Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5451) swoody válasza Hurkaleves (#5449) üzenetére


swoody
senior tag

Most írhatnám hogy értem. :) De nem.
Nem akarok én annyira húzni a ramot csak,hogy 1066-on mennyen.
Intel E8400 a proci.

[ Szerkesztve ]

(#5452) Hurkaleves válasza swoody (#5451) üzenetére


Hurkaleves
őstag

akkor csak a bios-ban állítsd be a ram-arányt, hogy 1066-legyen...
de tovább nem is mondom mert az intel rendszert nem vágom annyira...

(#5453) diegho válasza Qru (#5450) üzenetére


diegho
nagyúr

most kértem subtiming beállításokat a lapomhoz mushkinéktól, már megvannak az értékek, este jöhet a tesztelés. Első körben feltolom a Win7 RC-t, utána meg nekiugrok a teszteknek. Tegnap tök hülyeségeket csinált a rendszerem, prime blend stabil volt másfél órát, utána 20 perc idle és kékhalál. (tavaly októberi win xp telepítés) lehet nem tetszik neki a 4gb, majd ma kiderül mit mutat win7 alatt a dolog.

Ezeket kell belőnöm mushkin szerint:
The memory timings for your mobo and ram,

Ai Overclocking: Manual
FSB Strap to North Bridge: Auto
DRAM Frequency: 800
DRAM Command Rate: 2T
DRAM Timing Control: Manual
CAS# Latency: 4
RAS# to CAS# Delay: 4
RAS# Precharge: 4
RAS# Activate to Precharge: 12

*Use Highest Numbers First for Below*
TWR: 3 to 6
TRFC: 40-45
TWTR: 9 to 11
TRRD: 3 to 4
TRTP: 3 to 6
DRAM Static Read Control: Disabled
Transation Booster: Disabled
Boost Level: 0-3

Memory Voltage 1.8V

Kiváncsi vagyok mire megyek, ha netán nem sikerül átrakom másik lapba és meglesem ott.

(#5454) Qru válasza diegho (#5453) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Milyen rendesek, hogy leírják. :K Subtimings-al sose pepecseltem, annyira nem vok maximalista. :D

Win7-et én is meglesem ha hazaértem, van egy üres winyóm arra felpakolom hogy barátkozzak vele. :D

#nincsbennetarcsi

(#5455) eladohardver válasza Qru (#5454) üzenetére


eladohardver
őstag

Melyik memória viszi az 1200 Mhz-et és be is szerezhető? MAximus II Formulába Kéne... 4giga

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#5456) diegho válasza Qru (#5454) üzenetére


diegho
nagyúr

úgy néz ki belenyúltam az országra hivatalos forrásból beérkezett első rossz Mushkin memóriába :DDD 2 lapban is ugyanazt a kéket dobja a win random. Már supportal is beszéltem, hamarosan indítom a memtestet külön külön a modulokon, bár lehet P35 inkompatibilitás is, bár erről nem tudnak mushkinék (Asus P5K/EPU és Giga P35-DS3 volt a tesztalany) mindenesetre egy P5B-E Deluxe-ban is letesztelem őket. Disztribútortól vettem amúgy, még nem volt hibás darab az országban, azonnal cserélik, ha kérem és bármire hasonló árban, szóval maradok a Mushkinnál, most megyek memtestelek egyet.

(#5457) Hurkaleves válasza diegho (#5453) üzenetére


Hurkaleves
őstag

hát a subtiming nem valami konkrét...
értem én, hogy a leírt értékeknél a nagyobbal kezdj és úgy haladj a kisebb felé de azért itt el lehet játszadozni egy kicsit....
...egyáltalán megéri e?

(#5458) Qru válasza diegho (#5456) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vazz de belenyúltál akkor. ;] Mushkin jó, hibás darabok mindenhol előfordulnak. Csak nehogy inkompatibilitás legyen. Így jártam egy Asus GTX280-al. Asus lapban ment frankón, az én DS4-emben meg már post-nál csíkozott. Viszaraktam az Asus deszkába és Furmark stabil volt gyönyörű képpel. :( Próbáltam okoskodni, adtam feszt a PCI-E-nek, frekit is felvittem 105-ig. Semmi. :( Így végül lett egy Giga GTX260 OC és kész.

eladohardver: Húh, nehéz ügy. 4GB-ból ami megy 1200-at... Team Extreem, Crucial Balistix, ezekkel van rá esélyed.

mod:

pisztoly: Sztem nem éri meg ezzel szőrözni. :( Alig lesz gyorsabb és iszonyat idő mire minden kitesztelgeted.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#5459) diegho válasza Hurkaleves (#5457) üzenetére


diegho
nagyúr

minden megéri, van bőven miben tesztelni és van bőven mit használni addig, amíg tesztelem a memókat.

Külön-külön nézve a modulokat az egyiken 2 órát ment a memtest utána win induláskor dobta a kéket. Másik modulon 7 óra 11 percet ment a memtest és 2 órát is futott rajta a win hiba nélkül. Gyanús, hogy az első modul hibás lesz, majd még tesztelem este újra.

(#5460) Qru válasza diegho (#5459) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Legalább szűkült a kör.

#nincsbennetarcsi

(#5461) diegho válasza Qru (#5460) üzenetére


diegho
nagyúr

Azt kipróbálom még azért, hogy NB feszt feltolom 1.5V környékére, mert 1.35V-on megy jelenleg és nem tudom, lehet ez a gondja, elvileg a lap bírja az 1.75V-ot is extra hűtés nélkül (bios szerint) szóval este megint tesztelés, örülnék, ha sikerülne megoldani a gondot csere nélkül, mert a ram eléggé jófajta 800 4-4-4-12 1.8V-on jól hangzik.

(#5462) Qru válasza diegho (#5461) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hmm, jaja told fel az NB feszt az csodákra képes.
1,8V-on azok nagyon jó időzítések. :C Jó lenne ha tényleg melóra lehetne bírni azt a modult.

#nincsbennetarcsi

(#5463) diegho válasza Qru (#5462) üzenetére


diegho
nagyúr

jaja örülnék neki én is, megküldöm 1.5V NB-vel és meglássuk mit mutat.

(#5464) Hurkaleves válasza diegho (#5461) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nekem is volt egyszer egy sima p5k lapom igaz csak 2x1g supertalent rammal ami 920mhz 4-4-4-8-at ment...asszem 2.1 voltal..
de gondolom neked akkor az alacsony fesz (is) a szempont.

(#5465) diegho válasza Hurkaleves (#5464) üzenetére


diegho
nagyúr

fél órája megy a prime blend 4-4-4-12@1.8V-on jelenleg, az nb feszt feltoltam 1.55V-ra, lehet ez volt a gond és ezért fagyott a ram DS3-ban is, mert csak 0.1-et kapott pluszba.

(#5466) Hurkaleves válasza diegho (#5465) üzenetére


Hurkaleves
őstag

bár már rég volt és lehet ezért jut csak most eszembe nekem is, hogy én is 1.5+ fesszel kínáltam a p35-öt..

(#5467) diegho válasza Hurkaleves (#5466) üzenetére


diegho
nagyúr

40 percnél jött el a restart ideje 1.55V-on. Már szinte tuti, hogy az egyik modul gyári hibás, tudom is, hogy melyik, most éppen a szerintem jót tesztelem.

(#5468) Hurkaleves válasza diegho (#5467) üzenetére


Hurkaleves
őstag

pfff....
hát hajrá..

(#5469) diegho válasza Hurkaleves (#5468) üzenetére


diegho
nagyúr

van ez így, WD RE vinyóból is az első rosszat kaptam az országban :)) már megszoktam, ezért van itthon mindig annyi alkatrész, hogy legalább +1 néha +5-6 gépet össze tudjak dobni bármikor. (jelenleg csak 3 van) Disztribútorral már tegnap beszéltem, azonnal cserélik, ha kérem a cserét, jövő héten élni is fogok ezzel a lehetőséggel.

(#5470) DaDy0219


DaDy0219
tag

Üdv!

A DRAM : FSB arányt hogyan tudom minél kisebb számokra vinni és, hogy minél közelebb legyenek egymáshoz?
Jelenleg egyenlőre így néz ki:

Min változtassak?

[ Szerkesztve ]

(#5471) Hurkaleves válasza DaDy0219 (#5470) üzenetére


Hurkaleves
őstag

miért akarod?

akkor tedd a biosba 800mhz-re a ramokat az fsb-t pedig 275-re! amit nemtom bírna e.... :U
úgy szintén 1100mhz jönne ki! (275x4)....

(#5472) DaDy0219 válasza Hurkaleves (#5471) üzenetére


DaDy0219
tag

Akkor ezek szerint nem lényeges a dram-fsb arány.
Sajnos még csak most ismerkedek a tuninggal, ezért vannak, lesznek ilyen kérdéseim. :)

Egyébként mikor érdemes a RAM feszültséget emelni?Jelenleg 2,1V-on mennek.
Gyártó szerint 2,3V-ig ajánlja a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#5473) Hurkaleves válasza DaDy0219 (#5472) üzenetére


Hurkaleves
őstag

a cuccaidnál 1150-et írsz a ramokra...
de a lenti képen "csak" 1100-on mennek.... :F
aöö miért is?

(#5474) DaDy0219 válasza Hurkaleves (#5473) üzenetére


DaDy0219
tag

mert nem állítottam nagyobb értékre.
Az FSB-t 200-ról 205-re állítottam, így ment fel a MHz is.Tudnám feljebb vinni is, csak egyenlőre ismerkedek a dologgal.
Az előző kérdésemre mi a véleményed?

Egyébként miérrt lenne fura, ha 1100MHz-en hajtanám őket?

[ Szerkesztve ]

(#5475) Hurkaleves válasza DaDy0219 (#5474) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nem fura...mind1..

a 2.1 volt is elég jó! ha így stabil akkor esetleg még az időzítéseken faraghatsz egy kicsit...
lehet vinné 5-5-5-15-ben is az 1100-at!

(#5476) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Van egy CSX 2x2 GB-os 800-as ramom. Az 1014 MHz-et bírta alapfeszen, de az 1068-at nem bírja, ami a 4.0GHz-en kéne, így csak 890-en megy. Mennyi max feszt adhatok neki? 2.1-2.2? :F

Jah és a ramokon van hűtőborda és a ház szellőzése is jó, átmenne rajta egy kis "cúg".

[ Szerkesztve ]

(#5477) DaDy0219 válasza Hurkaleves (#5475) üzenetére


DaDy0219
tag

Okés, megpróbálom, köszi! :R

(#5478) Qru válasza Vasinger! (#5476) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2,2V max 2,3V ha kimondottan nem hűtöd ventivel a modulokat. Ettől többet nem érdemes adi hosszútávra semmi képpen.

mod:

MCH mennyi feszt kap? Még esetleg azzal is játszhatsz, szokott segíteni. +0,1-0,2V, többet felesleges adni neki, mert csak fűt és a túlmelegedéstől lesz instabil a cucc. Persze ha külön hűtenéd... :U

mod2:

pisztoly: Nekem az ST T800 DS4-ben ment 975MHz-en 4-4-3-8 al 2,2V-al. 1170MHz-et ment 2,2V-al 5-5-5-15-ben. Szerettem, jó kis KIT volt az. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#5479) Qru válasza DaDy0219 (#5472) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha stabil akkor felesleges feszt emelned nekik. Ha nem stabil akkor kell csak több feszt adni neki. Amúgy csak feleslegesen fűt és csak hamatabb kinyiffan. Minnél kisebb feszt adsz neki annál hosszabb a várható élettartam.

Diegho: Remélhetőleg a második kit is ilyen jó lesz tuningban, csak stabilabb. ;] Sapeszt is gariztatod? :D

#nincsbennetarcsi

(#5480) DaDy0219 válasza Qru (#5479) üzenetére


DaDy0219
tag

A stabilitás alatt azt érted, hogy nem fagy, nem kékhalálozik a gép?
Vagy egyéb programmal is meglehet róla győződni, mint pl a memtest86+?
:R

(#5481) Qru válasza DaDy0219 (#5480) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mindkét kérdésre igen a válasz. :K

#nincsbennetarcsi

(#5482) Hurkaleves válasza Qru (#5478) üzenetére


Hurkaleves
őstag

jó ám!
szerencsére az a rendszerem tovább él egy jó cimborámnál!

(#5483) Vasinger! válasza Qru (#5478) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Külön hűtés nincs rajta, csak az az egyszerű fém lap van ráhajlítva.

Akkor 2.15 V-ot adok, ennyit tud adni max a lapom. Esetleg emelek MCH-n, most idáig +0,1 V-ot adok.

(#5484) diegho válasza Qru (#5479) üzenetére


diegho
nagyúr

sapeszt is visszaküldtem, egy 30x20x20-as dobozban jött a cumó, mindent visszaküldtem és leírtam melyik modul a hibás, azt mondták 2-3 nap és megkapom az újat.

(#5485) Qru válasza Vasinger! (#5483) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Általában +0,1V elég, +0,2V nem sok esetben hoz pluszt de megpróbálhatod. Ha nem megy jobban akkor tedd vissza +0,1V-ra az MCH-t, minek fűtsön feleslegesen.
Hát csak 2,15V-ot??? Az nem létezik! P35 DS3R-ben többet is lehet adni nem? 2,15V az smafu, az kb valós 2V-nak felel meg (ugye lejön a drop még a bios feszből). Extrább tuninghoz édeskevés. :(

diegho: Na akkor hátha az új sapesz jobban megy majd... :D

#nincsbennetarcsi

(#5486) Vasinger! válasza Qru (#5485) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Alapból 1.6 V-ot ad a lapom minden DDR2-es ramnak. 0.1-től egészen 0,7-ig lehet menni a skálán, de +0,1 volt nem jelent mindig +0.1 V-ot.

Max 2.15V-ot tudok adni, úgy és BIOS-ban már +0,7-en pirosan villog. A ram feszét Everestben nézem, szval droppal együtt számoltam kb.
Most 1,9 V-on lazán viszi a 800-as ram CL6-ban az 1068-at :D

Köszi a helpet, további szép estét!

(#5487) Qru válasza Vasinger! (#5486) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De a DDR2 alapfesze 1,8V ez JEDEC szabvány ettől kissebbet nem adhat egy lap sem DDR2-nek. Tehát 1,8V-hoz képest adsz +0,1V-ot, stb-t. Nekem is Giga P35 lapom van, +0,4V is piros érték már pedig az még csak 2,2V (1,8+0,4).
Terhelve mennyire meleg a ram? Nekem már 2,3V-al is forróak, mert elvileg nálad 2,5V-ot kapnak akkor (1,8+0,7) ami marha sok! Az DDR1-nél még bőven jó érték volt de itt elég sok.

#nincsbennetarcsi

(#5488) Vasinger! válasza Qru (#5487) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

De nem, a BIOS is és az everest is ugyanazt mutatja, mind2-ből a legújabb van. A ram egyébként kézmelegnek sem mondható.

(#5489) Qru válasza Vasinger! (#5488) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hátt akkor tuti annyit kap, mert 2,2-2,3V felett ha dolgoztatod már elég forrónak kellen lennie. :K

#nincsbennetarcsi

(#5490) Razuel


Razuel
aktív tag

(#5491) diegho válasza Razuel (#5490) üzenetére


diegho
nagyúr

kb teljesen mindegy milyen ramot raksz az e2160 alá, mivel elég lassú a memóriakezelés a kis procikkal, magyarul hiába lesz 1200mhz-es memóriád, kb annyi lesz az írás olvasásod, mint egy nagyobb procinak 800-as ramokkal. Kingmaxoknál drágábbat én nem nagyon raknék alá, ráadásul kingmaxot a gigabyte lapok szeretik is eléggé.

(#5492) Razuel válasza diegho (#5491) üzenetére


Razuel
aktív tag

Jó, az egy dolog, de ha most veszek ramot később meg procit is akkor már nagyon nem lesz mind1 hogy milyen ram van benne.. így, hogy csak részenként fejlesztem a gépet nem kell mindíg újat venni.. mert pl most veszek egy szar kingmax ramot 2-3hónapra rá meg egy e8500at akkor meg már baszhatom magam a kingmaxal.. ;)

(#5493) diegho válasza Razuel (#5492) üzenetére


diegho
nagyúr

Miért is? Szerinted gyorsabb lesz a géped attól, ha 1200-on megy a memória? Elárulom, hogy alig látszik a különbség. Én perpill full alapon használom a gépemet, múlt héten pedig 2*2 giga 800-as mushkint vettem (sajna egyik modul rossz, ma megy gariba) mert ugyebár bőven elég az is.

(#5494) Razuel válasza diegho (#5493) üzenetére


Razuel
aktív tag

Szerinted egy ram 1200on nem gyorsabb egy 800asnál? :U
Másrészt én nem az egekbe akarom húzni, hanem venni egy normális ramot amit 1:1 be tudok hajtani 1000ren cl4 be...

(#5495) Razuel


Razuel
aktív tag

Nah ez még durvásnak tűnik:

Crucial Ballistix
Crucial Ballistix Tracer
Mi a külömbség a 2 között? Az egyiken van led a másikon meg nincs vagy mi?

(#5496) Jorus válasza Razuel (#5494) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ceteris paribus nem releváns a differencia - csak, hogy magyar legyek. :)

A Tracer egyébként csupán a LED-ekben, a fekete PCB-ben, és a fekete bordában különbözik a sima Ballistix-től

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5497) diegho válasza Razuel (#5494) üzenetére


diegho
nagyúr

majd, ha megveszed mérd le mennyit jelent játék/munka alatt az 1200mhz vs 800mhz. Van róla nem egy cikk, még ph-n is, lehet nézegetni.

(#5498) Hurkaleves válasza diegho (#5497) üzenetére


Hurkaleves
őstag

mére? mert átfutnám...
thx.

(#5499) diegho válasza Hurkaleves (#5498) üzenetére


diegho
nagyúr

itt csak 1066 és 800 van összehasonlítva ha jól tudom, de én itthon teszteltem 1200 vs 800-at is, még pentium dual core-nál (2160@3.5 - nem pont 800-ra jött ki a ram) és crysisben majdnem 1fps-t hozott... szóval semmit nem jelent szinte. Inkább 800cl4, fillérekért, mint 1200cl5-6 10k-val többért. Egyszerűen nem éri meg a különbséget.

@Jorus
: ja igen kihagytam hogy e-penis növelésre tökéletes, meg a szomszéd előtt villogni, hogy nekem ezerkettőszázasramomvanámbibibi

[ Szerkesztve ]

(#5500) Jorus válasza diegho (#5499) üzenetére


Jorus
nagyúr

Van, aki benchmarkokra gerjed, nekik megéri. :)

Meg persze akkor is jól jön a magasabb RAM freki, ha a 800-as memó limitálná a CPU tuningot.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.