Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Dead Space 3

Hozzászólások

(#1) Edem05


Edem05
őstag

Azért nyitottam ezt a topicot mert nem volt rendes csak a RE-vel rendelkezők. Itt lehet tippeket adni a másiknak ha esetleg elakad meg beszélgetni a játék dolgairól.

(#2) Luperator válasza Edem05 (#1) üzenetére


Luperator
tag

Megelőztél! :D

Február 8-án útjára indult a Dead Space sorozat 3. része a Visceral Games és az EA jóvoltából. Követve az első két részben átélteket, necromorfokból és javítani valóból nem lesz hiány itt sem s a megszokott szűk folyosók után lehetőségünk lesz a Tau Volantis-t körbeölelő roncsmezőben megcsodálni a végtelen űr átmeneti nyugalmát. Miután végeztünk "mérnöki" feladatainkkal, egy puha földet érés után a jeges bolygó jeges hangulatában kell szembenéznünk a ránk vadászó hordákkal emberi ellenfeleinkkel egyetemben, így próbálva végleges megoldást találni a Marker elpusztítására.

A játék, a hagyományos single mód mellett rendelkezik most már co-op móddal is, amelyben főhősünk segítségére lesz John Carver, akinek történetét csak ebben a módban ismerhetjük meg. Valamint, a két személyes mód extra küldetésekkel bővül ki, így vétek kihagyni a kipróbálását. A játék védjegyének számító mentési terminálok eltűntek, helyüket átvette az "autosave" mód, valamint teljesen átalakult a fegyverfejlesztés módja. Hat féle nyersanyagot gyűjthetünk (amelyhez a Scavenger Bot nevű kis robot is segítségünkre lesz), amiből fejleszthetjük ruhánkat, lőszeren túl gyárthatunk stázist, med pack-et, fegyveralkatrészeket, így kedvünk szerint formálva az általunk használt eszközöket. Fontos megjegyzés, hogy mostantól minden fegyver egy fajta lőszert használ, így némely fegyver esetén érdemes csínján bánni a javadalmazással.

A játék megjelenése napján számos DLC vált elérhetővé, mely új fegyvereket, ruhákat és gyorsabb karakter fejlődést segít elő. Telepítés után az Origin rendszerén keresztül hozzáférhetőek, vásárlás után telepítés nem szükséges.

A játék hivatalos weboldala:

[link]

Minimális gépigény (Gépigény.hu):

CPU: 2.8 GHz processor or equivalent
RAM: 1 GB RAM (XP), 2 GB RAM (Vista or Windows 7)
VGA: NVIDIA GeForce 6800 or better (7300, 7600 GS, and 8500 are below minimum system requirements)
ATI X1600 Pro or better (X1300, X1300 Pro and HD2400 are below minimum system requirements)
256MB Video Card and Shader Model 3.0 required* The latest version of DirectX 9.0
DX: DirectX 9.0
OS: WINDOWS XP (SP3), Vista (SP1) or WINDOWS 7
http://gepigeny.hu/
HDD: At least 10GB of hard drive space for installation, plus additional space for saved games.

Az első tesztek:

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3) galaktikus


galaktikus
aktív tag

az előző részből az a regenerálódós szemétláda.. és most megint kivisz a sírból.. áhhhhh :D

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#4) tatabánya


tatabánya
senior tag

most hozták haza a játékot, nektek se volt kiskönyv a dobozban (ami nem mellékesen nagyon ratyi, vékony anyagból van)?

[ Szerkesztve ]

(#5) Luperator válasza galaktikus (#3) üzenetére


Luperator
tag

Igen, nem vagy ezzel egyedül. :D A lőszert is kár rá pocsékolni.. Bár sajnos a stázis önmagában nem tart elég ideig. ;]

tatabánya

Nem és a letölthető kézikönyv se sikerült túl részletesre. Pedig azt hittem ,minden benne lesz, ha már nem nyomtatnak.

(#6) tatabánya válasza Luperator (#5) üzenetére


tatabánya
senior tag

ekkora egy sóher bandát.... remélem a játék majd kárpótol, originről próbáltam leszedni, de egy élet is kevés lenne olyan lassú, marad a lemezes telepítés

(#7) Edem05 válasza Luperator (#2) üzenetére


Edem05
őstag

Sajnálom, amúgy szép részletes hsz-t írtál. :)

(#8) Luperator


Luperator
tag

Pár fegyvervariáció:

[link]

Leginkább a Marauder pack által adott AL-9 Clearcutter-t használom, viszont zabálja a lőszert, így volt, hogy gyártani kellett. Haver egy négycsövű shotgun-nal nyomja, a gépkarabély alá akarok majd egyet rakni, mert közelről szerintem annál jobb nincs. :D

DLC-s fegyverek:

[link]

(#9) Jakesz


Jakesz
őstag

(#10) zsolthee


zsolthee
senior tag

SPOILER ON

Ha valaki eljutott idáig, segítsen legyen szíves. 3. alkalommal találkozok azzal a szemét pókkal.
Ha lelövöm a lábait, egy ordítás után elérhetővé válnak a csáprágói. Már mind a 3 sárga "gombócok" lelőttem róla de hiába. Folyton csak növeszti a lábait és nem bírok vele. Már próbáltam lelassítani is meg minden, de nem tudom mi a gyenge pontja.

SPOILER OFF

(#11) zsolthee válasza zsolthee (#10) üzenetére


zsolthee
senior tag

Csak rájöttem... ;] :C :DD

(#12) Luperator válasza zsolthee (#11) üzenetére


Luperator
tag

Én még nagyon az elején tartok. :DDD

(#13) Luperator


Luperator
tag

Scavenger Bot-ot használ valaki? Ha jól értelmeztem, akkor a középső egérgombbal kell lerakni, de ezt nem mindenhol engedi. Az a berregő hang, amikor forgolódsz (akkor is, mikor fegyver van a kezedben) azt jelentené,hogy abba az irányba van valami?

(#14) Luperator


Luperator
tag

Sejtettem, hogy az űrben is akad összeszedni való. Szerencsére még mennem kell majd ki. S megéri elmenni értük:

[link]

[link]

[link]

[link]

Az utolsó hajót remélem nem csak co-op módban lehet meglátogatni. :DD

Emellett simán elmentem. Érdekesség a video végén:

[link]

(#15) tatabánya


tatabánya
senior tag

nem vagyok az a nagy játékos alkat, így a leggyengébb fokozaton is meggyűlik a gondom az ellennel... nem bántam meg, hogy megvettem, rám tudja hozni a parát.. azt hiszem ebben is elég lesz a játék végéig az alap fegyó mint az előző részekben, mondjuk egy láncfűrész kellene

[ Szerkesztve ]

(#16) Rexcor


Rexcor
őstag

Ez a játék számomra egy nagy csalódás. :( Grafikailag ocsmány, köszönhetően az egyszerű portnak, egyedül a fények szépek benne. Nagyon szerettem az első meg a második részt is mert para volt, de ebben a részben egyszer sem sikerült megijednem. Ez tudtommal egy horrorjáték és én brutális horrorélményt várok el tőle, nem pedig olyat amiben inkább nevetek a szörnyeken mintsem megijednék. Pedig direkt sötétben játszottam fejhallgatóval jó hangosan, de így sem sikerült megijednem. Nem kellett volna ennyire lebutítani a horrorélményt.
Teljesen kiszámítható lett, tele van idióta akcióelmekkel amire semmi szükség. Nagy kár, hogy a több eladás érdekében ennyire megváltoztatták a játékot. :O

(#17) tatabánya válasza Rexcor (#16) üzenetére


tatabánya
senior tag

nagyok az elvárásaid, szerintem jól sikerült követi az előző részek sémáját, ha az első kettőn megijedtél furcsállom, hogy itt nem sikerül :U
grafika pedig olyan amilyen, nem azon van a hangsúly...

[ Szerkesztve ]

(#18) Rexcor válasza tatabánya (#17) üzenetére


Rexcor
őstag

Az első részben párszor talán sikerült megijedni, talán mert még új volt, nem tudtam mire számítsak. A második részben nagyon kevésszer ijedtem meg, talán egyszer sem, de mégis megvolt a sötét hangulata. Lehet, hogy velem van a baj és már nem tudnak annyira lekötni a játékok mint régen. Na mind1, még nem játszottam ki teljesen a játékot szóval remélem legalább 1-szer talán sikerül megrémülnöm. :D

(#19) Jakesz válasza Rexcor (#16) üzenetére


Jakesz
őstag

Azt kijelenteni kerekperec, hogy ocsmány a grafika, erős túlzás. Nem egy Crysis, de teljesen megfelelő. A Dead Space-nek csak az első részére lehetett a horror témát ráaggatni, a második rész már erősen akció jellegű volt megspékelve minimális horrorral. Számítani lehetett rá, hogy a harmadik rész még inkább tovább fogja vinni ezt a vonalat, de a készítők erre idejében figyelmeztettek is.

(#20) mcmike válasza Luperator (#14) üzenetére


mcmike
őstag

Köszi a videókat, végre lesz elég tungsten-em. Valahogy nekem abból mindig kevés van, állítólag csak chapter 9 után indul be jobban a tungsten áradat. :DDD

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#21) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv!

Valaki árulja már el nekem, hogy a Scavenger Bot-ot milyen irányban kell lerakni?
Amikor lerakom a sárga kijelzőn vannak nyilak. Olyan irányban kell lerakni amerre azok mutatnak?

Illetve hol érdemes lerakni?

(azért kérdezem, mert bizonyos alapanyagokból nagyon kevés van atöbbihez képest, mivel jobban fogy.
Biztos van valami trükkje.)

Így infó hiányában jobbára csak lerakom őket a nyíl irányában.

(#22) Luperator válasza gabor128 (#21) üzenetére


Luperator
tag

[link]

Azóta én is rájöttem,hogy kell használni és bal kattintással lerakni. Nyomhattam én a középsőt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23) gabor128 válasza Luperator (#22) üzenetére


gabor128
aktív tag

aha!
Akkor fülelni is kell, meg nézni a kijelzőt.
Végül is egy minimális loot-ot ad akkor is ha bárhova teszed. Majd lecsekkolom mennyivel ad többet ha olyan helyre teszem, ahol jelez a műszer.

Kösz!

(#24) tatabánya válasza gabor128 (#23) üzenetére


tatabánya
senior tag

alkalmanként többször is útjára eresztem megtalálja ami kell neki , most a hóba dobtam ki ott is összeszedett valamit :)

(#25) zsolthee


zsolthee
senior tag

Kipörgetve! :DD :C
Nem semmi játék, nehéz abbahagyni. :)
Az elején fura volt ez a fegyver craftolás, de a végére egészen megszoktam.
Külön tetszett, hogy vannak kisebb logikai feladványok is. Kár, hogy inkább az akció felé húzott el és kevesebb benne a horror, de így is csak pozitív a véleményem a játékkal kapcsolatban.
:R

(#26) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Ugyan én még az elején vagyok (most tankoltam meg a leszállóegységet), így nem tudom még, milyen lesz a bolygó, de eddig tetszik a cucc Tény, hogy kevesebb a para, viszont a hangulat nagyon el van találva, ahogy az előzőeknél is.
Külön örülök kivételesen, hogy ez a játék egy korrekt minőségű konzolport, és annak ellenére hogy még így sem néz ki rosszul, elfut kb bármin. ^^
A fegyverlegó nekem nem kifejezetten tetszik.
Maga az elgondolás jó, az előző részek alatt gondoltam is rá, hogy lehetne művelni valami hasonlót, de egyelőre kiforratlannak érzem. Talán nem kellett volna még betenni, habár elvileg nem lesz következő rész, úgyhogy.. elfér.
Na nyomom is tovább ;]

(#27) mcmike


mcmike
őstag

Ide is berakom, hátha másnak is hasznosnak bizonyulnak az alábbi linkek:

Dead Space 3 Wiki Guide

Single Player mellékküldetések

A scavneger bot-ról talált már valaki értelems leírást / guide-ot? Egyelőre csak annyit sikerült elérnem hogy leraktam, és elhagytam... :DDD

Visszatér majd? Meg kell keresni és felvenni? Vagy elfelejthetem? :F

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#28) djculture


djculture
félisten

Még csak most jelent meg a Dead Space 3, de máris bejelentették, hogy márciusban jön az első kiegészítő. Az Awakened névre hallgató DLC 10 dollár körüli áron lesz kapható PC-re, PlayStation 3-ra és Xbox 360-ra.

(#29) FoxiestFox válasza mcmike (#27) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A bench állomásokhoz tér vissza.

(#30) D5


D5
aktív tag

Hali Embörök!
Azt kérdezném, hogy az automatikus fedezék rendszert tapasztalta valaki? Vagy csak én maradtam le valamiről?
Egyébként fanya kis game ez, főleg impossible nehézségi fokozaton :C Ha már dead space akkor legyen deadly space!

(#31) D5


D5
aktív tag

Egyébként van valami jelentősége, vagy kapunk valami reward-ot, ha minden chaptert 100%-kal tolunk ki?

(#32) deedee


deedee
őstag

üdv

valaki esetleg leírná nekem a fegyver fejlesztést?
nekem kissé kuszának tűnik.
nagyon szépen megköszönném :R

(#33) zsolthee válasza deedee (#32) üzenetére


zsolthee
senior tag

Valószínűleg az előző részek egyszerűsége miatt tűnik annak.
Itt minden részét Te rakod össze:
Upper Tool: ez az elsődleges lövés, a fegyver fő jellege. Pl:military (katonai), plasma stb
Upper Tool Tip: ez pedig a tüzelés karakterisztikáját adja: shotgun, repeater (géppuska)
Lower Tool: másodlagos lövés
Lower Tool Tip: hasonló mint az Upper-nél...
Frame: meghatározza, hogy egykezes vagy kétkezes lesz-e az épített fegyver. Ezek között is mindegyik más-más tulajdonsággal rendelkezik. Fegyvered képességeit (DMG(sebzés), RLD(újratöltés), CLP(tölténytár), SPD(tüzelés sebessége)) az Upgrade Circuit szekciónál tudod módosítani. Felső sor az elsődleges, alsó pedig a másodlagos tüzeléshez tartozik. Ezeket maximálisan 4-4 upgraddel tudod ellátni úgy, hogy ide rakod azokat a kis "áramköröket" amiket játék során összegyűjtesz vagy legyártasz (Crafting New Circuit)
Attachment-nél plusz fejlesztéseket tudsz majd hozzáadni (ammo support, fire damage stb.)
Remélem érthető volt és segített valamennyit. :)

Vége felé belefogsz jönni, nekem is zavaros volt egy kicsit az elején :)
Személy szerint én a plazmavágóval (amit körfűrésszel egészítettem ki) és egy gránátvetős géppuskával vittem végig. Szeretem a klasszikus stílust.

[ Szerkesztve ]

(#34) mcmike válasza deedee (#32) üzenetére


mcmike
őstag

Szia,

Igazából még én sem mélyültem el benne, de a lényeg hogy vannak Frame-ek amik a fegyver vázát fogják alkotni (lényegében markolat). Erre tudsz felrakni 1 vagy 2 fegyvert ha minden igaz. Az ún. Tool-ok alkotják a fegyver lényegét, valójában hogy milyen típusú a fegyver illetve az általa kibocsájtott lövedék (pl. Military engine = gépfegyver, vagy Plasma core ami plazmavágó alapeleme). Ebből lehet upper (felső) ami az elsődleges lövés, tehát a fegyver lényegi karaktere, illetve lower (alsó) ami a másodlagos lövést jelenti.

Ezekre e Tool-okra lehet Adaptert (vagy Tip) rakni, ami módosítja a fegyver karakterisztikáját, illetve hogy milyen a kibocsájtottt lövedék.

Sajnos én is csak eddig jutottam el a fegyverkészítést illetően. További segítség / leírás welcome! :R

(#33) zsolthee: 44 másodperccel előztél meg :DDD

[ Szerkesztve ]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#35) deedee


deedee
őstag

thx :R

(#36) need


need
addikt

Sziasztok..

Igazán még nem foglalkoztam ezzel a dologgal..inkább csak kíváncsi vagyok..

van 1 harmadik fegyverem...pontosabban 1 robot..amit leteszek és megy.. gondolom amikor a kijelző a legaktívabb..nos én letettem párszor de nem történt semmi.. akkor hát mire való lenne..?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#37) FoxiestFox válasza need (#36) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Begyűjt nyersanyagokat magától (ott kell letenni valóban, ahol aktív a kijelző), és a bench állomásnál mindig kijelzi, hogy visszatért, és miből mennyit szedett össze.
Elhagyni nem lehet, mindig odatalál az állomáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#38) deedee


deedee
őstag

háááát...gyerekek...én uninstaláltam :F
ez a fejlesztgetés nem jön be, az első két részhez képest :F

talán ha majd valamikor lesz hozzá magyarítás,akkor talán ismét nekiállok

(#39) Luperator válasza need (#36) üzenetére


Luperator
tag

Fentebb linkeltem egy videót, hogy kell használni a bot-ot. Aki kincsvadászatra fogná magát, tanuljon a bakimból, a Terra Nova hajónál védték a dobozt és így lement az életerő. Amit meg elfelejtettem,hogy el is fogyott menekülés közben. Így a következő bónusz küldetésnél (ami a C.M.S. Greely-n van csak most jutottam el oda, visszafele) szétkaptak mint a papírzacskót. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40) need válasza Luperator (#39) üzenetére


need
addikt

rendben +találtam..így már kerek.. a dolog..

köszöntem.. :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#41) zsolthee válasza deedee (#38) üzenetére


zsolthee
senior tag

Nagy kár! Én sem szerettem az elején de a végére megbarátkoztam vele mert kitapasztaltam.
Ahogy írtam, egy sima plazmavágóval meg egy géppuskával is el lehet lenni. Ha meg NewGame+-ba újrakezded bővebben lesz nyersanyagod a fegyverek gyártására.
Remélem újrakezded, mert szerintem nagyon jó!
:R

(#42) FLATRONW válasza D5 (#30) üzenetére


FLATRONW
őstag

Az automatikus fedezékrendszer úgy nyilvánul meg, hogyha közvetlenül egy tereptárgy mögé térdelsz, akkor célzás közben nem teljesen állsz fel, hanem csak félig.

Szerintem az egyik legjobb fegyver a plazmavágó, aminek másodlagos tüzelési módja is plazmavágó. Ezzel a módszerrel lényegében dupla lövési sebességet lehet elérni, ha felváltva tüzelsz.

(#43) D5 válasza FLATRONW (#42) üzenetére


D5
aktív tag

single-ben sok esélyem sajnos nincs tereptárgy mögé bújni, mert különben szétkapnak : :DD

!!! SPOILER !!!
A CMS Greely mellékküldetésnél mi van abban a szobában, ahová ilyen tungsten torque.kal lehetne bemenni (sajnos nem tudom megcsinálni, mivel csak 15 tungstenem van, és 20 kellene... :W )

(#44) FLATRONW válasza D5 (#43) üzenetére


FLATRONW
őstag

A fedezékrendszert nem is a szörnyek elleni harcra találták ki, hanem az emberi ellenfelek ellen. Az igazság az, hogy én sem nagyon használtam.

(#45) zsolthee válasza D5 (#43) üzenetére


zsolthee
senior tag

Azok raktárak. Töltényt, upgrade circiut-et meg egyéb "finomságok" talász ott. Néhányat még lehet majd találni ajáték során. (Az előző két részben ezekhez kellettek az energiagócok.)

(#46) D5 válasza zsolthee (#45) üzenetére


D5
aktív tag

Tehát megnyugodhatok, hogy nem maradok le semmiről. Nekem ez a fontos :DDD

(#47) gabor128 válasza FLATRONW (#42) üzenetére


gabor128
aktív tag

Én is próbáltam a dupla plazmavágót. Most járok a játék kb 60%-nél de már lecseréltem mert lassú.
Rengeteg ellenfél jön és mindig egyszerre. Muszáj beraknom egy force gun-t másodlagosnak, csak az a bajom vele, hogy eddig csak főfegyvernél adta fel mint választási lehetőséget. Egyszerűen nem tudom berakni másodlagosnak. Így fordítva meg nem akarom, mert nem akarok a space-val lövöldözni. Erre vki megoldást?

(#48) D5 válasza gabor128 (#47) üzenetére


D5
aktív tag

Én a DS 2-ben tárcsafűrésszel mentem, ami csak úgy okádta a fűrészlapokat, azzal lehetett aprítani a lábakat, meg kezeket, meg csáprágókat.
Ezt javasolnám itt is, ha lehet, mert még nem jutottam el odáig, hogy tudjak ilyet fejleszteni (már ha benne van a game-ben) :N

(#49) Luperator


Luperator
tag

Co-op-ban már találkoztam ilyennel, van benne körfűrész. Perpill az ottani karabély alá az van szerelve. Azt nem tudom,hogy ellövi e vagy csak kiengedi egy fél méterre és lehet mozgatni,mert olyan is van.

Személyes kedvenc a karabély + line gun hosszú távra és a sörétes + kinetic shotgun (hogy ez magyarul mi lenne,passz) közelre. A gránátvetőbe kevés fér fejlesztés után is, a rakétavetőbe úgy szint. A plazmavágó videók alapján jó, de ha már fegyverfejlesztés,akkor extra cuccot akartam, így lettek ezek. A Scope nem jött be, nekem túl sokat nagyít,zavaróan. A gépkarabély zabálja a lőszert. Mindent kiírt, de annyit szerintem a nekromorfok nem dobálnak,ami elég lenne, így születtek ezek. Az extra cuccok (Attachment 2) ahogy láttam inkább látványt adnak,extra sebzést nem (sav, áram, tűz). Érdekes, hogy single-ben gyorsan seggére lehet verni a medkit-eknek, úgyhogy most azzal kell spórolnom.

A mentési rendszer nem a kedvencem, az lenne a jó, ha ott mentene, amikor én akarok, amikor kilépek. Pl bónusz küldetéseknél abszolút nem szokott közben,így ma kezdhettem is újra.

(#50) Kvelstadt válasza Edem05 (#1) üzenetére


Kvelstadt
veterán

jól tetted.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Dead Space 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.