Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Cd / dvd drive tisztítása (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Strottler


Strottler
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy kinek hogyan sikerült eddig kitakarítania a CD illetve DVD olvasó / író egységét? Mit javíthat ez a drive működésén? Mennyire veszélyes egyáltalán szétszerelni egy meghajtót? Kárt tehetek a lencsében tisztítás közben? Nálam azért is aktuális ez a téma, mert kaptam ajándékba egy Pioneer DVR-105 DVD írót, amelyik egyáltalán nem olvas DVD-ket. Egyébként rendesen ír és olvas minden CD-t. Szóval egy tisztítás lenne az én utolsó szalmaszálam...

Előre is köszönöm:

Strottler

Gigabyte GA-7N400E; 2500+ (Barton); AeroCool Glacier

(#2) zsoi


zsoi
senior tag

Ha óvatosan szeded szét nem fogod gajravágni. NEM kell kapkodni, szépen
''körül kell járni''. Amikor a csavarok már kinnt vannak -néha levan ragsztva az egyik- nem durván szétfeszíteni mivel többnyire akkor kiszakitasz vlmi vezetéket.
Jegyezd fel hogy melyik hova megy + figyelni rá hogy a szalagok oldala ugyanoda essen ha majd összerakod -célszerű filc-megjelölni.
Gyógyszertárban vegyél alkoholt -asszem 96%os- és azzal +fültisztítóval tisztitsd meg a laser fejet+ környékét.

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#4) lacko22


lacko22
aktív tag

Én nem ajánlanám az alkoholt csak egy kis nyálat meg olyan rongyot ami nem szöszöl.
az alkohol tönkreteszi a fejet.

(#5) atus válasza lacko22 (#4) üzenetére


atus
senior tag

Ha mértéktelenül fogyasztod.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#6) jakobkacsa válasza atus (#5) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

megaLOL :DD:DD:DD

Dyslexia for cure found!

(#7) HEBI válasza lacko22 (#4) üzenetére


HEBI
senior tag

MAXI aranyköpés! :C

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#8) mr_ricsi válasza zsoi (#2) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az etil-alkohol gyorsan párolog, sokkal jobb az isopropil-alkohol.
De még jobb a szemüveglencsékhez való tisztítófolyadék.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9) HEBI válasza mr_ricsi (#8) üzenetére


HEBI
senior tag

Vettem valamikor egy CD tisztító CD lemezt, kis fésű szerű valami van a 9 szám környékén. Amit az nem csinált meg annak már mindegy volt!

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#10) turho válasza Kalandor (#3) üzenetére


turho
őstag

Huhh, akkor nálatok jó nagy por lehet, vagy sokat van nyitva a tálca....Én is panel, és most szedtem szét először a 2001 októberi 16x LG cd-írómat. Nem is volt igazán poros.
Lencsénél lényeges hogy kis erővel szabad csak tisztogatni, és minél kevesebbet, mert könnyen karcolódik rajta a polárszűrő !!! bevonat, illetve a lencsék maguk is gyenge műanyagok.
A teledohányzott cd-dvd drive-okat nem menti meg általában a lencsetisztítás sem, merthogy a belső prizmára és egyéb felületekre is lerakódik a nikotin. És a lézer picit rá is süti a szennyeződést idővel. Mindezt molekulaszinten persze, de éppen elég.
Sokan tojnak a cigifüst káros hatására, mozgó és fénnyel működő alkatrészeknél.

(#11) mr_ricsi válasza HEBI (#9) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''fésű szerű valami van a 9 szám környékén.''
Azzal vigyázz a korszerű meghajtóknál!
Ugyanis az a kefe arra alapoz, hogy audiócd-ket mindig 1x-es sebességgel játszák le a meghajtók.
Viszont az új meghajtók közül sok nem is képes 1x-esen pörögni, nagyobb forgási sebességnél pedig a kefe kárt tehet az optikában.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12) mr_ricsi válasza turho (#10) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem csak a nikotin. Ha valaki folyton chipset zabál a gép mellett, a leheletével növényi olajok-zsírok is szárnyra kelnek, és lerakódnak az optikán. Vagy pl. a párologtatós-aromaterápiás illat-micsodák szintén gyönyörű gyantás lerakódásokat tudnak létrehozni.

''mozgó és fénnyel működő alkatrészeknél.''
Mint pl. az én szervezetem! :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Cd / dvd drive tisztítása (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.