Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Ccd tisztítás hogyan? vásárolni hol? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Yaye


Yaye
őstag

Mivel lehet fényképezőgép érzékelőjét tisztítani? Valamivel biztosan, hiszen a cserélhető okbektíves gépek esetén is soknál nincs üveg mögé téve a CCD, hanem az obi levételekor szabadon van. Egy gyengéd alkoholos törölgetés árthat neki? Muszáj megpucolni, mert konkrét helyeken konkrét koszok csinálnak állandó pacákat a képeken.

Más. Tudtok valami olyan fotó-boltot ahol készséges a kiszolgálás, és elfogadható áron többféle gyártó (Canon, Pana, Olympus, Nikon) jópár típusa (és nem csak a legolcsóbb, legkelendőbb fajták) raktáron van és kipróbálható? Kéne vennem gépeket, és vásárláskor szeretném a magam kezében megtapogatni és összehasonlítani őket, miután a neten utánuk nézek, ezért a megrendeléses módi nem járható út.

(#2) Cathfaern válasza Yaye (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Még nem láttam cserélhető objekítves gépet, de én erősen kétlem, hogy szabadon lenne a CCD

(#3) kiskegyed válasza Yaye (#1) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Én a puha szőrű pumpás ecsetet javaslom. A fotószakkörön tisztítottuk ezeket a szétszedett objektívek lencséjét.

(#4) Yaye válasza Cathfaern (#2) üzenetére


Yaye
őstag

Pedig szabadon van. Nézd meg az index.digicam tesztjét amiben három digi SLR-t teszteltek (Canon, Sigma, Fuji), és csak egynek van üveg mögé zárva a CCD.

(#5) Som@ válasza Yaye (#1) üzenetére


Som@
őstag

Én a DigitCam-et ajánlom digitális gépek megnézésre, kipróbálására.
Astoria (Bp.) mellett van az üzletük.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#6) pilóta válasza Yaye (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mázlid van! Épp most van erről cikk a digicam-on : [L]http://index.hu/tech/digicam/cikkek/ccdtisztitas/!1[/L]

Egyébként milyen géped van? Mert ha nem cserélhető objektíves gép, akkor szinte kizárt, hogy a ccd legyen poros. Inkább a lencse.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7) Yaye válasza pilóta (#6) üzenetére


Yaye
őstag

Vááááááááá..... épp most néztem be a digicam-re és milyen cikk vigyorog rám rögtön a tetején :C [L]http://index.hu/tech/digicam/cikkek/ccdtisztitas/!1[/L]

Egyébként nem is igazán por, hanem pár ovális, halvány sötét pacni, de még ha a lencsén is van, biztos nem kívül. Namost a gép obija épp szét van szedve (az egész géppel együtt), eltörés utáni javítás okán, és most kihasználnám az alkalmat hogy megpucccoljam az eddig elérhetetlen CCD-t is. Persze majd ránézek a lencsékre is alkalom adtán.

(#8) Yaye válasza Som@ (#5) üzenetére


Yaye
őstag

Köszi, fölírtam. Valakinek még valami üzlet ahol kellemes tapasztalatai vannak?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Ccd tisztítás hogyan? vásárolni hol? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.