Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  CNS Globe HD

Hozzászólások

(#851) DM43 válasza snowdog (#850) üzenetére


DM43
őstag

Ha csak ennyi, az nem gond - már kezdtem(tünk) aggódni

(#852) kishoris válasza snowdog (#848) üzenetére


kishoris
tag

Hát nem lettem boldogabb, majd jövő héten kiderül, hogy milyen lesz a másik eszköz. Nagyon nehezen szántam rá magam az újításra, sokat olvasgattam a szóba jöhető navikról és most teljesen csalódott vagyok.

(#853) snowdog válasza kishoris (#852) üzenetére


snowdog
veterán

Nem kell csalódottnak lenned, hacsak nem hifi torony helyett vetted. Nagyon jó kis gép, közepes hangerőnél is tökéletesen hallható, és érthető.

(#854) VoTo


VoTo
csendes tag

Üdvözlet!!!

Eléggé új vagyok itt... /1. hozzászólás ;) /
Vettem 1 CNS GLOBE HD készüléket természetesen progi nélkül mert hát ugye a szegénység ba...a a nyomorúságot...
És keresek hozzá 1 "SYS" file-t IGO8.3.2....-höz...
Aki tud kérem segítsen....
Üdv: VoTo

(#855) nimba1 válasza VoTo (#854) üzenetére


nimba1
aktív tag

ment privát

(#856) kishoris válasza snowdog (#853) üzenetére


kishoris
tag

Ma megjött a cserekészülék, sajnos azzal a lendülettel küldtem is vissza. Lehet én vagyok nagyon vájtfülű, de nekem nagyon nem jön be a készülék által produkált hangminőség. Hatalmas bukóval ugyan, de kértem helyette egy Wayteq X950 BT HD-t. Tudom, hogy ez nem tud annyit, de kollégáméval összehasonlítva a hangot ég és föld. Erre viszont várnom kell kicsit, mert a bolt nem forgalmazza, de külön megrendelik számomra. Gondolom már az agyukra mehetek, de köszönet jár a hozzáállásukért! Rengeteget olvastam és ennek tudatában döntöttem a CNS mellett, de nekem sajnos negatívum a készülék....

(#857) Tompie válasza kishoris (#856) üzenetére


Tompie
őstag

Te most GPS-t keresel vagy autó hi-fi cuccot?? :)
Kipróbáltam, ha fullra veszem a hangerőt akkor nekem is torzít de valószínű eddig azért nem vettem észre mert nem használtam full hangerőn és talán azért nem mert nem is volt rá szükségem így is hallottam mindig mindent :) Amikor meg zene hallgatásra (is) használom akkor nem a GPS készülék erőlködik hanem kiteszem HI-FI-re FM transzmitterrel :)
Persze a döntés joga a tiéd :)

Ui: még jó hogy üres járatban nem tetted a füledhez a hangszóróját mert észre vetted volna hogy halkan zúg :) ezzel is annyi ember problémázott, 1x nem hallottam még se menet közben se csendben.

[ Szerkesztve ]

(#858) kishoris válasza Tompie (#857) üzenetére


kishoris
tag

GPS-t keresek, mint korábban is írtam a jó tesztek és fórumok miatt rendeltem CNS-t. Az összehasonlításkor figyelembe vettem a készülékek által nyújtott hangszínt, a Wayteq sokkal "öblösebben", tisztábban szól. Zenehallgatásnál én is HI-FI-t használok, de transzmitter nélkül, de vannak esetek amikor csak a kütyü marad. Tudom, hogy a CNS többet tud, többre képes, de nekem elsődleges szempont a hang minősége. Az üresjárati zúgásra pedig nem is figyeltem, nem voltam vele süketszobában. :)

(#859) Tompie válasza kishoris (#858) üzenetére


Tompie
őstag

Azokban az esetekben ha csak a kütyü marad, normál hallgatásra szintén megfelelő lett volna, nem is értem minek kellene ezt bömböltetni? :) Ha hangosan akarod hallgatni akkor HI-FI vagy ott van még az audio kimenet 3,5-es jack dugóval :)
De már úgyis mindegy, már lecserélted :)

(#860) kishoris válasza Tompie (#859) üzenetére


kishoris
tag

Most ezen hosszasan lehetne vitatkozni, teljesen érdemtelenül. Nem kívánom ecsetelni, hogy milyen körülmények között szeretném használni, de ott nincs egyéb lehetőség, mint a saját hangszórója. Még nem cseréltem le, de már folyamatban van. :)

(#861) Lonny válasza kishoris (#860) üzenetére


Lonny
csendes tag

Hát akkor válaszd a Wayteq-et, az 950BT HD miatt meg :N ne bánkódj, ahogy nézem a honlapot érkezik az új Wayteq az x960BT! ;) Ebben már van DUN funkció (a 950BT-ben nem volt), telefonkönyv és remélhetőleg a hangja se lett rosszabb. :) :C
[link]

A poén az, hogy még olcsóbb is 24.900 Ft :Y így legalább még a postaköltségeid egy része is visszajön. :)
[link]

Szerintem telefonálj újra, hogy erre cseréljék, az biztos, hogy elkönyvelnek problémás ügyfélnek, de nekik is kell a változatosság. :DD

(#862) SzaboZE válasza Lonny (#861) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát nem csodálkoznék ha a rom simán menne a 950BT HD-n, hiszen a specifikáció szóról-szóra ugyanaz. Gyakorlatilag a DUN és a telefonkönyv a különbség, ami régóta ígéret a 950-re. Ezek szerint inkább nem adják ki, hanem 960-at vetetnek a néppel.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#863) kishoris válasza Lonny (#861) üzenetére


kishoris
tag

Állítólag a 960-ra még várni kell, 950 lesz helyette, ez van. :)

(#864) bygdady01


bygdady01
csendes tag

Sikeresen hozzájutottam egy CNS Globe HD-hez.
Wayteq 950 BT HD-m van mellette, de a cns-nek olyan katlan hangja van hogy csuda!
Lehet rá megoldás, vagy ez ilyen???

(#865) kishoris válasza bygdady01 (#864) üzenetére


kishoris
tag

Kezdtem aggódni, hogy én vagyok az egyetlen akinek nem tetszik. :)
Sajnos ez alapból ilyen.

(#866) bygdady01 válasza kishoris (#865) üzenetére


bygdady01
csendes tag

Hát ez katasztrófális!

El is ment tőle a kedvem!! :O :O :O

(#867) kishoris válasza bygdady01 (#866) üzenetére


kishoris
tag

Sajnos én sem tudtam megbarátkozni vele, ezért is rendeltem helyette egy Wayteq-t. Igaz így nagyot buktam rajta, de ez van.

(#868) Tompie


Tompie
őstag

Egyébként ti, hogy teszteltétek a hangját, élesben navigáció közben?

(#869) bygdady01 válasza Tompie (#868) üzenetére


bygdady01
csendes tag

Hát egy navigációt, csak élesben lehet tesztelni, nem a szobában ülve!
Mivel kamionozom, elég jó tesztelési lehetőségeim vannak, és nem első benyomásra írtam, hogy katasztrófális a hangja.
Mivel egy GPS, elsősorban navigálásra való, nem zenehalgatásra, azzal teszteltem, de mint mondtam is, 2 gép 10 cm-re van egymástól, a Globe HD, valamint a 950 BT HD.
Hát mit ne mondjak, a tesztek lehet hogy jobb gépre hozzák a CNS-t, de ha csak a kijelzőt veszem alapul, már akkor nyer a 950.
Nem biztos hogy sütnie kell a napnak, ha úgy esik rá a fény, szinte semmit nem látsz a Globe, kijelzőjén...
Valóban létezik egy 3M-es fólia amit rá lehet tenni, de az + 3000 ft.
A hangja az meg egyszerűen siralmas, középhangon is, pedig a gain értékem is 5-re van állítva, mig a 950-en 11 volt.
Az internetet nem próbáltam rajta, de nem is azért vettem, hogy azon netezzek, hanem hogy jól navigáljon oda, ahova kell.
Szóval én is cserélem lefele egy 960-ra, és maradok a Wayteq széria mellett! :R

(#870) snowdog válasza kishoris (#867) üzenetére


snowdog
veterán

Tudom hogy már eső után köpönyeg, de a plusz egy év gari sem érte meg a hangminőség közötti különbséget?

Sokszor leírtam már, hogy nekem is van egy Wayteq X920BT-m, ami a 13. hónapban ment tönkre. 12 hónap gari volt a gépre, most egy dobozban csücsül. Ezért (is) döntöttem a CNS mellett (két év a gari). Nekem nem a hangminőség volt az elsődleges szempont.

A gépek támogatását (support) össze sem lehet hasonlítani. Nálam ez is döntő szempont volt. Sokan leírták már, hogy bármi gondjuk volt a géppel, bevitték a CNS központba, és mindig nagyon készségesen segítettek. Volt olyan is, aki szerintem ezt kihasználva már túlzásba is vitte a dolgot, de ez csak magánvélemény.

[ Szerkesztve ]

(#871) kishoris válasza snowdog (#870) üzenetére


kishoris
tag

Amit leírtál azzal mind egyetértek, kivéve egyet, mégpedig a hangot. Ez számomra fontos szempont.

(#872) Tompie válasza kishoris (#871) üzenetére


Tompie
őstag

Lehet, hogy ez csak az én tudatlanságom de egy GPS-nél miért annyira fontos a hang? Ami a navigációhoz szükséges tökéletesen megteszi, és fülessel zenehallgatásra is kiváló :)
Na mindegy, max. hülyén halok meg :D

(#873) kishoris válasza Tompie (#872) üzenetére


kishoris
tag

Tényleg nem kötözködésből, de te hallottál már mást is CNS-en kívül? Nekem felállt a szőr a hátamon amikor meghallottam, de nem vagyunk egyformák. Van egy régi Airisem, kiváló hanggal, ma került a kezeim közé egy régebbi Intensa szintén jó hangminőséggel. Én elhiszem, hogy a mostani lapos készülékekből nem lehet kihozni azt amit a régebbi mélyebb, öblösebb navikból, de az én határomon a CNS messze túllép. Véleményem szerint gyenge minőségű hangszóró került a készülékbe, ráadásként pedig túl is van vezérelve, legalábbis én úgy vélem.

(#874) bygdady01 válasza Tompie (#872) üzenetére


bygdady01
csendes tag

Kedves Tompie!!!

Kezdjük az alapoknál, és talán, Nem halsz meg hülyén!

A navigáció, navigálásra való...
Az hogy mit tud ezek mögött, az csak hab a tortán.
Miért fontos a hang???
Nekem Galaxy S-em van, mobil nettel, (ezt nem használom ki a naviban)
A kamionomban egy Clarion Hifi van, ami szintén jól szól. (a zenét sem a navin halgatom)
Van benne cb, na és amikor minden halkan szól, mert ugye az ember társas lény, és cb-n beszélget, közben bepofázik ormótlan rekedt hangján esztike, a 30 rugós navigáción, na az kiakaszt.
Mind ezek ellenére, itt van velem Svájcba, a Wayreq mellett, és inkább cserélem le a 960 BT-re, még ha bukom is rajta, mint hogy ezt használjam.
De ha valaki tud megoldást akár a sys-re, hang ügyileg, akár arra, hogy mikor leveszem a hangot, a gps-ről, bekapcsolás után, visszaáll full hangra, (erre a problémára)
megkövetem magam. De addig fenntartom a véleményem, hogy ezért a pénzért, úgy szól, mint nagypapám SOKOL rádiója, még új, 9V elemmel is!!!!!

Magyarul a navigációnál, fontos a hang, a többi meg csak zsírozás, fényezés !

Remélem nem az lesz a következő kérdés, hogy miért nem használom az FM Transmitter-t!

(#875) Tompie


Tompie
őstag

Én már nem mondok semmit :)
Mindenki használja egészséggel azt a készüléket ami neki bevált :)

(#876) Luissimo válasza Tompie (#875) üzenetére


Luissimo
veterán

Nalátod, Ez Igy Igaz. :C

(#877) Luissimo válasza Luissimo (#876) üzenetére


Luissimo
veterán

és hovatüntek innen a nagynagy felhasználók??
találtak valami érdekesebbet, minthogy téged csesztessenek ?? :F

(#878) nzoli2


nzoli2
tag

TMC antennát szándékozom a közeljövőben vásárolni a CNS HD-hoz.
Tudtok ajánlani valamit?
Valamint usb-s GPS-vevőt laptophoz, van valakinek tapasztalata?
Bármilyen észrevételt, tapasztalatot szívesen veszek... :)

Üdv Zoltán

(#879) DM43 válasza nzoli2 (#878) üzenetére


DM43
őstag

A "gyári" TMC vevő: http://www.concorde.hu/index.php?v=n&fk=pda&csz=02-05-551848

(#880) goli11


goli11
tag

Nektek megfelelő hosszúságú az autós töltő kábele?
Mert ha a szélvédőre tapasztom a tartót a készülékkel akkor a kériféknél lévő aljzatig csak úgy ér el, hogy a váltó felett-mellett "lifeg" és állandóan beleakad a kezem. Nem kell nagy autóra gondolni, csak egy Fabia-ról van szó.

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#881) snowdog válasza goli11 (#880) üzenetére


snowdog
veterán

Határeset. :)

(#882) DM43 válasza snowdog (#881) üzenetére


DM43
őstag

Szerintem a többi gépé sem hosszabb (de lehet, hogy tévedek)

(#883) goli11 válasza DM43 (#882) üzenetére


goli11
tag

A cégnél lévő Nüvi360-é kb. fél méterrel hosszabb. :)

[ Szerkesztve ]

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#884) snowdog válasza DM43 (#882) üzenetére


snowdog
veterán

Van egy korábbi töltőm, jóval hosszabb a zsinórja, de hogy mihez kaptam, azt már nem tudom. Talán valamelyik Wayteq géphez.

[ Szerkesztve ]

(#885) DM43 válasza goli11 (#883) üzenetére


DM43
őstag

Ezek szerint tévedtem :(
Akkor marad a hosszabbító használata ...

(#886) bygdady01 válasza Luissimo (#877) üzenetére


bygdady01
csendes tag

Kedves Luissimo!

Most értem haza Svájcból, ezért nem voltam gép közelben.

Senkit, nem csesztettem, csak a saját, szubjektív véleményem mondtam el erről a készülékről.
Nekem nem hobby eszköz a GPS, hanem munka eszköz.
Napi 13- 15 órát hallgatom. Csak ennyi pénzért, nem egy Clarion hangzást várok el, de legalább ne torzítson olyan borzalmasat.
Bár szerintem az a hangszóró, szoftware-sen van túl vezérelve.
Mert már bekapcsolásnál is torz!

Magán vélemény volt, nem csesztetés!
És ezt beláthatod Te is, hogy mi, nem fülesen keresztül hallgatjuk, nem zenelejátszásra használjuk, hanem navigálásra.

Ha esetleg megbántottam volna valakit, akkor majd megbékül, mert nem ez volt a cél a hozzászólással, hanem egy kérdés, hogy lehet-e vele kezdeni valamit, van-e rá megoldás.

Üdv!
Bygdady

(#887) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok.

Szeretném kérdezni, hogy mennyire torzit a hang a cns globe hd-n? Több véleményt is szívesen hallanék

(#888) DM43 válasza Peter.70 (#887) üzenetére


DM43
őstag

Szerintem semennyire, de vannak itt érzékenyebb füllel rendelkezők is :))
Mondjuk én egy navigációs eszköztől nem is várok el hi-fi minőséget!

[ Szerkesztve ]

(#889) gipsztigris válasza Peter.70 (#887) üzenetére


gipsztigris
addikt

Az tény, hogy hallottam már jobb hangzású PNA készüléket is (már amennyiben hangzásnak lehet nevezni egy majdnem piezo hangszóró hangját :D ), de az én megoldásom azt hiszem bevált a navigáció esetében.

-Sys.txt-ből kivenni a [dinamiccompressor] bejegyzés alatti sorokat!

-70-75% hangerő

-Primo esetében extra funkciókat bekapcsolni és engedélyezni a hangszín (Tone) és a hangszínszabályzó(Equalizer)-t és a basszust levenni teljesen és a magasat fullra felhúzni.
Ezzel a beállítással szinte minimális a torzítás és a hangerő is elfogadható.

Extra funkciók bekapcsolása:
sys.txt-be

[interface]
extra_settings=1

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#890) kishoris válasza Peter.70 (#887) üzenetére


kishoris
tag

Ha van rá lehetőséged akkor próbáld ki egy esetleges vásárlás előtt. Nem vagyunk egyformák, azt hiszem, hogy mi bygdady fórumtárssal együtt az erre érzékenyebbek vagyunk.

(#891) kishoris válasza gipsztigris (#889) üzenetére


kishoris
tag

Régen jártál erre, ha előbb olvasom az írásod akkor tuti tettem volna vele egy próbát.

(#892) Péter.70


Péter.70
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszuokat, du-n egyébként megvettem a készüléket, remélem nem fogok csalódni benne

(#893) kishoris válasza Péter.70 (#892) üzenetére


kishoris
tag

Várjuk a tapasztalataidat! :)

(#894) gazsi105


gazsi105
csendes tag

Hali Mindenkinek!
Most vásároltam egy ilyen készüléket,tudna valaki egy működő sys.txt-et dobni?
Előre is köszönöm!

(#895) Tompie válasza gipsztigris (#889) üzenetére


Tompie
őstag

Ilyen hangszín (Tone) és a hangszínszabályzó(Equalizer) csak akkor van ha skin-t használsz?
Mert én nem találok ilyet az extra menükben :S beállításoknál sem találtam.
Extra menüben csak ilyenek vannak:
- Navigációs menü kihagyása
- Képernyőmentés
- Egyszerűsített előtérkép
- Előtérkép kihagyása
- Navigációs képernyő
- Navigációs menü
- Lineáris iránytű
- Háttérvilágítás részletes beállítása
- Raszteres térképek
- NMEA mentése
- Mentett útvonalak összehasonlítása
- Képernyő kalibrálás
- Országúti panel automatikus bezárása

[ Szerkesztve ]

(#896) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Gondoltam én is megírom vélmémyem a nemrégiben vásárolt készülékről. Elötte 920bt-m volt, szal ez az összehasonlítási alapom.
A hang pobléma nálam is megvan sajnos. Eszméletlenül szar és torz a hagszórója. Picit kiábrándító volt elsőre, főleg amiért amennyivel többe került.
Sokszor nézek rajta filmeket is, itt is van előny, de sajnos hátrány is a 920-szal szemben. Előny felbontás. Nálam itt majdnem ki is merült az előny. Hát nem tudom, de én észlelek némi akadást, ugrást néha a filmeken ha nem konvertálom át őket mp4-re. Igaz, nem úgy szaggat, ahogy a wayteq, de látszik. Pont a konvertálgatást akartam elkerülni a cserével, sajna nem sikerült.
A két készülék jack dugós putputjában is elég nagy a különbség a wayteq javára. A cns-nek van némi alapzaja, sistergése jacken, ráadásul halkabb is ellentétben a wayteqkel. Fm transz ugyanolyan mindkettőn.
Primo 1.2is ézrevettem némi lassabbságot és akadást nála, de ezt betudom felbontásnak.
Végül nekem masszívabbnak tűnik a wayteq. A cns mintha gagyibb cuccokból lenne, gagyibban összeszerelve. A teljesen fényes kijelzővel meg pont azt étrték el, hogy annyira tükrözőodik, hogy néha szzinte látni sem lehet.
Nem valószínű, hogy újra globe hd-t vennék.

[ Szerkesztve ]

(#897) kishoris válasza AndrewTdi (#896) üzenetére


kishoris
tag

Részben örülök annak amit írtál, mert megerősítesz abban, hogy nem csak engem bánt a hangzás amit a készülék produkál. Illetve már volt aki megemlítette, hogy nem tökéletes, de tud vele együtt élni. Ezek szerint mégiscsak van valami ezzel a hang dologgal...
A készülék egyéb jellemzőiről nem akartam írni, nem szerettem volna senki kedvét elvenni a vásárlástól, de most, hogy leírtad egyet kell értsek veled az utolsó mondataiddal. Kézben tartva a CNS és Wayteq készülékeket, egyértelműen minőségibb darabnak tűnik a Wayteq.
Kinek mi tetszik....

(#898) Tompie válasza kishoris (#897) üzenetére


Tompie
őstag

Én az utolsó mondatoddal értek egyet, "Kinek mi tetszik...." :)

(#899) SzaboZE válasza kishoris (#897) üzenetére


SzaboZE
addikt

Szerintem a CNS nyújt minőségibb kinézetet, de izlések és pofonok. Nekem van wtq és cns is és hát tapasztalom, hogy a wtq-en van kiforrottabb és bolondbiztosabb szoftver, viszont cserébe a multimédiás képessége gyengébb. Mivel GPS-ekről beszélünk ezért ez egyáltalán nem olyan nagy hátrány. Egy példa: A wtq-en menet közben akármikor kikapcsolhatom a gps-t (navigáció közben), rákérdez minden esetben, hogy készenlét vagy full kikapcs! Visszakapcsolva simán megy tovább, míg a cns vagy full kikapcsol vagy bezárja az igo-t teljesen hektikusan, nem kérdez semmit, egy-egy újra bekapcsolás így értékes másodperceket, perceket vesz el. Általában navigáció közben készenlétbe nem is megy le így. Ennek ellenére - mint fent írtam - többet nyújt a többi téren, amire a wtq részéről talán a 960BT lesz a megoldás.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#900) AndrewTdi válasza SzaboZE (#899) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Multimédiás képességről annyit, hogy pont azért vettem a CNS-t, hogy ne kelljen konvertálgatni a filmeket, mert állítólag azon nem akadoznak (sima, nem HD avik). Hát pedig de. Tény, hogy nem annyira, mint a 920-on, de akadozik. Így ennél is az a legjobb ha konvertálsz. Akkor meg már minek lecserélni...
Vagy mi van még amiben jobb (lenne) multimédiailag?

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  CNS Globe HD
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.