Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  dell n7110 - kis segítség kéne (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) danyi333


danyi333
csendes tag

Sziasztok!

Előre leszögezem, hogy teljesen hülye vagyok a gépekhez, épp ezért kérek segítséget.

Van egy Dell N7110 laptopom, lassan egy éve, és mindig gyanús volt, hogy jobban kéne teljesítenie, mint amit produkál, de gondoltam laptop, nem kell sokat várnom tőle. Alapvetően munkára kell, de néha játszom ezt-azt, és elég zavaró, hogy szinte minden brutálisan szaggat rajta. Most viszont még érdekesebb lett a dolog, haverom ajánlotta, hogy próbáljam ki a max payne 3-at, szép, jó, hát ki is próbáltam. Brutális szaggatás, még alacsony grafikai beállításoknál is, mire mondta, hogy ő full beállításokon játszik az n5110-esén, amiben még videokártya sincs, csak az alaplapi. Nekem van egy 2 gigás gt525, mégis szaggat, ráadásul a beállításoknál még ki is írja, hogy mennyit használ belőle, és a végén már annyira levettem mindent hogy csak 300 mega körülit írt a 2 gigából, és még úgy is szaggat. GTA 4 a másik, amit konkrétan ugyanilyen laptopon láttam fullon, teljesen simán futni, az enyémen meg folyamatosan akad.

itt a pontos laptop: http://laptop.hu/termek/dell-inspiron-n7110-i7-m-3213363-8gb

valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet a gond, mit kéne megnézni?

előre is köszi!

(#2) danyi333


danyi333
csendes tag

ja és a driverek mind a legfrissebbek

(#3) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

A gép hűtése van alulméretezve, ez típushiba, külön hűtőpad segíthet. Nézd meg a hőmérsékleteket pl. CPUID Hardware Monitorral.

mp

[ Szerkesztve ]

(#4) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Ez hülyeség, nekem játék közben sem melegszik a procija 75 fok fölé.

A probléma a következő lehet: nem az nvidia kártyát használja a géped a játék közben, ezt én manuálisan mindig meg szoktam adni amióta megszívtam az elder scrolls skyrimmel. Gta esetén patcheld a játékot legalább 1.0.4 ig, az már simán fog futni.

Még egy jótanács: ne a legutolsó nvidia drivert használd, hanem az eggyel régebbit. Az újjal nekem csomó játéknál kékhalál volt, a régivel semmi probléma sincs.

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#5) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Bocsánat, de az n5110-nél ez tapasztalatom szerint így van, és úgy rémlett, ennél a gépnél is hasonló helyzet.

mp

(#6) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Az valóban rossz ebből a szempontból, de a 17-essel nincs ilyen gond. Haveromnak 5110ese van, folyton kikapcsol túlmelegedés miatt, az én 7110esem mint írtam nem ment még 75 fok fölé, pedig játszottam vele a nagy júliusi melegben is.

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#7) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Jó tudni :) Ott is hasznos a driver frissitése.

A további beszélgetés szerintem bőven belefér a [Dell notebookok] témába, a topikot záratom.

mp

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  dell n7110 - kis segítség kéne (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.