Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blade!!!


Blade!!!
tag

Sziasztok! Remélem tud valaki segíteni!

Az első gondom a Corel Draw 9-el lenne. Mégpedig a következő. Feltelepítettem egy gépre és az első alkalommal azt írta mikor a tools menübe akartam menni hogy unexpected error. Azátn hoztak egy másik lemezt. Amiről tudni kell hogy verzió ügyileg és méretileg is azonos volt az előzővel. Na ezt felraktam. Hibaüzenet a winxp szokásos: szabálytalan művelet bla bla... leáll. Újra telepít eredeti lemezről már az sem megy. Visszaállít rendszervisszaállítással utána uninstall. Új lemezről telepít. Végre ez is indul. Leglábbis azt hittem. Új fáljt nem lehet megnyitni unexpected error.

Szóval ha valakinek ismerős valamelyik helyzet és tud megoldást kérem írjon.

Második gond. A csóka aki a progit használja régóta van a szakmában és a 9-est használta. Van egy csomó elmentett cucca. Próbáltuk 10-est 11-est, de nem mindent nyitnak meg az eredetinek megfelelően. Betütípust átállít az elmentett anyagban meg szétdobódik a cucc stb. Tehát ezekről letettünk. Utána jött az ötlet legyen a 12-es. Minden szép és jó lenne, ha nem lenne két apró ámde annál idegesítőbb hiba. Ha szöveget akarok írni átvált a gép automatikusan eng területi beállításra. Visszarakom írok minden szép. Írást befejezem. Rajzolok kicsit. Megint írnék, megint vissza eng-be. Szóval ez kiküszöbölhető, de idegesítő? Nem lehet valahol belőni hogy hun-on hagyja??? A másik hiba kicsit durvább és értetlenül állok előtte. A fickó használ egy rakat betütípust amitől nem hajlandó megválni. Ilyen pl az ottawa. Ez a 9-ben szépen működött. A 12-ben bizonyos betük helyére négyzetet rajzol. Mi a megoldás? Ja felraktuk a 12-őt kétszer is. Az első alkalommal mikor felraktuk akkor négyzeteket rajzolt újraindítottam a gépet és jó lett. (de ez nem a draw-volt hanem valami műszaki része a corelnak nem ugrik be a neve) Ezt lekaptuk felraktuk a Corel Draw 12-őt, de ezen nem segített az újraindítás.

Valaki segítsen könyörgöm mert már egy hete ezzel szopolok!

Előre is köszönöm!

Gigabyte 965P-DS3, Intel Core Duo 6400, 2*512DDRII 800Mhz, Gigabyte Nvidia 7600GT, 80GB SATAII 16mb Samsung, Pioneer 112D, Chieftec Dragon ház, Chieftec 450W táp

(#2) Dexter68


Dexter68
addikt

Lehet, hogy itt többre jutsz:
Bővebben: link
Én az ilyen dolgok miatt szoktam le a corelről.
A 9-es volt az utolsó, amit használtam.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3) Blade!!! válasza Dexter68 (#2) üzenetére


Blade!!!
tag

Ezeket a topic-okat már néztem. Nem volt benne segítség. A 12-nél megoldódott viszont a területi beállítás gond. De a betükkel gondom van? Az hogy lehet hogy mondjuk az ottawa betütípusban a 9-es megcsinálja a z ű, ő betüket is. A 12-es meg csak négyzeteket rajzol?

Gigabyte 965P-DS3, Intel Core Duo 6400, 2*512DDRII 800Mhz, Gigabyte Nvidia 7600GT, 80GB SATAII 16mb Samsung, Pioneer 112D, Chieftec Dragon ház, Chieftec 450W táp

(#4) Dexter68 válasza Blade!!! (#3) üzenetére


Dexter68
addikt

Ez valószínű, hogy az xp unicode-os szarsága. A progik sajna összevissza kezelik. Megoldás: Type-1 fontok használata.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5) Blade!!! válasza Dexter68 (#4) üzenetére


Blade!!!
tag

nincs valami progi vagy patch ami javít rajta?

Gigabyte 965P-DS3, Intel Core Duo 6400, 2*512DDRII 800Mhz, Gigabyte Nvidia 7600GT, 80GB SATAII 16mb Samsung, Pioneer 112D, Chieftec Dragon ház, Chieftec 450W táp

(#6) biker


biker
nagyúr

emlékeim szerint a 8-as óta nincs magyar beállítás a corelben, és a 9-10-11 mind angolra vált :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7) Blade!!! válasza biker (#6) üzenetére


Blade!!!
tag

Szia!

Ezt már sikerült megoldani. Volt valami a telepítőben amiből csak az angol volt kijelolve. Mondtam neki legyen az összes nyelv. És most nem vált átt.

A betütípusokkal viszont továbbra is szívok, de a vicces az, hogy a 12-ben van egy font manager és abban tudok ékezetet írni. És a CorelDesigner12 is kezeli az ékezetet.

Gigabyte 965P-DS3, Intel Core Duo 6400, 2*512DDRII 800Mhz, Gigabyte Nvidia 7600GT, 80GB SATAII 16mb Samsung, Pioneer 112D, Chieftec Dragon ház, Chieftec 450W táp

(#8) Dexter68


Dexter68
addikt

A billentyű átváltást lehet szabályozni a (Ctrl-J) preferences-ben.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#9) Blade!!! válasza Dexter68 (#8) üzenetére


Blade!!!
tag

Ezt én is tudtam, de ahányszor írni akartam mindíg váltogatni kellett és ez macerás. Viszont miután fullba tettem fel a corelt ez a hiba megszűnt.

Miért van, hogy pl az ottawa.ttf -et a 9-es korel gond nélkül kezeli a 10,11,12 meg négyzetet rajzol a űő helyére. Ellenben a kilencessel szerkesztett cuccott megnyitja helyesen a 10-11-12-is. Csak ha bele akarok szerkeszteni akkor megint négyzet lesz a űő helyén. Valaki ebben segítsen! Találtam utalásokat neten hogy az xp unicode táblája nem az igazi, de sehol semmi progi v. patch. De az is lehet hogy én kerestem rossz helyen. PLZ HELP!!!

Gigabyte 965P-DS3, Intel Core Duo 6400, 2*512DDRII 800Mhz, Gigabyte Nvidia 7600GT, 80GB SATAII 16mb Samsung, Pioneer 112D, Chieftec Dragon ház, Chieftec 450W táp

(#10) Dexter68 válasza Blade!!! (#9) üzenetére


Dexter68
addikt

Gondolom, az ottawád még az unicode előtti boldog időkből származik. Corelkét meg menet közben hozzáigazították. Erre még nekem sem sikerült gyógyírt találni. Főleg olyanokkal szopok, hogy mindenütt jó a font, kivéve a postscriptben. Volt már olyan, hogy a nyomdából szóltak rám, hogy ezt így talán mégsem nyomnák...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#11) Blade!!! válasza Dexter68 (#10) üzenetére


Blade!!!
tag

Nem tudod nincs progi amivel betőtípust lehetne konvertálni? Hátha az segítene. És hogy honnan tudnék leszedni magyar betükészleteket?

Gigabyte 965P-DS3, Intel Core Duo 6400, 2*512DDRII 800Mhz, Gigabyte Nvidia 7600GT, 80GB SATAII 16mb Samsung, Pioneer 112D, Chieftec Dragon ház, Chieftec 450W táp

(#12) ByB


ByB
addikt

válaszoltam mailben

(#13) daiml3r


daiml3r
csendes tag

Kedves Kollégák!

Sürgős és fontos kérdésem lenne!
A corel 12-ben ki tudná meg mondani nekem hogy lehetne aktiválni a pipettát, mert a 11-ben működött, de a 12 ben képtelen vagyok beizgatni :(

SEGÍTSETEK LÉGYSZI MERT A MUNKÁMHOZ KELL!! :O

Köszi!!

''...azért van a fórum h a tapasztalatainkat megosszuk és nem azért, hogy egymást fikázzuk... :)''

(#14) Dexter68 válasza daiml3r (#13) üzenetére


Dexter68
addikt

Az a baj, hogy ezen a gépen, ami most nálam van, csak a 9-es van... de pipetta helyett nem jó a copy properties from... menüpont? Én mindig azt használom corel alatt.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.