Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17101) j.bravo válasza Chapel (#17100) üzenetére


j.bravo
addikt

Ment PÜ.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#17102) sztyui2 válasza rumos14 (#17099) üzenetére


sztyui2
őstag

Igen, mind a "kis" sonyval készült, ahogy ezek is.
A normál előadáson nem lehetne fotózni, de írtam a #17003-es hsz-ben, hogy ez főpróba volt.
"Voltam fotózni múlt héten színházban. Ez ilyen direkt sajtós embereknek, irodalmi és egyéb kritikusoknak, és hobbifotósoknak tartott főpróba volt. A jegy ingyenes volt, csak kellett ember, aki be tudjon szervezni :DDD
A jegyárat leszámítva minden ugyanolyan volt, mint a normál előadás, de gondolom ezt nem kell ecsetelnem :DDD "
A nézőtér tele volt, de úgy képzeld el, hogy kb 10-20 ember lehetett(ők voltak a kritikusok), akinél nem volt fényképezőgép, vagy videókamera. Szinte minden széknél volt egy tripod vagy egy monopod, szóval ez mondhatni direkt fotózásra volt :D
Többek között ezért nem készült a színházról a panoráma pontosan középről, mert a sok állvány miatt egyszerűen nem lehetett elférni. Esélyem se volt, hogy egyáltalán elinduljak középre :D
Bár láttam elég durva embereket is, mondjuk canon eos 5D/1D+85mm f1.2-vel szaladgálni, meg kb a második sorban már mindenkinek 70-200 f2.8 volt az vázon. Nem beszélve az utolsó sorban ülő 300mm f2.8-asokról :DDD Szerencse, hogy én az első sorban ültem, így nem kellett végig a maximum gyújtótávot használni, amit a gépem tud, mert mint tudjuk ott gyengébben is teljesít.
Ezeket a képeket, kb átszámítva 90-120mm között lőttem az első sorból, de hozzá kell tennem, hogy ennél a gyújtótávnál az én gépemen már f4 vagy f4.5 a legtágabb blende, ami nem valami jó :D Ezért a legtöbbször sorozatképpel lőttem 1/4-es záridővel, így kb minden sorozatból 1 kép lett, ami nem mosódott el :D Ez nagyon jó módszer volt, mert másként lehetetlen lett volna mindig megtalálni, hogy mikor van az az 1/4 másodperc, amikor minden éles. El is lőttem 670 képet, amiből kb 30-40 lett éles, aztán ez a 15 lett egyáltalán fórumra felrakható. Flickr-en még gondolkozok, hogy ebből mennyi megy fel.
Viszont van egy ismerősöm, akinek van egy canon 100mm f2-je, és egy 70-200 f2.8 L-je, szóval ha majd meglesz a canon DSLR-em, akkor majd lehet valamikor még elmegyek színházba, mert ugyebár nem csak ennek az egy előadásnak van főpróbája.Ez külön meg volt szervezve, hogy el tudjunk menni. És ha adódik újra ilyen lehetőség, akkor megint el fogok menni. Remélem addigra már meglesz az új gép. Ez csak attól függ, hogy megveszi-e valaki a mostanit.
Azonban midnenképp kölcsönobival kell majd mennem, mert vagy fél évig csak egy 50mm f1.8-am lesz, ami a színházhoz túl rövid. Aki megszervezte ezt, hogy el tudjunk menni, ő egy 50mm f1.8-al lőtte végig az előadást, mert neki kitobin kívül csak az volt, azonban így csak nagyon erősen croppolt képei lettek, amiknek a minősége nem olyan jó, mint például az enyémek, vagy bárkié, aki 50mm felett lövöldözött:D

[ Szerkesztve ]

(#17103) Cassidey válasza sztyui2 (#17102) üzenetére


Cassidey
senior tag

"Bár láttam elég durva embereket is, mondjuk canon eos 5D/1D+85mm f1.2-vel szaladgálni, "

akkor lattad Ronot?:) [link]

(#17104) sztyui2 válasza Cassidey (#17103) üzenetére


sztyui2
őstag

Nem, nem láttam Röno-t, ugyanis nem volt semmilyen tükör a közelben :DDD

Egyébként direkt néztem, de nem Röno volt az. Meg egyébként is Röno ha jól tudom, pesti színházban szokott fotózni, nem a szegediben. A hsz írása közben gondoltam, hogy sokaknak már az 5D+85 1.2-ből Röno jut eszükbe, de főleg ha még a színház is szóba jött...
Gondolkoztam is, hogy odaírom, hogy "Nem, Nem Röno volt az" :DDD
Azonban aztán gondoltam úgyis mindenki tudja, hogy nem csak Röno-nak van ilyen szettje Magyarországon.Az igaz, hogy kevés embernek(sajnos), de nem csak Rönonak :D

(#17105) Cassidey válasza sztyui2 (#17104) üzenetére


Cassidey
senior tag

Nem csak neki, de nem is soknak.. nem egy atlagos osszeallitas.

mai utcai fotozasrol


[link]

(#17106) Chapel válasza Cassidey (#17105) üzenetére


Chapel
addikt

Szép :C

Atom éles ez az üveg ;)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#17107) *Ropi* válasza Cassidey (#17105) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jó kis streetfotó :R Nem félsz, hogy futni fognak utánad a pasik, de a cucc miatt? ;] ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#17108) Cassidey válasza *Ropi* (#17107) üzenetére


Cassidey
senior tag

:) nem gondolok ra inkabb mennyit kellett otthagyni a cuccert.. es igy nem. :DDD

koszi Chapel neked is ;)

(#17109) Oliverda válasza Cassidey (#17108) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát 1800 dollár... :Y

Megéri a bő ötszörös árat a 85mm f/1.8-hoz képest?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17110) jorden06 válasza Oliverda (#17109) üzenetére


jorden06
senior tag

1800 dollár? :B csak a váz maga 2600-3000 dollár között mozog, - és arra még egy pár nem olcsó, jó minőségű tükör. vagy ezt mire írtad, félreértettem? :U

(#17111) Oliverda válasza jorden06 (#17110) üzenetére


Oliverda
félisten

A 85mm f/1.2L-re gondoltam.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17112) Papichulo


Papichulo
tag

LLLánchíd

Csak egy kicsit megvágtam felülről,semmi más

[ Szerkesztve ]

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#17113) kiskornel válasza Papichulo (#17112) üzenetére


kiskornel
addikt

Ehh... Már neked is remeg a kezed... :) Nincsenek má azokból a régi jó dolgokból...

Jó ki effect :C ; (megjegyzés: én ilyen elmosódott hídon nem mennék keresztül :DD )

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#17114) Zozzant


Zozzant
addikt

Idei első fűben fekvős, imádtam.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#17115) rumos14 válasza sztyui2 (#17102) üzenetére


rumos14
nagyúr

abba már belegondoltál, hogy mennyit fogsz lőni ha meglesz a tükrösöd? ;)

(#17116) Hacker75 válasza Zozzant (#17114) üzenetére


Hacker75
aktív tag

Ez nagyon jó, grat! :D

(#17105) Cassidey - Nagyon szuper! Megy ez a portré Neked... :)

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#17117) BekeVon


BekeVon
tag

http://bekevon.deviantart.com

Frissítettem a gallery-t

:) :))

[ Szerkesztve ]

(#17118) Oracle válasza Zozzant (#17064) üzenetére


Oracle
senior tag

Hol van obivan kenobi?? nem találom :D

(#17119) mob_zzz válasza Cassidey (#17105) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Kérdés a többiekhez is: szoktatok az utcai "modellektől" valamilyen (legalább szóbeli) meghatalmazást kérni a képek közzétételéhez?

(#17120) *Ropi* válasza mob_zzz (#17119) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ajánlott, mert ha a modell észreveszi hogy megjelentetted valamilyen formában (persze az engedélye nélkül), akkor szép kis pert akaszt(hat) a nyakadba. Ezért van pl. az összes fotóspályázat feltételei közt, hogy a képekért a pályázó tartozik jogi felelősséggel.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#17121) KTTech válasza *Ropi* (#17120) üzenetére


KTTech
veterán

Kivétel, ha ráutaló magatartást végez az alany. Ez esetben rá lehet fogni, hogy tudta, miről van szó, és a magatartása ráutaló volt (pl. belebámul az objektívbe).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#17122) sztyui2 válasza *Ropi* (#17120) üzenetére


sztyui2
őstag

Viszont van valami törvény, amit a riporterfotósok gyakran kihasználnak, hogy ha 3 embernél több van a fotón, akkor onnantól kezdve nem kell őket megkérdezni, és nyugodtan teheted bárhová a képet, nem kell félned a pertől, mert a törvény melletted áll :DDD (mint mindig :D )
Csak azt nem tudom, hogy mivel onnantól nem szólhat bele a fotóalany, hogy mit csinálsz a képpel, akkor elvileg nyugodtan utómunkázhatod is. És az utómunka része lehet egy erős crop is, amin csak egy ember látszik. Na akkor mi a felállás? Mert a nyers kép az jogilag oké. A publikálandó meg elvileg már nem. Viszont mi van, ha a fotózás pillanatában úgy gondolod, hogy nem kell kapcsolatba lépned a fotóalanyokkal, mert többen szerepelnek a fotón 3-nál, aztán otthon mégis úgy gondolod, hogy ezt egy személyre kellene croppolni. Mivel nem ismered az alanyokat, így semmilyen elérhetőségük nincs meg, így nem is kérdezheted meg őket, hogy megengedik-e Ilyenkor mi lenne a teendeő? :F

(#17123) Timyyy válasza Zozzant (#17086) üzenetére


Timyyy
őstag

LOL :DDD ez szép termikulás! :))

(#17124) KTTech válasza sztyui2 (#17122) üzenetére


KTTech
veterán

PTk. 80§: A képmás - a közszereplők kivételével - csak az ábrázolt személy hozzájárulásával jelenhet meg/használható fel.

Ez nem azt jelenti, hogy utcai járókelőkről vagy sporteseményekről készített fotók ne lennének felhasználhatók. Itt ugyanis nem meghatározott személyek ábrázolása szerepel.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#17125) mob_zzz válasza KTTech (#17124) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Miért, egy utcai portré esetében minek az ábrázolása szerepel?

(#17126) Oliverda


Oliverda
félisten

Breki

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17127) Cassidey válasza mob_zzz (#17119) üzenetére


Cassidey
senior tag

Szia! Ez abszolut valtozo nalam.
Pl ezt a bacsit megkertem, beszelgettunk vele, sok kep keszult rola, kozzetetelt is engedelyezett. Viszont en szeretek candidozni is, ilyenkor termeszetesen nem kerek engedelyt elotte, utana kerhetnek de igazabol nincs kedvem minden egyes emberhez odamenni es kerdezgetni.. Nem allok lesben, bujok el, hanem abszolut termeszetesen megallok es fotozom, ugyhogy a tobbseg szerintem sejti/tudja, h rola is keszulhet kep. Egyertelmuen latszik, ki az akit nem erdekel a dolog, ki az akinek imponal (pl pozol is kicsit esetleg, igyekszik elonyosebb arckifejezest vagni, kihuzza magat, odamosolyog), es ki az akit zavar (elfordul, csunyan nez esetleg). Akin latom, h nem szeretne, h lefotozzam, azt tiszteletben tartom. Ha nem csinal semmit, nem erdekli, akkor fotozok, ha imponal neki akkor pedig nincs is kerdes. Nem felek attol, h beperelnek..

(#17128) dabgergo válasza Cassidey (#17105) üzenetére


dabgergo
őstag

Nagyon tetszik :R Hihetetlen ez az élesség :)

(#17129) Timyyy


Timyyy
őstag

Tudnátok mondani valami olyan ingyenes tárhelyet, ahová albumokba tölthetek fel képeket?
Voltam tegnap Bp-n motorshow-n és jópár képet feltennék, csak nemtudom hová. Ha lehet ne ilyen fotozz.hu stílusúakat mondjatok, mert közel sem olyan képek, csak egyszerű élménybeszámolóhoz valók.

(#17130) sztyui2 válasza Timyyy (#17129) üzenetére


sztyui2
őstag

flickr vagy deviantart vagy bármi más, amit a gugli kihoz

[ Szerkesztve ]

(#17131) Xantomas


Xantomas
őstag

Szakítottunk a barátnőmmel, így megint lesz újra időm fotózni, és portrékat lőni, nem lesz aki féltékenykedjen :)

Tessék az első termés. Vissza kéne zökkennem.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#17132) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Szentkirályszabadja, elhagyatott volt szovjet katonai lakótelep. Még 2008-as termés, most jutottam el a feldolgozásáig.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#17133) Xantomas válasza bLaCkDoGoNe (#17132) üzenetére


Xantomas
őstag

Hopp, nagyon örülök, hogy feltetted a galériát. Menni akartunk haverokkal fotózni, de várjuk a jó időt.
Kényszer lakásfoglalók, hajléktalanok nincsenek? Futottam már eleget Csepelen, hogy ne vegyék el a fényképezőgépem.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#17134) bLaCkDoGoNe válasza Xantomas (#17133) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Tavaly nem voltak. Ellenben ugye sok épületet cégek használnak telephelyként, miegymásként, ezért néhány helyen kutyák voltak szabadon engedve, akik nem örültek nekünk. Viszont sok helyen földmunkát végeztek (tavaly márciusban voltunk ott), és állítólag valami repteret vagy helikopteres "repülőteret" építenek ott, így nem tudom, hogy jelenleg milyenek a lehetőségek.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#17135) Xantomas válasza bLaCkDoGoNe (#17134) üzenetére


Xantomas
őstag

Hehe, akkor mégis marad mint úticél.
A másik az almásfüzitői timföldgyár, de oda időpontot kell kérni. Majd indulás elött egy héttel fogunk is.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#17136) t_a_m_a_s válasza bLaCkDoGoNe (#17132) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Nagyon jó képek ezek is és a Sármellékiek is. Gratulálok :R

Holnap majd jól beletépünk...

(#17137) Kazimír válasza Xantomas (#17131) üzenetére


Kazimír
őstag

csak nem gúzsba kötve tartott otthon mostanáig?! :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#17138) bLaCkDoGoNe válasza t_a_m_a_s (#17136) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Köszi! Sármelléket én jobban szerettem, a szentkirályszabadjai épületek többsége nagyon rossz állapotban volt, még a panelházak is, a téglaépületekről nem is beszélve - volt olyan köztük, amelyiknek a szobájába nem mertünk bemenni (a képek között is fellelhető), mert annyira szörnyű állapotban volt.

Sármelléknek sokkal jobb hangulata van, mivel az épületek többsége jó állapotú, a legtöbb helyen még az ablaküvegek is épek.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#17139) Xantomas válasza Kazimír (#17137) üzenetére


Xantomas
őstag

Nem maradt időnk semmire, elvitte a suli, jegyzőkönyvek, beadandók, házik írása és mikor volt pár szabad óránk, akkor pedig az anyagot magyaráztam neki. Ha lyukasórám volt, hozzá ültem be előadásra, ha neki volt, akkor ő hozzám. Egyszerűen nem maradt időnk a tanuláson kívül semmire.
Ha pedig valamelyikünkhöz felugrottunk suli után és estére haza kellett menni, akkor cirka 2,5-3 óra elment csak az utazással.
Így most lyukas óráimban mehetek fotózni.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#17140) Timyyy


Timyyy
őstag

Segítsetek egy picit lécci! :B
Regeltem Deviantart-ra, megcsináltam 1 albumot, de nemtudok képet feltölteni! Pontosabban nem találom hogy hol lehet :F Help pls! :))

(#17141) sztyui2 válasza Xantomas (#17131) üzenetére


sztyui2
őstag

A kép kicsit mintha tükrözné egy szakításon túlesett ember hangulatát :DDD

(#17142) Toncsi


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Hétvégén becsörtetett hozzám haverom, hogy menjünk biciklizni most! Szerencsére a fényképezőt nem hagytam otthon :)

(#17143) hemaka válasza Toncsi (#17142) üzenetére


hemaka
nagyúr

Most jön el annak az ideje, hogy aki őzeket, nyuszikat, fácánokat szeretne fotózni, csak jól kell figyelnie. Emlékszem tavaly ilyenkor a Budapest-Miskolc szakaszon kb. 20percenként láttam valamilyen állatot a földeken. :)
Géphez mérten jók lettek. :)

(#17144) priusz


priusz
aktív tag

Pár próbálkozás a Monori motocross versenyről:
[link]

[link]

[link]

üdv

[ Szerkesztve ]

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#17145) runner 125 válasza priusz (#17144) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kellemes képek.
Bár szerintem egy ilyen fotó akkor üt ha nincs benne a horizont.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17146) Chapel


Chapel
addikt

Egy kis vidéki tavasz:)

És egy kis raynox-al való ismerkedés :U

És ismerkedés egy poloskával :D

Mivel vidéken vok így utómunkára nem nagyon volt esélyem :B

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#17147) runner 125 válasza Chapel (#17146) üzenetére


runner 125
nagyúr

Első és a harmadik tetszik. :K
Nagyon jó az a lencse. ;)
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17148) sztyui2


sztyui2
őstag

Túl vagyok életem első modellfotózásán. Természetesen nem saját géppel, ugyanis azzal nem tudtam volna kioldani a stúdióvakukat, nameg nem is lett volna olyan a minőség.
A képek nagyrésze egy Canon EOS 40D-vel és Canon 70-200 F4 L-el készült, de néhány kép készült sigma 50-150 f2.8 EX-el is, lehet valamelyik innen azzal készült, nem tudom.
Szerencsére lesz legközelebb is, akkor már több tapasztalattal, de amit a legjobban remélek, hogy már saját géppel. Ja, és legközelebb már lesz Canon 24-70 f2.8 L-es kép is :DDD Számomra az a legbrutálisabb obi, amivel találkoztam a canon 300 f2.8 L-et leszámítva :DDD
Most is majdnem lett vele kép, csak aztán mégse...
Természetesen a képeket Raw-ban fotóztam, aztán Lightroomban kis korrekció, aztán egy kis retus PS-ben, majd a kötelező élesítés és ennyi.


És végül a Lighting setup itt látható:

[ Szerkesztve ]

(#17150) Timyyy


Timyyy
őstag

(#17142) Toncsi: miért olyan festményszerű az első kép?
(#17144) priusz: jó verseny lehetett, és szerintem jobb, ha látszik a horizont, mert így van mihez viszonyítani :)
(#17146) Chapel: a fehér háttér utómunka eredménye ugye? :D
(#17148) sztyui2: nagyon jó képek, bárcsak rólam is lenne ilyen.... :U :B

És valaki segítsen már! :P

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.