Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  CD-R kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Buhika


Buhika
csendes tag

Üdv!
Megvan az első cd-íróm:),most írtam egy audiót..
Azonban van egy kérdésem olvastam valahol régen ,hogy a
cd-r meghajtókat olvasásra használva megrövidül az
egység élettartama.Nos,mivel az eredeti cd-romom nem a leggyorsabb(4x) ezért nagyon jó lenne az írot olvasásra is használni.Ez a veszély még mindig fenn áll?Az új meghajtó egyébként egy LG 24x10x40.

(#2) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Minél többet használod az írót, annál hamarabb megy tönkre... De ez mindenre igaz... :) Mondjuk a mai CD íról sztem elég stramm felépítésűek, sz'al biztos nem fog megpurcanni egyhamar.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3) elmo


elmo
aktív tag

Én meg vhol azt olvastam, hogy az írók jobban olvassák az audio lemezeket, mint a ''csak'' olvasók. Ez lehet igaz?

(#4) elmo


elmo
aktív tag

Ja, persze grabbelésre gondoltam, nem lejátszásra. :D

(#5) _Gudella


_Gudella
senior tag

Ez a kérdés engem is foglalkoztat, mert nekem nincs is külön olvasóm, csak egy magányos író, ráadásul nem is valami új darab, Iomega ZipCD 4x4x32.

(#6) Buhika válasza _Gudella (#5) üzenetére


Buhika
csendes tag

És mennyi idős?

(#7) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Hello
Szerintem átlagos otthoni használat mellett nem lesz semmi gond.
Haverom egy ricoh combo drive-ot használ több mint 1.5 éve ez egy első generációs combó meghajtó -> nem valami kiforrott.
Ezzel néz DVD-t+cd lemezt ír+cd-t olvas.
Eddig semmi baja.

(#8) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

A CD-írók mindig jobbak olvasásban mint a hagyományos olvasók... Az íróm lazán grebböl 40x-es sebességgel, az olvasóm már 12x-esen is hibázgat... Eccerűen az író fej sokkal jobb kell legyen mint a sima olvasó fej, az én íróm legalábbis még azokat a CD-ket is simán viszi, amivel az olvasó csak köhög. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#9) Snowcat válasza Agyzuzo (#8) üzenetére


Snowcat
tag

Erre azért nem vennék mérget... Nálam addot egy 24x teac író, meg egy 16x pioneer dvd. Valahogy a pio nekem gyorsabbnak tűnik, grabbelni nem igazán szoktam, de emlékeim szerint ez is neki fekszik jobban, viszont a teac meg halkabb... (Valahogy a számítástechnikában mindig előjön: gyorsabb -> hangosabb :) ) Igaz azért a kettő között sztm nem igazán számottevő a különbség. Viszont nemrég hosszabb ideig volt dolgom egy 16x-os asus iróval, és hát, valahogy nem vágyom utána vissza... Meg ugyanez volt a szitu egy 32x-es lg olvasóval is... Szóval azért sokk függ a minőségi márkától (persze ez mindig az adott termékre értendő, mert lehet, hogy egy technics erősítő mindenben q jó, a matshusita cd olvasókról meg írókrol viszont közelsem mondanám ezt, pedig ugyanaz a gyár)

(#10) Snowcat válasza Snowcat (#9) üzenetére


Snowcat
tag

Ja, a szöveg elején valami olyat akartam egyébként kifejteni, hogyha osztályozni kéne egy 0-100-as skálán, akkor a pio lenne a 100 a teac bő 95-öt kapna, ezzel szemben az assus-t valahol talán 40 körül értékelném, az lg meg... Jó persze nem ennyivel lassabb, de valahogy az összkép....

(#11) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Hát nekem pont egy Pio volt, de megdöglött fél év alatt, sz'al én többet Pio-t soha (ráadásul olyan hangja volt, mint egy porszívó). Nekem a Plextor, Teac és Toshiba olvasók váltak be a legjobban.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#12) Lord Mixxx


Lord Mixxx
tag

Par kisse elnyuzott audio cd-t nekem nem sikerult PIO 106S-el olvasni de a Plextor 40X12X40 ironak nem okozott gondot.

A kerdesre a valaszom: ha nem nagyuzemben masolsz cd-t akkor normal hasznalat mellett tuti eleg lesz vagy 1-2 evre utana meg ugyis cserelsz... (Mondjuk en szeretek fly-ba masolni ha lehet ugy csak 4:52 egy cd...)

(#13) hi


hi
tag

En is probalkoztam mindenfelevel ezidaig. Egy idoben az ASUS 50x CD-ROM volt a legjobb, de utana egyszeruen elromlott. (szerinetm hamisitottak). Utana a Teac CD540E lett a meno, de nekem ez se valt be, viszont ami nagyon bevalt az a Toshiba. Szerintem ar/minoseg szemponbol az egyik legjobb, foleg aki clonecd-t intenziven hasznal.

(#14) elmo válasza hi (#13) üzenetére


elmo
aktív tag

Nekem egy LG 16x10x40 van, eddig a CloneCD-vel semmi gondom nem volt, mindent le bírtam másolni. Szóval meg vagyok vele elégedve, az írás is kitűnően megy, csak történt olyan, hogy egyszercsak átváltott PIO módra (amúgy Multi-Word DMA 2). Persze ez orvosolható volt. :D

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  CD-R kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.