Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  D-Link ADSL modem problémák (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29) atesz1974


atesz1974
tag

Minden D-Link DSL 360R típusú ADSL modem tulajdonos figyelmébe!

A minap szétszedtem a fennt nevezett modememet 3 év használat után, és az Elkó-k állapota láttán majdnem sírva fakadtam... :O
Össz-vissz 8 darab kondi van benne, egy nagyobb szűrőkondi és 7 kisebb, a baj csak az, hogy a "tudatos élettertam tervezés mintapéldányával van dolgunk", ez a modem még akkor is jócskán melegszik, ha szabadon hagyva használjuk, ha valamit ráteszünk, vagy bezsúfoljuk egy szűk helyre, akkor nagyon hamar bekrepálhat miatta a netkapcsolatunk.

Szóval, 3 év után a legtöbb kondi teteje púpos volt a melegtől, ill. az alján már félig kinyomta a tömítést..., a következő lépcső amikor kifolyik a bele a nyákra, és szétzabálja azt.
Tehát, összeírtam a kondiszettet, és megvettem egy híradástechnikai alkatrész boltban, 400 Ft volt az összes..., kicsit problémás a cseréjük, mivel a nyák lyukgalvanizált, így az alkatrészek lábának furatait egy tűvel érdemes kitisztítani, miután a régi alkatrészt kiforrasztottuk.

Mivel a ki-be forrasztás kicsit felnyomta a vérnyomásom, egy 6-os fúróval megígazítottam a burkolat tetejét....(24 lyukkal tettem érdekesebbé... ;] ) , plusz a doboz oldala is kapott párat, a hatás: érezhetően hűvösebb az egész doboz, mivel így már áramlik a levegő.
Azóta még a szinkronizálás is gyorsabban megy neki, miután bekapcsolom.

Remélem sokan belenéznek ezen írás után az ilyen típusú ADSL modemjükbe, mivel jó pár tízezer darab lehet ebben a pillanatban is működésben a Drága Előfizetőknél ebből a fajta kütyüből, amik a végsőket rúgják!

[ Szerkesztve ]

Józsi bácsi! Nem székletből sormintát végig az ajtóra, hanem székletmintával a sor végére az ajtóhoz....! "Vok, tom, szal, mek" stílusú nyelvújítók kíméljenek...!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  D-Link ADSL modem problémák (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.