Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Melegszik az idő, és nő az idegbajom :F
Egy ASUS P5LD2-es alaplapon muzsikál egy D-820-as 2,8-as P4-es proci, és sehogy nem tudom levinni a hőmérsékletét. Az alaplapi chipset korrekten 32-34 fokos stabilan, de a processzor alapon mindenféle húzás nélkül 45-48 fokos, és mindkét magot 100%-on terhelve 56-57 fokos. A biosban kikapcsoltam mindenféle ventillátor szabályzást, a teljes rendszert a SpeedFan irányítja. A házban elől egy 12 cm-es befúj, hátul a proci magasságában szintén egy 12 cm-es ami kifelé fúj, és a tápom is egy 12 cm-es chieftek ami állandó sebességgel pörög, és a processzor felől szívja el a levegőt. A processzoron most egy Arctic Colling Freezer 7 pro hűtő van, aminek a ventijét most is teljes sebességgel (2700) járatom de minden hiába. A házban csőkábelek, SATA vinyók, a kábele szigorúan kötegelve, hogy a levegő szabadon áramolhasson, és valóban szellős is, főleg a processzor környéke.
Talán van valaki, akinek hasonló hőerőműve van, és megosztja velem a tapasztalatát, hogy mivel tudnám lejjebb vinni a hőmérsékletet.

Köszi a válaszokat előre is. :R

Clemi

(#2) kisninja válasza Clemi (#1) üzenetére


kisninja
őstag

Van már pár ilyen topic [link]
Amugy én az 58C° foktól nem tartanék... nem anyira meleg. Az én bartonom náé jelzett a probe progi hogy elérte a 70 fokot...épp gémeltem... igy feljebb toltam 75 fokra azt csá :DDD
Először is alap dogok. Nézd meg a hűtőt
-Jól van e rajta
-Nem e túl poros
-Pasztázd újra
-Avagy cseréld le nagyobbra.
Hasznos tud lenni ha le van véve a ház oldala. :)
Egyet kihagytam ezek a procik elég melegedősekk.

[Szerkesztve]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#3) Clemi válasza kisninja (#2) üzenetére


Clemi
veterán

Először is köszi a választ.

Tehát az ujrapasztázáson már túlvagyok, a hűtőt egyrészt 3 hete vettem hosszas fórum olvasgatás után, és a borda tisztaságára mindíg is ügyeltem. A ház oldala természetesen a helyén van, hogy a légáramlás minál tökéletesebb legyen.
Igen lecserélném nagyobbra, és pont ezért érdekel egy másik D-820, vagy 830-as tulaj véleménye, olyan valakié, akinek sikerült lejjebb tornázni ezt a hőfokot, ugyanis hiába olvasgatok, nem igazán találok megnyugtató választ.
Szóval milyen hűtő lenne a megoldás??

(#4) kisninja válasza Clemi (#3) üzenetére


kisninja
őstag

Egy próbát megér a ház oldalának levétele.... Hidd el hűvösebb lesz.
Gondolom nem vettél rosz hűtőt felesleges venni másikat amugy van teszt a ph-n coolermaster hyper 6+ nekem az bejön :D.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#5) Chieftec


Chieftec
őstag

Hello

Mint mar irtak elottem ez egyaltalan nem sok, foleg egy P4 tol. Regen en is paraltam, hogy huu 50 fok, mar nem erdekel, szerintem te se farazd magad vele. Ez normal uzemi homerseklet.

(#6) Brae válasza Clemi (#1) üzenetére


Brae
őstag

56-67 fok az kurva jó, ne viccelj már! Nekem egy 630-as Prescottom van, gyári hűtővel alapórajelen idle 46-48 fok, full load 63-65 fok egy nagyon jól szellőző házban. (oldalt 2db 9centis fújja rá a luftot, hátul egy 12-es szívja el a prociról a meleget)
Ráadásul a te procid 2magos, ami köztudottan jóval melegebb, szal ne aggódj.

(#7) Clemi


Clemi
veterán

Olvasgattam közben más topicokban, és ott, akinek D820-as procija van, mindenki bőven 40 fok alatti hőmérsékletekről ír terheletlenül.
Szóval valami brutál, de csendes hűtő kellene. Na de melyik? :F

(#8) Brae válasza Clemi (#7) üzenetére


Brae
őstag

Hol olvastad? Linket légyszi. Egyébként a 100%-ra terhelt a lényeg.

(#9) Clemi válasza Brae (#8) üzenetére


Clemi
veterán

Kisninja válaszának első sorában lévő link vezetett egy összegyüjtött topic listához. Abban olvasgattam kicsit. pl ezt [link]

[Szerkesztve]

(#10) Brae válasza Clemi (#9) üzenetére


Brae
őstag

Kb. olyan eredmények születtek, mint a Tied, ja és azt is vedd hozzá, h nem tudod objektíven összehasonlítani a rendszereket, mert alá/fölémérnek a lapok sokszor nem is keveset.

(#11) Clemi


Clemi
veterán

Senki többet?

(#12) x_o_n válasza Clemi (#7) üzenetére


x_o_n
veterán

nekem 36-38 alapon egy gigabyte neon775 pro-val a d820..700/al forog van a ph-n teszt is róla...de az artic-se rossz szerintem

(#13) .:ZS:.


.:ZS:.
senior tag

Hello!

szerintem is bőven jó az az 58 fok. Nekem is 630-asom van és gyrái hűtővel terhelve súrolja a 70 fokot, zalman pasztával, ja és nincs fönn a ház oldala mert egy szar SP házról van szó...

(#14) Brae válasza .:ZS:. (#13) üzenetére


Brae
őstag

Neked rézmagos hűtőt adtak a 630-asodhoz vagy a sima full aluminiumot?

(#15) Veriakilis válasza Clemi (#11) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Nekem is P5LD2-es ASUS alaplapom van, de D920-as (2.8) proci van benne.
Ennek 95W a teljesítményfelvétele 100% terhelés mellett.

Idle: 42-44 C fok.
Full: 61-62 C fok.

Mindezt gyári vacak hűtővel produkálja.


Mekkora is a D820 teljesítményfelvétele teljes terhelés mellett?

Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#16) Clemi


Clemi
veterán

A terhelés alatti hőfokkal nincs bajom, mert az sosem ment még 58 fok fölé, csak az idle magas szerintem. Ha másnak 40 fok alatt van, akkor nekem miért 45-48 fok? Most indulok vízpapírt szerezni, és fel fogom polírozni a hűtő talpát. Meglátjuk úgy mit produkál. A Freezer ventijét max 2000-es fordulaton akarom tartani, mert úgy még teljesen hangtalan, és így kellene elérni, hogy max 40 fok legyen az idle, de ez eddig nem sikerült.

(#17) Ribi válasza Veriakilis (#15) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hat everest 130-160W-ot ir ki (d805-re huzastol fuggoen) szoval nem sok az. Ez a proci roszabb mint anno a rettegett prescottok voltak, mivel most 2 van belole :) Nekem 40 alatt szokott lenni idle-n de terhelve boven 60 iranyaba maszik.
Mostani homerok egyre roszabbak. Sok olyat hallani hogy masik alaplappal 10 fokkal kevesebbet mutatott ugyanarra a procira.

[Szerkesztve]

(#18) Brae válasza Clemi (#16) üzenetére


Brae
őstag

Azért vagy 40 fok fölött, mert az Asus fölémér...

(#19) Clemi


Clemi
veterán

Na megvolt a polírozás, pasztacsere, szépen elsimítva és vékonyan egy műanyag lappal. Az eredmény nem változott, vagyis az idle hőmérséklet a ventik teljes fordulatszámával is 43-44 fok. Ennél nem megy lejjebb.
Igaz az Intelnél a processzor adatlapján is 43,5 fok a terhelés nélküli alap hőmérséklet, és a 100%-os terhelésnél azt írják, hogy 66 fok. Azt egyszerűen nem hiszem el, hogy nem lehet a procit visszahűteni léghűtéssel. Kell hogy legyen valami megoldás. :(((

(#20) GeneraL_XTX válasza Clemi (#19) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nem kell aggódni ez az alaplap eléggé felülméri a hőmérsékletet többek között ez az Asus újabb intel chipsetes lapok legnagyobb hibája:(

forrás hwt.hu tesztjéből

Az alaplap sajnos a 945-ös kor óta szenved a hőmérséklet pontos detektálásában, így ne csodálkozzunk ha terhelésre processzorunk jobban fűtene, mint szeretnénk. Ugyanaz a processzor egy Gigabyte 955X-Pro alaplapban közel 10-12 fokkal hűvösebb volt – a szenzor szerint.

és többen is írták már a lap topicjában hogy ugyanaz a proci kb 10 fokkal melegebb ebben a lapban mint a régiben :

[Szerkesztve]

(#21) Clemi


Clemi
veterán

Közben elindítottam a teljes terhelés tesztet is. Megy a CPUBurn, és az AutoGK, amivel mindkét mag 100%-os terhelést kap. A külső hőmérséklet most nagyjából 22-23 fok lehet (szerintem), és így az alaplap továbbra is stabilan 34 fokos, és a proci hőmérséklete 15 perc terhelés után 55-56 fokon ingadozik, úgy hogy a ventillátor sebességét nem engedtem 2300 fölé (teljesen hangtalan) de ahogy elnézem 1800-as fordulatnál sem megy 56-57 fok fölé. Ez eddig jónak tűnik, de kérdés, hogy mi lesz ha a nyáron a szobában lesz vagy 35 fok. Tehát a Freezer7 pro ezek szerint ennyit tud. Előtte egy Gigabyte GPower BL Pro hűtőt használtam. Szép, és ütős darab volt az is, ráadásul a teszteket olvasva igencsak verte a teljes mezőnyt, viszont azt nem lehetett annyira lehalkítani, hogy ne halljam a hangját. A Freezer7 Pro ahogy látom veri a Gigabyte hűtőjét, bár igaz hogy nem világít kékesen a ventillátor, de cserébe hűti a proci mögötti chipsetet, és a kondikat, ráadásul 2200 körüli fordulatszám alatt teljesen hangtalan.
Továbbra is az a kérdésem, hogy ugyanezzel a procival van-e valakinek tapasztalata, hogy milyen hűtővel (fontos a db) lehet visszahűteni a D820-at 43 fok alá.

(#22) pschio válasza Clemi (#19) üzenetére


pschio
őstag

sztem ne aggodj. ahhoz kepest hogy 130 wattal fut a procid jo az idle es a full load homersekleted is.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#23) GeneraL_XTX válasza pschio (#22) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

mondjuk nem tom lehet hogy sok mert az én 805-m 3.6gigán 48fok alapon
de az én lapom is p5ld2 tehát igencsak felülmér :O

(#24) Fori23 válasza GeneraL_XTX (#20) üzenetére


Fori23
őstag

Miért automatikusan az lesz az igazi, ami kevesebbet mutat?
Volt itt olyan aki giga lappal, kis proci-teljesítmény miatt szenvedett, végülis 6xC-nél már erősen throttlingolt a D840. ABIT AW8-MAX 58C foknál már szintén visszavett a proci, tehát ezek alul mutatták a hőmérsékletet. Sokszor még azonos alaplapon belül is lehetnek eltérések. Az alaplapi érzékelők értékeit /fesz, hő/ nem kell hitelesnek tekinteni, nem szabad teljesen megbízni bennük.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#25) GeneraL_XTX válasza Fori23 (#24) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

máshogy is meglehet mérni a cpu hőmérsékletét és a tesztek alatt ezt szokták összehasonlítani a érzékelők által mért hőmérséklettel

szerintem 10-12 fok felülmérés nagyon sok!!
pár fok még elmegy de 10 :Y
mellesleg kézzel is érezhető hogy amikor a gép 70 fokot mutat és a gyári hűtő kb még csak picit meleg éppenhogycsak nem langyos akkor az már gáz mert gondoloma 70 fokot kézzel is érezni lehetne a bordán

(#26) Veriakilis válasza Clemi (#21) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Lehet, hogy arra az értékre vannak belőve a Freezer heatpipe-jai.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#27) Veriakilis válasza Clemi (#21) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Egy egyszerű dolog, ami talán megnyugtat a hőmérsékletet illetően:
Nézd meg kézzel, hogy milyen melegek a heatpipe-ok a Freezeren.
44-45 C fokot már melegnek érzed.
A heatpipe proc felőli, és a tuloldal között elvileg max 1-4 C fok különbség lehet, de 1-2 C a normális.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#28) Fori23 válasza GeneraL_XTX (#25) üzenetére


Fori23
őstag

Én azt tartom valószínűbbnek, hogy összevissza mutatnak, különböző hőmérsékleti tartományban. Tehát ha 100%-on megy a proci, 70C-t mutat, és tegyük fel hogy ténylegesen +10C-t mér, az már IDLE-nél biztos, hogy nem lehet levonni 10 fokot. Ha így lenne, egy bios frissítéssel egyszerűen korrigálhatnák.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#29) GeneraL_XTX válasza Fori23 (#28) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

hát sajna ja :(
és az a szomorú hogy nemcsak ennél a lapnál van ez aígy hanem az asus premium kategóriás 975-ös lapjainál is :(

(#30) Fori23 válasza GeneraL_XTX (#29) üzenetére


Fori23
őstag

Hát igen. Még egy gyártóra sem szűkíteném le, mindnél van ebből a szempontból, különlegesen sz@r darab.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#31) Brae válasza Fori23 (#30) üzenetére


Brae
őstag

Intel lapok jól mérnek :)

(#32) Clemi


Clemi
veterán

Nekem is az a gyanúm, hogy a hőcsövek vannak erre a hőfokra belőve. Azért gondolom ezt, mert mikor alapon megy a proci, vígan szaladgál fel a hőmérséklet, néha elfut akár 50 fokig is, bár a venti elég gyorsan visszahűti. Viszont mikor megkapja a teljes terhelést, akkor is gyorsan felmegy 54-55 sőt 56 fokra, de ott megáll, és nem megy feljebb. Még alapcsonyabb ventillátor fordulatszám mellett is max 1-2 fokot kúszik feljebb, de a 60 fokot eddig nem érte el. Az érdekes helyzet inkább akkor lesz, mikor a szoba hőmérséklete eléri majd nyáron a jó kis izzasztó fokokat, úgy 30-35 fokot. Most még nincs igazán meleg, és úgy tűnik a hőcsövek valóban kordában tartják a proci hőmérsékletét, de mi lesz a nyáron.
Azt hiszem egy olyan hűtő lenne a megoldás, aminek a hőcsövei már alacsonyabb hőfokon is dologzni kezdenek.

Amennyire csak hozzáfértem, megtapogattam a hűtőt, és minden alkatrészét. A borda, a hőcsövek, sőt az egész talp ami a procira illeszkedik, gyakorlatilag épphogy langyos. Legalábbis nem sikerőlt olyan helyhez hozzáférnem, amiről meleget éreztem volna.

Kezdek tehát megnyugodni. Erre a hőtartományra van belőve a hűtő, és kész. Lehet hogy a processzor mag valóban 48 fokos (most épp ennyit mutat a rendszer) de minden egyéb langyos. Egyébként mikor beállítottam, hogy az alaplap állítsa a ventik fordulatszámát, akkor 53 fokig a legalacsonyabb fordulatszámon ment a ventillátor. Mikor azt elhagyta, akkor kezdte el a bios forgatni a ventillátorokat. Nos ezt a funkciót elvettem az alaplaptól, pont azért, hogy egy kicsit magasabb fordulatszámon, de még a szinte hangtalan tartományban maradjanak, alacsonyabb hőfok tartományban tartva a rendszert. Amíg a biosra volt bízva, addig 2-3 percenként felpörögtek a ventik teljes fordulatszámra, majd megint csend lett, és a proci hőfoka 50-53 fok között ingadozott terhelés nélkül. Most a venti folyamatosan megy minimum 1600-as fordulaton, és nem engedem feljebb 2200-nál. Így csendes a gép, és az a kicsi zaj ami hallható az állandó, és kevésbé feltűnő, mint a hol tök csend, hol szélzaj váltakozása.

Továbbra is az mellett vagyok, hogy egy hatékonyabb hűtővel még lejjebb lehetne tartani a hőfokot, egy akár 1000-es fordulatszámú ventivel, aminek aztán tényleg nem lehetne hallanni a hangját soha. Ha ezt sikerülne megoldanom, akkor már csak a Chieftek úgynevezett szuper csendes tápját kellene lecserélnem egy olyanra, ami a hőmérséklet függvényében változtataja a ventillátorja sebességét, mert most, ha alacsonyan pörögnek a rendszer ventillátorok, már csak a táp hangját hallom.

Nos vajon melyik hűtő lenne az, amelyik egy ilyen procit mint az enyém, nagyobb hatgásfokkal tudna hűteni?

(#33) Veriakilis válasza Clemi (#32) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Talán a Scythe Ninja megfelelő lehet, bár a PH teszt is csak a 100%-os terhelés mellett mérte a képességeit:
[link]
Elég drága.

Már régóta szorgalmaztam, hogy vegyék be a processzor hűtők tesztjébe azt is, hogy mi az a legalacsonyabb hőmérséklet amitől kezdve egyáltalán működnek a heatpipe-ok.
Mi a helyzet idle-ben!

Rudi hol vagy? :D

Veriakilis

[Szerkesztve]

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#34) Veriakilis válasza Clemi (#32) üzenetére


Veriakilis
senior tag

'Amennyire csak hozzáfértem, megtapogattam a hűtőt, és minden alkatrészét. A borda, a hőcsövek, sőt az egész talp ami a procira illeszkedik, gyakorlatilag épphogy langyos. Legalábbis nem sikerőlt olyan helyhez hozzáférnem, amiről meleget éreztem volna. '

Ez egyébként alátámasztja azok véleményét, akik azt mondták, hogy felfele mér a P5LD2-es alaplap.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#35) GeneraL_XTX válasza Veriakilis (#34) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ha nem érti hogy mit mondunk vegyen csak +ezresekért egy jobb hűtőt :C :))

megérdemli ;]

[Szerkesztve]

(#36) didyman


didyman
őstag

A második hozzászólásban linkelt keresési eredmények között légyszíves nézelődni, sok helyen foglalkoznak hűtéssel, a probléma elfért volna azokban a témákban is.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.