Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Üdv mindenkinek! szeretnék segitséget kérni ha van valai aki ismeri a DFI NF3 Lanparty UT-t. Az első konfig dfi mb+a64 3000+cg CPU + 2x GEIL 512 /400 value kit + Ati 9700pro VGA + Samsung SATA 120 GB HDD + DTK 400 w táp. a gondom a következő ? A C&Q sehogy se akar menni. Ha engedélyezem néhány perc után merev képernyő azeredmény. Előzőleg próbálkoztam 2x256 /566 os ADATA rammal az eredmény azonos volt. Egy db 512/566 os ADATA modullal még tunning mellett is atom stabil volt. Megpróbáltam a dimmek összes variációját, eredmény nélkül./ 1-2 1-3 2-3 / A feszültség értékeket is megemelem -eredmény nélkül. Most minden érték autó-n van, C&Q nélkül atom stabil 10x240-en 2400MHz/
A második konfig: DFI NF3+ A64 2800+ cg CPU + 1 db Hynix 512/400 /D43/ RAM + ATI 9600 pro VGA + Samsung 120 GB HDD + DEER 300W táp. A C&Q
el sem indul tehát nem müködik, természetesen az NV5,10 driver telepitve, a CPU driver szintén, biosban engedélyezve, a minimális energiagazd. engedélyezve van mindkét konfignál. Kérem ha valakinek van ötlete, vagy ha tud segiteni, ugy tegye meg. előre is kösz!!!



[Szerkesztve]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#2) Mania válasza Sir Riccio (#1) üzenetére


Mania
senior tag

Nálam a BIOS frissítés oldotta meg a gondot.

(#3) pip


pip
aktív tag

Egy Asus K8S-MX lapom van (plusz A64 2800+) es nem tudom beiinditani a Cool'n'Quiet funkciot. Letoltottem a meghajtot a gyarto honlapjarol, sikerult is telepiteni, a setupban a Cool'n'Quiet enabled, de semmi jel nem utal arra, hogy mukodne is. Minden rendszermonitorizalo progi allando 1800 MHz-et mutat (ez a nevleges ertek), soha nem megy ennel lennebb, valamint a hutoventilator is allandoan 3300 rpm-en forog, a CPU homerseklet pedig 35-36 fok, a task manager szerint a CPU kihasznaltsag csupan nehany %. Mit kell tennem? Az Asus honlapjan azt irja, hogy csak telepiteni kell a processzor meghajtot majd utana valami Cool'n'Quiet utility-vel ellenorizni hogy megy-e. En ilyet sehol nem talalok, de hogy nem megy, az tuti. Az oprendszer WinXP. Valaki tudja hogy mit lehet tenni?

(#4) pip


pip
aktív tag

megoldódott, be is írom a titkot, hátha valaki cool&quiet-re keres rá.... Engedélyezni kell a control panelben a power management alatt a maximum power saving opciót. Természetesen miután a biosban már engedélyeztük a c&q funkciót. Ennyi. Az AMD oldaláról érdemes a legújabb CPU meghajtót letölteni, az alaplapgyártók oldalán nem mindig a legújabb van feltéve.

(#5) chop


chop
őstag

ez a cool 'n' quiet nekem se nagyon akar menni..amikor a vezerlopultban az energiagazdalkodasnal ramegyek a maximalis telepre, es leokezom, akkor bumm, lefagyott az egesz, csak reset segit.
GB lapom van, ebben hol kell engedelyezni a c'n'q-t? power managmentben nem lattam ra utalast

(#6) jagada válasza pip (#4) üzenetére


jagada
őstag

nem minimási energiagazdálkodásra kell állítani??? :F :F :F

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#7) hefe válasza jagada (#6) üzenetére


hefe
aktív tag

De...

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#8) chop válasza hefe (#7) üzenetére


chop
őstag

halal mind1, mert mindkettonel fagy. van otlet? cnq driver elvileg fenn van, legalabbis ott van a programoknal.
igazabol ezt azegesz cnq dolgot nem ertem, de ez szinten mind1

(#9) jagada válasza chop (#8) üzenetére


jagada
őstag

bios-ban engedélyezted?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#10) bolondember válasza chop (#8) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

van 1 progi fenn a neten, azzal jobban be lehet loni a C'nQ-t...

RightMark CPU utility - vmi ilyesmi...

Amugy megvan ra az esely, h a 2 memoria modul miatt nem megy a kulendkvijet, 1el nekem is ment, 2vel nem - nezz utana a hasznalati utasitasban (az alaplapodeban, ott valszeg a C'nQ helyet is megtalalod a biosban....)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#11) chop válasza jagada (#9) üzenetére


chop
őstag

engedelyeznem, de egy szo nincs ott rola. semmi. most neztem vegig.
F2-es biosom van, tudnia kell ennek?

[Szerkesztve]

(#12) chop válasza bolondember (#10) üzenetére


chop
őstag

koszi, utananezek

(#13) chop


chop
őstag

[link]
ott van zolddel (van egyaltalan jelentosege? en jozan paraszti esszel azt gondolnam, hogy van, megpedig az, hogy rendben van, aktiv. de igazabol fogalmam sincs), hogy Cool'n'Quiet

mod:
konkretan amugy mit kell allitani? mert a management resznel atallitottam minimalra az ac profile-t es a battery profile-t is, de nem tortent semmi.(nyilvan apply-ztam)
vszt van valami, ami ismeros a biosbol:
advanced > acpi state to show/modify:
S1 (POS)
S3 (STR)

ez mi akar lenni?

[Szerkesztve]

(#14) bolondember válasza chop (#13) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

kuldj egy screenshotot a Management fulrol, pls!

Amugy ott be kell allitani a minimum feszt/szorzot, meg az alap feszt/szorzot, es utana muxik...
De mondom, a gond lehet, h ott lesz, h a 2 modul miatt nem megy, esetleg mashova kell tenni oket (teszem azt 1-3, 1-4, nemtom)...

Regen nekem is ment 1 modullal, aztan a masodikat beleteve mar nem, szinte azonnal fagyott a szentem...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#15) chop válasza bolondember (#14) üzenetére


chop
őstag

most az 1-2ben vannak a ramok, ugy tudom igy kell rakni a dual channelhez, de lehet, hogy alapvetoen baromsagot beszelek

management:
[link]

advanced:
[link]

(#16) bolondember válasza chop (#15) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

huhh, azt, h pontosan melyikbe, meg minden, azt nem tudom, nem vettem eszre, h 939ed van, SRY...
Joval ujabb RMClock utilityd van, de ha minden igaz, csinalj meg egy profilt, ahol a minimumokat allitod be (polo 4*200, 1.00V), es apply.
Aztan probald meg a profilvaltast...


megj.: nem 1-3 vagy 2-4 ha dual?!

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#17) bolondember válasza chop (#15) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

na, olvasom a hasznalati utmutatod, ott azt irja, h DUAL akkor az 1-2 vagy 3-4, tehat az stimmel.
A C'n'Q-t en sem talaltam...

Mast nem tudok tanacsolni, h tedd at 3-4be es probald meg ugy...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#18) chop válasza bolondember (#17) üzenetére


chop
őstag

oke, megprobalom, koszi megegyszer

(#19) Gabás válasza chop (#18) üzenetére


Gabás
addikt

Ha Cool&Quiet-et akartok WinXP-ben, telepíteni kell egy processzor-vezérlőt! Senkinél sem láttam, hogy ezt leírta volna. Mondjuk, mikor én ezt akartam, megnéztem az alaplap kézikönyvét. Az elég homályos volt, de megakadt a szemem egy olyanon, hogy driver. Anélkül nekem se ment ám, akármilyen power-baeállításokra tettem, biost frissítettem, vertem a fejem a falba etc. Kerestem aztán vaj egy órát az Asus honlapján, de persze csak a progi van fent, legalábbis én egyszerűen nem találtam. Előbányász alaplap CD, na azon rajta van, csak ne a kezelőfelöületről próbáljátok elérni, plíz.
Remélem, van, akinek ez segített. :R

(#20) chop válasza bolondember (#16) üzenetére


chop
őstag

masik profil, 4X-es szorzo, 1 volttal, 1060 mhz. szal levenni mar leveszi
de pl ha tomoritek, akkor nem allitja vissza a szorzot..

(#21) chop válasza Gabás (#19) üzenetére


chop
őstag

fel van rakva a driver, nem az a gond

(#22) bolondember válasza chop (#20) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

ez a progi igy muxik - Te valtasz, magatol nem all vissza...
Hozza lehet szokni, de jobb, mint az automatice visszaallas (ami nekem mellesleg nem mukodott)...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#23) chop válasza bolondember (#22) üzenetére


chop
őstag

jaaa, ertem mar..mondjuk ezzel oda a kenyelem..

(#24) bolondember válasza chop (#23) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

3 nap utan nekem is rajart a kezem, ne aggodj!
:D
En ugy allitottam be, h minimumon induljon a gep, aztan ha kellett a ''Swarc'', akkor valtottam (gammak, tomoritgetes, stb)... :U :B

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#25) krystman


krystman
őstag

Nektek rendesen működik a Cn'Q Win64 alatt?Mert nekem nem megy,csak 32bites win-nel.1.2.2 a driver a procihoz és Minimálisra teszem a energiagazdálkodásnál.És ugyan úgy 2Ghz-en megy.

(#26) chop válasza krystman (#25) üzenetére


chop
őstag

nekem 32bites winnel se..

(#27) csimmasz válasza bolondember (#24) üzenetére


csimmasz
aktív tag

Nekem automatikusan szabályoz le fel a proci.
Netezgetek 1000MH 1.13 V-on amint bekapcs valami 1800 MH,stb
Viszont az energiagazdálkodás beállítását csak itt tudtam meg.

Persze a kézikönyv is írja csak ugye ...!


[Szerkesztve]

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#28) emre33 válasza krystman (#25) üzenetére


emre33
addikt

nekem tökéletes Cn'Q ;)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#29) ricsik válasza emre33 (#28) üzenetére


ricsik
őstag

kérdés:
-ezt a funkciót csak a rmclockkal lehet állítani, csekkolni?
-ennek az egésznek tulképpen mi értelme? kit érdekel, hogy mennyi áramot vesz fel a proci és mennyire melegszik. ha netezek full áram, sebbességen 35 fokos a cpu, ezt minek lejebb vinni? 3d alatt meg úgy is feljebbviszi a cuccokat nem?
valaki magyarázza már el!!! thx

(#30) emre33 válasza ricsik (#29) üzenetére


emre33
addikt

Nem ,, én az ASUS alaplaphoz kaptam egykis progit, azzal szoktam nézni, de tökmindegy, mármelyik progival nézheted, ami kiija a cpu frekijét.

Igen is van értelme, mert így a cpu kisebb frekin megy, kisebb feszültséggel, és így hüvősebb, és igy az alaplapom csökkenti a ventilátor fordulatát, néha még teljesen meg is áll, és így azért másabb aludni, filmet nézni stb....

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#31) wassermann


wassermann
addikt

A Cool & Quiet nekem is tökéletesen megy ASUS A8V Deluxe-ban, pedig felnyomtam a 3000+-om FSB-jét rendesen (270MHz). Nem tud valamelyikőtök olyasmit ami leköltözik pl. egy ikonként a sarokba és állítgatni is lehet vele a működési módot, mert néha én is FULL-on pörgetném, alapban viszont tényleg jó így szabályozgatva. - mindig bemenni a Vezérlőpultba kicsit macerás.

[Szerkesztve]

(#32) ricsik válasza wassermann (#31) üzenetére


ricsik
őstag

akkor annyit kell csak tenni, hogy mennyen, hogy amd proci driver fel, giga k8nxp-nél mioszban nincs opcio szal hagyni és az energiagazdálkodásnál minimális energiagazdálgodás bepipálni és elvileg már megy is????

(#33) wassermann


wassermann
addikt

Ha tényleg nem kell a BIOS-odban engedélyezni, akkor igen. Működnie kell. CPU-Z-vel meg tudod esetleg nézni, hogy változik az órajeled.

(#34) wassermann


wassermann
addikt

Megtaláltam az AMD honlapján amit kerestem, nektek is hasznos lehet:
[link]
a lap közepén AMD Power Monitor. Leköltözik a jobb-alsó sarokba és az ikonra jobb gombbal kattintva, könnyedén lehet kapcsolgatni a teljes terhelés vagy a gazdaságos üzemmód között. (persze a C&Q-nak fenn kell lennie a gépen)

(#35) Beri válasza emre33 (#30) üzenetére


Beri
addikt

Nekem meg minden OK, 1000Mhz-re és 1,1V-ra leveszi a C&Q a 3000+ 939esemet, de a venti ugyanolyan gyorsan pörög mégis, egyáltalán nem veszi vissza a fordulatszámát. Ez mitől van? a proci mellesleg 30-32fok.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#36) krystman válasza Beri (#35) üzenetére


krystman
őstag

Szerintetek mi oka lehet,hogy ,ha Media Player-rel hallgatom a zenét,vagy is vállogatom kb.2perc után egyszerűen lekapcsol a gép.És utánna újra be.Ha kikapcsolom a Cn'Q-et akkor utánna egyből megszűnik,és rendesen működik.Talán a MP nem komálja a Cn'Q-et?WinAmp és JetAudióval nem csinálja.

(#37) emre33 válasza krystman (#36) üzenetére


emre33
addikt

nincs tuningolva a gépet? táp nem kicsi ?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#38) krystman válasza emre33 (#37) üzenetére


krystman
őstag

Nem!Minden alapon van!Egy 410W Chieftec van benne.A lentebb konfigot hajtja.

(#39) nemtommi


nemtommi
senior tag

Lehet elsőre ide kellett volna beraknom :B :
MSI lapomat cseréltem DFI-re, de a rendszeremet nem raktam újra. Processzor maradt 3200+ Venice. Minden ment simán, még a C'n'Q is.
Most cseréltem procit egy 3700+ San Diegora, de a C'n'Q-t nem tudom előcsalni.
Megpróbáltam felrakni DFI oldalról a processzordrivert (eddig az MSI-é volt fent), de a következőt írja ki:
''Az AMD's Cool'n'Quiet Technology ezen verziója nem kompatíbilis az Ön Windows verziójával.''
A verzió XP SP2, ezzel nem tudom mi baja lehet, mert amit letöltöttem, az 32bites XP-hez van.
Rakjam újra a rendszert, hátha összejön? :F

(#40) boba6


boba6
aktív tag

üdv
szóval alábbi a gondom:
alaplap Chaintech VNF3-250 (legújabb bios)
proci 3000+ newcastle
win sp2
2x 512mb twinmos DDR400

1 modullal tökéletesen műxik a C&Q
2-vel viszont nem bírom engedélyezni a winben a minimális energiagazdálkodást mert fagyi van :O
(ha először engedélyezem és utánna rakom be a 2. modult akkor meg be se jön a win)

erre létezik vmi megoldás?


... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#41) boba6 válasza boba6 (#40) üzenetére


boba6
aktív tag

nos manuálisan az RMclock-al megy, akkor megnit a winfos a hülye, nem is vártam mást ;]

azért ha van egyéb ötlet szivesen veszem :R

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#42) Májsztró válasza boba6 (#40) üzenetére


Májsztró
addikt

Nekem is ez a bajom !
a lapom ugyan ez !
csak 2800+ A64 Clawhammer van benne 2x512 Samsung DDr-el
Ha belököm RMClock-al a C'n'Q-et akkor szétfagy mint az atom , vagyis amikor leteszem 800-ra akkor megy , semmi baja de amikor vissza kéne tenni az órajelet akkor szaraxik :(

(#43) Májsztró


Májsztró
addikt

Most hogy kivettem az egyik raomt így szuperül üzemel , de jó lenne vmi gyógyírt találni erre a problémára !

(#44) kovsol


kovsol
titán

2 rammal nekem se ment a c&q-t
most 1*1GB corsair ramom van így CPU 240*10=2400Mhz ram meg 480MHz c&q on

May the Force be with you!

(#45) jodamester


jodamester
tag

Megkaptam a villanyszámlát, ezért gondoltam csokkentem egy kicsit a gépem energiafelhasználását. Végignéztem a hsz-eket, de így sem sikerült. Felraktam a procidrivert, a C&Q drivert, az amd power monitort, a biosban engedélyeztem a C&Q-t (egyébként minden default-on van a bios-ban). Az energiafelhsználási séma a minimumon.
A64 3000+ és a8n-e lapom van (1010-es bios), 2*512 ramom van dualban. Szóval a cpu maradt 1800mhz-en és 1,4 volton.
Előre is köszi a tanácsokat! :R

(#46) jodamester


jodamester
tag

:U

(#47) bolondember válasza jodamester (#45) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

ahogy fentebb már többen is említették:
RMClock Utility...[link]

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#48) jodamester válasza bolondember (#47) üzenetére


jodamester
tag

Köcce! Műxik a dolog! :C :R

(#49) kumpl válasza jodamester (#48) üzenetére


kumpl
aktív tag

Mit állítottál abban a progibebn, hogy működik? Én semmi o9lyat nem teláltam! Nálam nem megy sehogysem!!!

(#50) Száni válasza kumpl (#49) üzenetére


Száni
tag

[link]
[link]
(köszi érte brd-nek)
vmi ilyesmit állíts be, nem tudom milyen procid van, annak megfelelő értékkel. A P-State ablakban jobb egér klikk és ott megadhatsz több értéket is a performance on demand beállításnál a takarékos üzemmódhoz. Ugyanígy a max. power fülön is és akkor lehet csapatni a gépet :)
Nálam spec. a 3000+-os A64-es proci (267MHz ext. clock) max-on 9-es szorzó (=2.4GHz); 1,425V, míg performance on demand beállításnál 2 értéket adtam meg: 4-es szorzó (1,06GHz) 1,100V-tal és 6,5-ös szorzó (1,73GHz) 1,275V-tal, így a gép a terhelés függvényében vált a két érték között.
Üdv G.

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.