Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) phalanx


phalanx
csendes tag

Már másodjára jártam úgy hogy winfos indulásánál lefutó chkdsk teljesen tönkretett egy amúgy hibátlanúl működő partíciót. Ez első esetben még ki is hevertem a dolgot mert szerencsére nem sok adatról volt szó és nem is volt közte semmi igazán fontos, ezúttal azonban több mint 200 GB (számomra igen fontos) adatról van szó :O
Alapértelmezésben mindíg ki szoktam kapcsolni a chkdsk-t hogy ne indúljon windows indításánál de most újratelepítettem a windowst és elfelejtettem letiltani a chksdk-et... és be is következett amitől féltem, épp nem voltam a gépnél amikor a windows újraindult, és elindult a chkdsk. Azóta a windows már meg sem tudja jeleníteni a partíció tartalmát, recovery progik viszont látnak minden file-t viszont azok nagy részét csak sérült állapotban tudják visszaállítani. Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy egy amúgy a hibák kijavítására való program, hogy tud ekkora károkat okozni :(

Találkoztatok már hasonló problémával? tudtok valamit tanácsolni?

Windows 2000-ről van szó service pack nélkül, mivel épp windows telepítés közben történt a ''baleset'', a HDD pedig 250 GB Hitachi, abból 25 GB a rendszerpartícó a többi pedig a s érült partíció, mindkettő NTFS

[Szerkesztve]

(#2) liksoft válasza phalanx (#1) üzenetére


liksoft
nagyúr

A chkdsk hibás működésére itt találsz magyarázatot: [link]. Sajnos ezt jól szétzilálhatta, látatlanban még ötletem sincs, mivel tudnád lementeni a ''számodra fontos adatokat'' (jó jó, de mik azok - háha ad ötletet a mentéshez). Az általános adatmentő programok sajna a mostanra ''jó'' adminisztrációt veszik alapul, abból indulnak ki. Így mivel az alapfeltételezés hibás, nagy valószínűséggel korrekt munkát sem tudnak végezni. Szerintem csak kézi segítség (preparálás) után van esély jó minőségű mentésre.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3) phalanx válasza liksoft (#2) üzenetére


phalanx
csendes tag

időközben annyiban módosult a helyzet, hogy mostmár a másik két 138+ GB-os wincsim sem működik. Pár napja új gépet vettem és feltelepítettem hozzá egy win xp-t sp2-vel, szépen ment is a dolog felismerte az összes HDD-t, aztán mivel nem voltam megelégedve az xp-vel feltettem helyette a 2k+sp4-et (mivel régi gépemen jól elvoltam vele, és a nagy wincsiket is gond nélkül kezelte) és innentől kezdve már nem ismerte fel (pontosabban felismeri, csak épp helytelenül és hozzáférni se lehet a rajta levő adatokhoz) a 138 GB-nál nagyobb HDD-ket, ezután átpakoltam a problémás merevlemezeket egy másik windows XP-s gépbe de ott is ugyanebbe a hibába ütköztem

elég kétségbeejtő a helyzet, 4-ből 1 wincsi partíciója már biztosan felmondta a szolgálatot, és most úgy néz ki újabb kettő csatlakozik hozzá, ha ezekről is elvesznek vagy megsérülnek az adatok kihajítom a gépem a kukába és elfelejtem hogy valaha is közöm volt a számítástechnikához :((

(#4) phalanx


phalanx
csendes tag

hmm most vettem észre, hogy a rendszerwincsit is 128 GB-nak látja a windows, ennek ellenére a rajta levő partícók win szerint 25 és 200 GB-osak, érdekes ellentmondás, továbbá a többi 250-es wincsi is csak 128 GB a win szerint

ezek szerint talán mégse serült 1 partícó se, csak a windows kavarja össze a dolgokat? így már érthető lenne, hogy a fájlok egy bizonyos része miért ép (gondolom azok amelyek a 128 GB-on belülre esnek?) míg a többi használhatatlan (128 GB-on kívülre esők)? ez viszont azt jelentené, hogy a chkdsk igazából semmit nem csinált, csak windows képtelen helyesen meghatározni a merevlemez típusát/méretét, ez viszont nem magyarázza meg, hogy az sp2-vel szerelt xp miért nem ismerte fel őket [kép]

(#5) liksoft válasza phalanx (#3) üzenetére


liksoft
nagyúr

A másik XP-s gép SP2 vagy régebbi? Az alaplapja támogatja-e a nagy winyókat? Ha nem, akkor ott ne is próbálkozz.

Igazából nincs semmi gond a 138+ -os winyókkal és kezelésükkel, csak éppen nagyon oda kell figyelni. Pont a rendszer installálásakor. Valamint az adatokat archíválni kell. Élesben csak olyan módosítást szabad bármilyen konfigon végezni, ami idő spórolást jelent, de ha bármi megsérül, gond nincs. Hiszen ott van a biztonsági mentés. Pénzhiány, időhiány vagy egyszerű lustaság, nemtörődömség miatt szokták a mentést elfelejteni. (Nem tudhatom Nálad mi volt az ok, nem kérdezem, a többiek miatt írtam csak le.)

A mentésen NEM SZABAD SPÓROLNI !!!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6) phalanx


phalanx
csendes tag

megoldodni látszanak a dolgok, visszatelepítettem az xpt a saját gépemere is és így már látja a nagy wincsiket is, ez eredeti merevlemez amelyikkel a bajok kezdődtek és lefutott rajta a chkdsk teljesen reménytelen volt, és semmilyen recovery program nem tudta sértetlenül visszaállítani a rajta levő dolgokat kivéve 1-et :) a getdataback-nek sikerült a lehetetlen, igaz kb 3 óráig analizálta a partíciót, de cserébe úgy néz ki 100%-osan vissza tudja állítani mind a 200 GB-t, de nem akarom elkiabálni a dolgot :D

(#7) Rommel6600


Rommel6600
őstag

arra mit tudtok javasolni hogy egyszer újraindult as gépem (vihar volt), gondoltam nyomok egy chdksk-t nem árthat. be is állitottam mind a két meghajtóra az ellenőrzést, de a c-t nem tudta ellenőrzésre megnyitni, a d-t megcsinálta, de azóta minden inditásnál vizsgálni akarja a c-t de nem tudja leválasztani igy úgyhagyja és igy megy ez minden bootolásnál.

tehát elkezdené de nem tudja és ezt örökké eljátsza, már az agyamra megy amikor bootolok :O
hol lehetne ''kikapcsolni''???

[Szerkesztve]

(#8) phalanx válasza Rommel6600 (#7) üzenetére


phalanx
csendes tag

futtatás-->regedit--> HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/SessionManager/BootExecute

és állítsd be így: autocheck autochk /k:c *


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#9) Rommel6600 válasza phalanx (#8) üzenetére


Rommel6600
őstag

akkor ezzel a módosítással sikerülnie fog leválasztatni a meghajtót és átnyálazni, vagy csak simán minden nélkül végre eltűnik az életemből ez az egész?

a jelenlegi beállitás ez:
autocheck autochk /r \??\C: autocheck autochk *

(#10) Rommel6600 válasza Rommel6600 (#9) üzenetére


Rommel6600
őstag

nem akartam újraindulni most, mert egy kis kellemetlenséggel járt a dolog, de nem bírtam ki :)

de jó lett a beállitás, köszi szépen!!!

végre elfelejthetem azt a rohadt chkdsk-t az indulásnál a hülye kék képernyőjével :DD

köszi még1x! :R :R :R

[Szerkesztve]

(#11) phalanx


phalanx
csendes tag

azt hiszem ideje a gépezés helyett valami kevésbé stresszes hobbit találnom

másolás közben windows kidobott valami kék alapon fehér betűs fatal errort lefagysztotta a gépet és innentől kezdve az a wincsi amelyikre éppen másoltam még meg se jelenik a biosban, még majd estefelé kipróbálom egy másik gépben is de nem fűzök hozzá túl sok reményt, jah és a változatosság kedvéért megint egy 250-es wincsi mondta fel a szolgálatot

[Szerkesztve]

(#12) mr_ricsi válasza phalanx (#11) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Milyen márkájú a vinyó, és milyen márkájú a gépedben a táp?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#13) phalanx válasza mr_ricsi (#12) üzenetére


phalanx
csendes tag

Hitachi 250 GB IDE és Chieftec 450W

(#14) phalanx


phalanx
csendes tag

kipróbáltam egy másik gépben is, de az a bios se találja meg a wincsit, mintha be se lenne dugva :(

(#15) liksoft válasza phalanx (#14) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor van esélyed arra, hogy a belső erősítő ment az örök vadászmezőkre. (Típusát ismerve feltételezés csak.) Ha igen, akkor tiszta teres adatmentés vagy garancia érvényesítése.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16) phalanx válasza liksoft (#15) üzenetére


phalanx
csendes tag

Hi
Garancia már nincs rá, ''tiszta teres adatmentés'' alatt mit értessz?

(#17) liksoft válasza phalanx (#16) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hát csak egyszerűen egy tökéletesen működőből meg ebből kell a mentés idejére egy hibrid darabot összeépíteni. Mivel a mechanikáról van szó, egy TMK műhely vagy pékség azt hiszem nem ideális terep rá. Talán egy pormentes ''tiszta''. (Célszerszámokkal, és esetleg gyakorlott kézzel. - Az ujjlenyomat ugyanis nem előny.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18) phalanx


phalanx
csendes tag

van egy 160-as Hitachim ami csak logikailag sérült, szerintem azt fel lehetne áldozni

már csak találni kell valakit aki megcsinálja, ha jól látom ti elég sokat elkértek egy ekkora wincsi esetén, ennyit sajnos nem tudok ráfordítani :(

(#19) liksoft válasza phalanx (#18) üzenetére


liksoft
nagyúr

A LADA NIVA ajtót fel tudod használni a SAMARA-hoz? :F

Gondold végig! CSAK és KIZÁRÓLAG szériájában is azonos drive használható fel donornak !!! Az árról meg annyit, hogy olcsóbban hozz ki több ezres alkatrészparkot, software fejlesztést, célszerszámok készítését, üzemeltess (és hozz létre) műtő tisztaságú mechanikai laboratóriumot, élj meg, adózz, stb.... Sajnos mi tehetségtelenek vagyunk, és nem megy. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20) phalanx válasza liksoft (#19) üzenetére


phalanx
csendes tag

tudnál valami megközelítő árat mondani? ha adok egy hibátlan 250-es hitachit hogy ''alkatrász''-ként szolgáljon, azzal mi lessz a mentés után? vagy ha nem adok, akkor mennyivel kerülne többe a mentés? A hibás 250-esről csak az egyik partíció tartalma (160 GB) kellene, ez mennyiben befolyásolja az árat?

(#22) Tosee


Tosee
őstag

Hello!

Lefuttatom a DOS parancssor alatt a CHKDSK vagy /f parancsot a 3. lépés után elkezdi ellenőrizni az USN Journalt. /A winchaster amin futtatom SAMSUNG SP2014N 200 Gb./

A kérdésem az lenne, hogy ezzel USN Journallal mit ellenőriz, és hogy kell-e fokozott figyelmet fordítani rá?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#23) Tiggr válasza phalanx (#1) üzenetére


Tiggr
tag

Tegnap én is így jártam! Van egy 200 GB vinyó, egy kis rendszer partícióval, meg egy nagy adatpartícióval. Ezen volt jó sok adat. Gépet cseréltem, C-t formáztam, Windows XP SP1 telepít. Megy is minden simán, látja az adatokat is. Szuper gondoltam, na akkor felpakolom a drivereket. Ment is elsőre a VIA Hyperion a maga IDE Miniportjával. Mikor újra akrt indulni, gondoltam amíg megteszi, kimegyek vizet inni... Mire visszajöttem, a chkdsk nagyban ''állította vissza'' az adatokat! Mit tegyek, megszakítsam egy lekapcsolással? Nem mertem, hátha akkor teljesen tönkrevágja a file allokációs táblát. Gondoltam kivárom, de sejtettem, hogy nem lesz jó vége! Pár óra után felállt a rendszer, láttam mindent, de amikor a nagy partíciót nézegettem, akkor volt olyan állomány, amit csont nélkül lejátszott (többnyire videok), volt amit elkezdett, de belefagyott, és olyan is akadt, ami alapból ''corrupt''. Újra akartam indítani a gépet, de már a Windows sem volt képes elindulni. Gondolom a C-n is történt ez-az. Eddig jutottam, mert ez már késő este volt.

A C-ért nem kár, de hogyan tudnék a lehető legtöbb adatot visszahozni a D-ről? Recovery progik? Az lenne a legjobb, ha magán a meghajtón tudná valami helyrerakni a dolgokat, mert nincs 120 GB helyem máshol. Ezért is nem mentettem le. De kérdem én: milyen op.rsz az, ami újratelepítéskor szétcsesz egy másik partíciót? Vagy milyen driver? :((

(#24) mr_ricsi válasza Tiggr (#23) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''De kérdem én: milyen op.rsz az, ami újratelepítéskor szétcsesz egy másik partíciót? ''
De kérdem én: milyen rendszergazda az, aki 137GB-nál nagyobb vinyóhoz SP1-et telepít?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#25) mr_ricsi válasza Tiggr (#23) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Szerintem az első dolog, hogy a C:-n telepítsd újra az XP-t, de már integrált SP2-es telepítővel. (Vagy legalább a telepítés után azonnal rakd fel az SP2-t.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#26) Tiggr válasza mr_ricsi (#25) üzenetére


Tiggr
tag

Ja, köszi, én is erre jutottam! Tegnap ugyanis átraktam a winyót a másik gépemre, amin XP SP2 van. Ott semmi gond nem volt vele! Este volt még annyi időm, hogy lementettem róla mindent kölcsönvincsire, aztán a C:-n megvolt az XP újratelepítés SP1-gyel (mert az van). A bibi újra előjött. Most figyelek, hogy ne írjak semmit a D:-re, aztán este jöhet a Windóz Ápdét! :) Remélem megoldódik az ügy! De elég valószínűnek tűnik!

(#27) Tiggr válasza mr_ricsi (#24) üzenetére


Tiggr
tag

Azért mert régebbi, még nem kéne kérdés nélkül mindent szétbarmolni, nem?

Ha írnék egy progit, ami mondjuk sokkal jobb file kezelő lenne, mint a Windowsé, aztán jól elterjedne, majd feltetetném az emberekkel az 1., meg a 2. javítást, aztán ha újratelepítik a gépüket (és a 2. javítást csak Netről tölthetik le), akkor a régebbi verzió telepítése után a progim mindent szétverne, szerinted nem vágnák hozzám a joggal felháborodott userek a cuccot?

Más szavakkal: ha én vettem egy XP SP1-et, akkor nehogy már az SP2 megjelenése után meg kelljen vennem még egyszer, hogy rögtön azt telepíthessem... Mert különben a chkdsk dózerol... Ugye ezt nem gondoltad komolyan? Meg az MS sem... :(((

(#28) Fauszt válasza Tiggr (#27) üzenetére


Fauszt
senior tag

te magad ingyenesen bele tudod integrálni az sp2-t a windows telepítőbe:
[link]
a leírást köszönd moonman-nek...

[Szerkesztve]

(#29) mr_ricsi válasza Tiggr (#27) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Azért mert régebbi, még nem kéne kérdés nélkül mindent szétbarmolni, nem?''
Ez nem a XP hibája, mert olyan technika kezelését várod el tőle, ami nem létezett akkor, amikor a progit írták.
Lásd itt: [link]

''Ha írnék egy progit, ami mondjuk sokkal jobb file kezelő lenne, mint a Windowsé''
Tudod nekem garantálni, hogy ez a mostani fájlkezelőd hibamentesen használható lesz a majd csak 1-2 év múlva megjelenő WinFS fájlrendszerrel is?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#30) Tiggr válasza mr_ricsi (#29) üzenetére


Tiggr
tag

Itt szemléletről van szó! Egy op. rendszeren ne változtassanak olyant, amitől szétcsesz dolgokat egy újratelepítéskor! Meg azért rendben, hogy bele lehet integrálni a javítást! De szerinted hányan tudják (akarják) megcsinálni? Nem rólam van szó, valahogy el fogok boldogulni, hanem arról a sokmillió userről, akinek a MS eladta a cuccot úgy, hogy ehhez nem kell érteni, csak használd...

Ja és még egy: nem várom el tőle, hogy kezelje a WinFS-t. Csak az NTFS-t kéne korrektül. Ha meg látja, hogy ezt ''nem én csináltam'', akkor ne nyúljon hozzá! Persze értem én, NTFS az is, nem tudja, hogy nem ő csinálta... Na erre lehetett volna gondolni, mondjuk egy verziószám belerakásával. Ha ez nagyobb, mint amihez az op. rsz. verzió ért, akkor kiírja, hogy rakd fel a frissítést, addig sajna nem elérhető a partívió... Nem lenne így szebb a világ?

(#31) Tiggr


Tiggr
tag

Ja és folytatódik a szappanopera: tegnapelőtt sikerült telepítenem a legális SP1-es Windowst, tegap este akartam frissíteni. Windows update-be belefagyott, legalábbis negyed óra múlva még mindig a zöld csíkot tekerte. Letöltöttem hát kézzel az SP2-t. Kicsomagolás közben újraindult a gépem, majd újbóli próbálkozásnál közölte, hogy a file sérült! Mikor újra akartam indítani a gépet, jött a régi móka: némi töltés után mindig újraindítja magát. Vagyis van egy használhatatlan Windows rendszerem...

(#32) mr_ricsi válasza Tiggr (#30) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Egy op. rendszeren ne változtassanak olyant, amitől szétcsesz dolgokat egy újratelepítéskor!''
Nem az oprendszeren változtattak, hanem a vinyókon és az alaplapi biosokon.
Az alap XP és az SP1 legfeljebb 137GB-os vinyókat képes kezelni, mert amikor kiadták nem volt ennél többre technológia.
Ha te ennél nagyobb vinyót akarsz használni, akkor rakd fel a szükséges upgrade-et, különben nem fog múködni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#33) gyurman


gyurman
tag

Szervusztok!

Nekem a winemen a Miscrosoft Live Messenger csinált olyan fájlrendszert, hogy tőle kifagy az egész gép.

C:\Documents and Settings\xxxx\Local Settings\Application Data\Microsoft\Messenger\xxxx@xxxx.com\SharingMetadata\xxxx@xxxx.hu

Ettől lejjbb még van 01 és 02 könyvtár. Azokban regisztri bejegyzéshez hasonló fájlok. Kiköltöztem ebből a profilból, mert instabil volt a gép tőle.
De szeretném törülni, és fájl hozzáférési hibát művel. De legtöbb windows-os program bezár egyszerűen.

Próbálkoztam chkdsk-val full-ban. Norton disk doctor-ral. Partíció szétvágással, töredezettségmentesítéssel, attrib paranccsal, rd /s paranccsal, total commanderrel, far managerrel, winternals system recovery disk-kel, de még mindig nem tudom törülni.

Mit tudtok ajánlani? A vacak chkdsk helyett jobb nincs?
Nem akarok formázni. Nagyon bonyorult ezt a sok vackot lementeni.

(#34) gyurman válasza gyurman (#33) üzenetére


gyurman
tag

Megvan a megoldás:
[link]

rd /s \\?\c:\útvonal\mappanév

Még avi hibára is van megoldás. :R

(#35) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a problemam, hogy van ket hardom 1600JB Wd, mirrorba.Attettem oket egy masik gepbe virusellenorzesre. Virust nem talaltam de miutan visszatettem oket a windowsom nem indult, kekablakozott.Chkdsk-el annyira megoldottam hogy most elindul, de ha lemezellenorzest kertem mindig talalt fajlrendszer hibat, es kb 1 oraig javitotta(deleting index entry...).Gondoltam adok egy repairt a windowsnak, de nem sikerult, mert az installing devices-nal lefagy, es ha ujrainditom akkor mindig kezdi a szokasos chkdsk-ket es hiaba javitja meg hosszu ido utan, ugysem megy tovabb a windows telepites, es mindig kezdi elolrol a chkdsk-t.
Nagyon orulnek ha tudnatok segiteni...


A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.