Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) difit válasza atuci (#100) üzenetére


difit
tag

Ezek még az alfaállapotú system képei...még csak itt tart a project....a 10stabkockáról még nincs képem...pedig brutálul néz ki ;]

http://kepfeltoltes.hu/view/051120/HPIM1841_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/051120/HPIM1842_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/051120/HPIM1840_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

OFF miért nem megy nekem a linkelés? :(
ON


[Szerkesztve]

„Ha ötvenmillió ember mondja is a butaságot, az attól még butaság marad! '' (Anatole France)

(#102) Loki_HUN válasza beencee (#61) üzenetére


Loki_HUN
csendes tag

pl:http://www.autodiagnosztika.com/news.html + valamilyen sw
sw pl: digimoto
több info:
http://www.scantool.net

(#103) atuci válasza difit (#101) üzenetére


atuci
senior tag

segitek :)

[link]

[link]


[link]

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#104) Brenko


Brenko
csendes tag

sziasztok! Van egy Vadonat új tetőre szerelhető TFT monitorom amit el szeretnék adni. Soha nem volt még felszerelve mert miere megerkezett addigra autovaltas volt es a cabrioban nem tudom hasznalni.
az adatok amiket tudok:
DC 12-14,4V
6W
7'' TFT LCD
16:9 Wide
1440*234
2 Video bemenet
NTSC/PAL
(L)10,6 X (W)8.9 X (H)1,5inch

a brenko@vipmail.hu -ra irjatok ha erdekel

esetleg csere is erdekel ami fejtamlaba epitheto es esetleg erinto kepernyos. termeszetesen ár egyeztetessel. Minden megoldas erdekes lehet![/OFF][/C]

[Szerkesztve]

(#105) Brenko


Brenko
csendes tag

ja meg beepitett hangszoro es vilagitasa is van.
[link]

(#106) Brenko


Brenko
csendes tag

ja meg beepitett hangszoro es vilagitasa is van.
[link]

[Szerkesztve]

(#107) Brenko


Brenko
csendes tag

Mini-ITX P4 Board (170 x 170 mm)
• P4 Prozessoren 3,06 GHz-ig
• 533/400 MHz Front Side Bus
• DDR 200/266 SDRAM Modul
• Intel Extreme Graphics, TV-Out,
• optional LVDS- Anschluss (24-Bit)
• 5.1-CH/SPDIF Audio
• LAN, Hi-Speed USB 2.0 und IEEE1394 Firewire
+
Intel Celeron 2.60GHz Sockel-478 boxed, 100MHz FSB, 128kB Cache
+
egy lapos es halk venti.

egy ilyan cucc mennyit er. jo ez carpc-nek?

(#108) atuci válasza Brenko (#107) üzenetére


atuci
senior tag

Igen jo lesz car pc-nek, csak vigyazz a fogyasztassal, a p4-ek tobbet esznek mint az Amd Sempron (szerintem)
Ekkora teljesitmeny egyebkent nem is kell, ha csak nem jatszani szeretnel a kocsiban, igazabol mar egy 1GHz-es proci is eleg mindenre.

En egy mATX-es lapot neztem ki, mert a tied az itx-es ugyan, de kibaszott draga( marmint nekem). Egy jol meretezett, sajat keszitesu ''hazban''(dobozban) ha ugyes vagyok, akkor eltudom rakni az anyosules ala.

En egy nVidia 6100 chipsetes lapot vennek, mert az eleg jo vga teljesitmennyel bir, az amd proci eleg jol downclockolhato, nincs szuksegem 3200+ os teljesitmenyre, de jo az uj technologia, CnQ, kicsi fogyasztas.

Viszont en nekem kicsi a 7-8-10'' os tft , en egy 12''-os touchscreent tervezek a a kocsiba, a panel mar meg is van, marcsak ki kene talalnom, hogyan szereljem be. En a tetokarpitra gondoltam, egy rossz laptop hazat felhasznalva. Tenyleg kitudod hasznalni egy ekkora kijelzon a pc kepessegeit, nem csak multimedias cucckent szerepelne a kocsiban.

Egy laptop dvd lenne beepitve a muszerfalba, talcas ugyan, de majd egy lenyilo ajto fedne, igy nincs vele gond, USB keresztul lenne bekotve, szoval eleg messze lehet a geptol. Mellette meg egy par usb, firewire, mic, line-in, headphone csati is elfer. meg a power on-off es reset gombok. Mindez szepen ajtoval eltakarva, igy sokkal praktikusabbnak tunik nekem.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#109) Brenko válasza atuci (#108) üzenetére


Brenko
csendes tag

azt nem irtad, hogy mennyiert lenne erdemes megvenni azt amit irtam. a proci lehet, h tobbet fogyaszt de az miert baj? (ezekhez nem ertek azert kerdezem)
en 12''os monitort nem tudok sehova eltenni mert cabriom van, vagyis a teto kilove a kozepkonzolon sem fer el az ablekba meg nem tehetm mert nem latnek ki :)
egyebkent nem lehet a normal Tft-t erintosre atalakitani? ugy tudom az csak egy usb-s folia vagy mi a szos a monitoron...
a 1GHz-t kevesnek tartom a pl tobb alkalmazas fut egyszerre mint pl, gps+dvd
inkabb 1 ruhazok be mert aztan nem kell barkacsoni sokaig.
a masik hogy az autohifire hogy lehet rakotni? (a mar meglevo erolkodore melyladara stb.-re) ugyan olyan szpen fog szoni? :F

(#110) atuci válasza Brenko (#109) üzenetére


atuci
senior tag

nos, itx-es formatumu P4-es alaplapot en kb 40-50 ezer ft kozotti osszegbe talaltam, hozza meg jon egy proci, cerka 10ezer vagy P4 15-20ezer korul hasznaltan.

Azert gond ha tobbet fogyaszt, mert amit itthon be lehet szerezni M1-ATX tip. autos tapegyseget, az csak max 90 Watt leadasara kepes, de neked nemcsak az alaplapot + a procit kell ezzel taplalnod, hanem meg ott vannak az USB +5 Voltjai, esetleg wifi , bluetooth modul, GPS modul, tv tuner kartya, stb, ezek is felvesznek jo par wattot, es akkor meg ott van a tft, bar az elvileg kulon is mehet 12V -rol.

Amcsiba lehet kapni OPUS 120 ill 150-es autos tapokat, nem rossz aron, de a szallitasi koltseg qrva sok. Ezek 120 ill 150 Wattot tudnak leadni. Sajnos nem talaltam kozelebb, csak az usa-ban.

Erintos folia 40ezer+afa itthon, 10-12 colos monitorra, kisebbre nem neztem, de legyen csak 30k+afaaz ara, nem tudom pontosan. Ha erdekel, majd megkeresem megint, de most nem jut eszembe a ceg neve. Ez usb-re kotheto.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#111) atuci válasza Brenko (#109) üzenetére


atuci
senior tag

egy ket dolgot kihagytam :)


Autohifire miert ne lehetne rakotni, hiszen a pc-nek van sztereo kimenete, meg line-out kimenete is lehet, ehhez csak annyi kell meg, hogy egy normalisabb hangkartya kellene az alaplapra, vagy egy pci-os hangkari, de azzal megint no a fogyasztas.

1Ghz szerintem eleg, dvd nezeshez kb egy P3 500 teljesitmenye mar jo, bar nem tudom egy gps-nek mennyi a hardverkovetelmenye. De akkor legyen 1500 MHz :)) az mar tutira eleg.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#112) atuci válasza atuci (#111) üzenetére


atuci
senior tag

itt van a touchscreen linkje, 39k vagy 42k +afa
ez a mac-es valtozat, de van com ill usb portos is

[link]

[kép]

[Szerkesztve]

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#113) Brenko válasza atuci (#112) üzenetére


Brenko
csendes tag

koszi.
ebay-en szoktam kutatgatni. mindig van valami csemege.
pl: [link]
szerintem ez nem rossz ar!!

(#114) atuci válasza atuci (#111) üzenetére


atuci
senior tag

Kozben gondolkoztam es utannaneztem a hangnak az auto fejegysegere torteno juttatasanak modjarol, es egy kicsit elbizonytalanodtam.
Mert ugye a legegyszerubb, az az fm-modulator, amikor egy fm savon mukodo jelado a kocsiba levo autoradio egy beallitott fm frekvenciajara adja ki a hangot, mintha radiot hallgatnal. Ezzel csak annyi a gond, hogy az fm sav csak max. 15 KHz-es jelatvitelre kepes, igy a majd cd minoisegu, pl. 192-es vbr mp3 eleg gagyin szolalnak majd meg.

Erre talan az a megoldas, hogy olyan fejegyseget vesz az ember, aminek van line-in bemenete. Na azok szoktak a leggagyibb autoradiok lenni, Roadstar meg ilyenek.

Masik otletem, de ezt meg jobban utanna kell neznem, hogy a cd-tar vezerlesere kepes autoradiot megkellene butykolni valahogy, hogy a jel ezen a csatlakozon jusson be az autoradioba. Csak azt nem tudom meg, hogy egyaltalan lehetseges-e? Mert valahogy a cd-tarbol is bemegy a hang (vagy csak digitalis jel?) a fejegysegbe.

Ha van valakinek otlete, vagy tapasztalata ebben a temaban, kerem szoljon hozza a temahoz.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#115) atuci válasza Brenko (#113) üzenetére


atuci
senior tag

ez nem rossz ar, de gondold el a meretet.

az 5,25'' meghajto mellett van egy 3,5'' floppy +a keretek, es ennel kb mugyanakkora a hosszusaga is, picit nagyobb talan. ez eleg nagy, csak a csomitartoban fer el, akkor meg eleg mokasan teszel be egy dvd-t pl. menet kozben.

[kép]]

[Szerkesztve]

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#116) Brenko válasza atuci (#115) üzenetére


Brenko
csendes tag

nem olyan veszes a meret. 8*31*34 ha jol tudom. elfer siman az ules alatt. sajna nekem a csomagtartoban nem fer el mert csak 30 centi magas :( (cabrio es a teto elveszi a helyet)

na meg ebben azert ott a proci, winyo, stb. eleg jo az ar csak atszamolva postakoltsggem most nem adok ki 80k-t erte :)

ez az egesz carpc-s dolog mar csak jovore jon majd ossze. :( addig infkat gyujtok.



a hang viszont fontos lenne mert minek az egesz ha gagyi a mioseg, nem igaz? :(

(#117) atuci válasza Brenko (#116) üzenetére


atuci
senior tag

en meg nem mertem le az ules alatti helyet, mert nem vagyok otthon, majd karacsony utan, nekem is csak jovore indul a projekt, addig en is gyujtom az infot, meg az alkatreszeket.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#118) atuci válasza atuci (#114) üzenetére


atuci
senior tag

Na utanna jartam a dolognak, van specko kabel a cd-valto csatlakozojahoz, melynek a masik vege egy RCA dugopar, vagy egy 3,5-es jackdugo.

[kép]

[kép]

ez JVC-hez van, nekem ilyen kell.

Szoval ez is megoldhato, remek :)

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#119) atuci válasza Brenko (#116) üzenetére


atuci
senior tag

meg egy ket dolog, ami eszembe jutott

azt azert ne felejtsd el, hogy a normal pc alkatreszek tobbet fogyasztanak a laptop cuccoknal, es nekik nem eleg csak az 5Volt, kell a 12 V is.

Az epia cuccoknak eleg egy 50-60W os tap is, de azok alig fogyasztanak. Gondolj bele, egy normal pc-be 200-300 W-ig raktak a tapokat, jo volt benne meg +tartalek, de egy p4-nek eleg sok fesz kell, mostmar a 400W tap a divat, persze ez az eros vga-k miatt is van.

Ha hdd-bol is a normalt tervezed belerakni, akkor en semmikeppen nem vennek a helyedben 7200-as fordulatszamut, mert az is tobbet fogyaszt mint a 4200 vagy 5400-as fordszamu.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#120) Brenko


Brenko
csendes tag

Igazad van. multkor lattam egy notebook alaplapot az ebayen egesz jo aron. de valahogy azt nem erezten ugy, hogy ''igen ez kell bele''.
A masik. hirdettek egy 12,1''-os tft, hogy akar auto-tv-nek be lehet épiteni. lehet, hogy hulye kerdes de ha vennek egy 12,1-es notebook kijelzot akkor azt tenyleg ossze lehet barkacsolni a carpcvel? kiraly lenne. mert lattam egy regi tablepc-t. annak erintos a kepernyoje alapbol. meg most folyik a licit....

(#121) Brenko válasza atuci (#118) üzenetére


Brenko
csendes tag

ja, nincs cdvaltom. egy blaupunkt los angeles van a kocsiba. jatszik mp3-at igy nincs szuksegem valtora. most lesz?!

(#122) ace666 válasza difit (#101) üzenetére


ace666
tag

Hi!

Ezekrol a stabkocekokrol irhatnal bovebben..
tipus, hogy lettek osszekotozve, ja, meg persze foror is plz :))

thx

*** Alfa 155 ***

(#123) atuci válasza Brenko (#120) üzenetére


atuci
senior tag

[link]

en is arulok egyet a fenti linken, valahol le is irtam, mi kell egy tft monitorhoz.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#124) atuci válasza Brenko (#121) üzenetére


atuci
senior tag

felreertettel, mert ez a kabel arra kell, hogy a cd valto bekotesere szolgalo csatlakozoba teszed, es akkor egy audio-in bemeneted lesz a radiohoz, ami jo minosegu, igy nem lesz minosegromlas, mint az fm modulatornal.

az ebay-en 10 euro+3,5 a pk, de ez csak JVC es Alpine radiohoz jo, de van mas tipushoz is.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#125) Brenko válasza atuci (#124) üzenetére


Brenko
csendes tag

Igy mar vilagos. :) elobb utobb csak felgyullad a feny a FEJEMBEN :) MAR KEZDTEM CSODALKOZNI HOGY MIERT A TARBA KELL KOTNI :D
bocsi a nagybetukert. lusta voltam ujra irni :)

(#126) difit


difit
tag

a project most időhiány miatt szünetel! :(
össze lett rakva egy próbanyákra a 10db, de az egyik behalt és szét kelett szedni mert zárlatos volt!
a bekötés meg párhuzamosan történt, ugy h. mindegyik kivezetés 1-1db 2w-os megnemmondomhányohmos ellenálláson ment keresztül.
a képek meg majd jönnek ha kész a végleges nyákterv, és a beültetés.
A rendszer ugynézki, hogy egy 533Mhz Celeron lesz, egy intel microatx lapban, a kérdés: DVD-hez ez elég? (linux alól)
Másik kérdés: ki tud valamit mondani arról h. a kapcsoló üzemű tápokban hogyan oldják meg azt h. nem kellenek ilyen nagy stabilizátorok? (én ugyhalottam h. a feszültséget eltolják az áramerősséghez képest, és ezt egyenirányítják...de erre nem esküdnék fel)
köszi!

Tisztelettel: difit

„Ha ötvenmillió ember mondja is a butaságot, az attól még butaság marad! '' (Anatole France)

(#127) atuci válasza difit (#126) üzenetére


atuci
senior tag

sajna elektronikaban mar nem vagyok annyira otthon, egy par eve (10) nem foglalkozom vele, igy ebben nem tudok segiteni, de az 533 cerka amar elegendo dvd-t nezni, azt nem tudom, hogy az integralt vga tamogatja-e hardveresen az mpeg lejatszast, ha igen akkor semmi gondod nem lesz.
Szoftveres dvd lejatszasnal nekem ugy remlik, hogy eleg volt egy celeron 300A teljesitmenye.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#128) atuci válasza atuci (#124) üzenetére


atuci
senior tag

Rossz arat irtam, mert a 3,5 euro pk csak Nemetorszagra ervenyes, Magyarhonba 9 euro, de meg igy is megeri, mert 5k-ert van normalis Line in bemeneted.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#129) LittleDog


LittleDog
csendes tag

A sok érdekesség után lenne egy csomó kérdésem, melyre pontos válaszok vagy ötletek kellenének ;):
1. Ha nem a házban van az olvasó, milyen ötletek vannak az elhelyezésre?
2. Milyen helyekre érdemes még rakni magát a PC-t (kesztyűtartó, ülés alá, csomitartó...)
3. RoadRunner programmal megy rendesen a telefon kezelése??
4. Hol lehet olcsón kamerát venni, ami a tolatáshoz jó lenne??
5. Mini billentyűzethez milyen ötletk vannak?
6. Hogyan lehet több VGA-t rákötni??
7. 5,25ös DVD olvasó is jó a szetthez (leginkább fogyasztás miatt)?? + hol lehet kapni itthon slim slot-in dvd olvasót???
8. Olvastam, hogy van olyan kiegészítő, amivel akár a kocsi fedélzeti számítógépéhez lehet ''nyulni'' - így milyen funkciókat lehet elérni a CarPC-n keresztül??
9. Külső TFT esetén, hogyan tudom kiküszöbölni a lopást/feltörést??
10. CarTFT.com-on van a K-301es tft - ezt próbálta már valaki?? + ebay-on találtam egy monitort [link] ez milyen lehet - sokban más mint a 301???
Így hirtelen ''csak'' ennyi ;) segítségeteket és ötleteiteket előre is THX!!! :R :R

(#130) atuci válasza LittleDog (#129) üzenetére


atuci
senior tag

1. Muszerfalba erdemes szerintem betenni, mert az konnyen elerheto.
2. Hat en nem igazan tennem a csomitartoba, mert szerintem meceras a kezelese. Oke konnyebben kiveheto mint ha az ules ala rakod, de nekem nem szimpatikus ez a megoldas. En az ules ala fogom tenni, kevesebbet kell kabelezni az utastarben, mintha a csomitartoban lenne.
3. nem hasznaltam meg, nem tudom
4. nem tudom
5.en meg Mo-n nem talaltam megfelelo kicsi bill-t, csak kulfoldrol lehetne szerezni. En ugy oldottam meg, hogy vettem egy IBM ''laptop'' billentyuzetet, tapipaddal, joystick-el, normal meretu gombokkal, USB-s, 13k volt ( de egyebkent touchscreen lesz a kocsiba, szoval nem kellene, de jo ha van. En az ules hatuljan levo zsebben szeretnem tarolni.)
[link]

6.veszel matrox dualhead-es vga-kat, egy PCI-ost, meg egy Agp-t, igy akar 4 monitort is ratudsz kotni.
7. En csak egy helyen lattam slot-in es dvd olvasot, slimet, de olyan draga volt, hogy ugy dontottem, nem kell. Ha elfer akkor tehetsz bele 5,25'' optikai driveot is, de az tobbet fogyaszt mint a slim.
8. nem tudom
9. Nehezen, en pl a tetokarpitra akarom tenni, mert azt csak ugy siman nem lehet eszrevenni, es megegyezo szinure fogom lefesteni a boritasat, hogy megjobban beolvadjon.
Kisebb monitorokat alt. csak egy mozdulattal leveszed es beteszed mondjuk a kesztyutartoba.
10. mindjart megnezem , ezt eddig nem ismertem.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#131) atuci


atuci
senior tag

nincs valakinek elfekvőben otthon egy rossz 12,1 colos vagy nagyobb kijelzőjű laptopja ?

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#132) bnorci71


bnorci71
addikt

Hali

nem tudom mi lenne a megfelelőbb-költséghatékonyabb megoldás a következő feladatokra

-DVD film 2 vagy 3 TFT-n
-MP3 lejátszás
-játék ez nem fő feltétel de ha van annak srácaim biztos örülnének :)

amire gondoltam
v1.0-dvd fejegység+tft> - a játék nem müxik +berakom ott van nem kell szarakodni ár?
v2.0-laptop > -kényelmetlen elhelyezés -a ''carhifi'' plusz költség +viszont itthon is használhatom és a kocsiba végül is nem minden nap utazunk gyerköcökkel 200-300 KM
v3.0-car pc +mindent tud ár?
v4.0-Sony PS+ fejegység a ''carhifi'' megoldott filmezés játék megoldott a gépet nem fixre telepítve itthon is használható ár?

véleményeket várok lehetőleg ha tudtok sacc induló árral a teteje úgy is a csillagos ég



a mobil elhelyezés laptop-S PS nem gond mivel Scenicbe lenne ott meg van tárolási hely ülés alatt stb, és a nem mindennapi használat miatt a cumó be illetve ki szerelése sem jelent gondot



mod:
fő a szempont a költséghatékonyság :) tehát használt cucc is lehet



[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#133) atuci válasza bnorci71 (#132) üzenetére


atuci
senior tag

szerintem neked a ps2 slim lenne a legideálisabb + tft monitorok. ekkor lehet játszani, dvd-t nézni, mp3 lejátszást nem tudom, de azt olcsobban megúszod egy mp3-as fejegységgel

slim ps2 használtan chipelve30-40k
tft-k jó kérdés, darabja 40k (szerintem, nem tudom)
mp3 fejegység 20-50k között

Annyi hátránya van, hogy nem tudom mennyire bírja a rázkódást a ps2. de szerintem menni fog

ha csak mozi kell, akkor egy olcsó dvd -lejátszó, akár kijelző nélkül is, ami megy 12V-ról + a monitorok

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#134) bnorci71


bnorci71
addikt

kocsiba valo tft-lcd kijelzőt ami nem tv hol érdemes keresni ?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#135) atuci válasza bnorci71 (#134) üzenetére


atuci
senior tag

pl:
[link]
vagy [link]

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#136) bnorci71 válasza atuci (#135) üzenetére


bnorci71
addikt

:R :R

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#137) atuci válasza bnorci71 (#136) üzenetére


atuci
senior tag

kérlek, semmiség volt.

Közben én azt szeretném kérdezni, hogy tud-e valaki olyan autótuning műhelyt, ahol különböző műanyagelemeket tudnak megmunkálni. A TFT beépítéséhez kellene egy kis segítség.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#138) bnorci71 válasza atuci (#137) üzenetére


bnorci71
addikt

probálkozz olyan helyen ahol lökhárítót javítanak ők tudnak ragasztani-hegeszteni avágás meg gondolom neked is menne :)

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#139) atuci válasza bnorci71 (#138) üzenetére


atuci
senior tag

egy kicsit komplikáltabb a dolog, egy tetőmonitornak a borítását kellene megcsinálni :)
az meg nem olyan egyszerű, mint egy lökhárító.

Ötletem már van, de el kellene beszélgetnem szakmai dologokról az ott dolgozókkal, mert lehet, hogy lehetetlenre vállalkoztam.

de köszi az ötletet, majd rákeresek a neten.

[Szerkesztve]

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#140) bnorci71 válasza atuci (#139) üzenetére


bnorci71
addikt

ügyes kezü mesterek megcsinálják neked :D
kolégám a golf belső levegő csőveit X igen sok darabból hozták össze egy próbát megér
vagy te ilyen formára kiöntött dologra gondoltál?
akkor tényleg autótuningos cég kell neked konkréttal nemtudok segiteni de kiindulásnak [link]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#141) atuci válasza bnorci71 (#140) üzenetére


atuci
senior tag

igen, nekem valami fröccsöntő vagy üvegszálas-műgyantás cuccok készítésében jártas emberke kellene.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#142) difit válasza atuci (#141) üzenetére


difit
tag

[link]
ez a hely Majosházán van, itt bármit megcsinálnak neked, ami műanyag vagy üvegszál!

[Szerkesztve]

„Ha ötvenmillió ember mondja is a butaságot, az attól még butaság marad! '' (Anatole France)

(#143) atuci válasza difit (#142) üzenetére


atuci
senior tag

köszi, ez jónak tűnik

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#144) watta válasza LittleDog (#129) üzenetére


watta
csendes tag

Slim DVD ---> www.acomp.hu 10.000,- Ft

AMD, azér jó..... mer JÓ! vót valamikor

(#145) atuci válasza watta (#144) üzenetére


atuci
senior tag

+ áfa és ez sem slot-in es drive, hanem tálcás :(

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#146) sztivi1


sztivi1
csendes tag

Üdv!
Újdonság vagyok errefelé, és nagyon +örültem, hogy mostmár nem csak külföldi fórumokat böngészhetek hiányos angol tudásommal :)
Szóval vettem egy Astrat és a beépített rádiós magnó helyett szeretnék valamit ami (egyenlőre) lejáccik mp3at is, de tovább fejlesztve egy touchscreen-es TFTvel akár GPSt is tud.
Amire eddig jutottam az a PyMedia nevű okosság (van vindozos verzioja is, tulajdonképpen pyton progi) ennek aszem butitott verzioja a pycar. Ez tud olyant, hogy kis LCD kijelzőre rakja ki a pl az MP3 adatait. http://www.pymedia.org//pycar/screenshots/lcd/index.html .
Persze ha van TFT-d akkor egesz jol nez ki http://www.pymedia.org//pycar/screenshots/ts1/index.html .
A hardver: mivel nem akarok egyenlore nagy osszeget beruhazni gondoltam egy LCDre (www. tavir.hu kek szinu grafikus LCD 6000 Ft + a vezerles, hogy LPT portra ra tudd kotni +1600 Ft).

Szoval egyenlore ez elkepzeles, majd nyaron tervezem a +valositast, es persze addig a tavir-os sractol meg lesz 1-2 kerdesem, mert ugynezem ok vagjak nagyon ezeket a kijelzos cuccokat.

Steve

(#147) sztivi1


sztivi1
csendes tag

Aki esetleg egyben szeretne megvenni a carpc-t akkor van egy http://www.carpc.hu .
A CD váltós témára pedig vannak adapterek amelyek a fejegysegre dugva pl a PCt vagy az MP3 lejatszot kezelik http://indashpc.org.

Steve

(#148) brenko 2


brenko 2
csendes tag

Sziasztok. ujra itt.
Azon gondolkoztam epp, hogy az nem jo megoldas ha egy normal asztalo pc-t rakok be a kocsiba egy 12-220V atalakitoval meg egy 1F-os kondival amit az auto-hifikhez raknak be hogy ne tegye tonkre az aksit.
a 12-220V atalakito nem feltetlen szukseges ha valaki at tudja berhelni a tapot :)
Szar otlet? (a meretet most ne vegyuk figyelembe)

(#149) brenko 2


brenko 2
csendes tag

meg egy dolog. megvettem egy lifebook 10,4''-os TFT kijelzojet. a kerdes az hogy azt ra lehet-e kotni a carpc-re?

(#150) atuci


atuci
senior tag

ha csak a panelod van, akkor ahhoz még kell egy vezérlő elektronika is.

[Szerkesztve]

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.