Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Disconnect után auto-reconnect? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

hali mindekibe,
adott egy biztonságtechnikai rendszer, ami hálózatot használ. a gond az, h az adsl kapcsolatot ugye 24 óránként megszakítják, ill. újraindítják. namost ilyenkor a figyelő-rendszer nem indul újra, csak ha kap egy hálózati lökést, pl egy böngésző indítást.
megoldás?
tud vki vmi olyan módot, h állandóan figyeljem a hálózati kapcsolatot, és ha disconnect van, akkor reconnectáljon. programozási megoldást várok.
thx
six

- no es importante -

(#2) L3zl13 válasza Sixkiller6 (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

És gondolom céges, biztonsági rendszernek nem telik egy fix IP-re, hogy ne kapcsoljanak le 24 óránként... :U

Aki hülye, haljon meg!

(#3) burgatshow válasza Sixkiller6 (#1) üzenetére


burgatshow
veterán

Milyen Op?

Mert ha Xp akkor belehet állítani, h ''auto reconnect if line is dropped'' opciót!

(#4) Sixkiller6 válasza burgatshow (#3) üzenetére


Sixkiller6
őstag

hol?
amúgy nem tudom milyen oprendszer, nagy eséllyel xp

- no es importante -

(#5) Sixkiller6 válasza L3zl13 (#2) üzenetére


Sixkiller6
őstag

attól még kvázi fixIP, hogy egynapont dobnak egy restartot. az átlag felhasználót ez nem érinti , mert ő böngészik tovább...
szal szvsz ha fixIP, akkor is rebootolnak, hogy az elveszett csomagokat kiebrudalják

- no es importante -

(#6) L3zl13 válasza Sixkiller6 (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem vállalati csomagnál lehet olyat kérni, hogy ne vágjanak le.


Aki hülye, haljon meg!

(#7) Sixkiller6 válasza L3zl13 (#6) üzenetére


Sixkiller6
őstag

lehet, rákérdezek

- no es importante -

(#8) burgatshow válasza Sixkiller6 (#4) üzenetére


burgatshow
veterán

Kapcsolat tulajdonságai: Start -> Settings -> Control Panel -> Network Connections -> Jobb katt a kapcsolaton -> Properties -> Options fül felül -> és ott kicsit lejebb van egy ilyen : Redial if line is dropped! Pipa be!! Ennyi!

(#9) Sixkiller6 válasza burgatshow (#8) üzenetére


Sixkiller6
őstag

hát biztos velem van a baj, de én nem találom... :B
az általános fülön nekem csak egy pipálni való van, hogy legyen-e kapcsolat ikon a tálcán
ez nem csak dial-up-nál van így, ahogy mondod?

[Szerkesztve]

- no es importante -

(#10) burgatshow válasza Sixkiller6 (#9) üzenetére


burgatshow
veterán

Bocs én voltam a hülye mert nem a control panelon van hanem a start menü -> settings -> Network connections -> internet kapcsolaton jobb klikk -> Properties!

Ha ez ok katt felül az Options fülre, majd lejebb van egy ilyen: Redial if line is dropped -> tegyél mellé egy pipát! :DDD

(#11) burgatshow válasza Sixkiller6 (#9) üzenetére


burgatshow
veterán

Nem mert nekem is adsl-m van!

(#12) Sixkiller6 válasza burgatshow (#11) üzenetére


Sixkiller6
őstag

aham... nekem chellom van de nincs ilyen checkboxom
talán mert nem ''telefonos'' a kapcsolat...
azért köszi, elhintem a hintet

- no es importante -

(#13) burgatshow válasza Sixkiller6 (#12) üzenetére


burgatshow
veterán

Ok!

(#14) fokukac válasza burgatshow (#10) üzenetére


fokukac
nagyúr

nekem ez be van pipálva, mégsem reconnectál a gépem...
a riasztónk naponta kétszer-háromszor bejelentkezik a rendőrségre, és olyankor bontja a vonalat.... plusz a konyhába a riasztón keresztül lett bevezetve az adsl, ezért ahányszor ott veszik föl a telefont, akkor is szakad a kapcsolat, mondanom sem kell, hogy anyám ott szokott órákig trécselni... az őrületbe kerget.

a kapcsolat pedig nem épül újra, ha nem vagyok otthon épp'....

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#15) salazol válasza fokukac (#14) üzenetére


salazol
őstag

Az ADSL szűrőt a riasztó elé kell bekötni.

(#16) Panther válasza Sixkiller6 (#1) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Nos nemtom de nekünk is elvileg bontanak 24 óránként, aztán már volt hogy 100 óránál is tovább volt folyamatos kapcsolat, mert nem kellett újraindítani a netmegosztó gépet (nem fagyott le :D).

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#17) salazol válasza Sixkiller6 (#1) üzenetére


salazol
őstag

Gyengébbik megoldás:
létrehozol valahol egy weblapot, aminek a fejlécében van egy 1 perces refresh, aztán azt a weblapot a tálcán tartod.
Jobb: routert használsz, olyat, amelyik tudja ezt a funkciót.
Az se rossz, ha a router kezeli valamelyik megbízható dinamikus névszolgáltatót, ugyanis akkor 15 percenként leközli az IP-t a szolgáltatóval, a bontás meg csak 30 perc tétlenség esetén következne be. A 24 órás bontás esetén a routerem azonnal újracsatlakozik és frissíti az IP-t a névszolgáltatónál.
Mindez nálam már a múlté, mert megkaptam a fix IP-t, de így működtem 1 évig.

Ugyan nem programozási megoldás, de nekem bevált.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Disconnect után auto-reconnect? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.