Chrom (#20) üzenetére


PPeter
addikt

Ha az ISO állomány szabványos, nem hibás, a Decrypter a legújabb volt, a lemez normális (Verbatim ajánlott), akkor működnie kellene. Ha felmountolod Daemon Tool-szal és belenézel a virtuális meghajtó tartalmába, látod rendesen a remélt anyagot?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#22) plömplöm


plömplöm
őstag

A helyzetem: 3db kétoldalas+kétrétegű (gyári) dvd-lemezt kell átírjak, be is szereztem a 6db verbatim dl lemezt. Azért kell átírjam, mert 1-es régiókódosak (és ntsc persze). Milyen-melyik software kell nekem?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#23) PPeter válasza plömplöm (#22) üzenetére


PPeter
addikt

Ha nem akarsz belőle PAL videószabvány szerint verziót csinálni, akkor pusztán csak a DVD Decrypter programra van szükséged. ISO -> Read, majd ISO -> Write (az MDS fájlt add meg forrásnak). A legújabb Decryptert használd. Ha csak teheted, a lehető leglassabban írd (2.4x). A régiókód ezzel így eltűnik. Ha a forrás DVD meghajtód nem RPC-1 (régiómentes), hanem RPC-2 státuszú (minden új meghajtó gyárilag ilyen), akkor elképzelhető, hogy a beolvasás idejére 1-es régiót kell beállítanod neki, de ügyelj rá, hogy az RPC-2 stáusz csak 5 változtatást tesz lehetővé, utána örökre az utolsó beállítás marad érvényben. Ha van az olvasásra használt drive-hoz RCP-1 státuszra hackelt firmware, akkor érdemes feltenni.

Ha PAL szabványt akarsz belőle készíteni, nos, az egy másik történet :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#24) plömplöm válasza PPeter (#23) üzenetére


plömplöm
őstag

szia, köszönöm a corwell-es infót, mégha nem is ott vettem meg végül...

Nemtom akarok-e pal-t csinálni belőle... Jó hogy mondtad, megnéztem, a pio108 1-es régiókódos jelenleg, a toshiba 1612 az 2-es. Valszeg ez volt a forrás, amikor csináltam csak úgy egy kísérletet egy rw-re. Azt nerovisionexpress2-vel(3-mal?) csináltam, az működött remekül a dvd játékosban, az vajon pal lett? Hmm...

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#25) Qpackthe1


Qpackthe1
csendes tag

UP!

[Szerkesztve]

(#26) bajzso


bajzso
tag

Sziasztok!

Szokás szerint nekem is kellene egy kis segítség!

Még azzal sem vagyok tisztában melyik az a kétrétegű lemez. Nekem van olyan lemezem amin több, mint 7 giga van, de van olyan is, amelyik kétoldalas és mind a két oldalán több, mint 6 giga van, meg kell fordítani, ha meg akarom nézni a film másik felét. Most akkor melyik a kétrétegű és melyik a másik?

Más!

A két oldalas filmem (amelyiket meg kell fordítanom közben (Ben Hur)), hogyan tudom egy db egyoldalas 9 gigás lemezre kiírni, hogy ne kelljen megfordítani?



[Szerkesztve]

bajzso

(#27) tr00p3r válasza PPeter (#23) üzenetére


tr00p3r
őstag

szia,

engem ez az NTSC / PAL konverzió érdeklene DE NAGYON!! kaphatnék erről több infót és tanácsot?

(#28) erdoke válasza bajzso (#26) üzenetére


erdoke
titán

1. Bővebben: link
2. Szar minőségben. Egy DL és egy SL lemezre felmegy jó minőségben. Igaz, csak angol hangsáv van rajta, talán elfogadható két SL lemezen is. Az egy DL kapacitása még a két SL-nél is 900 MB-tal kisebb, az már jól látszik a filmen.

A legjobb aláírás a héten

(#29) PPeter válasza tr00p3r (#27) üzenetére


PPeter
addikt

Hát egy ez elég bonyolult művelet, nem létezik rá egygombos (Shrink, InstantCopy stb.) megoldás, mindenképp szét kell kapni a forrás DVD anyagát videó-, felirat-, és hangsávokra, elvégezni az NTSC-PAL konverziót (ehhez nem árt némi videótechnikai ismeret), majd újra össze kell rakni a DVD-t (most már PAL rendszerben) egy DVD Authoring szoftverrel. Nem véletlenül nem írtam le, ez nem egy ilyen ''kattints-ide-egyet-meg-oda'' típusú művelet.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#30) plömplöm válasza PPeter (#29) üzenetére


plömplöm
őstag

ezexerint valszeg az általam kreált nve termék maradt ntsc, csak simán újrakódolta? nem lenne baj, mert azzal megbírkózott az a játékos.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#31) PPeter válasza plömplöm (#30) üzenetére


PPeter
addikt

Biztos, hogy NTSC maradt.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#32) gg72


gg72
veterán

Csak nehogy Ritek DL-re írjatok, én az előbb írtam meg egy Traxdata DL-t Plextor 716-al 2,4X, és vmi borzalmas lett... :(( A rétegváltásig még OK, de utána katasztrófális, íme:
[kép]
Avg Max Total
PIE 50.15 1014 11309666
POE 39.39 684 8884814
POF - - 336


[Szerkesztve]

(#33) PPeter válasza gg72 (#32) üzenetére


PPeter
addikt

Régóta mondogatom, hogy DL-ben jobb kerülni a RITEK lemezeket.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#34) erdoke válasza PPeter (#33) üzenetére


erdoke
titán

Eléggé írófüggő is, a 109 és a 3520 egész tűrhetően írja ezeket is, persze nem Verbatim szintjén.
Talán az 1.05-ben már a 716 is jobban fogja pörkölni.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#35) erdoke válasza gg72 (#32) üzenetére


erdoke
titán

Lefuttatnál rajta egy SUM1 tesztet is? Kíváncsi vagyok, ilyen magas PIE értékek adnak-e viszonylag alacsony PIF értékeket. :F

A legjobb aláírás a héten

(#36) gg72 válasza erdoke (#35) üzenetére


gg72
veterán

Rendben, nemsokára megcsinálom. Még szerencse, hogy nem dobtam ki a lemezt... ;]

(#37) gg72 válasza PPeter (#33) üzenetére


gg72
veterán

Gondoltam megpróbálom, mert a cdrinfo-n találtam egy tesztet, ahol elég jó eredményt értek el Traxdata DL-lemezzel, ráadásul 4X sebességen, az író persze Plex 716 volt:
[kép]
Lehet egyébként, hogy nem lenne rossz ez a lemez, csak a minőségbeli szórás nagy?
Verbatim DL-lemezt eddig 3at írtam meg, de egy közülük szintén elég siralmas lett, pedig mindig mindent ugyanúgy csinálok.
:F

(#38) erdoke válasza gg72 (#37) üzenetére


erdoke
titán

A nem állandó minőségről több oldalon is olvastam már. Persze az is lehet, hogy ennyit romlott az író az 1.02-es FW óta, amivel ők teszteltek. :))

A legjobb aláírás a héten

(#39) gg72 válasza erdoke (#38) üzenetére


gg72
veterán

Az lehet... A rétegváltásig egyébként én is szinte teljesen olyan értékeket kaptam mint a cdrinfo, de utána elromlott valami. Nagyon. :U

(#40) gg72 válasza erdoke (#35) üzenetére


gg72
veterán

Sajnos a PIF-értékek is nagyon magasak, így a lemez megy is kukába, hacsak nem tartom meg emlékül...
[kép]
Avg Max Total
PIF 15.58 69 3514056
POF - - 309


[Szerkesztve]

(#41) erdoke válasza gg72 (#40) üzenetére


erdoke
titán

Ha előbb észreveszem a 300+ POF-ot, akkor nem kérlek meg a SUM1 tesztre. Bocs, de a másik ábrán nem látszott a piros, a számokat meg nem néztem. :B

A legjobb aláírás a héten

(#42) gg72 válasza erdoke (#41) üzenetére


gg72
veterán

Neked sikerült már ilyet írnod? :)
Tudtam, hogy a Traxdata DL nem egy nagy szám, de hogy használhatatlan lesz a lemez, arra nem számítottam... Sajnos nincs még egy itthon, hogy az MSI-ben is, ill. még egyszer a Plex-ben is kipróbáljam, de az igazság az, hogy már nem is merek venni. Azért 1300 Ft-ot nem dobok ki szívesen tesztelésre.

(#43) Chrom válasza gg72 (#42) üzenetére


Chrom
tag

Szóval, ezekszerint lehet a lemez is a ludas, ha nemsikerült az írás?
Én 2400.-ért vettem a DL-t :((( (Pio 108-as író, +decrypter legújabb)
és nem merek többet kockáztatni, mert elvileg beolvassa a lemezt amit írtam,
de csak az első pár képkockát (intrót) olvassa be, és utánna ''homály és teljes sötétség'', egyszóval semmi. :F

Kezdem érteni miért találták ki ezt a lemezméretet, típust ;]

(#44) McCracken válasza gg72 (#42) üzenetére


McCracken
tag

Hali!

Én is nemrég írtam egy DL Traxdatát egy LG 4163B-vel és tökéletesen sikerült.
Több asztali olvasóban is kipróbáltam és mindenhol gond nélkül lejátszotta.

Decrypterrel begrabbeltem ISO-ba majd Neroval kiírtam.
:)

''Engem gyíkká változtatott.... de már elmúlt!''

(#45) McCracken válasza Chrom (#43) üzenetére


McCracken
tag

Milyen lemez volt?

''Engem gyíkká változtatott.... de már elmúlt!''

(#46) gg72 válasza McCracken (#44) üzenetére


gg72
veterán

Az asztalik nekem is olvassák a lemezt, de inkább nem gyötröm őket ilyen hibás lemezzel... Le tudod tesztelni vmi progival a tiédet?

(#47) McCracken válasza gg72 (#46) üzenetére


McCracken
tag

Igen, de csak estefelé...

''Engem gyíkká változtatott.... de már elmúlt!''

(#48) McCracken válasza gg72 (#46) üzenetére


McCracken
tag

Milyen FW van az íródon?

''Engem gyíkká változtatott.... de már elmúlt!''

(#49) Chrom válasza McCracken (#45) üzenetére


Chrom
tag

Egyet találhatsz... :((

(#50) McCracken válasza Chrom (#49) üzenetére


McCracken
tag

Az íród típusa pontosan: Pioneer DRV-A08?

''Engem gyíkká változtatott.... de már elmúlt!''

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dl lemez írása
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.