Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Azért nyitom ezt a topicot mert sok kérdés merült fel egy másik forumon a carPC-kell kapcoslatosan... Ugyanis miközben az eggyik ismerősöm elkezdett egy carPC-t épiteni epia gépböl 7'' touch TFT-vel stb. Sorra jöttek a ''jobbnál-jobb'':D ötletek. Most röviden a carPC lényegéröl:
A cél: olyan kis árramforrású és teljesitményű számitógép beépítése az autónkba mely még képes több programot egyszerre müködtetni, és a lehető legszélesebb körbenbővithetők.
A kezdetek: ISMI olvsott több angol cikket igaz csak Ford Focus specifikusan. Aztán utána nézett a hw és az sw szükségleteknek illetve a külömböző egyediigényeket kielégítő cuccoknk. most röviden összefogllom:
Amit tudhategy ilyen masina:
-zenehallgatás (CD, mp3, wav, stb)
-videó, DVD nézés
-TV
-rádió
-Bluetooth telefon kihangosító
-navigáció GPS vevővel
-internet
-tolatókamera
-forgalom és balesetek rögzítése kamerával
-adatok megjelenítése az autó komputeréből
-hangvezérlés
Hardver szükséglet:
-mATX méretü alaplap
-fogyasztás alapján max mobil proceszor de a legnagyobb via processzor is jo lehet
-kártya olvaso
-gps adapter
-sok usb port
-trackball egér
-jó 5.1es hankártya minimum
-256mb ram
-TV-tuner
-notebook vinyó
-7'' touch screen
-usb donglee
-speciális ATX táp ami figyelmbeveszi az aksi állapotát
-Focushoz létezik softvare és usb-s cstlakozás amivel mindent kinyerhetünk a fedkompból
nethez sok lehetőség van (PCMCA modem, telefon net stb
Elheyezés:
1.Egyedi építésű házban:
előnyök: olcsobb, jobban elférhetünk, több a lehetőség, nem kellenek feltétlen notebook alkatrészek
hátrányok: több idő, a kocsiban előfordulhat hogy nehezebben tudod elrakni,
2.gyári mATX házban:
előnyök: gyorsabb, kisebb hely kevésbé bővithető, kevesebb lehetőség a multimédia területén IS,
hátrányok: drágább, noti alkatrészekkel lehet csak össszeépíteni
Softvare:
-WIn XP
-Fronted
-LCDhez valami vezérlő
-speciális biosz hogy az autonk procijával együtt müködjön a gép... igy a gyári lcd-t cksierélhetjük egy kis pl 4x16soros analog kiejlzőre amin mindet meg lehet jeleniteni...
kb 2gb helyet kell biztositani a softvarenak

Innensöl kedzve hogy összefoglaltam el lehetne kezdeni nézni a dolgokat prohardver specifikusn:D speciális hütéssel elhelyezési ötletekkel ilyesmivel.
remélem sikeres topic lesz az autotualjdonosok között
1-2 link:
haver project:Bővebben: link, Bővebben: link, Bővebben: link, Bővebben: link

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

áp hogy az asztalin is meglegyen és hbogy ujra lássátok

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#3) kovasz válasza TexT-BoY (#2) üzenetére


kovasz
senior tag

mar van egy ilyen topic, bar miert ne lehetne ketto....

(#4) TexT-BoY válasza kovasz (#3) üzenetére


TexT-BoY
addikt

hjol a másik szerintem probáltam rákeresni és nem találtam... kár ezért a hosszu 1es HSZ_ért. Amugy valamire emléxem beis nyomtam oda a haverrpojectet

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#5) kovasz válasza TexT-BoY (#4) üzenetére


kovasz
senior tag

en is gondolkaztam rajta, de nem tudnam kihasznalni soha....

talan egy pda+gps+aeromap trionak lenne ertelme az en esetemben

(#6) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Már a gyártók is látnak benne fantáziát, akinek nincs kedve barkácsolni, megveheti a komplett megoldást.

Pont pár napja volt egy ilyen jellegü hír:
Bővebben: link

A hírhez kapcsolódó fórumban említette Orbano, hogy ő is ilyen projekten dolgozik. Kiváncsian várom az eredményt :)

Feel Good Inc.

(#7) TexT-BoY válasza Pompi (#6) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nekem ezzel a megoldással sok problémám volt...
Mivel csak elméleti síkon okoskodok még igy nemtudom hogy müködhete-e de inkább egy A64 Turlionba gonolkoznék olyan lappal amin van intergrált videó és sok PCI meg USB szerintem igy sokkal okosabb lehet a gép mint egy full integrált cuccnél.. a zaj jelen esetben pedig nem lényeg igy a passziv cuccok...


Kovasz az is lehet megoldás FF talin kb 100bol 60embernek volt ilyen triója... de msot midnenki ebben gondolkozik

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#8) beencee válasza TexT-BoY (#1) üzenetére


beencee
senior tag

Szerintem ez a mATX inkább mini-ITX ebben az esetben. Milyen front-end jön szóba itt?
Mi ez a cucc, ami kommunikál a Focus fedélzeti computerével?

(#9) GPSMASTER


GPSMASTER
csendes tag

Itten vagyok ....

Navigation For Ever

(#10) beencee válasza GPSMASTER (#9) üzenetére


beencee
senior tag

Nos, tehát a kérdés az (legalábbis a számomra biztosan), ha van egy ilyen PC az autóban, ami egy tulajdonképpen egy szabályos PC (mATX, vagy mini ITX alapon, touch-screen, XP, vagy valamilyen Linux és egy front end szoftver). Milyen hardver és szoftverelemek kellenek ehhez, hogy ez a cucc ''tudja a navigációt'' is?

(#11) zLegolas


zLegolas
őstag

Háát... én kisé szkeptikus vagyok a dolog otthoni megvalósításával kapcsolatban. Ha valaki tovább jutott, mint tervezgetés-vágyakozás, az nagyon érdekes lenne...

Már egy ''egyszerű'', használható mp3 lejátszó sem lenne piskóta, de GPS, meg tolatókamera meg mittomén... :F

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#12) beencee válasza zLegolas (#11) üzenetére


beencee
senior tag

Aki már túl van egy HTPC-n, annak szerintem ez is sikerül :D
Fő az önbizalom :C

(#13) Pompi válasza beencee (#10) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Mondjuk egy Bluetooth eszköz a PC-be + Bluetooth GPS + Aeromap.

Feel Good Inc.

(#14) beencee válasza Pompi (#13) üzenetére


beencee
senior tag

Azt értem, hogy BT eszköz PC-be, azt is, hogy Aeromap, de mit értesz BT GPS alatt? Egy BT-t is tudó PDA-t, amelyen az Aeromap fut? Az nem jó, hiszen a carPC képernyője és kezelője az a bizonyos touch screen a középkonzolon, ide kell integrálni a funkciókat.

[Szerkesztve]

(#15) Pompi válasza beencee (#14) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nem, nem. GPS vevő kell, amit összekötsz a PC-vel. Azért javasoltam BT-s eszközt a kábeles helyett, mert ezt tudod használni PC-vel is PDA-val is, nem annyira fix és kötött, mint a kábel.

GPS vevők:
Bővebben: link

Feel Good Inc.

(#16) zLegolas válasza beencee (#12) üzenetére


zLegolas
őstag

Pont azért mondom... ez olyan mint az UFO-k, meg a Szűzm@ria: állítólag többek ismernek olyanokat, akiknek egy ismerősük látta őket... (:B).
Én nem'tom perpill. elképzelni.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#17) beencee válasza Pompi (#15) üzenetére


beencee
senior tag

Világos, így már jó. Már ''csak'' az a kérdés, hogyan integrálom a front-end (milyen front-end :F) -- XP -- Aeromap (vagy más :F) -- GPS vevő négyest egymáshoz? Valószínűleg itt a front-end a kulcs, de arról még nem szólt itt senki.

(#18) beencee válasza zLegolas (#16) üzenetére


beencee
senior tag

Szerintem Pompi aláírásában van a megoldás :C
De félretéve a viccet, szerintem nem olyan bonyolult ez, olvastunk is sok ilyen projektről, csak - legalábbis én - még nem láttam itthon egy olyan leírást/megoldást/fórumot, amely töviről-hegyire végigbeszélte volna ezt a dolgot.

(#19) Pompi válasza beencee (#17) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Front end-re egy ötlet.
Kb. egy éve jártam az MSC-ben (Bővebben: link).
Ők foglalkoznak ITX rendszerekkel. Mindenféle kütyüjük van, jó kis hely.
Nagyon készséges volt az eladó, mutatott pár akkor új eszközt. Egy ITX rendszerü gép volt CF kártyáról ment az op rendszer (CF-IDE átalakítóval) és egy 12''-es beépíthető touch screenes TFT volt a kijelző.
Szerintem ez ideális lenne erre a célra.


Feel Good Inc.

(#20) beencee válasza Pompi (#19) üzenetére


beencee
senior tag

Front-end alatt én azt a keretrendszert értem ami az op-rendszeren (tényleg milyen op-rendszer :F) fut, amely jelen esetben tudja a különböző multimédia funkciókat, stb. és amibe ágyazódik az Aeromap (vagy más :F), telefon stb.
Ilyen pl. HTPC-ben az általam is használt meedio Bővebben: link, de az ide szerintem több szempontból is ''sok'', bár a fórumukon beszámolnak carPC projektről is.

(#21) Pompi válasza beencee (#20) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Akkor félre értettem bocs... akkor módosítok, az ötletem a kijelzőre vonatkozik :)
Jó kérdés, hogy pl. Linuxra milyen olyan GPS szoftverek vannak amikhez vagy magyarországi térkép is.

Feel Good Inc.

(#22) GPSMASTER válasza beencee (#10) üzenetére


GPSMASTER
csendes tag

Kell egy vmilyen gps receiver , USB , Bluetooth , soros portos (ez a legolcsóbb) , GPS antenna valahoba beszerelve , meg egy jó térkép szoftver amiből PC -re eléggé hiány van de a leg jobb az Aeromap PC . A touchscreent a windows kezeli .

Navigation For Ever

(#23) beencee válasza GPSMASTER (#22) üzenetére


beencee
senior tag

Világos. Ár/minőséget tekintve melyik GPS receiver + antenna párost ajánlod?
A szoftvernél pedig azon túl, hogy mennyire vannak feldolgozott magyarországi (és egyéb, pl. számomra Erdély is érdekes lenne :F ) térképei, az is fontos, hogy könnyen lehessen integrálni valamely front-endbe (pl. a Centrafuse-ba).

(#24) GPSMASTER


GPSMASTER
csendes tag

Én egy kicsit máskép csináltam az eredeti projectet .

IPAQ PDA + Ipari PC

Ipari PC :

3.5'' PIII alaplap (Integrált proci nem kell aktív hűtés)
Sorosport , USB , Bluetooht , LAN , Hang , WLAN
Csak 12 volt kell neki
Standby mode
Minimális fogyasztás
DISKONCHIP
CF foglallat 1Gb van benne
Nincs monitora

SorosPort -> OBD Diagnosztika
USB -> PDA
Hang -> Line in a gyári autó rádióra
LAN -> 100méter kábellel fel töltheted és bigyózhatod a szobából
WLAN -> UA drót nélkül .

IPAQ
Sorosport -> GPS re
USB > PC re

Eredmény :

A PC -n egy média server fut meg egy VNC . a PDA - n van telepítve a Médea server client programja és az Aero Map V2 meg a VNC .

Video - zene a media server client - el simán megy nem is kell nagyobb display mert már zavaró . Hang vagy az autó rádióba vagy a PDA saját rehácsán .
OBD Diag Vag Com - mal VNC keresztül . pont kifér a display-n .

Admin : WLAN vagy LAN on keresztül vagy PDA VNC - vel .

Na én így csinálom . Ha WLAN - os a PDA akkor nem kell az USB sem , az enyém sajnos nem olyan csak telefonos .


Navigation For Ever

(#25) GPSMASTER válasza beencee (#23) üzenetére


GPSMASTER
csendes tag


Én egy OEM modult szoktam használni a uBlox PS1E www.ublox.com - on
. itt a www.chipcad.hu forgalmazza van antennájuk is nagyon jó .

Modul aszem 14500 Ft + AFA
Antenna 2500 + AFA

A modul hoz csak egy 5volt táp kell kb 15mA , meg egy RS232 illesztő . ez meg nállam van ehez a modulhoz táppal egyűtt csak bele kell dugni a modult soros port és 12 volt kell neki az illesztő 1000 Ft + AFA

Software Magyaroszág Aeromap elégjó a lefedetség . Külföld jobb kérdés nyugat Map King V2 - V5 - M5 . Keletre passz nem kellett még .

Navigation For Ever

(#26) b-max


b-max
aktív tag

??

Kijelzőt, TFT touchscreent hol érdemes venni vajon??

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#27) beencee válasza b-max (#26) üzenetére


beencee
senior tag

Külföldről olcsóbb, pl. itt: Bővebben: link

(#28) kretenallat


kretenallat
senior tag

csak h bekeruljon kukiba, erdekesnek tunik.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#29) beencee válasza GPSMASTER (#25) üzenetére


beencee
senior tag

Ezt megértettem, de az előző hsz-edben arról a bizonyos ipari PC-ről szívesen olvasnék többet, paraméterek, mi fut rajta, esetleg egy link ?

(#30) HummeRC


HummeRC
senior tag

No erre kiváncsi leszek. ;)

Bár saját megvalósitáson majd akkor gondolkozom el komolyabban, ha jobban elterjed a vezeték nélküli (gyors) internet. Nevezzetek függőnek, de nekem a kocsiban is sokszor hiányzik. :B

(#31) konrad


konrad
aktív tag

Ez tetszik:
Bővebben: link

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#32) beencee válasza HummeRC (#30) üzenetére


beencee
senior tag

Ilyen tünetetek gyakran rajtam is jelentkeznek.

(#33) beencee válasza konrad (#31) üzenetére


beencee
senior tag

Ez a nano ITX? Valószínűleg valami ilyenre gondolt GPSMASTER ipari PC alatt, szerintem.

(#34) Sanya


Sanya
nagyúr

az én autómban nem lesz számítógép. vagyis lesz, csak nem nekem kell majd beszerelgetni (BMW-t akarok :)) )

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#35) Pompi válasza beencee (#33) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nagyon tetszik ez a 3,5'' integrált alaplap. Ez nem nano-itx, azok 4,7''x4,7'' méretüek. Ez meg a nevével ellentétben nem 3,5'' hanem 4''x5.8''.
Igen, pont erről beszélt GPSMASTER is.
Mennyibe kerül egy ilyen?

Feel Good Inc.

(#36) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Ha már a BMW szóba került ;)
Itt egy szép megoldás mini-itx alapokon:
Bővebben: link

Feel Good Inc.

(#37) Balinov válasza Pompi (#36) üzenetére


Balinov
félisten

ez igen. átfutottam,de arra a kérdésre,hogy a pda mine,arra nem kaptam választ.
Hogyan van a műszerfalra felrögzítve az lcd?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#38) beencee válasza Pompi (#36) üzenetére


beencee
senior tag

Ez tényleg remek, különösen az Ikeás kulcstartó doboz, mint házmegoldás tetszett :C:C

(#39) mynames


mynames
senior tag

jobbra fel nekem és upp!

(#40) GPSMASTER válasza beencee (#29) üzenetére


GPSMASTER
csendes tag


Ja az ipari PC - k www.microdigit.hu ők forgalmaznak mindent ami jó és szem szájnak ingere , ipari cuccok , 3.5 5.25 , buszos sines pck , tabletek , touch ....

Navigation For Ever

(#41) GPSMASTER


GPSMASTER
csendes tag

Nem teljesen ua mint ITX elvileg. Az ipari cuccoknál sokszor a proci és chipset egy lapkán van meg minden . És nem nogyon igényelnek komolyabb hűtést . plusz mivel egy lapkán vannak gyárilag komolyan össze vannak válogatva a dice - ok benne .

Navigation For Ever

(#42) beencee válasza GPSMASTER (#40) üzenetére


beencee
senior tag

A te megoldásodban mit futtatsz az ipari PC-n?

(#43) beencee válasza Balinov (#37) üzenetére


beencee
senior tag

Ebben a megoldásban a PDA nem tartozik szorosan a projekthez, de nyilván kommunikál a carPC-vel.
A kijelző a középkonzol alá van rögzítve úgy láttam.

(#44) atuci


atuci
senior tag

jobbra fel

En is elgondolkoztam mar az otleten, hogy kellene valami cucc a kocsiba, en is egy epia-ba gondolkodtam, de majd meglatjuk. Ha lesz infom , akkor beirom.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#45) Hmmz


Hmmz
aktív tag

Internetre milyen lehetőségek vannak?
Online zenére gondoltam, mert van 1-2 adó ami nagyon bejön :)
help pls, de ha lehet legyen olcsó :)

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#46) Pompi válasza Hmmz (#45) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Wifi ugye kilőve, mert azért nincs lefedve még Budapest se hot spotokkal :)
Marad a GPRS/EDGE/3G. EDGE-től (20K/sec) felfelé már talán lehet online rádiót hallagtni.
Az ár meg hát... csomagok vannak/lesznek. Ha minden igaz, akkor 3G bevezetésével 1GB-os csomag fog 10-12e körül összegbe kerülni, kérdés, hogy ebbe mennyi online zenehallgatás fér bele... :DDD

Feel Good Inc.

(#47) Zimezoom


Zimezoom
tag

Én is gondolkodtam ilyesmit, de inkább standard PC-s komponensekből akarom megcsinálni. Ami a fejtörést okozza, az a táp és az LCD.

VGA bemenetű LDC panelt (nem touch!) olcsón honnan lehetne kaparintani?

Pay attention, or pay the price!

(#48) beencee válasza Zimezoom (#47) üzenetére


beencee
senior tag

A Microdigitnél például, de már GPSMASTER is linkelte feljebb, vagy legalábbis említette.

(#49) Zimezoom válasza beencee (#48) üzenetére


Zimezoom
tag

Ja, de csak regisztrációval lehet árlistát kapni, azt meg nem szeretnék...

Pay attention, or pay the price!

(#50) Overlocker


Overlocker
veterán

Jó topic!
Én arra gondoltam eddig,(csak részmegoldás, a ehhez képest) hogy volt az auchan-be anno 25k-ért hordozható dvd lejátszó, és azt beletenni.
Amit tud: Kicsi,12v-ről megy asszem, 5-7'' képernyő, dvd film,zene,mp3 lejátszás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.