Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Crc hiba (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ocsesz


ocsesz
aktív tag

Szevasztok!Tud valaki megoldást arra hogy bármilyen tömörített állomány amit letöltök miért hibás?A rar csomagok crc hibásak mind,a zip-nél pedig azt írja kicsomagolásnál hogy hibás!Légyszi segítsetek!Ja,két 200-as SATA-s vinyóm van az egyik WD a másik Seagate mindkettőnél ua a gond,az alaplap A8N sli ha ez számít.

(#2) vazimódó válasza ocsesz (#1) üzenetére


vazimódó
senior tag

Szeva!Sajna ugyanez a porblémám, ha találok vmi
megoldást szólok. Egyelőre csak sötétben tapogatózom.

[Szerkesztve]

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#3) PPeter válasza vazimódó (#2) üzenetére


PPeter
addikt

Fogj megy úgy legalább 500 megabájtnyi (de minél több annál jobb, lehet 2 GB is akár) tetszőleges állományt a vinyódon, és készíts belőle ZIP vagy RAR állományt és teszteld le, hogy kicsomagolható-e. Ha attól függetlenül hibás lesz a tömörített állomány, hogy melyik vinyóról melyik vinyóra megy az adat, akkor vélhetően memóriahiba (a géped nem tuningolod? a különböző buszsebességek szabványosak?), ha csak bizonyos meghajtóról/meghajtóval hibázik a gép, akkor lehet szimpla kábelezési, avagy ATA/IDE vezérlő probléma is a dolog mögött. Ha CD-t vagy DVD-t írsz, az írás utáni visszaellenőrzést pipáld be, hogy hasonlítsa össze a kiírt lemezt a forrással - ilyenkor nem talál eltérést, korrupt állományt a program?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4) vazimódó válasza PPeter (#3) üzenetére


vazimódó
senior tag

Kösz szépen a segítséget! Megnézem amiket tanácsoltál. :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#5) psybu


psybu
csendes tag

sziasztok!

nekem is ez a problémám. asus a7n8x és abit nf7-s alaplapon (de a teljes konfig teljesen különböző, tehát ram, proci különböző, egyedül az enermax táp és a videókártya ugyanaz, egy radeon 9800pró - durva lenne, ha ő okozná a galibát:) tróbálok 2 sata vinyóról másolni egyikről a másikra. egyszerűen képtelen vagyok átmásolni biztonságosan fájlokat. végigzongoráztam az összes sata (sil 3112 1.0.0.53) drájvert, most éppen az asus konfigon szórakozom, de nem megy. amúgy a legfrissebb nforce2 drájverek vannak fent.

a művelet a következő: fogok egy dvd iso-t, gyártok hozzá egy sfv-t, leellenőrzöm, stimmel. átmásolom az iso-t és a hozzá tartozó sfv-t, crc error. legyártok az átmásolt hibás fájlhoz egy új sfv-t, leellenőrzöm, stimmel azon a vinyón. ha ezt visszamásolom, akkor megint nem stimmel. ha ugyanarra a vinyóra másolom át a fájlt, akkor megint csak stimmel a crc! tehát valószínűleg a kiírással van valamiért gondja, de csak ha a másik vinyóra másolok.

ezekkel a sata vinyókkal próbálkozom:
Seagate Barracuda 7200.7 (200G, UDMA-6 -nak ismeri fel, ST3200822AS)
WDC RE 3200SD (320G, UDMA-5 -nek ismeri fel, WD3200SD)
Maxtor DiamondMax 10 (200G, ezzel mostanában nem szórakoztam, úgyhogy nem tudom, milyen átviteli módot használ, azt tudom, hogy ncq-t tudna, tehát sata2)

ezek a kombinációk biztosan crc-erroros másolást eredményeztek:
seagate -> maxtor
seagate -> wd
wd -> seagate

már próbálkoztam mindenfélével, transzfermódot visszavettem udma-1 -re, kikapcsoltam a tagged queuing-ot, és a synchronous transfert, cserélgettem a sata adatkábeleket, az eredmény mindig ugyanaz. holnap megpróbálok satáról idére másolni, és onnan vissza satára, hátha az a baja, hogy egyszerre használom a két sata portot a másolással, mindenesetre gáz az egész.. :Y
még megpróbálom a write cache kikapcsolását, bár úgy a 40-50 megás átvitel 5-6 megára esik vissza, ami elfogadhatatlan egyébként.

(#6) mikado válasza psybu (#5) üzenetére


mikado
tag

Hello!

Szerintem a seagate vinyó+a sil sata vezérlő együtt lehet a hunyó!
Nekem 160-as seagate van, volt egy asrock lapom amin sil sata vezérlő volt. Egy darabig minden kerek volt, aztán lecseréltem a dvd írómat nec-ről pio-ra és nekem is ugyanezek a hibák jöttek elő. Érdekes, hogy most egy msi lappal amin promise chip van, nem csinálja.
Mondjuk volt 1 kindóz reinstall is.
Egyszerűen kipróbálható, csak le kell húzni a seagate-t, és úgy másolgatni.

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#7) vazimódó válasza PPeter (#3) üzenetére


vazimódó
senior tag

Szia! Az a helyzet, hogy csak az internetről töltött zip, vagy rar állományok esetében van crc hibám és ott sem mindíg. Az általad említett dolgokat megnéztem, becsomagoltam egy 700 megás filmet, majd kicsomagoltam valamennyi vinyómra egymás után. Egyszer sem volt hiba. A gépet egyébként tuningolom , de az a helyzet, ha mindent visszaveszek alapra, a crc hibák akkor is jönnek. Szóval, azt nem értem, hogy alapon miért csinálja. Prime95 kb 12 órája folyamatosan megy, eddig semmi hiba. A memókat haver gépébe akarjuk megnézni, hogy nála csinál-e hasonló hibákat.Lehet, hogy az alaplapommal, vagy a net kapcsolatommal lehet valami? Routert használunk és az én gépem a kiszolgáló,rajtam keresztül van összekötve a net a haver gépével. Esetleg nézzük meg, hogy a haver gépének helyére dugom be a gépemet?Köszi a segítséget! :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#8) PPeter válasza vazimódó (#7) üzenetére


PPeter
addikt

Azt próbáljátok ki, hogy ha helyi hálón az ő gépére/gépéről megosztva csoimagolsz ki/be valami bazi nagy állományokat, akkor hibás-e az átvitel. Alaplapi hálókártya dolgozik a gépedben? Kábelcseréket javaslom, bár érzésem szerint inkább a gépen belül hullik el az adat valahol.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#9) vazimódó válasza PPeter (#8) üzenetére


vazimódó
senior tag

Alaplapi hálókártya van igen. Kábeleket már cserélgettem. A helyi hálózatos csomagolást majd megnézzük. Köszi szépen. :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#10) rumkola válasza vazimódó (#9) üzenetére


rumkola
veterán

Pedig ez ram hiba szerintm, nekem is volt ilyen, és a ram csere oldotta meg. Furcsa, hogy itt meg 12 óra prime után sincs gáz. Nemtudom... ;)

[Szerkesztve]

(#11) PPeter


PPeter
addikt

Még egy tesztelési forma: rakj be egy megírt (vagy gyári) DVD lemezt a meghajtóba és teljes sebességgel készíts róla image fájlt a vinyóra, majd az image és a forráslemez tartalmát hasonlítsd össze. Az a legkényelmesebb, ha olyan programmal csinálsz image fájlt, ami képes is utána visszaellenőrizni egyből, hogy jó lett-e az image, de az is jó, ha felmountolod az fájlt Deamon Toolsba és Total Commanderben nyomsz egy könvytárszinkronizációt az eredeti és a virtuális lemez között tartalmi összehasonlítással.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#12) vazimódó


vazimódó
senior tag

Na srácok, úgy néz ki megvan a hiba oka. Asus a8n sli deluxa a lapom. 2 db hálózati kimenet van rajta. Az egyikhez nforce drivert kell felrakni, eddig ebbe volt dugva a hálókábel, a másikhoz meg marwell yukon ethernet drivert kell installálni a gyártó által készített cd-ről.Kipróbáltam, hogy mi lenne, ha ez utóbbiba dugnám át a hálózati kábelt, és fel is installáltam ezt a marwell... drivert. A file-t ami előzőleg crc hibás vol újból letöltöttem a netről és kicsomagoláskor semmi hiba nem volt. :C Még nem mondom biztosra, hogy jó minden, mert most még tesztelgetek,töltök le több file-t is, de úgy néz ki megoldódott. Köszönöm mindenkinek a segítőkész hozzáállást, és a sok hasznos információt.Majd írok még, hogy biztosra mondható-e a javulás.Csákány! :DDD

[Szerkesztve]

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#13) mafla


mafla
tag

hali
nekem is crc hibát ír ki mikor egy játékprogramot fel akarok installálni a gépre!!
pio110 el és samsung sata2 200 al csinálok.
ha másolni kell a dvdről akkor semmi baj csak ha installálni akarok.
az irót lecseréltettem de nem oldódott meg a probléma!
az alaplap kn8 ultra a memóriák pqi 2x1024.
kérlek segítsetek!!!

ui:én ide vezérlő hibára gyanakszom. :F :F :F :F

---------Michael Schumacher forever--------

(#14) Fauszt válasza mafla (#13) üzenetére


Fauszt
senior tag

mindenekelőtt futtass memtest86-ot teljes teszttel...

(#15) slayer006 válasza mafla (#13) üzenetére


slayer006
addikt

tunningolod a gépet ?

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#16) mafla válasza slayer006 (#15) üzenetére


mafla
tag

semmi tuning csak a memoriák 2,5-s késleltetésen vannak.
ma megpróbáltam külön a memóriákat és úgy néz ki külön nem jelentkezik a probléma de van még egy két dolog amit meg akarok nézni. :F :R

---------Michael Schumacher forever--------

(#17) Kobe_SW


Kobe_SW
csendes tag

Sziasztok! Nekem oylan problémám van, hogy dvdre írás után (zenei), visszaolvasásnál csomó számra crc hibát ír ki, vagy ha vissza akarok másolni winyóra akkor is, ezt körülbelül 2 hónapja csinálja előtte minden rendbe volt!
Arra gondoltam ,hogya dvd íróm fáradt meg, de dvd filemekt tökéletesen ír hiba nélkül
Nem tudná vki megmondani mi lehet a probléma?

(#18) LeC válasza Kobe_SW (#17) üzenetére


LeC
addikt

szegény megfáradt dvd-író :))

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#19) Kobe_SW válasza LeC (#18) üzenetére


Kobe_SW
csendes tag

szted mégis az?

(#20) PPeter válasza Kobe_SW (#17) üzenetére


PPeter
addikt

Milyen író? Milyen lemezre írtál? Más meghajtóban visszaolvashatók a lemezek? Mit értesz CRC hiba alatt: nem tud visszaolvasni bizonyos állományokat, vagy a kiírt csomagolt (ZIP, RAR stb) állományok nem nyithatóók meg (CRC hibával), esetleg a kiírt fájlok mellé tett ellenőrző összeg (SFV, MD5) jelez hibát ellenőrzéskor?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#21) Kobe_SW válasza PPeter (#20) üzenetére


Kobe_SW
csendes tag

Sony DRU 510A (már 3 éves :) ) Verbatim-ra írtam. én is vissza tudok olvasni mondjuk 100 mp3ból 75öt, de másnál is ugyan ez a helyzet. (mmint ahol próbáltam). Tehát szimplán egy mp3 másoláskor annyit ír ki Nem másolható crc hiba. Eddig ezt nem csinálta.

(#22) Kobe_SW válasza Kobe_SW (#21) üzenetére


Kobe_SW
csendes tag

De filmeket megírja szal nemtom :U

(#23) Kobe_SW


Kobe_SW
csendes tag

senkinek semmi ötlete? :F

(#24) K3NZO


K3NZO
senior tag

Sziasztok. Nekem az lenne a problémám, hogy amit netről töltök file ok crc hibásak lesznek kicsomagolásnál. Ujra raktam a windows t ( két különbözőt is kipróbáltam ). Abit aw 8 as lapon van 4 *512 samsung ram (egyszerre vettem mind a 4 et és az eladó szerint is ugyan olyanok). Amióta beleraktam a gépbe cirka 6 hónapja semmi baj nem volt velük. Kábeleket kicseréltem át '' dugdostam midnent'' de semmi javulás. Örömmel veszek bármilyen ötltet mi lehet a probléma.

"Per aspera ad astra"

(#25) sakrab válasza K3NZO (#24) üzenetére


sakrab
csendes tag

Ha van a gépen Nvidia Network Assistant Manager, azt uninstalláld rögtön.
Nekem ez okozta a crc-s gondokat.

(#26) lazydog válasza K3NZO (#24) üzenetére


lazydog
addikt

Valószínűleg ősrégi a WinRar-od. Ránts le a netről egy frissebbet.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#27) ultra.sa


ultra.sa
csendes tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni.

Letöltött anyagok csomagoláskor állandóan crc hiba van és mindig más fájlokat talál hibásnak.
A netem meg van osztva router segítségével, a lenti géppel gond nélkül ki tudom csomizni ezeket.
Widows reinstall után sem szűnt meg a probléma és már több verziójú winrart is kibróbáltam. Remélem nem hardveres a probléma... :(
Előre is köszi.

A nem kívánatos részeket kiszedtem, javaslom a fórum alapelveivel való ismerkedést.

[ Módosította: Pompi ]

(#28) PPeter válasza ultra.sa (#27) üzenetére


PPeter
addikt

Pedig az lesz. Valószínűleg a memória. Tuningolod a gépet egyébként?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#29) Lenry válasza ultra.sa (#27) üzenetére


Lenry
félisten

ne töltsd, hanem vedd meg... a gyári lemezen nagy valószínűséggel nem CRC-hibás az anyag...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30) ultra.sa válasza PPeter (#28) üzenetére


ultra.sa
csendes tag

Nem tuningolom nem is nagyon értek hozzá.
Egyébként 2 hónapja vettem a gépet ezért is nagyon furcsa, 2x1gb geil ramom van dualban, vállalnak rá ilyen esteknél garanciát nem tudod? Érdemes megpróbálni? Elég bosszantó...:( Köszi

(#31) TheTruth


TheTruth
tag

Sziasztok,

Van egy Amilo Pa1538-as laptopom, és minden második állomány amit a HTTP porton keresztül töltök, crc hibás lesz. :W
Érdekesség hogy FTPn több giga feldarabolt állomány áthúzásakor sem hibázik.

Régen volt egy olyan esetem hogy rákönyököltem a touchpad melletti részre kicsit jobban (de nem ráütöttem, csak ránehezedtem), ahol a winyó van, eredmény: fekete képernyő. Újraindítás, varázsige mormolás, elindul, megy, azóta sincs gond.

Gondoltam hogy nem írok ide amíg teljesen tanácstalan nem leszek, hát eljött az idő. Két memtest86 3.4 után (amiben egy hiba sem volt), nem értem mi lehet még a gond. Eddig nem volt CD-m (csak DVD van itthon :D) hogy a winyó tesztert is kiírjam (Western Digital LifeGuard Diagnostix), egyébként egy WD-1200BEVS (120GB/SATA/5400rpm) pörög a képben 2x512 DDR2 Hynix memóriával.

Az a baj h. nem olyan szembejövő/feltűnő hiba, mert a rendszer (ami amúgy már majdnem 1 éves azt hiszem) egész szépen működik, csak ennyi a gondja. Ez viszont elég idegesítő mert MS bátyó oldaláról kellett volna leszednem egy VHD-t munkához (7x700mb) és minden 2.at elhibázta, újratöltöttem, akkor kitalálta hogy más is rossz.. ez a rész katasztrófa.
Nem csak MS bátyó oldaláról hibázik, hanem rapidshare-ről, sendspace-ről, meg mindenhonnan amit weboldalon keresztül kell húzni. Firefoxszal húztam ezeket, ekkor átálltam FlashGetre, de ugyanúgy hibázik.

Holnap/holnapután lefuttatom a mély winyó tesztert, de ha az nem talál hibát, akkor nem marad más mint winreinstall? Mert azt nagyon el szeretném kerülni!

Ötleteket várok, vagy esetleg aki már tapasztalt ilyet.. :R

megjegyzés: nem tuningolom egyáltalán a gépem, úgy használom amilyen állapotban megkaptam! :DD

[ Szerkesztve ]

(#32) Sensei válasza TheTruth (#31) üzenetére


Sensei
tag

Ha FTP-n nem hibázik, akkor ott valami protokol probléma lesz.
Ezt próbáld meg lefuttatni, bár nem igazán erre van, de hátha: [link]

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#33) TheTruth válasza Sensei (#32) üzenetére


TheTruth
tag

Eddig elég tetszetős az eredmény, amit ez a kis program produkált! Még nem mondhatom ki biztosan, de már ma is teszteltem és gyanúsan eltűntek a CRC hibák. :))
Egyébként meg pont erre van. A leírásban az van, hogy mielőtt még formatálom a winyót azért ezt próbáljam meg... életemben nem hallottam róla, mindig tanul valamit az ember :DD. Na meg azt is hogy trójai aktív és passzív védelem nélkül mit sem ér a tűzfal+antivírus.. :(((

(#34) Sensei válasza TheTruth (#33) üzenetére


Sensei
tag

Remélem megoldódott a probléma. :R
Azért írtam, hogy ez nem egészen erre való, mert nekem eddig csak olyan gépeken segített, ahol egyáltalán nem ment a hálózat. Csak tippeltem, hogy a crc hibákat valami protokol problem okozhatja.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#35) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

Hello. Nekem hasonlo gondom van, de már ro6dtul idegesít.
FTP-ről töltök, sikeresen lejön minden , kitömörítésnél crc -hiba, megint leszedem amit hibásnaktalált, akkor már másik hibás, és ez igy megy tovább-és tovább...
Ha exe-t szedek le, akkor az a telepités vége felé DATA.CAB hibát észlel :S
Volt már fent: Vista 64-bit
XP-sp1
XP-sp2
(persze eggyiksem eredeti,de sztem most nem az a lényeg)

Konfigom:

4600+ amd x2, asus m2npv-mx alaplap (am2-es)
Asus 8800GTS 320MB
4x512 PQI 800mhz-ram (dualban)
250wd vinyo raid-es
memoriákat 2x-re vettem meg, elöször 2x512, utanna még1x ezt.
Ugyanonnnan a helyről.ugyanezt a tipust.
Memoria hibára tippelek, pls segitsetek! :O :((( :W :F :R

•°o.OO.o°•

(#36) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

jah, és az lemaradt ,hogy szokása a ".exe hibát észlel kilépés"
valamint a kékhalál mindennapos, 1-2oránként.
alaplapi a hálókártya.

•°o.OO.o°•

(#37) mokuci_74


mokuci_74
csendes tag

hali,

A gondom a következő : itthonról ftp kapcsolaton keresztül minden crc-s amit feltolok szerora, bármilyen progit is használok(ftprush, flashfxp, tc) bináris módban természetesen.Már az egész rendszert (vista 32 bit) újratelepítettem emiatt, de az sem segített.És most jön a csavar a dologban ! Ha torrenten keresztül töltöm fel ugyanazt a cuccot szerora, akkor nem lesz crc-s........bár ebben is van egy kis furcsaság, h a feltöltési sebességemnek csak kb a 70% van igy kihasználva, amit szintén nem értek(csak ez megy, semmi más).
Még egy két info :
Vista 32bit minden driver a legfrissebb
Norton Internet Security 2008
kínomban már kábelt is cseréltem a modem és a gép között, de az sem segített

pls, help vki

Bocs hogy ekezet nelkul irok, de ezt akkor szoktam meg amikor meg az XT volt a high-end gep.... :)

(#38) modified válasza mokuci_74 (#37) üzenetére


modified
csendes tag

Hali!A gond nekem is a következő:ASUS P5PL2 alaplapom van és ezelőtt volt 2*512MB memória benne!De CRC hibát írt mindenre a csomagolásnál és a játékok felrakásakor!Meguntam vettem 2*1024 MB memóriát a hiba változatlan!Másnap vettem egy winyót de ugyan azt csinálta meg csinálja most is!Semmit nem tok vele kezdeni, memóriatsztelő 3 óra alatt végzett vele és láss csodát semmit nem talált de a gép ugyan ugy hibát ír!!Valaki tud segíteni???PLSSSSSSSSS!

(#39) modified


modified
csendes tag

Jah még annyit h csináltam 2 Gb-os csomagolást winrarral és nem jó!!CRC hibát ír megint!!!Ugyh nem tok már semmit!!Pls segítsen vki!!!!

(#40) codec válasza modified (#38) üzenetére


codec
senior tag

Új Hdd kábelt is próbáltad? Esetleg 1 modullal próbáld meg a tömörítést.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#41) modified


modified
csendes tag

Már le volt cserélve a sata II kábele is, új tápegységet vettem bele!A másik winyó az ata csak de külön külön sem megy a tömörítés!!!Seh sem akar müködni!!Azon gondolkodtam h veszek bele új alaplapot hátha az a baja!Gigabyte-ot akarok bele venni mert azt mondták h naon jó alaplap!!Mást nem tok!De érdekes h a memtesztelő sem talál semmit és a winyo tesztelő sem!!!Pls valaki!!!!! :( :U

(#42) Ybron


Ybron
senior tag

Helló.

Most volt lap es cpu cserém kékhalák miatt, amit egy meghibásodott zalman cpu hűtő okozott (tönkre vágta a procit nem bírta hűteni megfelelően). Most megint van egy problémám, a rarok amiket letöltök az összes crc hibát ír. Olvastam a hozzászólásokat és kipróbáltam egy 700 megás adatból készítettem darabolva rar állományokat amiket utána az összes vinyóra sorba kicsomagoltam és mindnél jelentkezett a crc hiba. A kérdésem az (mert azt írták) hogy ez valószínű ram hiba ?

(#43) Ybron


Ybron
senior tag

cd ről simán ki tudtam tömöríteni a gépre. valami ötlet? :F

(#44) Ybron


Ybron
senior tag

Most ellenőríztem memóriát memtesztel de semmi hibát nem talált. Vinyót is néztem már hd tun és hd sentinelel de ott se talál hibát.

(#45) fero02 válasza Ybron (#42) üzenetére


fero02
veterán

Lehet egy új windows telepítés megoldaná a gondot. ;)

(#46) Ybron válasza fero02 (#45) üzenetére


Ybron
senior tag

Már ez megtörtént. (vista)

re: Valószinúleg ramhiba mert most néztük meg egy másikal és azzal gond nélkül ki tudtam tömöríteni.

[ Szerkesztve ]

(#47) Ybron


Ybron
senior tag

Már csak azt nem értem hogy minek akkor a memteszt ha nem talal semmi hibat. Futott 5 passig.

(#48) Ybron


Ybron
senior tag

Új fejlemény van.

Van egy Asus P5KC lapom amit most vettem van két régi Kingston ramom 2gb (512x512x512x512) dualba 667 es. Haver áthozta megnéztük az ő ramjaival gond nélkül ki tudtam tömöríteni a nekem crc-s rarokat. Ezek után el is könyveltem hogy a ramjaim a szarok, de próbaképpen kiszedtem először 1gb (512x512) ot és lás csodát ki tudtam tömöríteni. Beraktam a másik 1gb(512x512) és azzal viszont már nem tudtam. Ezek utána azzal az 1gb (512x512) ramot külön külön is beraktam. Az első 512 vel ki tudtam tömöríteni, de a másiknál első probálkozásra nem sikerül bejött a crc hiba de utána 2 x is kisikerült. (mindig kétszer tömörítettem hátha később jelentkezik a probléma) Foglalat ki van zárva vadonatúj a lap és össze vissza próbálkoztam.
Ha valakinek van valami ötlete várom a válaszát :)

(#49) codec válasza Ybron (#48) üzenetére


codec
senior tag

MCH-nak adj 1 kis plussz feszt.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#50) szandro


szandro
aktív tag

Üdv!

Adott egy x nagyságú csomag, amit kikén csomagolnom, de akárhányszor nekiállok crc hibákat ír ki a winrar, de mindig másik fájl a hibás. A hibásakat nem egyszer kitöröltem, majd újre letöltöttem, de úgysem sikerült. Próbáltam kétkülönböző winchesteren is kicsomagolni, a winrart is telepítettem mindkét winchesterre, ez sem jött be. Tegnap este memtest-et is lefuttattam, nem jelzett hibát. A winyók sata kábellel vann az alaplapra dugva, szóval az ide-kábel probléma nem valószínű. :F

Ha bárkinek van valami ötlete kérem írja meg!
Köszi

Üdv:
szandro

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Crc hiba (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.