Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Andrew84


Andrew84
tag

Hello!
Csak arra vagyok kíváncsi, hogy egy P4 2800 NorthWood MHz-es proci akkor ér többet ha 533 vagy ha 800 fsb-vel megy.
Van P4 2800 NorthWood-ból 533 fsb-vel HT-s??

András

(#2) Szten Márs válasza Andrew84 (#1) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nyilván jobb a 800 MHz-es FSB.

GSB: front side bus. Az alaplap északi hídja és a processzor közötti adatáramlásért felelős. 64 bit széles, így 533 MHz-en az áteresztőképessége:
533 x 8 = 4264 Mb/s
800 MHz-en pedig 6400 Mb/s.

Ha 533 MHz-s van jól látszik, hogy még a DDR 400-as memóriákat sem tudod kihasználni dual chanelben, mert hiába van a memória-északi híd között 6,4 Gb/s, ha az északi híd-proci között csak 4,2 van...

Egyébként tudtommal van HT-s, de ne vegyél 533 Mhz FSB-set.

(#3) Szten Márs válasza Szten Márs (#2) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

GSB elírás, FSB akart lenni :DDD

(#4) Andrew84


Andrew84
tag

Na, mert az a helyzet, hogy a lapom Abit TH7-II és most vettem bele 1 2,8 HT-s NW-ot 800 fsbvel. de nem toom az órajelet 200-ra vagy fölé tenni, mert sípol. 175 körül megy rendesen. Nem hinném hogy a proci sz*r, bár használt. A lapot próbáltam előzőleg 2,4 P4 HT NW-dal 800 fsbvel és műxött rendesen. Ez nem.:F

Lehet hogy a tápom nem jó?? A BIOS a lehető legfrissebb.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

András

(#5) Szten Márs válasza Andrew84 (#4) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha jól értem, akkor a proci alapórajelét levetted 200-ról 175-re, így az FSB 4 x 175 = 700 MHz lett, a proci meg 2450 MHz-vel megy?

Egyébként ez egy intel 850-es chipsetes lap. Elvileg 400-as FSB-re lett kitalálva. Szal első körben ez lehet a bibi. Bár őszintén nem nagyon ismerem a 850-es chipeket, meg a lapodat...:(

(#6) Andrew84


Andrew84
tag

úgy történt ahogy leírtad. Tudom hogy az alaplap 400as. Lehet hogy csak a lap nem bírja. Akkor viszont a 2,4-es miért ment??:)

András

(#7) Szten Márs válasza Andrew84 (#6) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az mekkora FSB-n ment?
Egyébként adok egy topic-címet, itt többen fognak sztem segíteni:
Bővebben: link
Legalábbis ez a segítséges topic...

(#8) Andrew84


Andrew84
tag

A 2,4 ment 2, 4 en tehát 200on. A HT nem látszott mondjuk... :D

András

(#9) Szten Márs válasza Andrew84 (#8) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ahamm, tehát 400-as fsb-jű volt.
Nos a Rambushoz totál nem értek, akkoriban abszolút nem voltam benne a hardvervilágban, de az FSB emeléssel emelkedik a RAM frekije is. Nyilván más lesz az FSB/RAM sebesség aránya, de mégis hány MHz-n mennek a ramjaid?
Nem lehet, hogy nekik túl nagy???

(#10) Andrew84


Andrew84
tag

Ööö, hát lehet hogy azoknak tényleg gyors. El is tudom mondjuk füstölni őket? Nem örülnék :D:P

András

(#11) Szten Márs válasza Andrew84 (#10) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Sztem el nem füstöl, csak fagy, meg nem inmdul. Egy everesttel, vagy CPU-Z-vel nézd már meg mennyin mennek!!

(#12) Andrew84


Andrew84
tag

Ok! Ez érthetőnek tűnik.

András

(#13) Szten Márs válasza Andrew84 (#12) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

majd írd meg ide, hogy mennyi lett pls!

(#14) Andrew84


Andrew84
tag

Próbálgattam, de nem sokat értem el. Valóban többet tudok kihozni ha lejjebb veszem a rambust, de vmiért nem műxik rendesen mégsem. Az a furcsa, hogy 2,4-es ugyanezekkel a ramokkal ment. Lehet hogy valami a videokártyával is van (de lehet hogy az alaplap + proci miatt van - bár a sínsebességét nem változtattam), úgyhogy van még mit tesztelgetnem...
Lehet hogy joban járnék ha nem a 800-as fsb-vel próbálkoznék? Az alaplap defaultból 400 fsb-vel szeretne menni, lehet hogy a 800-hoz kellő 200-at 200%-os tuningnak veszi? Lehet hogy ha az 533-mal próbálkoznék akkor nem lenne úgy széthajtva? Vagy vegyek másik ramot? Még szarakodok...
:))

András

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.