Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Codegen táp! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) HEro


HEro
tag

Hali! van egy codegen 300w-os tápom és 12v helyett 13,4V ad néha még 13,8V ot is!
Ez még tűrhető? Vagy már sok? A 13,8V általában akkor jelentkezik amikor a 3dmark03-at futtatom! Vagy sokat játszok!

:)

(#2) Cane válasza HEro (#1) üzenetére


Cane
őstag

13.8V az elég sok.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#3) HEro válasza Cane (#2) üzenetére


HEro
tag

És a 13,4 az is sok?

:)

(#4) Keitaro


Keitaro
addikt

Ezek nagyon rossz értékek tudtommal, de mivel nézted őket? Mert pl nekem is ilyeneket jelezgetett ki, aztán bekerült alá egy Chieftec táp és még mindig. Aztán kiderült, hogy ez van, hülyeségeket ír ki a progi :)

(#5) salazol válasza HEro (#1) üzenetére


salazol
őstag

Ez elég sok szvsz.
Sajnos az okozza, hogy nagyon leterheled az 5 és 3,3 V-os ágakat, azoknak esne a feszültsége ezért a szabályzókör növeli. Az olcsóbb tápokban a szabályzókör közös ezekre a feszültsgekre, ezért a 12 V megnő, mert annak a terhelése nem változik.
Részemről megijednék ekkora növekedéstől.
A 13,4 is túl van a 10%-on is, tehát nagyon sok.

(#6) Cane válasza HEro (#3) üzenetére


Cane
őstag

Végül is ha nem melegszik a tápod és a harvereid, valamint nem fagyogat a géped akkor tök mindegy.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#7) salazol


salazol
őstag

Igaza van Keitaronak, meg kellene mérni műszerrel is.
Ha tényleg annyi, akkor vigyázz, a HDD-k és CD/DVD-k motormeghajtó elektronikái lehet, hogy idővel megsínylik ezt.

(#8) HEro


HEro
tag

Asus Pcprobe progival!

:)

(#9) HEro


HEro
tag

A cdolvasóm pont 2Hete ment tönkre! de már előtte is eléd ritkan tudta beolvasni az egyik kicsit! karcos CD-met! :(

:)

(#10) salazol válasza HEro (#8) üzenetére


salazol
őstag

A progi csak kijelez, a csipszet illetve régebben külön csip méri az adatokat. Ahogy csalnak egyes alaplapok hőmérői, úgy csalhatnak a feszmérők is. Kölcsön multiméter, aztán mérj.

(#11) HEro válasza Cane (#6) üzenetére


HEro
tag

De sztem melegszik! kb 40-50 fokos lehet!

:)

(#12) salazol válasza HEro (#9) üzenetére


salazol
őstag

Az nem ezzel fügött össze, a 12V inkább azért felelős, ha a motormeghajtó pukkan ki.

(#13) Keitaro válasza HEro (#9) üzenetére


Keitaro
addikt

Az még lehet a meghajtó hibája. Milyen meghajtó volt?
Egyébként én MotherBoard monitort, Waterfall-t meg még nem is tudom mikkel megnéztem anno... megnézem hátha megtalálom a topicot

(#14) Cane válasza HEro (#11) üzenetére


Cane
őstag

A táp?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#15) HEro válasza salazol (#10) üzenetére


HEro
tag

Van multi méterem(elvégre automatizálási szakirányon tanulok, igaz mégy csak 9.es vagyok!), a pirosat és a feketét kell mérni ugye?

:)

(#16) salazol válasza HEro (#15) üzenetére


salazol
őstag

Az az 5V, neked a sárga fekete kell.

(#17) HEro válasza Cane (#14) üzenetére


HEro
tag

igen a táp! de nem biztos csak a proci hűtőbordájához hasonló! amikor az 52 fokos a proc!

:)

(#18) salazol


salazol
őstag

Ha az aláírásodban levő konfigot hajtod ezzel a táppal, akkor elég bátor vagy.

(#19) HEro


HEro
tag

Hoppá! a multiméter 14.2V jelez! :( Garanciába kicserélik ugye?

:)

(#20) HEro válasza salazol (#18) üzenetére


HEro
tag

miért milyen tápot vegyek? nincs sok Zsé-m!

:)

(#21) salazol válasza HEro (#19) üzenetére


salazol
őstag

Nem hiszem, ez nem hibásodott meg, ez ennyit tud.

(#22) Cane válasza HEro (#20) üzenetére


Cane
őstag

Mégis mennyit szánnál rá?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#23) HEro válasza Cane (#22) üzenetére


HEro
tag

Attól függ hogy ezt mennyiért vennék be használtan! és ahhoz+5e! ennyi a max!

:)

(#24) salazol válasza HEro (#20) üzenetére


salazol
őstag

Mi? Nekem meg ilyen procira meg ilyen videókarira nincs, viszont chieftec tápra költöttem. Ez olyan, mint amikor 250 lóerős sportkocsit veszel, de csak használt barum gumikat teszel rá, mert nincs pénzed.
Nem megsérteni akarlak tényleg, de ha házat építesz, ott se az alapon spórolsz, ha magadnak építed.

(#25) HEro


HEro
tag

Eddig azt hittem hogy aCodegen tápok jó minőségüek!
Az előzővel nem volt semmi gas!

:)

(#26) HEro


HEro
tag

Egy chietef táp mennyi? mondjuk 350W-os?

:)

(#27) salazol válasza HEro (#26) üzenetére


salazol
őstag

Azt hiszem olyan 13-14E körül vettem bruttóban.

(#28) HEro válasza salazol (#27) üzenetére


HEro
tag

És akkor egy 300W-os kb 10e bruttó? Győrben hol lehet kapni szerintetek? Mondjuk még spórolnom kell! sokat! De ha bevennék használtba akkor esetleg, de ott csak bizibe veszik be, vagy lelehet vásárolni, és ott a legmárkásabb is csak codegen!

:)

(#29) HEro


HEro
tag

A francba már 14,5! és szerintem nem fog csökkenni! de a progi ˇcsak 13.1ˇ-et jelez ki!

:)

(#30) salazol válasza HEro (#28) üzenetére


salazol
őstag

Ezzel a konfiggal inkább 350W-os márkás táppal lennék nyugodt a helyedben, vagy 400W-os ''félmárkás'' cuccal. Pl. lehet kapni időnként 8E körül bruttóban PFC nélküli Azona 400W-os tápot.
Győrben nem tudom milyen boltok vannak.

(#31) HEro válasza salazol (#27) üzenetére


HEro
tag

de gondolom házzal együtt vagy ilyen drága?

:)

(#32) Keitaro


Keitaro
addikt

Szerintem is Azona és Coolink környékén kéne nézelődni a többiek eléggé kilógnak a keretből

(#33) salazol válasza HEro (#31) üzenetére


salazol
őstag

Csak a táp volt ennyi, de gondolj bele:
1. Mennyibe került a videókareszod?
2. Mennyibe kerül 1 havi ADSL 512-vel?

(#34) HEro válasza HEro (#31) üzenetére


HEro
tag

Na és akkor mit jelent az a
PFC? A mostani olyan!
A francba amikor vettem a gepet mindennek utana néztem csak a Háznak+tápnak nem! már bánom! _Már a házat is kezdem bánni mert lehet hogy csinálnék egy full plexi fekvő házat!

:)

(#35) HEro válasza salazol (#33) üzenetére


HEro
tag

nincs ADSL-em !még!. de már dolgozom rajta? :) csk modemes netem van!

:)

(#36) salazol válasza HEro (#34) üzenetére


salazol
őstag

A PFC-ről találsz itt a fórumon nagyon komoly fejtegetéseket, lényeg, hogy nincs rá túl nagyszükség, a géped attól nem lesz jobb, csak kevesebb zavart kelt az elektromos hálózatban. Olvasd el a prohardver nagy táptesztjét is, érdemes. Az alapján választottam én is tápot, nem bántam meg.
Most a hétvégén vettünk egy havernak ilyen tápot:
Azona PS-400WP bruttó 7418 Ft.
Ez nem egy Chieftec az tény, de a codegenhez képest más kategória.

(#37) c*


c*
aktív tag

Hi ,

ma szetszedtem unalmamban a codegen hazamat hogy megnezzem a tapot (350W) es kicsit aggaszt a dolog hogy van benn egy kis csavar ami nemtudom hogy kerult bele de ott szaladgal jobbra balra ha cipelem a hazat :)) nemtudom mi a baja , remelem mero veletlensegbol kerult bele valahogy :DDD es hat megis jobb mint egy noname tap . . .

(#38) salazol válasza HEro (#35) üzenetére


salazol
őstag

Az ADSL-t csak az ár összehasonlítás miatt írtam. Hogy 1 hónap alatt kifizetem egy Chieftec árát. A Chieftecet meg sok évre veszem.
A Codegennél egyébként van rosszabb, de egyilyen konfigot, mint a tiéd, érdemes védeni. Ha megszalad a táp, akkor 5 Chieftec árát dobhatod ki, mert a füstös csip nem garanciás.

(#39) salazol


salazol
őstag

Egyébként én nem mondom azt, hogy a Codegen nem jó semmire. Csak nem erőgépekhez való.
Itthon az asszony gépében volt Codegen 300W-os, hajtott egyAthlonXP 1700+-t alapon, egy IBM 60G-s vinyót, egy CD írót. Ezt bírta jól. Amikor betettem mellé egy DVD írót, elkezdett vacakolni, mikor betettem még keretben egy másik vinyót is, akkor megadta magát, ezt már nem bírta, időnként újraindult a gép.
Átraktam a gyerek PII-es gépébe, azt jól viszi, asszonyhoz ment a Chieftec, azóta nincs gond vele.
UI: A Codegen 300W-os tápra annyi amper van ráírva 5V-on, amennyi egy DTK 200W-osra.

(#40) biga válasza salazol (#39) üzenetére


biga
senior tag

A következő dolgok mennek pillanatnyilag egy 300W-os Codegen Silentről: 4 vinyó (max 6
szokott benne lenni), író, olvasó, IC7-G, P4-2,4c, 1GB RAM, TV-Tuner, Audigy, GeForce 4
Ti4200 , 5 ventillátor. Atomstabil, folyamatosan monitorozom (mint minden mást, logolok
mindenMB változást). Könnyedén elviszi Én is vennék jobb tápot, de egyenlőre ez marad, mert
ez is simán teljesít mindent, amit kell!

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#41) c*


c*
aktív tag

:DDD ez jo hir

(#42) HEro


HEro
tag

Húú! nincs baj! csak a multi méterrel (ilyen pechet)! ja és persze a progival is!
Apu most ért haza és megnéztük az ő hiperszuper multiméterével és 'csak'' 12,7V korül van! Nekem is néha ujraindult A gép főleg War3-nál full grafikáva! :) De én az alalapra gyanakodtam! egy bios frissítés csodákra képes! :) Azóta nem indult ujra, talan egyszer?!

:)

(#43) salazol válasza biga (#40) üzenetére


salazol
őstag

Ha bírja, örvendezz. Nálam nem bírt ennyit.
A másik: nem tudhatjuk, hány féle Codegen címkés táp van forgalomban.
Lehet, hogy a nálam levő 300-as Codegen teljesen más belsejű mint a tied. Lehet, hogy a topiknyitóé meg egy harmadik fajta Codegen.
Van pl. 4 db DTK 200W-os tápom. Nincs köztük 2 egy forma.

(#44) Lobonc


Lobonc
tag

Ezt nem ertem mi a kulombseg codegen meg codegen tap kozott ?
Nekem egy codegen 6049g5 hazam van a benne levo 300w os tap gondolom eredeti codegen lehet csak vagy nem?

Lobonc

(#45) salazol válasza HEro (#42) üzenetére


salazol
őstag

Az még elmegy, de azért 5%-nál rosszabb. Szerintem kezdj el félretenni, és idővel cseréld majd le. Vagy minimum vegyél egy védőáramkört, ami a táp megszaladása esetén megvédi a gépet. Bár ez is 3-4000 Ft, akkor már lehet, hogy egyszerűbb tápot cserélni.

(#46) biga válasza salazol (#43) üzenetére


biga
senior tag

Ezt mondom én is. Igazából egy kicsit félve fogtam kézbe, mikor szóba került, de akkor az volt a
legjobb, amit hirtelen találtam. Sok géppel foglalkozok, sok codegen láttam én is, és inkább az a
tapasztalatom, hogyha már olcsó táp, akkor legalább(!) Codegen. Saját szubjektív mérésem
egyébként: a Silent Codegenek jobbak a ''simáktól'', (nem tom' mér', elvben csak a 12cm-es venti
a különbség, ezek szerint nem csak), ez már a súlyában is érződik. Persze nem egy Chieftec v.
Enermax, dehát...

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#47) HEro válasza salazol (#45) üzenetére


HEro
tag

Arra a MAX-áramkörre goldolsz? Győrben 2e-ért meg csinalják!

:)

(#48) biga válasza salazol (#45) üzenetére


biga
senior tag

Ja, igen. Olyan nincs, hogy én a saját gépemet külső-belső védőelemek nélkül üzemeltessem,
szóval az nekem is figyeg a tápon egy! (MAXX forever:)) )

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#49) salazol válasza Lobonc (#44) üzenetére


salazol
őstag

Ha kocsidhoz alkatrészt akarsz venni, megkérdezik az évjáratot, alvázszámot, hogy a sok változat közül melyiket adják oda neked. Ugyanígy változtatják ezeket is, költségcsökkentő újítások bevezetése, meg ilyesmik miatt.
De nem muszáj elhinni.
Leírtam a saját tapasztalatom, aki akarja elhiszi, aki nem akarja, nem hiszi.
salazol logged out.

(#50) biga válasza biga (#46) üzenetére


biga
senior tag

OFF
Valaki mondja meg, hogy az én hsz.-om miért néz ki ilyen ''tördelten''? Vagy csak én látom úgy?
ON

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Codegen táp! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.