Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Luki01


Luki01
csendes tag

Sziasztok!

Aproblémám a következő:
Azzal kezdtem h biost frissítettem az Abit honlapjáról... Szépen ment is a dolog de az új procival nem akar elinduni a gép(se kép se hang) a régi 400-as viszont vígan megy! Megnéztem a biosban és elvileg minden renben kéne h legyen -10*100-as fsb 1,75 volt stb - de mégsem indul...
Azt is megpróbáltam h beálítottam a régi procival a megfelelő értékeket az újnak, és utána tettem bele, de ez sem vezetett sikerre!
Még csak annyit h azt írta a bioshoz h nem támogatja a PIII Tualatin procikat. Lehetz h sikerült pont azt kikapnom???? Ha valaki ki tuja deríteni a kódokból akkor itt van: Felül:1000/128//100/1,75v
Alul: Q311a087-0151
CELERON SL5XT
Oldalt a nyákon: A59431 01 C41

Szóval várom a hozzászólásokat, és a segítségeteket lőre is köszönöm!

Kés, Villa, Fénykasza, Gyerek kezébe nem fasza!!!

(#2) Tibisz válasza Luki01 (#1) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Szerintem az átalakítóval lesznek a gondok.

(#3) gesuz válasza Luki01 (#1) üzenetére


gesuz
senior tag

Ezmég csak nem is tualatin. 128k-s sima szelerongy
de elem ki és insert boot közben orrba szájba insert

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#4) gesuz válasza gesuz (#3) üzenetére


gesuz
senior tag

de azért az átalakítót is nézd meg.
lehet ott valamit kapcsolni jumperolni.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#5) Luki01


Luki01
csendes tag

Azt átalakítót is néztem már. Annyi lehetőség van h lehet 66 vagy 100- ra nálítani. 100 on van... De mi van az elemmel?

Kés, Villa, Fénykasza, Gyerek kezébe nem fasza!!!

(#6) Luki01


Luki01
csendes tag

+1 kérdés!

A lapon van egy ENSTR nevezetű jupi amiről semmit nem ír a könyv! Az ábrákon ott van de nem írja h miaz!

Kés, Villa, Fénykasza, Gyerek kezébe nem fasza!!!

(#7) gesuz válasza Luki01 (#5) üzenetére


gesuz
senior tag

cmos clear,de ettől nagy sikert ne várj de próbában a cseresznye
Amúgy az átalakitónak is támogatni kell a tuát

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#8) gesuz válasza gesuz (#7) üzenetére


gesuz
senior tag

de a 128k miatt gyanus, hogy ez nem tua

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#9) Tibisz


Tibisz
aktív tag

Ez a proci nem Tualatin ez egy sima cel.2. A Tualatin 1,75V-al már rég elfüstölt volna.

(#10) Luki01 válasza gesuz (#7) üzenetére


Luki01
csendes tag

Már próbáltam azt is..... semmi!

Az ENSTR nem tudsz valamit?

Kés, Villa, Fénykasza, Gyerek kezébe nem fasza!!!

(#11) Tibisz válasza Tibisz (#9) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Továbbá a Tualatinokba min 256k cache van!

(#12) Luki01


Luki01
csendes tag

szal ha nem Tua akkor miért nem megy?

Nincs ötlet?

Kés, Villa, Fénykasza, Gyerek kezébe nem fasza!!!

(#13) Elrood


Elrood
őstag

Ez biza sima celeron2, coppermine-128(-lite) maggal (0.18). Az uccsó ilyen magú cerka pont az 1ghz-s, azaz 10*100-s volt.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#14) Elrood


Elrood
őstag

PONTOSAN milyen alaplapod van?
BE6-II vagy BE6-II ver.2.0?
Az abit oldala szerint:
BE6-II = Supports Intel Pentium III / Celeron 450~800 MHz processor cartridge
BE6-II ver.2.0 = Supports Intel Pentium III / Celeron 450~1GHz processor cartridge based on 100MHzFSB


Próbáld meg, hogy az átalakítón 66MHZ-s FSB-t adsz meg, akkor elindul?

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#15) Luki01 válasza Elrood (#14) üzenetére


Luki01
csendes tag

Az a helyzet h az alaplapon nem találtam semmit arról h pontosan melyik verzió! Szerintem a sima BE6-II! Próbáltam a 66-al is de úgy sem megy! Lehet h ez nem is támogatja az 1000-es procit?

Kés, Villa, Fénykasza, Gyerek kezébe nem fasza!!!

(#16) The_Tom válasza Luki01 (#5) üzenetére


The_Tom
senior tag

probalj masik atalakitot. nekem egz bh6+p3 800/133 parositas az Asus atalakito miatt csinalta ugyanazt mint neked a mostani gep, aztan bele egy noname-t es lon, azota is megy...

Üdv.

Szerintem.

(#17) The_Tom válasza Luki01 (#15) üzenetére


The_Tom
senior tag

azt, hogy melyik verzio asszem csak akkor latod ha a lap nincs beszerelve, mert a legalso slot, haz alja feloli oldalara van felcimkezve, es az csak ugy latszik...

Üdv.

Szerintem.

(#18) Luki01 válasza The_Tom (#16) üzenetére


Luki01
csendes tag

Nekem is noname átalakítóm van....

Van valamilyen márka amit érdemes kipróbálni?

Kés, Villa, Fénykasza, Gyerek kezébe nem fasza!!!

(#19) The_Tom válasza Luki01 (#18) üzenetére


The_Tom
senior tag

hat akkor probalj asus-t, hatha neked az jon be... mas markas nemtom ki gyart meg ilyet.

Üdv.

Szerintem.

(#20) Elrood válasza The_Tom (#19) üzenetére


Elrood
őstag

Abit is gyárt Socker370-->Slot1 átalakítót.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#21) Luki01


Luki01
csendes tag

Van a itthon még egy átalakítóm megpróbálom azzal hátha....

Köszi az ötleteket!

Kés, Villa, Fénykasza, Gyerek kezébe nem fasza!!!

(#22) Dr_Watson válasza Elrood (#14) üzenetére


Dr_Watson
tag

Ez nem igaz, vagy is csak részben igaz. Amit idézel az az eredeti BIOS-ra igaz. Egyébiránt nem kettő hanem három BE6-II van:
1, BE6-II
2, BE6-II v1.2
3, BE6-II v2.0

Namármost mindegyikben mennie kell a legfrisebb BIOS-al az 1.1 Ghz-es procinak. Idézet:
''Support Intel PIII/Celeron up to 1.1G(100) CPU.(Please mention: This board does not support Tualatin core P!!!/Celeron''

Forrás mindhárom típushoz:

http://www.abit.com.tw/abitweb/webjsp/english/download_content.jsp?pTITLE=BE6-II

Dr. Watson

(#23) Dr_Watson válasza Dr_Watson (#22) üzenetére


Dr_Watson
tag

Jah és rögtön updatelném saját magamat:

Esetleg a memóriákkal is lehet probléma, ha nem mennek 100-on. Szóval egy tuti 100-as RAM-al is illenék letesztelni. De a BIOS-t feltétlenül tedd tisztába, mert beleszaladhatsz valami nem várt problémába szerintem. Esetleg egy levelet az ABIT-nak megér a kérdés, de szerintem a válaszuk egyértelmű lesz, hisz ha azonos lenne a 3 BIOS akkor nem lenne 3 :)) . Egyébként kideríteni, letölteni és frissíteni még a levelezésnél is gyorsabb.

Üdv:

Dr. Watson

(#24) Luki01 válasza Dr_Watson (#23) üzenetére


Luki01
csendes tag

Köszi a reagálást, ki fogom deríteni pontosan melyik lapom van...

Amúgy most megy minden ugyan úgy ahogy eddig.

Kés, Villa, Fénykasza, Gyerek kezébe nem fasza!!!

(#25) Luki01 válasza Dr_Watson (#23) üzenetére


Luki01
csendes tag

A memória 133-as úgyhogy azzal nem lehet gond.

Még miondíg várom az okosságokat....

Kés, Villa, Fénykasza, Gyerek kezébe nem fasza!!!

(#26) Zoz válasza Luki01 (#5) üzenetére


Zoz
őstag

''Azt átalakítót is néztem már. Annyi lehetőség van h lehet 66 vagy 100- ra nálítani. 100 on van...''
Szerintem ez az átalakító nem tud FCPGA-t!
Egy FCPGA átalakítón 66/100/133 beállítás szokott lenni, ill. legalább még egy jumper amivel PPGA/FCPGA módot állítod (PIII/Celeron is lehet a felírat vagy valami hasonló).
Szerintem 99.9% hogy ez a baj!

(#27) neduddki válasza Tibisz (#9) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Bizrtos vagy Te ebben! Nalam a 1.3-as 1.8 kornyeken meg vigan futkarozott, 120 kornyeken, de a 133-ast az istennek se tutta!!!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28) Aylarth válasza Dr_Watson (#22) üzenetére


Aylarth
tag

Jó olvasni, hogy nem csak velem történt meg hasonló

(#29) Aylarth válasza Aylarth (#28) üzenetére


Aylarth
tag

szintén BE6-II, ver2.0, és a 300A/450-eset cseréltem le egy 900-asra.
eleinte ment, aztán a tápból füstjelek jöttek ki.
és a kondik is olyanok lettek mint Quasimodó háta.
ezután vettem egy250-es tápot, és úgy épp, hogy ment.
de a kondik púposak maradtak.
sikerült a kondikat kicseréltetnem (hogy hogy, az hosszú, ne kérdezzétek:))
szal, nem annyira rossz lap az aBit, ha púpos kondikkal is megy:)

(#30) Gitros válasza Luki01 (#24) üzenetére


Gitros
aktív tag

Figyi Luki01!
Hál istennek ezekkel a lapokkal annyit játszottam már, hogy remélem már nem fog meglepi érni velük...

Először is. Mindegyik lap kezeli (hivatalosan!) 1100-ig a celeronokat (mivel ez volt az utolsó non-tua celeron). Ez tény! Szóval mindenképp derítsd ki, hogy melyik verziós a lapod. A 2.0-ásra jellemzően rá van dobva egy sötétzöld matrica ''BE6-II RAID'' felirattal a hpt chipre, ami a jobb alsó sarkához van közel. Ha ez rajta van, ne is nézd tovább... 2.0-d van!
Van még egy árulkodó jel: narancssárga az ide-csati.
Az 1.0-ást fölismered onnan, hogy hpt366-os vezérlő van rajta!
Az 1.2 furcsa állat... azt gyártották hpt366 és 370-essel is... szal ehhez szét kell szedni :) )
Ha nem megyen, bekapcsolásnál feszítsd meg valamelyik irányba kézzel (ÉSSZEL!!!).

Aztán előbb utóbb úgyis összehozod, mert ennek mennie kell!!!

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#31) Luki01 válasza Gitros (#30) üzenetére


Luki01
csendes tag

Huhhh!! Ezt még elolvasni is hosszú volt....

Szóval nekem hpt366-os csip van rajta. Még annyit h nem tom milyen idő eltolással jöttek ki az újabb verziók, de amikor én vettem még nagyon friss volt. (max 2hét)
Az átalakítóhoz meg annyit, h auto mód nincs csak 66 v 100 Mhz. Nem hiszem h baja lenne, mert ezzel használtam a régi procit is, és soha nem volt baja, pedig egyszer-kétszer kiszedtem...
Ez a kondis téma viszont egy kicsit megrémített!! A gépet apám használja (tőlem örökölte!) a munkára, és az egész hercehurca az XP miatt van! Én mondjuk meglepődtem hogy így is egészen szépen megy... A lényeg h nem lenne túl szép látvány az arca, amikor épp elszáll egy egész éjszakás munkája! Ha megússza ennyivel!!! Szóval muszáj lenne stabilnak lennie mert nem szeretnénk megint gépet venni.
Viszont még azt nem tudom h nem e a táp lehet a baj: No name, hangos, kis teljesítményű...

Kés, Villa, Fénykasza, Gyerek kezébe nem fasza!!!

(#32) Luki01 válasza Gitros (#30) üzenetére


Luki01
csendes tag

+1 kérdés!

A lapon van egy ENSTR nevezetű jupi egész a proci közelében (memória és a proci között) amiről semmit nem ír a könyv! Az ábrákon ott van de nem írja h miaz! Szerinted???

Kés, Villa, Fénykasza, Gyerek kezébe nem fasza!!!

(#33) Tibisz válasza neduddki (#27) üzenetére


Tibisz
aktív tag

1,75 V-al, ment csak 120 FSB-t? Szerintem azt alapfeszen vitte.

(#34) Tibisz válasza Gitros (#30) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Én a Tualatinra írtam, hogy elfüstőlne 1,75V-on! Nézd meg valamit féltreértettél!

(#35) Dr_Watson válasza Aylarth (#29) üzenetére


Dr_Watson
tag

Azért óvatosan a hibás kondikkal, mert egy csúcs esetén könnyen vihet magával egyébb alkatrészeket.

Ki mit ajánl, hol cseréltessem le a kondikat a lapon? Garantáltan olyan megoldás érdekel, ami utána tartós működést eredményez, mert ez a lap legalább annyira hozzám nőtt, mint a BP6. :)

Árat is írjatok plíz. Lehetőleg jó minőségű kondikat szeretnék a lapra.

Vagy ha a topic nyitó megunja a szórakozást és 2.0-s az a BE6-II akkor szívesen megvenném.

Üdv:

Dr. Watson

(#36) gesuz válasza Dr_Watson (#35) üzenetére


gesuz
senior tag

Ára: ocsó
de ha jó minőségű kondit kérsz kiröhögnek az elektróboltban.
Amit ajánlok az a 4villamos végénél a skála melletti utcán elmész( budán de a vég állomástol pestfelé indul) mész egy darabon a jobb oldalon van egy pince bolt ott egész türelmesek.
Feltétlenül tudd kapacitását, névleges fesz, elektrolit kondi, de jobb ha magaddal viszed

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#37) Dr_Watson válasza Luki01 (#31) üzenetére


Dr_Watson
tag

A táp dolog általában Intel platforomon csak vudu, feltéve ha nem 8 ide eszközt és 6 ventillátort hajtasz vele. Szóval szerintem ez az irány nem jó irány, de könnyen kiderítheted, húzd le az IDE eszközöket, és akkor biztosan mennie kell, ha fesz gondja van.

Ha hpt 366 akkor tessék a pontos típust kideríteni, mert igaza van Gitros-nak, valóban volt ilyen és olyan chippel is. Sajna a 366-os a vacakabb. :(
Pontos típus megállapítása után BIOS letöltése és frissítése, majd próba. És közben nézd meg azokat az átkozott kondikat, vagy ha nem tudod eldönteni, hogy púpos-e mert mondjuk már mindegyik az és nincs mihez hasonlítani, akkor fényképezd le és tedd ki a netre, vagy küld el mélben és megmondjuk, hogy vacak-e vagy sem.

A memóriád ment már 100-on valaha?

Dr. Watson

(#38) Dr_Watson válasza gesuz (#36) üzenetére


Dr_Watson
tag

Mekkora a kockázata a dolognak? Gondolok itt leginkább arra, hogy nem túl nehéz szarrá égetni a lapot...

OK boltot megnézem, köszi.

Dr. Watson

(#39) Gitros válasza Luki01 (#32) üzenetére


Gitros
aktív tag

Igen olvastam az előző hozzászólásaidban is, de erre legfeljebb annyit tudok mondani, hogy sajt! :))
Sajna nem tudom mi lehet az a jumper, de ha ez vígasztal... én még az életben nem nyúltam hozzá, pedig volt már nem1 ilyen lappal dolgom és eddig még sosem hiányzott.

Tibisz: nem értettem félre. Én egy Intel Celeron 1000A-t (azaz TUALATIN-t) hajtottam 10x155-ön 1.8V-on :)
És még működik. Mondjuk hozzáteszem, hogy polírozott a magja és WBK68 van rajta... ez igaz.

Szal ennyit tudok.

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#40) neduddki válasza Tibisz (#33) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Nem 120-atg meg alpfeszen is vitte, de 133-at mar az istennkesem es akkor megvolt az 1.4-esem es elkedtem, huzni a feszt, egesz 1.8-ig ott sem indult 133-un es utanna megprobaltam a 120 kornyeket hogy elindul-e nem a fesz a sok a procinak, de gond nelkul vitte

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#41) neduddki válasza neduddki (#40) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ja mieleott meg cki megkerdei az 1.3-ast me cseretem 1.4-re, aze me tanatam oszt kicsereltem!!!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#42) Luki01


Luki01
csendes tag

Nnnnna! Hazaértem.....

És lőn világosság! Sikerült végre kidreítenem h 1.0-ás a lapom!!! És arra is h az átalakító PPGA! Akkor most rohanjak venni egy FCPGA-t???

Kés, Villa, Fénykasza, Gyerek kezébe nem fasza!!!

(#43) Dr_Watson válasza Luki01 (#42) üzenetére


Dr_Watson
tag

Bizony, bizony.

Jó BIOS-t frissítettél korábban?

Dr. Watson

(#44) gesuz válasza Luki01 (#42) üzenetére


gesuz
senior tag

hA TALÁLSZ

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#45) gesuz válasza Dr_Watson (#38) üzenetére


gesuz
senior tag

NAGY

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#46) Luki01 válasza Dr_Watson (#43) üzenetére


Luki01
csendes tag

A BIOS rendben, az 1.0 hoz valót raktam fel!

Kés, Villa, Fénykasza, Gyerek kezébe nem fasza!!!

(#47) Tibisz válasza Gitros (#39) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Nem kispályás eredmény gratula! :)

(#48) Luki01 válasza Tibisz (#47) üzenetére


Luki01
csendes tag

Köszi az elismerést, de majd inkább akkor gratulálj, ha megy a masinéria...

Kés, Villa, Fénykasza, Gyerek kezébe nem fasza!!!

(#49) Luki01


Luki01
csendes tag

Csak még annyit tennék hozzá hogy KÖSZÖNÖM!!!!!!

Vettem gyorsan egy FCPGA átalakítót és azzal egyből elindult! (csak az rohatt winfos XP kéri hogy aktíváljam újra)


Szeretném mindenkinek megköszönni a hozzászólásokat és segítő jótanácsokat ugyanis sikerült új értelmet adni egy ABIT BE6 II (1.0) alaplapnak!!!!

Apuci örül és vele együtt én is, és remélem ti is!!!!

Luki01 OFF

Kés, Villa, Fénykasza, Gyerek kezébe nem fasza!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.