Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  D-link dsl sorozat (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Hi.

A modemes routereknek helye. Kérdések és válaszok.

Nekem fél éve van meg a DSL-G684T routerem, és ez idő alatt soha nem fagyott, nem szakadt a kapcsolat, csak a port kellett néha letörölnöm róla. Tökéletesen működik.

Amire még nem tudtam rájönni, az a QoS. Hiába állítom be a sávszélt, minden gépen a maximálisat használja. Valaki próbálkozott már vele?
Illetve ha az antenna transmit power-t leveszem egészen 6%-ra, akkor is teljesen jó a jel egy emelet különbség mellett. Ez szerintem gyanús, hogy kamu.

Lehet tolongani :)

(#2) IDM válasza CounterBoci (#1) üzenetére


IDM
tag

Jó kis cucc...én kb 3 hónapja nyúzom az enyémet... :DD
Nem fagyott/dobált itt sem, bár nemrég én feltoltam rá a novemberi
Firmware-t (kb 1 hete HW rev A1-hez FW ver.->3.00B01T02.EU-A_20061124).
Egyenlőre semmi negatív változás... :R
A WLan részét én nem használom.... :DDD
Ha lesz időm kipróbálom a QoS-t vagy TR PWR dolgot...

(#3) laci666


laci666
senior tag

Egy kis segítség kellene D-Link 380T modemről.
Egy pár okos tojás azt mondat nekem hogy ez a modem egyben router is.Igaz ez vagy nem.Mert ha igaz akkor ilyet akarok venni, ha nem akkor meg nem. :D

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#4) hektor24 válasza laci666 (#3) üzenetére


hektor24
aktív tag

Szia!
Nem tudom mire gondolhattak, de szerintem a 380T hátulja is ugyanolyan, mint az én 360T-mé, szóval van 3 dugóhely, egy a bejövő telefonvonalnak, egy a gépbe/routerbe menő vonalnak és 1 amiből kapja az áramot. Szerintem ez nem router, de hátha valaki megcáfol és akkor én is tanulok! :C

(#5) light01


light01
tag

Helló.Most vettem egy 360T-t és nem nagyon tudom hogy kell megcsinálni a firmware fríssitést.Tudna valaki segíteni?

(#6) Khaal


Khaal
őstag

Az lenne a kérdésem hogy egy ilyen D-Link DSL-G684T modem-routerrel mekkora távolságot lehet áthidalni? Tehát egyik házban van az internetkapcsolat és ezt szeretném megosztani a szomszéddal. Hány méteres kábel, (vagy hány méter légtávolság a WLan-al) ami a maximum, mondjuk egy 2mbites ADSL megosztásához?

(#7) kem


kem
addikt

Sziasztok!
Gondom lenne.
D-Link adsl modem (360R) setupjába hogyan jutok be?

Köszi!

(#8) brazso válasza kem (#7) üzenetére


brazso
tag

Nincs web-es felülete. Valahol olvastam, hogy talán telnet-tel fel lehet menni. Miért kell? Nekem is ilyen modemem van, és nincs vele semmi gondom.
...
Megtaláltam: [link]


[Szerkesztve]

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#9) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag



Adott egy D-LINK 360R modem, nálam gyakran szakadozik a net, amivel a szolgáltató nem tud mit csinálni, viszont nem lehet, hogy hibás a modemem? Mert van, hogy miután megszakad a kapcsolat és újat létesítek 4megabit helyett alig 300Kb/s a sebesség! Viszont ha a modemet kikapcsolom, visszakapcsolom, akkor megint megy rendesen a 4megabit.

(#10) gjess válasza Khaal (#6) üzenetére


gjess
csendes tag

A wirelessnél a távolság környezet függő. Nem mindegy , hogy mi van az adó és a vevő között.
A kábel (UPTcat5e) max 100m hosszú lehet.

(#11) gjess válasza Sz.Miki (#9) üzenetére


gjess
csendes tag

Szia,

Meg kellene próbálni kicseréltetni a modemet, és akkor biztosan kiderül, hogy ha a modem a hibás:)
Sajna a 360R-nek nincs webes felülete, így nem lehet rajta semmit sem állítgatni. Szóval, én cseréltetném.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  D-link dsl sorozat (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.