Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Dhcp probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Hushpush


Hushpush
tag

A problémám a következő volna: A dhcp szerver nem oszt le a SMC2804WBR 2,4GHZ 54Mbps hálókártyámnak normál ip címet.... a Router az megkapja símán csak a hálókártya
nem... az összes tűzfal kikapcsolva de sajna nem adja meg.... az ip címet a 196.168.0.100-199-ben kéne megadnia de helyette 169.254.132.174-et kapok 255.255.0.0 alhálózati maszkkal. PLEASE HELP!!!!!!!!!!

(#2) Hushpush


Hushpush
tag

plz valaki help

(#3) Out válasza Hushpush (#1) üzenetére


Out
addikt

Milyen oprendszer?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#4) Hushpush válasza Out (#3) üzenetére


Hushpush
tag

Win xp

(#5) Out válasza Hushpush (#4) üzenetére


Out
addikt

akkor azt nezd mar meg, hogy nincsen-e fixen beallitva neki az illetve hogy csak 1 tcp/ip protokoll van?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#6) burgatshow


burgatshow
veterán

Állítsd be a TCP/IP-nél, hogy Obtain an IP address automatically mellett és az obtain DNS server address automatically mellett legyen pipa

(#7) Hushpush válasza Out (#5) üzenetére


Hushpush
tag

hol tudom megnézni hogy fix-e, ja és csak 1 tcp/ip van

(#8) Andrej84 válasza Hushpush (#7) üzenetére


Andrej84
tag

TCP/IP protokollra kattints ra ketszer es ott... :D

(#9) slyking


slyking
csendes tag

hahó
jó lenne vmi megoldás hegeszteni erre a problémára mert nekem is ugyaneza bajom d-link di604 router-rel
3 gép----2 hibátlanul muzsikál
-----de a harmadik ugyan ezt csinálja
ip -----automatikusra van állítva
előre is THX

Gigabyte P35-DQ6 | Core2Quad Q6600 | 4*1Gb Kingmax ddr2 800Mhz | Gainward 8800GT | 500GB WD + 200Gb Samsung | AeroEngine II | Samsung Syncmaster 225bw | Logitech G5

(#10) CuKoR válasza slyking (#9) üzenetére


CuKoR
senior tag

Állitsd be FIX re..ha ugy megy akkor tényleg DHCP probléma ha ugysem akkor nyilván nem ez a probléma!

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#11) corm


corm
senior tag

Én spec nem értem a problémát, a belső ipket állítsd fixre 192.168.0.x-re minden gépnél és átjárónak a routert, ezekután kívülről nem láthatod a saját géped ip-címát közvetlenül. Látod a routerét a router meg a belső ipd alapján küldi neked a jelet tovább....

Y N W A

(#12) slyking válasza CuKoR (#10) üzenetére


slyking
csendes tag

azt is próbáltam a többi gépre ráláttam de net nem volt és atöbbi sem látta a gépet

Gigabyte P35-DQ6 | Core2Quad Q6600 | 4*1Gb Kingmax ddr2 800Mhz | Gainward 8800GT | 500GB WD + 200Gb Samsung | AeroEngine II | Samsung Syncmaster 225bw | Logitech G5

(#13) slyking válasza corm (#11) üzenetére


slyking
csendes tag

a prob az hogy ez a xar müködött hónapokig
és egyszer csak nem megy
nem látok egy gépet a hálózaton és nem tudok azon netet csiholni

Gigabyte P35-DQ6 | Core2Quad Q6600 | 4*1Gb Kingmax ddr2 800Mhz | Gainward 8800GT | 500GB WD + 200Gb Samsung | AeroEngine II | Samsung Syncmaster 225bw | Logitech G5

(#14) CuKoR válasza slyking (#12) üzenetére


CuKoR
senior tag

Tegyél uj windows-t...néha belezavarodik és akkor csak a reinstall segit !

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#15) slyking válasza CuKoR (#14) üzenetére


slyking
csendes tag

ja ja szerintem is
csk ez marad
de azé thx

Gigabyte P35-DQ6 | Core2Quad Q6600 | 4*1Gb Kingmax ddr2 800Mhz | Gainward 8800GT | 500GB WD + 200Gb Samsung | AeroEngine II | Samsung Syncmaster 225bw | Logitech G5

(#16) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

Hali!

Volt egy olyan gond hogy a Cisco Wlan access point előbb lett bekapcsolva mint a kiszolgáló amelyik előtte volt és amelyik NAT-olt és DHCP-t csinált. Az AP felállt és DHCP Discovert küldött az Ethernet IF-en keresztül. Mivel inen nem kapott választ ezért elindította a saját DHCP szolgáltatását és a WLAN-on elkezdett belső IP-t osztani. Persze a WLAN-os gépeken semmmi nem ment csak egymást látták. Ellenben ha a routert kapcsoltuk be először és az AP-nak ez osztott IP-t akkor az AP a többi DHCP kérést is neki továbbította és egyáltalán routerként működött. Persze a kézikönyvet rendesen végig kellett volan olvasnni...:D

Valami ilyesmi gond lehet ott is (talán)

[Szerkesztve]

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Dhcp probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.