Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  D-link di-614+ & dwl-120+ (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Vanos


Vanos
aktív tag

Biztos forrásból tudom, hogy az alábbi konfigból igen nagy mennyiség került felhasználókhoz...;)
Kérdéseket, tapasztalatokat ide lehet írni.

Kezdeném is:
- ADSL hozzáférésemet sikerült mindkét gép számára elérhetővé tennem, de mit kell beállítanom ahhoz, hogy a két gép ''lássa egymást''? (ftp-vel így is megy a dolog, de szeretném ha az intézőben is elérhető legyen a másik gép kiajánlott meghajtója.
- A beépített tűzfal mekkora védelemt nyújt? Gondolom felesleges Kerio és egyébb progik telepítése. Felesleges?

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#2) Neutric válasza Vanos (#1) üzenetére


Neutric
csendes tag

Ez engem is érdekelne, úgyhogy felhozom. XP-n próbálom összehozni a hálózatot, de nem megy. Az internet nekem is működik, egy laptopot szeretnék helyi hálóba kötni WLAN megoldással.

(#3) Killberk


Killberk
aktív tag

Nekem is lett egy ilyenem, úgyhogy néhány láma kérdést fel is teszek egyből.

1. Lefutattam wigwam.hu-s tűzfaltesztet és mindenhova port láthatatlan visszajelzést kaptam. Ez így elég is védelemnek, vagy még tegyek valamilyen óvintézkedést?

2. Ahogy néztem firewall alap beállításokat, LAN felől minden mehet ki, és a gyakorlatban is ezt tapasztaltam. ICQ-tól kezdve emule-ig, minden műxik. Így viszont akkor kémprogik is kimehetnek bár ad-awaret futtatok néha, de akkor is. Szal inkább állítsam be úgy, hogy kifele is mindent blokkoljon alapba és csak azokat engedélyezem ami kell? Vagy az se lesz jó, mert kém progik az ismertebb portokat használják? Pl 80-as.

3. Most így fejből nemtom pontosan a nevét, de van egy olyasmi engedélyezve, hogy Game akármi. Helpbe azt írja, hogy ezt csak akkor engedélyezem, ha tényleg szükséges. Ez tényleg akkora para? Csak azért, mert majdnem minden nap játszok neten és nem akarom állandóan ezt ki-be kapcsolgatni.

ui: nem tudja valaki véletlenűl, hogy UHU felismeri-e a wireless hálókártyát? :F

[Szerkesztve]

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#4) micro


micro
addikt

/off
MATÁV rulez! :C
/ffo

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#5) TJ Hooker


TJ Hooker
csendes tag

Hali!

Olyan probléma merült fel nálam, hogy ugyan a két gép látja egymást, tehát a LAN tökéletesen működik, viszont nekem USB-s ADSL modemem van, így nem tudom a Routert sorba kötni a modemmel, csak egy hálókártyára tudodom bedugni.

A kérdésem az lenne, hogy miként tudom megosztani a a netet úgy, hogy a kliens gép is lássa?

Előre is köszi a válaszokat.

Bármi amit mond, felhasználható Ön ellen a bíróságon!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  D-link di-614+ & dwl-120+ (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.