Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) R.P.


R.P.
aktív tag

Hali!
Nekem a cnq nagyobb megterhelés alatt felpörgeti 3000-re is akár a prociventit, aztán meg úgyfelejti és itt sípol nekem összevissza. SpeedFan-nal szoktam ilyenkor szabályozni.

(#102) AtHoS válasza R.P. (#101) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azt ugye tudod, hogy a CnQ-nak közvetlenül semmi köze ahhoz, hogy a procihűtő ventillátora milyen fordulatszámon megy?

A CnQ "mindössze" a processzor szorzóját és a procifeszt állítja a prociterhelésnek megfelelően.

A ventiszabályzást programmal lehet megoldani és/vagy BIOS-ban van hozzá menüpont.

read-only mode on the forum

(#103) R.P. válasza AtHoS (#102) üzenetére


R.P.
aktív tag

Igen? Na ezt nem tudtam. Nekem a BIOSban be van lőve 50 fokra a prociventi, de akkor ezekszerint a BIOS a szar (pedig ez már a 3. a lapon és minddel ezt csinálta), mert mondom 30 fokos a proci, 3 órája terhelés nélkül 1000mhz-en megy a gép, és mindjárt felszáll. :U

[ Szerkesztve ]

(#104) Aku-Aku válasza AtHoS (#99) üzenetére


Aku-Aku
tag

OK figyelek.

Mint már eddig többször is írtam, a gépezet az új időzítésekkel és az eredeti feszültségen jól muzsikált 1 évig. Most, hogy CnQ-t szeretnék használni, kék halál és reboot van.
Én beállítom az új javasolt feszültséget, csak magyarázd meg, miért nem volt erre eddig szükség.
Értem én, hogy nem garantált meg minden, de pusztán attól kezd makrancoskodni, hogy a CnQ programot használom? És az összes többi néhányezer programtól meg nem, ami 1 év alatt megfordult a gépen?

[ Szerkesztve ]

Két egyenes közt a legrövidebb pont az út.

(#105) AtHoS válasza Aku-Aku (#104) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A CnQ hatására változik a procifesz ill. előfordul, hogy a memória az eleddig CnQ nélküli állapothoz képest magasabb órajelen üzemel, ami nagyobb energiaigényt is jelent.
Ez kihatással lehet a prociba integrált memóriavezérlőre is. Technikai háttérrel nem tudom alátámasztani, mivel ez részemről csak feltételezés.

Nem tudom, hogy a "néhány ezer program" közül mennyinek volt hasonló hatása.Van rá tippem, hogy mennyi..

Ha gondolod kipróbálod amit javasoltam, ha úgy gondolod, akkor nem. A döntés a tied.

CnQ helyett egyébként használhatsz RMClock-ot vagy CrystalCPUID progit is. Ezeket bizonyos szinten lehet állítgatni.

read-only mode on the forum

(#106) Aku-Aku válasza AtHoS (#105) üzenetére


Aku-Aku
tag

Köszi, hogy válaszoltál.

Természetesen kipróbálom amit írtál.
Nem akadékoskodni akartam, ha esetleg úgy tűnt volna, csak picit megérteni a belső folyamatokat, összefüggéséket. Úgy talán könyebb lesz később megbirkózni a problémával.
Akkor a CnQ-t este megnézem, 2.1 volt memória feszültséggel.

Két egyenes közt a legrövidebb pont az út.

(#107) AtHoS válasza Aku-Aku (#106) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nincs semmi gond :R azért van a fórum, hogy kérdezzünk (igaz sokaknak olvasni sem ártana)

Szerintem a probléma a gyártó által javasolt feszültség alatti üzemeltetés miatt van, de ez ki fog derülni, ha este kipróbálod, mivel szvsz emiatt problémázik CnQ használata mellett.

Én pl. most RMClock-ot használok, hogy a memosztó váltás miatti magasabb órajelet elkerüljem, na meg 2 lépcső tökéletesen elegendő nekem.

read-only mode on the forum

(#108) Aku-Aku válasza AtHoS (#107) üzenetére


Aku-Aku
tag

Siker koronázta az újbóli kisérletet, 2.1 voltos memória feszültséggel.
Aztán rájöttem egy elgondolkodtató dologra.
Vélhetően rossz AMD CPU drivert használtam. Ugyanis nekifogtam ellenőrizni, hogy mi is van installálva, és mi található a gyártó honlapján. Feltűnt, hogy mikor utoljára töltöttem le a honlapról meghajtót, kb. 1-2 hete, annak más volt a kinézete ill. a driver fájl mérete is jelentősen eltért, kb. 10 MB mennyiséggel.
Ez úgy történhetett, hogy itt a topikban talált linken indultam el letölteni, és valószínüleg nem az X2-es hanem sima egymagos processzor meghajtó programot szedtem le, figyelmetlenségből.
Most még le fogom ellenőrizni, hogy a feszültséget visszaállítva, mi történik.

Két egyenes közt a legrövidebb pont az út.

(#109) AtHoS válasza Aku-Aku (#108) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Örülök, hogy a feszemelés hozta a várt eredményt és kíváncsi vagyok a proccdriver mennyire befolyásol.
Ha a proccdriverrel marad a hiba, megnézheted, hogy mi az a memófesz amivel már megszűnik a probléma. Lehet elég 2.1V-nál kisebb feszültség is, de ezt majd a teszt megmutatja.

read-only mode on the forum

(#110) zpitta


zpitta
csendes tag

Sziasztok

Van egy problémám: vettem egy Asrock ALiveNF7G-HDready alaplapot amiben egy AMD LE-1620-as proci van, de a Cn'Q-et sehogy sem tudom működésre bírni. Bios-ban engedélyeztem és az ASRock oldaláról is letöltöttem a szükséges progit. Mi lehet a meg oldás tudna valaki segíteni?

Csak az álló ventilátor halk igazán.

(#111) Thrawn válasza zpitta (#110) üzenetére


Thrawn
félisten

Windows-ban beállítottad az Energiagazdálkodást minimumra?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#112) zpitta válasza Thrawn (#111) üzenetére


zpitta
csendes tag

Nem, pedig ezzel már szenvedtem egyszer fél napot, mire rájöttem.

Köszönöm szépen.

Csak az álló ventilátor halk igazán.

(#113) NSiS válasza Aku-Aku (#108) üzenetére


NSiS
csendes tag

Hasonló a problémám mint Neked van/volt. Gondoltam, h ma kipróbálom a Cool&Quiet-et, BIOS-ban engedélyezve volt, felraktam a Dual Core Optimizert AMD oldaról, Felraktam a C&Q drivert alaplapi CD-ről, engedélyeztem a minimális energiagazdálkodást. A C&Q működik, figyeltem cpu-z-vel, csak mikor mondjuk elindítom a GRID-et, 1-2 perccel később rendszeresen kékhalál meg reboot. ASUS M2N4-SLI, AMD Athlon 64 X2 4200+, Gigabyte 8600 Gt , 2x 1 GB 800 Mhz Kingmax ami jelen esetben lényeges adat lehet, a memóriára gyanakszom, mert annak is változik az órajele... Ja és a proci húzva van 2200 Mhz-ről 2310-re.

Előre is Thx a segítséget!

Üdv!

(#114) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérem.

Vista home premium SP1-em van. Ha beállítom az energiagazdálkodási beállításokban az energiatakarékos funkciót, a C&Q nem működik, illetve nem találok olyan ahol be lehetne állítani a minimum és a maximum értéket a procinak, Így Alaplap, proci támogatja ezt a funckciót, XP-n hibátlanul működött.
Help, mi lehet a probléma?
Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#115) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Senki? addig visszaolvasgatok...

(#116) szki válasza NSiS (#113) üzenetére


szki
őstag

Gondolom az FSB 210-en van.
Ha cnq működik, akkor a CPU szorzó 5 és 11 között változik.
Ha éppen 10-es a szorzó (2100 MHz), akkor a RAM osztód 5, azaz 420 MHz. A DDRII 800 MHz-es ramod csak 400-at bír! Tehát valóban a RAM miatti a kékhalál.
Megoldások:
- Proci húzás elfelejtése cnq mellett
- RAM plusz fesz?
- 1066-os RAM-ra váltás
- RAM visszaosztás biosban (667 MHz-re RAM beállításnál 6-os lesz a RAM osztó 10-es CPU szorzóra, azaz 350MHz, mely kvázi 700 MHz DDRII)
- RMClock v. CrystalCPUID használata
Én a CrystalCPUID-t javasolom, mert könnyen állítható 3 érték (pl. részedre 4(!), 8, 11-es szorzók), és alulfeszelni is lehet vele.

(#117) darál0w


darál0w
Jómunkásember

hali.
adott a konfigom.
mit kell tennem,h a cool and quiet működjön?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#118) kali válasza darál0w (#117) üzenetére


kali
legenda

vista esetében; a teljesítménycentrikus energiaséma kivételével bármelyik jó, de a séma speciális beállításainál a procira vonatkozó résznél a minimum érték ne 100% legyen, mert akkor mindig maxon megy a proci! (az alap beállítás tökéletes; min; 5% és max; 100% - illetve a minimálisnál; min; 5% és a max; 50%)
xp esetében; minimális energigazdálkodási sémá legyen kiválasztva!
xp esetében legyen telepítve a procihoz az illesztő; link (vista esetében nem kell külön driver, vista alapban tartalmazza!)
tuning mellet nem minden esetben működik a c'n'q!

(#119) darál0w válasza kali (#118) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

értem.akkor valszínű a tuningom lehet a gond :U
még vmi.linket honnan bányásztad?:D

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#120) kali válasza darál0w (#119) üzenetére


kali
legenda

honnan? hát az amd honlapjáról, a támogatási részlegből; link

(#121) darál0w válasza kali (#120) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

jaham :D
yolvan.köszi ;]
BOLDOG KARÁCSONYT!

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#122) GEPESZ66 válasza kali (#118) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ha jól tudom,VISTA esetében csak a Cool n Quiet programot kell felrakni,és az energiagazdálkodásnál, ahogy írtad, az alapbeállítást meghagyni.Kell-e valami drivert még felrakni(XP-esetében kellett:AMD K8 driver)?
Még egy kérdés:VISTA esetében nem kell ugye felrakni a Dual Core Optimizert?

(#123) benedekco


benedekco
addikt

kérdés: van-e olyan progi ami kiírja azt, hogy éppen most üzemel-e a C'n'Q, vagy sem? WinXP-vel szaladgálok, cpu driver friss, és dual core optimizer is van...
cpu-z-ben és everest-ben sem találtam semmit ezzel kapcsban...
elvileg ha üzemel a c'n'q akkor nyugalmi állapotban a cpu-z-nek kéne mutatnia az alacsonyabb szorzókat ill feszkókat???

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#124) benedekco válasza benedekco (#123) üzenetére


benedekco
addikt

máskor majd tájékozódom mielött kinyitom a számat :DDD
cpu-z szépen kiírja az aktuális frekiket és feszkókat, ha a c'n'q üzemel akkor a visszavett tempókat látjuk nyugalmi állapotban és nagyobb terhelésnél a normál értékeket fogja mutatni
egyszerűen nem hittem el, hogy ez a hülyeség a winxp-ben, hogy csak át kell állítani az energia sémát... ez béna hogy otthoni felhasználás mellett nem használja a c'n'q lehetőségeit... mert akik tescos masinát vesznek azok sem használják ki ezt a lehetőséget, pedig ezzel sok energiát megspórolhatnánk a Föld javára... de mind1 a lényeg, hogy működik
thx az elöttem szólóknak :R
esetleg még annyit... van különbség c'n'q működésében ha minimális energiagazdálkodást vagy maximális telepet választok?

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#125) benedekco


benedekco
addikt

Királyságvan!
szal újra itt vagyok...

régebben a rightmark féle cpuclock-ot használtam, de mivel sokat fagyott a masina, ezért hanyagoltam a dolgot, most végre elkezdtem a hivatalos c'n'q-t használni... hát láss csodát eddig bírta... hosszú idők után sikerült újra lefagynia a masinának, de rohadtúl király... cpuclock-al minimumra járatott procival a cpuz mindíg lefagyasztotta a masinát, a c'n'q nem, ez már előrelépés...
nemtudom, hogy ez az AMD, vagy a ramjaim, vagy az MSI mocska, de qrvára nem örülök neki :(((
alaplap: MSI K9VGM-V - via chipset-el
memória: Corsair TWIN2X2048-6400 (egy pár: 1Gb, 800MHz, DDR2, 5-5-5-18, 1.9V) amik a szorzónak köszönhetően csak 700(350) MHz-en mennek 5x-ös szorzó mellett m1 800(400)-on
proci: AMD Athlon 64 X2 4000+, Brisbane (a feszültésge 1.240 és 1.300 között ugrál, de persze ugye sokan azt mondják, hogy a szoftveres mérések nem érnek semmit, Én mégis ideírtam) adatokat a CPU-Z-ből olvastam ki
szal fagyizik a masina :(

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#126) RTamás


RTamás
csendes tag

Sziasztok!

Remélem még vki olvasgatja ezt a topicot! :) Nekem olyan problémám lenne, h belőttem faszára a CnQ-t, faszán le is veszi a proci frekijét, csak amikor kellene neki a nafta akkor nem kapcsol rá! Nemtudom, h mitől lehet! Be lehet vhol állítani, h mennyit menjen mikor szükség lenne rá?

Minden driver-t progit feltettem.

A segítséget előre is köszönöm!

(#127) kali válasza RTamás (#126) üzenetére


kali
legenda

attól függ! bios beállítása, oprendszer/használt energiagazdálkodási séma - illetve annak beállítása...stb!
- milyen oprendszer?
- milyen alaplap - vagy esetleg noti?
- milyen proci?

(#128) RTamás válasza kali (#127) üzenetére


RTamás
csendes tag

Szeva!

Először is a konfigom:

Asus M4a785TD-V EVO
AMD Phenom II X2 550 BE
Win XP
PC

a proci driver-ét feltettem AMD Cool n Quiet
az ASUS-tól felttettem ugyen ezt Cool n Quiet és EPU 4 Engine
a biosban beállítottam, h CnQ enabled, BIOS-ban minden auto
energiagazdálkodás minimum!

800 MHz-en jár folyamatosan a proci nem akar emelkednivalahogy!

Ötlet esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#129) kali válasza RTamás (#128) üzenetére


kali
legenda

ha terheled a rendszert, akkor sem megy feljebb? például everest -> rendszer stabilitásteszt, vagy orthos

(#130) RTamás válasza kali (#129) üzenetére


RTamás
csendes tag

Nem megy sehogy se feljebb! Nagy ritkán pár másodperc erejéig felugrik 1900-ra de azt vissza! Am azt se értem, h miért 1900-ra! :)

(#131) benedekco válasza RTamás (#130) üzenetére


benedekco
addikt

ha nagyon nem megy sehogy a c'n'q akkor próbáld ki a RightMark CPU utility-t Nekem ez baromira bevált, be tudod állítani, hogy milyen terheltségnél menjen feljebb a freki+a feszkó és azt is hogy mennyivel...
de ha ezt használod majd, akkor kapcsoldki mindenütt a c'n'q-t

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#132) RTamás válasza benedekco (#131) üzenetére


RTamás
csendes tag

Hát fiúk összejött asszem! :)

Igazából nemtudom, h mi volt a megoldás! :) De leírom, h mit csináltam, hátha ez segít vkinek! :)

A biosban Advanced fül alatt beállítottam a szorszót 15,5 -re!
Majd win-ben lefutttattam az everest rendszer stabilitás vizsgálatát!

És láss csodát müxik! :)

A segítséget köszönöm mindenkinek!

(#133) Solicidium válasza benedekco (#131) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Az jó progi nagyon és is azt használom most, DE k10-es procikkal nem működik, csakúgy mint a crystalcpuid.
És ide is kapcslódna kérdésem: j&w 780g minix lesz a lap és ebbe menne egy athlon II, ami alul lenne feszelve, kérdés, működne-e a c&q alulfeszelés mellett. K8-as (asszem 4200-es brisbane) procival ugyanezen lapon alulfeszeleés esetén csak a szorzót veszi visza, órajelet nem, de lehet, hogy k10-zel másképp viselkedne? Ötletek, hogy menni fog-e vagy más alternatív megoldások?

(#134) okay


okay
aktív tag

Hello!
Én se értek sokat a C&Q-hoz. XP-m van feltelepitve , konfigom az adatlapomban.
Számit-e hogy auton vannak az értékek vagy lefixálom a gyárit? BIOS-ban bekapcsoltam a C&Q-t, windowsban pedig a minimális energiagazdálkodást.
Azt mondták hogy ehhez a procihoz más nem kell telepiteni, Mégiscsak kell AMD CPU driver meg C&Q driver?
És van ramom amit az alaplap nem ismer fel olyannak mint amilyennek vettem ezért feszt, idözitést, és MHz-t is kellett állitsak. Auto-n a CPU is több feszt kap.
Ezek tudatában nekem mit kell állitsak, telepitsek hogy müködjön a C&Q?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#135) okay válasza okay (#134) üzenetére


okay
aktív tag

Windows7-en simán megy, XP-n meg feltelepitettem a CPU drivert és müködik.
Most megnézem mennyi tuningnál müködik még.

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#136) okay válasza okay (#135) üzenetére


okay
aktív tag

Müködik tuning alatt is a C&Q csak a játékban nem mindig pörög fel és akadozik néha.
Feltettem a RMClock-ot ami nem is ismerte fel a procimat, nincs olyan hogy Advanced CPU settings menüpont. Itt a PH!-n a programrol lenne egy beállitási utmutato de hát a képek már nincsenek meg :U
Hogyan kellene beállitani hogy kevesebb terhelés alatt is már 100%-on menjen a CPU? És miért nem látja a progi a procit? És az RMClock használatakor BIOS-ban C&Q bekapcsolva és minimális energagazdálkodás kell?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#137) okay válasza okay (#136) üzenetére


okay
aktív tag

Valaki tudna segíteni?

CrystalCPUID-t is néztem de ha a Function/AMD multiplier alatt lehet állitgatni akkor az is inaktiv nekem. Esetleg BIOS-ban állitanom kell valamit hogy a programok tudják kezelni?

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#138) benedekco válasza okay (#137) üzenetére


benedekco
addikt

Mások írták, hogy az újabb AMD procikat már nem támogatja rendesen, Nekem még régi X2-m van és minden állítás nélkül megy rendesen.
Ha CPUID-t haszználsz akkor sztem hanyagold a c'n'q-t vagy ez vagy az.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#139) okay válasza benedekco (#138) üzenetére


okay
aktív tag

Találtam 2 programot amivel müködik a szabályozás Phenom-ra is. Egyik a K10STAT , másik meg a PhenomMsrTweaker. Mindkettönek vannak hiányosságai bár ez lehet csak engem zavar. :)
Gondoltam leirom, a topikban nincs erröl semmi.

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#140) benedekco válasza okay (#139) üzenetére


benedekco
addikt

Jó a tipp!

:R

(bár nálam alaplap miatt tuti halódik minden ilyesmi)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#141) schawo válasza benedekco (#140) üzenetére


schawo
titán

Én K10Stat-ot használok régóta. Elég sokat kellett küzdeni, hogy megtaláljam azt a beállítást, ami nem szakít p-state váltáskor. Mert az elég vicces tud lenni, amikor zenelejátszás közben a proci p-statet vált és a zene megakad egy pillanatra egy reccsenés kíséreében. Főleg H.264 lejátszásakor jön elő a probléma rossz p-state beállításkor.

Az én beállításaim:
P0: 3400/1,300V
P1: 2600/1,200V
P2: 1300/1,025V
P3: 600/0,850V

Up/Down
70/35
70/25
70/25

up:300ms
down:600ms

részletes angol nyelvű readme

Szerk:
Letöltöttem és kiproóbáltam az MSRTweakert. Kár, hogy csak a P0-t és a P1-t engedi módosítani :(

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#142) schawo válasza schawo (#141) üzenetére


schawo
titán

Itt pedig egy rövid ismertető, hogyan futtassuk a háttérben, system service-ként:
http://aspiregemstone.blogspot.com/2009/06/k10stat-amd-griffin-processor.html

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#143) okay válasza schawo (#141) üzenetére


okay
aktív tag

Nekem sikerült a automatikus inditáshoz beraknom csak a szabályzás nem indul el.
De én ezt az Up/Down-t nem értem,
Tulajdonképpen akkor hány%-nál vált.
up/down
40/32
31/21
20/12
Én igy adtam meg, 12% alatt 800MHz , 40% felett 3600MHz.
Az lenne a lényeg hogy pl 2600MHz és 3400MHz között ha nálad 70%ra terheled akkor lép át 3400MHz-ra? És mindig 70%nál lép feljebb?
Nálam hiába van pl 1600MHz-n ,a 70% terhelést nemigazán éri el viszont egy régebbi játék már megakadhat ha nem lép feljebb.Nálad ez hogy megy?

[ Szerkesztve ]

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#144) schawo válasza okay (#143) üzenetére


schawo
titán

Nálam simán feljebb lép. Tapasztalatom szerint fel akkor lép ha az adott beállításon eléri az adott terhelést. Tehát akkor megy feljebb 2600-ról 3400-ra, ha 2600-on 70%-ra terhelődik valamelyik szál. Nagyon fontos, hogy a Control Function beállítása "Ganged (Based on highest load core)" legyen.

Az automatikus indításhoz ez legyen a paraméter:
-lp:1 -ClkCtrl:2 -StayOnTray -nw

Ez annyit jelent, hogy az 1-es profilt (Profile 1) és 2-es Controlt Functiont (Ganged (Based on highest load core)) aktiválja, trayen fusson, és induláskor ne jelenjen meg az ablak. Ha a link szerint állítod be, akkor indulskor és hibernálásból visszatéréskor is automatikusan elindul, és aktiválja a beállításokat.

szerk:
Valamint direkt van nálam a P0 és a P1 között ilyen kis különbség. Kísérleteztem azzal, hogy 1600-1700 körüli P1-t állítottam, és azt tapasztaltam, hogy a P1-t szinte mindig átugrotta, és P2-ből egyből P0-ba ugrott, mert az 1600 kevés egy játéknak. Ha 2600-as P1-t állítottam, akkor játékok alatt általában megáll P1-ben, csak ha nagyon muszály, akkor ugrik át P0-ba. Ergo gyakorlatilag a P0 marad automatikus túlhajtásra, a normál üzemmód meg a P1 alulfeszelve, alulórajelezve.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#145) lumpen_stex


lumpen_stex
aktív tag

tudja valaki win7-en, hogyan lehet programhoz kötni a power scheme-eket? pl elindul egy játék akkor tolja fel fullra?

4 magos procim van és a játék csak 1 magon fut igy 25% a terhelés nem lép fel alapról...

(#146) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok
Ide csak linkelem: N68C-S UCC +B55 + K10Stat
Egy kérdés

[ Szerkesztve ]

(#147) benedekco válasza Lacpac (#146) üzenetére


benedekco
addikt

1.41-est húztad le?

egyéb 5letem nincs...

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#148) Lacpac válasza benedekco (#147) üzenetére


Lacpac
őstag

Nem az volt, letöltöttem az 1-41-est, de ugyanaz volt vele.

(#149) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Sziasztok!

Gigabyte 785GMT-UD2H alaplapnál lenne egy kis problémám. Ha manuálisan állítom a szorszót (Phenom II x2 Black) akkor nem akar működni a CnQ...
Én csinálok valamit rosszul vagy ez ilyen?

(#150) kerekfej


kerekfej
addikt

Mire jó pontosan a K10Stat?
Ezt találtam: Win alól tudsz feszültséget csökkenteni vele.
PhenomMsrTweaker alternatívája.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.