Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) phalanx


phalanx
csendes tag

Már másodjára jártam úgy hogy winfos indulásánál lefutó chkdsk teljesen tönkretett egy amúgy hibátlanúl működő partíciót. Ez első esetben még ki is hevertem a dolgot mert szerencsére nem sok adatról volt szó és nem is volt közte semmi igazán fontos, ezúttal azonban több mint 200 GB (számomra igen fontos) adatról van szó :O
Alapértelmezésben mindíg ki szoktam kapcsolni a chkdsk-t hogy ne indúljon windows indításánál de most újratelepítettem a windowst és elfelejtettem letiltani a chksdk-et... és be is következett amitől féltem, épp nem voltam a gépnél amikor a windows újraindult, és elindult a chkdsk. Azóta a windows már meg sem tudja jeleníteni a partíció tartalmát, recovery progik viszont látnak minden file-t viszont azok nagy részét csak sérült állapotban tudják visszaállítani. Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy egy amúgy a hibák kijavítására való program, hogy tud ekkora károkat okozni :(

Találkoztatok már hasonló problémával? tudtok valamit tanácsolni?

Windows 2000-ről van szó service pack nélkül, mivel épp windows telepítés közben történt a ''baleset'', a HDD pedig 250 GB Hitachi, abból 25 GB a rendszerpartícó a többi pedig a s érült partíció, mindkettő NTFS

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.