Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) Tiggr válasza phalanx (#1) üzenetére


Tiggr
tag

Tegnap én is így jártam! Van egy 200 GB vinyó, egy kis rendszer partícióval, meg egy nagy adatpartícióval. Ezen volt jó sok adat. Gépet cseréltem, C-t formáztam, Windows XP SP1 telepít. Megy is minden simán, látja az adatokat is. Szuper gondoltam, na akkor felpakolom a drivereket. Ment is elsőre a VIA Hyperion a maga IDE Miniportjával. Mikor újra akrt indulni, gondoltam amíg megteszi, kimegyek vizet inni... Mire visszajöttem, a chkdsk nagyban ''állította vissza'' az adatokat! Mit tegyek, megszakítsam egy lekapcsolással? Nem mertem, hátha akkor teljesen tönkrevágja a file allokációs táblát. Gondoltam kivárom, de sejtettem, hogy nem lesz jó vége! Pár óra után felállt a rendszer, láttam mindent, de amikor a nagy partíciót nézegettem, akkor volt olyan állomány, amit csont nélkül lejátszott (többnyire videok), volt amit elkezdett, de belefagyott, és olyan is akadt, ami alapból ''corrupt''. Újra akartam indítani a gépet, de már a Windows sem volt képes elindulni. Gondolom a C-n is történt ez-az. Eddig jutottam, mert ez már késő este volt.

A C-ért nem kár, de hogyan tudnék a lehető legtöbb adatot visszahozni a D-ről? Recovery progik? Az lenne a legjobb, ha magán a meghajtón tudná valami helyrerakni a dolgokat, mert nincs 120 GB helyem máshol. Ezért is nem mentettem le. De kérdem én: milyen op.rsz az, ami újratelepítéskor szétcsesz egy másik partíciót? Vagy milyen driver? :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.