Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) motor


motor
tag

''chieftec matrix'' házban amúgy lehet rögzíteni a flopidrájvot vagy inkább csak dísznek van ott esetleg speciális kamerás S csavarhúzó kell hozzá?? :((

mind1 szar vétel nem ajánlom senkinek !

1 vágja a kezed
2 az anyagok minősége pont olyan szar mint a codegenben
3 nem egyszerű szerelni
4 nehéz

Hejhóóó!

(#2) -SeveN- válasza motor (#1) üzenetére


-SeveN-
aktív tag

LOL :C

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#3) TexT-BoY válasza motor (#1) üzenetére


TexT-BoY
addikt

LOL már a CT-is hamisitják?
ammiket elmondtál azok pont hülyeségek!
ha rendes CT-van:
-nem vág
-Flopyt nem raktam bele de amugy kilehet venni a 3.5colos tarto részt és máris nem kell S-es cucc
-szerlehetőség relativ de szerintem nagyon jo ahogy érzed
-igen nehét MERT ANYGABOLVAN

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#4) kiskubai


kiskubai
tag

úgy általában jó a chieftek de azt a házat kiba elcseszték!
egyáltalán mi benne a mátrix? feeling akkor lenne, ha betűk lennének vágva a ház oldalába, és ''mátrix'' féle zölden világítanának!

orbitális melléba***s:U

a kör. a film topicban. valaki: de a fő hiba hogy nem akis csaj jön ki hanem az áldozatot huzza be Tv -be.| erre a válasz: Fő a változatosság. Elképzelem, ahogy rémisztő hangon a következőket mondja: ''Benne leszel a TV-ben!'' BY: Vigneau

(#5) kiskubai


kiskubai
tag

mármint a ''mátrix''-ot:DDD

a kör. a film topicban. valaki: de a fő hiba hogy nem akis csaj jön ki hanem az áldozatot huzza be Tv -be.| erre a válasz: Fő a változatosság. Elképzelem, ahogy rémisztő hangon a következőket mondja: ''Benne leszel a TV-ben!'' BY: Vigneau

(#6) MikeMyers válasza motor (#1) üzenetére


MikeMyers
tag

Csíftek dragon: 2. napon alőlapi ajtó le. Nem tom, hogy lehet a nagyobb meghajtókat rögzíteni, se csavar se alternatíva, se leírás. Azt hittem ez már csavar nélkül szerelhető, de nem az. A tápventiknek nincs kivezetése, hogy a fordulatot lássam a gépen. És a 360-as táp már rendesen izad a mai gépekkel, a fesz terhelés alatt leesik, a ventillátorai meg majd kiesnek belőle ilyenkor. Lehet, h jobb vétel valami más ház+nagyobb csiftek táp.

No pain - no game

(#7) TexT-BoY válasza MikeMyers (#6) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nem lehettek ennyire LOLok
a házzal semi baj ventik 1000Ft darab áron kaphatok halkak és jok mérhető ford számmal
360as tápos mizéria is LOL nekem az adatomban lévő configot vitte egy 350W-s CT táp +3db 80gigás vinyóval raid nemtom hányba... ennyit erröl( abban igazadvan hogy egy SLI 6600GT, A64+ 3800 konfighoz kevés de akinek olyan konfja van evgyen jovv tápot)
Dragon ház ( nekem egy ANtec Plus wiew van ez ugyan az mint a CT ) tökéletesen elégedett vagyok vele 24fokos az alaplapom jelenleg elöl egy 12cm-es venti van hátul 1db YStech oldalt 1 és a vinyó elött 1... 40fokos a proci ami szerintem nem rossz

én is ugy vettem a házam ocsoé hogy ajto levolt törve de viszaragasztottam és 1éve igy megy

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#8) djsunny


djsunny
aktív tag

Nem tudom nekem a Dragon házammal (DX-01-BD-U) nincsen különösebb bajom.
Az viszont igaz, hogy vág!! Mire átraktam minden cuccost a Codegenből három helyen vágtam el a kezem, abból kettő olyan volt, hogy észre sem vettek csak amikor véres lett az asztal.

(#9) TexT-BoY válasza djsunny (#8) üzenetére


TexT-BoY
addikt

de nektek hol vág?
nekem az ANtec SEHOL nem vág és azt mondtátok ugyan az a 2ház...

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#10) Flameus válasza TexT-BoY (#9) üzenetére


Flameus
aktív tag

JA, ezek csak akoo' vágnak, ha hozzád és messziről :DDD éted?

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#11) MikeMyers válasza TexT-BoY (#7) üzenetére


MikeMyers
tag

Gagyibb tápokban én is cserélgettem már ventillátort, de egy jobban hadd ne kelljen már.

Amúgy meg a konfigomhoz akkor kevés, ha minden kihajtok annyira, amennyire még normálisan elmegy, akkor a táp fesze lemegy az 5% határ alá, és elkezd izzani. Valamiért alapban is csak 11.6 voltot ad 12 helyett. Én amúgy nagyon szeretem a ct tápokat, azzal semmi gond nincs, csak a háztól nem vagyok elájulva, és újabb gépekhez, főleg túlhatjtva, nem árt ha ott van egy 420-as ct, ezért nem tartom túl jó vételnek a 360-as táppal szerelt ct házakat.

No pain - no game

(#12) djsunny válasza TexT-BoY (#9) üzenetére


djsunny
aktív tag

Én az első vágást a hátlap kitörésénél szenvedtem el! Ez mondjuk elkerülhető lett volna ha csavarhúzó nyelével töröm ki. A másik kettő sérülésemet fingom nincs a ház melyik része okozta, mert mondom már csak azt vettem észre a szerelés végén, hogy vérzik kettő ujjam is.

(#13) Fade_Away


Fade_Away
őstag

Nekem a codegen még sose vágta el semmimet nem is tudná mert semmi éles nincs benne.... erre ct vágja na ennyit ctről...

(#14) Adi


Adi
senior tag

Hm, ez tényleg érdekes téma. :)

ldm start-reconf primary

(#15) TexT-BoY válasza djsunny (#12) üzenetére


TexT-BoY
addikt

huu a matrixnál ilyen is van?:DDD;] nem hiszem el:DDD
a dragonba (meg az antecba ilyen nincs is)
hát ez LOL most akkor megnézem magamnak ezt a matrix ot mert elég érdees amit leirtok

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#17) Trak válasza Fade_Away (#13) üzenetére


Trak
addikt

Szerintem ne általánosítsunk... Akinek van minimális tapasztalata házsszerelésben, az nemhiszem, hogy elvágja a kezét egy Chieftec házzal. Aki meg igen, arra nem tudok mit mondani. Ebben az évben csak magamnak 3 Chieftec házat szereltem össze. Nem is csak egyszer mindegyikbe, hanem volt amelyikbe többször. Egyikkel sem volt semmi gond...
De biztos velem van a baj:D

Az meg hogy vlaki azt hitte, hogy a Dragon már csavar nélkül szerelhető, annak annyit tudok mondani, hogy hinni a templomban kell:U 3 kattintásból meg lehet tudni netről, hogy nem szerelhető csavarhűzó nélkül, mert a Dragon széria már több mint 2-3 éves! Az
új szériák tényleg ilyenek, de az már nem Dragon.

Táp: többször le lett írva, hogy általában 360-as tápokat adak hozzá, de nem kell parázni, mert nagyon sokat bír az a 360-as. Ha vlaki mégis kevésnek gondolná, akkor zsír újan 9-10k-ért bármikor eladhatja itt a fórumon, és vehet egy kicsit többért egy nagyobbat.
Az én gépemet (adataimnál) eggyel kevesebb (4) winyóval elvitte a táp...
Még egyetléen tápomban lévő ventillátort sem kötöttem rá az alaplapra, erről nem tudok nyilatkozni.

Ajtó: nekem egyik házban sem sikerült letörni az ajtót, pedig a Dragon házéba egyszer sikerült alulról belerúgnom egy acélbetés bakanccsal:)

Viszont a címben szereplő Matrix tipusú házat nem igazán ismerem, ezek a dolgok nem is erre vonatkoztak, hanem a többi hsz.-re.

Szerk.: Mivel a topik címe megváltozott, átteszem OFF-ba a hsz.-t.

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#18) TexT-BoY válasza Kalandor (#16) üzenetére


TexT-BoY
addikt

PLs első HSZ utolso mondatát is...
többieknek:
Bővebben: link
ezen bizony nem kell kitörögetni semmmmmit és tök korekt ...

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#19) TexT-BoY válasza Trak (#17) üzenetére


TexT-BoY
addikt

jaja ajtorugdosos vandálos szerintem:DDD ;]
nekem egy dragon ''clonom'' van és nem sikerült még megsérteni magam 14éves nem nagy tapasztalt ember volnnék és igyse sikerült... szal elnemtudom hinni hogy ez a matrix széria ennyire szar... dőt ha Ordasi azt mongya hogy jo akkor szerintem abban egyetérhetünk. Amugy akinek ez a ház megváhja a kezét az MONYON le

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#20) Fade_Away válasza Trak (#17) üzenetére


Fade_Away
őstag

Nekem meg az a véleményem, hogy bármely nem legalapabb házkategória ne tudja elvágni az ember kezét.

Sőt így a 2004ben szégyen, hogy olyan házat mer egy neves gyártó piacra dobni ami elvágja szerelés közben a kezet.

Ez márcsak nemis lol hanem szomorú.

(#21) Trak válasza Fade_Away (#20) üzenetére


Trak
addikt

Ööö, szerinted a Matrix hát az 2004-es? Az is egyidős lehet a Dragonnal, azaz legalább 2-3 éves. De akkor sem hiszem, hogy ennyire szar lenne...
Nem lehetséges, hogy nem új volt a ház, és vlaki már szétbarmolta (bár egy acélházat nehéz :) )

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#22) MikeMyers válasza Trak (#17) üzenetére


MikeMyers
tag

Azt azért nem lehet mondani, hogy rosz házak lennének, de azt meg talán lehet mondani, hogy nem tökéletesek. Én átnéztem a ct weblapját vásárlás előtt, és ott volt szó a csavar néküli szerelhetőségről, nem néztem meg konkrétan típusonként, de azt mertem feltételezni, hogy már minden házuk amiket most árulnak az ilyen, végülis attól még, hogy 2-3 éves design, ez még simán módosítható lett volna rajta.Masszívitásban is többet vártam tőle, lehet, h én vagyok az egyetlen akinek ez az ajtó letört, de nem valószínű. Ahogy elnéztem a megoldását, 1-2 héten belül akkor is letört volna, ha páncélszekrényben tartom.

No pain - no game

(#23) motor


motor
tag

teccik az új cím :)

a jobb kezemen középső újján akkor szereztem a sérüléseket amikor ki akartam szedni (2 kézzel) az !eltávolítható! flopirekket - sikertelenül ;
a bal hüvelykujjam meg mikor az atx hásót próbáltam eltávolítani (ebben kicsit én is hibás vagyok, mert nem léptem fel elég keményen a makrancoskodó vasbetét ellenében )
a két vincsesztetartó sem kompatibilis egymással vagyis a felsőt nem igen lehet az alsó helyére rakni és fordítva (könnyen nem) ami a ''van benne anyag'' deformáltságára utal
hely az van benne..
.. ahol nem kéne
az alaplapon (2 éves) 1 (ht101 hadneragozzam) hűtővel már elég nehezen lehet hozzáférni a középen elválasztó vaslemeztől a táp és egyéb csatikhoz

pozitívumként emelném ki, hogy az alaplapot az összes felfüggesztési helyén be tudtam csavarozni (ilyen még nem volt)

hja és a hűtésről még annyit, hogy a hátulján tátongó hatalmas likak miatt nem igazán lesz meg az ''elölalulbehátulfelülki'' légáramlás de gond nélkül elhelyezhető benne 5db
8 cm papst venti (csak úgy kívánja a sok ventit) +1 nagyobbmégnemmértem
úgy biztos jó halk
volna ha nem zörögne amúgy a teteje mint 1 cintányér

köszönöm, hogy végigolvastad

Hejhóóó!

(#24) Trak válasza MikeMyers (#22) üzenetére


Trak
addikt

Az hogy ma árulnak egy boltban egy házat, azt nem azt jelenti, hogy az egy mostani gyártás. Ebben az évben sokat foglalkoztam a Chieftec házakkal, és ne tudd meg milyen állapotú házakat találtam némely boltban... 2-3-4 éve a kirakatban, vagy vlamelyik polcon rohadó, minden ottjáró által összetapogatott, szétszedett, érdekes állapotú darabokat... És ekkor gondol egyet vlamelyik nagyokos boltvezető, és ezeket a darabokat jól megtisztítják, összedobják amyennyire lehet, hogy nagyjából olyannak tűnjön, ami épphogy csak kint van a polcon, és akcióban eladják jó pénzért. Ezt külföldön nem nagyon engedné meg magának senki, de ez M.O. Így ne csodálkozzunk ha vlakinek vlamiért szétesik a háza.

A fenti eset megrtörtént.

Ez olyan mintha gyorsan megnézném vlamelyik asztali DVD gyártó honlapját, ahol azt látnám az egyik új modellnél, hogy 2004 első negyedévtől csakis olyan lejátszót gyártanak, ami lejátszik DivX-es filmeket, erre elrohanok a boltba, és veszek egyet, aztán meglepődve tapasztalom, hogy nem játsza le... Esetleg lehet, hogya boltban még van régebbi model nem?:)
Azért adhatnál egy linket, hogy hol láttad a Chieftec honlapon ezt a csavar nélküli szerelhetőséget, mert már érdekel, hogy hol volt pontosan.

Az előző két Chieftecem használt volt, az egyikben volt is egy kis hiba, amin jól látszott, hogy az előző tulaj csinálta, de még így jó állapotú volt, semmi panaszom nem lehetett rá, de a harmadikra nagyon készültem, azt már újonnan vettem, mégpedig a nagykerből a legújabb típust, ami csak pár napja volt nekik, tehát biztos voltam, hogy senki nem nyúlt hozzá, nem lett szétbarmolva. Elötte az összes Chieftec weboldalt jól átnéztem, elolvastam jópár fórumot, kérdeztem is, tájékozódtam. És láss csodát, tökéletes állapotban kaptam meg, látszott, hogy a gyári összeszerelés óta nem igazán volt még kint a dobozából. És ezen sem találtam kivetnivalót, főleg hogy tudtam, hogyha ezen vlami hiba keletkezik, azt már csakis magamnak köszönhetem:)

De még mindig fenntartom, hogy mivel a Matrix szériát nem nagyon ismerem (mert sohasem tetszett igazán), ezért arról konkrétan nem tudok nyilatkozni, ezért még mindig OFF ban maradok:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#25) Trak válasza motor (#23) üzenetére


Trak
addikt

''Eltávolítható flopirekk'' ?? Ez mi?:)

'' vincsesztetartó'' ? Alsó, felső?? Ezeket sem tudom mi.

Nem igazán tudom elképzelni. A legjobb tudomásom szerint az 5.25''-os helyre szerelehető cuccok ebben is, mint a Dragonban sínekkel behelyezhetőek...

Ezek kközül melyik a házad?
Bővebben: link

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#26) motor válasza Trak (#25) üzenetére


motor
tag


Bővebben: link

[Szerkesztve]

Hejhóóó!

(#27) Trak válasza motor (#26) üzenetére


Trak
addikt

OK így már tudom:) A mostani házamban nincs ilyen, de a Dragonban volt, abban felcserélhetőek voltak, tudom, mert akinek eladtam, azt direkt megkérdezte, és ki is próbáltuk.

Közben rájöttem mi az eltávolítható floppyrack:) Az miután kicsavaroztam nálam akár két ujjal is kiszedhető volt.

Úgy tűnik, neked sikerült kifogni vlami nagyon ''érdekes'' darabot:(

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#28) Fade_Away válasza Trak (#24) üzenetére


Fade_Away
őstag

Teljesen mind1! 4éve se szabadott volna olyan házat gyártan egy nem-low end gyártónak ami össze vissza szabdalhatja a kezed.

...és a tudja a divxet nemtudja a divxet erre nagyon szar példa. Az, hogy ne szabdalja szét a kezed szerelés közbe ALAPKÖVETELMÉNY minden még low end gyártóktol is nemhogy CTtől.

(#29) zsoltee10


zsoltee10
addikt

a mátrix ugyanaz, mint a dragon, csak más az előlap.

egyébként nem tudom felfogni, hogy hogyan sikerült elvágnod a kezed kedves topicnyitó. :) én legalább 8-9 alkalommal szereltem teljesen szét, aztán össze a dragonomat, és soha nem sikerült elvágnom a kezem. nagyon masszív ház, a szellőzés szinte tökéletes. 7db 8cm venti, és egy 9,2cm ventit lehet belrakni. több, mint elég. egyedül az előlapi usb hiányzik, de van cbox-om egy chaintech alaplap jóvoltából, szal már ez sem gond. :)

a csavarmentes szerelhetőség annyiban igaz, hogy, ha felcsavaroztad a síneket a drive-okra, akkor utána már csak tologatni kell őket befelé, és ki is lehet húzni, szal utána már nem kell csavarhúzó. :) meg a bal oldali oldallap is csaraozás nélkül is a helyén marad. :D

(#30) Trak válasza Fade_Away (#28) üzenetére


Trak
addikt

A példával csak érzékeltetni akartam, azt, hogy estleg körül lehet nézni mielött vásárolok, ezt nem konkrétan neked szántam, hanem a csavar nélküli szerelhetőségre írtam, mert egy hsz. ben foglaltam össze a válaszaimat, de tényleg félreérthető voltam, bocs.

Igazad van alapkövetelmény a kéz nem összeszabdalása.... nekem eddig az összes általam látott CT házban meg is volt. Ezek szerint vagy bennetek van a hiba, vagy nekem volt eddig mákom. Mivel nem feltételezek senkiről semmit, ezért biztosan nekem (és az ismerősnek) volt mákom, az eddig szerelt vagy 20 Chieftec házzal. Ezek szerint nem mindegyik ilyen jó minőségű:U

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#31) motor


motor
tag

nem tutom berakni a cd drájvot

Hejhóóó!

(#32) I_Am válasza zsoltee10 (#29) üzenetére


I_Am
veterán

LOL! :DDD

Zsoltee Te tudod, hogy nekem a PH!-s cikk óta megvan a Matrix házam azóta szerelgettem benne nem keveset, de soha nem vágta el a kezem. Valóban csak előlapban különbözik. Nekem még ráadásul zöld is belül (zöld ledes ventik, és neon) A névadást bízzuk a cégre, de ne kössünk bele, mert a dragonba sincs semmi sárkányos...lol. :C Aki meg olyan láma, hogy egy chieftec házzal elvágja a kezét és még fikázó totyikot is nyit neki....no comment. :C

talán nem vette észre, hogy más vágta el a kezét, vagy az ebéd után nem tette le a kést és az is a kezében volt mikor szerelt. :DDD

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#33) lol válasza I_Am (#32) üzenetére


lol
senior tag

én is elvágtam egyszer a kezem chifi házammal :B

(#34) I_Am válasza lol (#33) üzenetére


I_Am
veterán

De nem nyitottál neki totyikot. ;]

És tuti a ház volt? Mert Én modoltam is és még akkor sem vágott.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#35) lol válasza I_Am (#34) üzenetére


lol
senior tag

de tényleg nagyon szép lekerekített az egész, nem tudom hogy történhetett...
csak arra emléxem, hogy felemeltem a házat és bumm :Y
de sztem nagyon jó minőségűek ezek a házak és egyszerűen szerelhető...
anyag az van benne rendesen, szóval aki ilyen házat vesz annak számolni kell avval, hogy nem a villamoson fog vele táncikálni

[Szerkesztve]

(#36) I_Am válasza lol (#35) üzenetére


I_Am
veterán

És bumm a műanyag elvágta a kezed.:DDD

Amugy komolyra fordítva a szót, tényleg nem egy rezgő lemezből készült ház. Ezért is szeretem, mert nem rezonál ha ventit rakok bele, meg szvsz egyszerű szerelni is. Nekem nem vágott, viszont alkatrészek már sebesítettek meg, meg a pandoit szalag levágott vége is.:)

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#37) motor válasza I_Am (#36) üzenetére


motor
tag

kösz a választ
Bővebben: link
ez megint 1 jó pont


[Szerkesztve]

Hejhóóó!

(#38) MikeMyers válasza motor (#37) üzenetére


MikeMyers
tag

Szóval le kell szedni az előlapot, hogy betegyél 1 meghajtót, logikus. ;]

No pain - no game

(#39) motor válasza motor (#37) üzenetére


motor
tag

bizony bizony
le kell szedni a műanyag borítást ahhoz, hogy belerakhassam a cdromot ..
és csodák csodája a műanyag rejti a flopitdrájvtartó két rögzítő csavarját is!
hogy erre én nem jöttem rá kézikönyv nélkül! pedig milyen felhasználóbarát!

Hejhóóó!

(#40) MikeMyers válasza motor (#39) üzenetére


MikeMyers
tag

Azért a dobozán levő Made in China feliratról ne feletkezzünk meg, csodák nincsnek. De azért ez táppal annyi, mint egy thermal táp nélkül, szal valószínűleg ennyiből ilyen jön ki.

No pain - no game

(#41) MikeMyers


MikeMyers
tag

Amúgy meg megnéztem, hogy mi lehet, ami vág benne, de nem sok mindent találtam, amivel akár direkt is meg tudnám magam vágni.

''A ház remekül szerelhető, sok benne a hely és a lekerekített élek vigyáznak kezünk épségére.''
Bővebben: link :)

No pain - no game

(#42) Trak válasza motor (#39) üzenetére


Trak
addikt

Bazz, ennyire nem ment a szerelés... Akkor esetleg azt is kérdezhetted volna, hogy hogyan kell megoldani:DDD

Szerintem vegyetek Thermaltake házat, az jobb lesz az csillog-villog, stb:U
(Bár szerintem az is Made in China...)

Ezek szerint megoldva a vágás mivel akkor vágtad el az újjad, mikor a floppytartó keretet akartad kivenni. De ugye ezek szerint nem csavaroztad ki:DDD

Szóval neked (nektek) rosszul szerelhető, rezeg a teteje, rossz a szellőzése, mit is hagytam ki.... Szar ez a Chieftec, ki is dobom mindjárt.

Inkább nem olvasom a topikot a jövőben, sok sikert a szereléshez...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.