Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Chello megosztas problema (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) hcol7


hcol7
senior tag

csubi, megprobalom roviden vazolni

alap csello csomagot (512) szerettem volna megosztani egy routerrel

mivel mostanaban cselloeknal (jo reg ota) nem statikus ip vel, hanem fizikai cim regisztralasaval fernek hozza a juzerek a nethez, ezert ugygondoltam hogy egy ruter ami kepes MAC cimet klonozni, megoldja a problemat

ma kinnvoltam az egyennel (tegnap vittek ki hozza a modemet), eloszor siman - modemre radugva a notijat - regisztraltam a noti MAC cimet, igy azon az egy gepen ment minden faszan, ezutan ''beklonoztam'' a cimet a ruterbe, ellenoriztem, tenyleg a ''noti halokartyajanak latszott kifele'' (MAC szerint), de ipt megsem kapott a cucc.. frissitgettem batran az adminfeluletben a statusablakot, de mindig csak azt irta hogy ip cim keres/kiosztas folyamatban, szal nem kapott ip t..

tudja valaki mi lehet a gaz ?
MAC cim tuti helyesen lett beleirva a ruterbe.. annyi infom meg van a dologrol hogy windowsos halozatnal esetleg (ha van a szolgaltatonak affinitasa ra, de eddig nem volt elterjedt a tudtommal) kepesek eszrevenni a NAT tevekenyseget a vegpont mogott, de nemhinnem hogy ez van.

vagy megis? es ezert nem kap (WAN)ip t a ruter ?

legyszi ha valaki a kozelmultban hasonlo korulmenyek kozott sikeresen megosztott csellot (ugy ertem hogy nemvolt vele b@szakodas utanna sem, mert ez a valaki egy ugyfel, nem barisz; es jolenne ha nemkene kijarni hozza ujrainditani a rutert pl -meg kihuzni sem meri sztem a tapvezeteket belole, azert mondom-) , akkor mindenkeppen segitsetek, mert holnap megyek vissza : )

koszike elore is

(#2) jerry311 válasza hcol7 (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát ez gáz.
Ötlet: router firmware frissítés.
Mellesleg a router IP kérésében nincs semmi NAT, tehát szvsz mennie kellene.
De azért felteszem a kérdést hátha valaki jobban tudja: különbözik valamiben a router és a win IP cím kérése??

(#3) Magnat válasza jerry311 (#2) üzenetére


Magnat
veterán

Nemtom, h különbözik-e, de én is letettem egy routert Csemballós alap kapcsolatra (azóta upgradeolták pro-ra), és csont nélkül osztja az ip-t neki. Daytrek Vigor nemtom hányas router, a printszerveres. Már vagy fél éve műxik.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4) -=Sawtooth=- válasza hcol7 (#1) üzenetére


-=Sawtooth=-
tag

nekem vot eccer olyan, hogy rossz szamot irtam be smc 1211nek mac-nek..es ugy probaltam fellepni..aztan hiaba irtam at a jora,nem lett semmi. ugyfelszolgalatra telefonalas...helpdeskes absz nem ert hozza..majd holnap kijon vki mert itt komoly problema van. persze. chellos halokartya vissza (fix MAC -ennek a macje lett beleirva 1211be) es lass csodat siman megy. telefon megint...nem kell jonni.

szex,drog,rák&roló

(#5) hcol7 válasza -=Sawtooth=- (#4) üzenetére


hcol7
senior tag

tuti jo mac et irtam be

(#6) -=Sawtooth=- válasza hcol7 (#5) üzenetére


-=Sawtooth=-
tag

probaldd azzal a karival/eszkozzel aminek a valos macje regisztralva van chellonal.
en nem tom..

szex,drog,rák&roló

(#7) hcol7 válasza -=Sawtooth=- (#6) üzenetére


hcol7
senior tag

hiszen leirtam hogy a beregelt eszkozzel mukodik :)

a ruter nem kap ip t, az a baj.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Chello megosztas problema (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.