Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  CD-Extra

Hozzászólások

(#1) Paulo81


Paulo81
aktív tag

Sziasztok!

Rákerestem, hogy van-e már ilyen téma, de úgy láttam, hogy még nincs.
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnék olyan cd-extra lemezt készíteni, amin nincs a második, adatsession-ben valamilyen cd plus meg még egy könyvtár? A Nero csak úgy csinálja meg, ha azok is ott vannak, de engem nagyon zavarnak! El lehet ugyan rejteni, hogy hidden attribútumu legyen, de az nem az igazi!
Várom a tanácsokat!
Előre is köszi!

(#2) Paulo81 válasza Paulo81 (#1) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Senki?
PPéter esetleg?

(#3) Rover623 válasza Paulo81 (#2) üzenetére


Rover623
félisten

Esetleg ha privátban kerested volna meg?
Ha már egyszer úgyis tudod, ki lenne képes válaszolni?
Célzottan, topicnyitás helyett...?;]

primus inter pares

(#4) Paulo81 válasza Rover623 (#3) üzenetére


Paulo81
aktív tag

:)
Köszi a kedvességed! :)
Először is gondoltam, más is tudhatja, másodszor nem akarok először senkit privátban zavarni.
Elnézést a topiknyitásért, úgy látom mostanában ez nemkívánatos dolog :(

(#5) Paulo81 válasza Paulo81 (#4) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Up!

(#6) PPeter


PPeter
addikt

A legegyszerűbb, ha a jó öreg CDRWIN programot (szigorúan a Goldenhawk félét, valahol a 4.0D körül jár verzióban, ugyanis az 5.xx széria nem ugyanaz, engedély nélkül használták fel a program nevét) veszed elő, és azzal írod ki az Audio CD-t a Record Disc ablak Load tracks menüpontjával betöltve a felírandó WAV, vagy MP3 fájlokat (ha kész BIN, CUE, MP3 stb. összeállításod van, az még egyszerűbb), de ne felejts el pipát tenni az "Open new session" kockába az írás előtt. Ettől még DAO, Disc-at-once módban fog dolgozni a program (ellentétben a legtöbb programmal, amely ilyen esetben csak TAO, Track-at-once módban lenne hajlandó felírni az első session sávjait), tehát egy minden lejátszóval kompatibilis, szép Audio sessiont kapsz a lemezre, de egy későbbi új session felírásához "nyitva" hagyja a lemezt a végén. Ha kész van, akkor jöhet a Nero, új adatlemez készítése projekt (NEM kell multisession lemez folytatását bejelölni, mivel a lemezen nincs korábbi adatsáv, amihez hozzá kellene fűzni az új fájlrendszer tartalmát), az íróban hagyott lemez tulajdonságainak lekérdezésekor meg tudod nézni, mennyi szabad hely maradt a lemezen, állítsd mode2-re a beállításoknál a data mode-ot, track-at-once módra az írást, és már írhatod is kifelé az üres fájlrendszerbe berángatott fájlokat. Írás előtt a Nero óbégatni fog, hogy a lemezen lévő korábbi adatok nem lesznek elérhetők, mert nem láncoltad össze a korábbi session tartalmát az újjal (de nincs is mit ugye), simán okézd le ezt a figyelmeztetés, és ha mindent jól csináltál, akkor a végeredmény egy CD-Extra, de inkább (mivel nincsenek meg a CD-Extra kötelező könyvtárai) egy Enhanced CD lemez lesz, egy Audio és egy CD-ROM sessionnel.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#7) Paulo81 válasza PPeter (#6) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Köszönöm szépen a választ! :) :R
Már csak egyetlen problémám van. A cdrwin nem talál supported device-t. :O
Van egy lite-on 20a1h-m és egy plextor permium 2-m, de mindegyiket csak olvasóként ismeri fel. A cdrwin verzióa 4.0f, a legújabb. Mit tehetek ilyenkor?

(#8) PPeter válasza Paulo81 (#7) üzenetére


PPeter
addikt

Hmm, próbáld átállítani, hogy a rendszer ASPI felületet használja (vagy fordítva)? Milyen alaplapod van? Könnyen lehet, hogy az íróidat valóban nem támogatja még. Én most nem tudom ellenőrizni a Premium 2-vel, mert nem olyan rég költöztem és még két helyen vannak szétpakolva a cuccaim. Ha nem támogatja, akkor a későbbiekben talén meg tudom buherálni az írók adatait tartalmazó fájlt, hogy kezelje, sok íróhoz csináltam már ilyen CDRWIN "hekkelést", de egyelőre most ezt nem tudom megoldani. Esetleg az EAC programot érdemes kipróbálni az íráshoz, az is tud DAO session felírás után új sessiont nyitni, bár nekem az újabb betákkal az íráskor csak bajom volt.

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#9) Paulo81 válasza PPeter (#8) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Szia!

Köszönöm szépen a tanácsaidat és a segítséged! :) :R
Képzeld, rájöttem valamire!
Ha a nero-val simán megírom az audio részt, de nem zárom le, akkor utána ugyanúgy tudok második session-t írni, csak az a lényeg, amit mondtál, hogy nem lemez folytatást, kell mondani nek, hanem új lemez kezdését!
És működik ugyanúgy!! :DD :DD
Ugyanolyan lesz, legalábbis én úgy vettem észre!!
Szóval akkor úgy tűnik bármikor készíthetek enhanced cd-t is a nero-val. :C

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  CD-Extra
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.