Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Baltazár84 válasza Stirlitz (#350) üzenetére


Baltazár84
csendes tag

kialudtam magam! Most munkakeresés miatt szünetel kicsit a project.

Nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés.

(#352) Stirlitz válasza Baltazár84 (#351) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Sajnálattal hallom, remélem hamar rendeződnek a dolgait. Ha ránézel az adatlapomra, láthatod mivel foglalkozom. Ha már szóba jöttek a fékcsövek... :)

Szerk: nem látszik... Akkor leírom, autószerelő.. :D

[ Szerkesztve ]

(#353) Baltazár84 válasza Stirlitz (#352) üzenetére


Baltazár84
csendes tag

ennek örülök mert ha szerelés közben valamit elszúrok tudok kitől kérdezni. Már mint a kocsin. Amúgy hol tartod karban az országút fantomjait?

Nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés.

(#354) Peter789


Peter789
senior tag

sziasztok!

most cseréltem autót, és megpróbálom összeszedni a gondolataimat, hogy miért is fogok harmadszorra is bele a CarPC építésbe. tény hogy erősen fejlődnek ezek az 1-2 DIN-es all-in-1 multimédiás, navis cuccok - pl eddig még sokszázezerért is csak ipari hulladék LCD kijelzőket raktak csak beléjük, de mostanra megjelentek a 800x480-as, esetleg még magasabb felbontású, egyre korrektebb példányok. DE:

- lossless formátumok lejátszása, mint pl FLAC. van már néhány lejátszó, ami ezt is tudja, de itt jön még egy DE

- hatalmas háttértáron sokezer órányi zene és film rendezése, playlist kezelés - erre én még egyetlen multimédiás fejben sem láttam értelmes megoldást, mind elég impotens ha nem csak 1-1 album van mondjuk a pendriveon, mobilvinyón hanem ezrek...

- menet közbeni OBD diagnosztika, leginkább az ELM IC-s kábelekkel a Centrafuse-ba épített natív támogatással - de egy VAGCOM, vagy hasonló típusspecifikus kábelt is be lehet kötni amivel mégtöbb dologhoz lehet hozzáférni

- tolatóradar, tolatókamera, keréknyomás monitorozó rendszerek és hasonlók integrálása. erre is van már itt-ott megoldás a fejeknél, de általában elég borsos áron, és nem is túl szép felületekkel - PC esetén ugye úgy faragom a szoftvert ahogy nekem tetszik

- valódi hangminőség... sokszor csak a ratyi integrált IC-s erősítő van a fejben, jobb esetben vannak analóg kimenetek, ami még mindig nem minőségi, csak jobb... a hájendnek csúfolt cuccokon akár még SPDIF kimenet is lehet, de ez még mindig nem minőség, csak egy fokkal jobb megoldás - mellesleg erre a kimenetre nem szokták rádigitalizálni az analóg rádió hangját, szóval erősen hiányos megoldás. ha PC van az autóban, cirka határtalanok a lehetőségek - elméletben már létezik az "ultimate CarPC-s hangkártya", a gyakorlati megvalósítás még várat magára :)

első nekifutásra ezek a szempontok jutottak eszembe, aminek gyakorlati haszna is lehet - de idővel még biztos jópár eszembe jut... ezen felül persze ott van még az alkotás öröme is. akit érdekel a téma, kicsit rendszerezettebb formában segítséghez juthat a magyar CarPC-s fórumon, amely az aláírásomban található - de persze itt is lehet elmélkedni :)

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#355) ge.k.ko válasza Peter789 (#354) üzenetére


ge.k.ko
tag

Azzal a hangminőséggel az a baj, hogy extra táp szűrést is meg kell oldani, különben a sima "IC-s" erősítő is szebben szól, mint a high-end (de vicces) hangkártya, amiken persze szintén "IC-s" erősítő van. Iszonyú zajos egy autó generátora, ráadásúl nem konstans bum van benne, hanem össze vissza ugrál...

(#356) Peter789 válasza ge.k.ko (#355) üzenetére


Peter789
senior tag

nekem mondod? a harmadik carpc összeállítása előtt állok :DD

az "ultimate CarPC-s hangkártya" pont emiatt körvonalazódik: USB-s vagy PCI-os hangkártya amelynek van I2S kimenete ( pl egy audigy/xfi is megcsapolható, esetleg cmedia oxygen, via envy ), ezt digitális izolátoron ( ADuM14xx, ISO7xxx ) küldöm át, majd erre kerül a saját minőségi DA áramkör, saját táppal, akár független akkumulátorról hajtva ha az kell neki. ezáltal galvanikusan tökéletesen el lesz választva a zajos carpc környezettől, és van esélye jónak lenni. a gyakorlati megvalósítás még várat magára, de ezzel az összeállítással nagyon remélem sikerül ez is - most van pár hónap kényszerpihenőm az építésig, addig megpróbálom összehozni ezt is...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#357) real1ed


real1ed
csendes tag

Sziasztok!

Ha érdekel valakit, van egy Via Epia sp13000 LVDS és egy Via Epia EN15000G
Típusú alaplapom, amit eladásra szánok, a lapok teljesen újak, bontatlanul, gyári dobozában adom őket minden tartozékukkal.Car pc-be makulátlan a 17x17 cm-es mértéből adódóan, de a paraméterei sem elhanyagolhatók.
Az SP13000 LVDS 18-ért, az EN15000G 22-ért vihető!

(#358) Vegtor


Vegtor
csendes tag

Én sikeresen megépítettem a CarPC-met
már 14 autóba szereltem be a haveri társaságban és hát mindig fejlesztek rajta egy kicsit.
Jelenleg egy q6600 dübörög a kocsiba és sikeresen és megbízhatóan ketyeg.

Minden funkciót beleraktam.
Számomra egy autóba ez lenne az alap.

Ha valakinek kellene segítség vagy szeretne egy ilyen cuccost szívesen segítek.

(#359) Peter789 válasza Vegtor (#358) üzenetére


Peter789
senior tag

van valahol képgaléria ahhoz a tengernyi autóhoz? azért az ilyen bátor dolog, a CarPC-t csak az fogja hosszútávon élvezni aki ért is a dologhoz! ha minden apró problémával haverhoz kellene szaladgálnom, hamar kiábrándulnék belőle és menne a levesbe az egész... még a hozzáértők közül is sokan feladják és 1-2-3-x rendszer után nem építenek többet ha éppen aktuálissá válik a csere... márpedig a winfossal, frontend és navi cuccokkal, magával a hardverrel foglalkozni kell, mert ez egy PC aminek lelkivilága van. ha elhanyagolod, összegányolod szakértelem nélkül akkor csak a gond lesz vele elég hamar...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#360) sirály12 válasza Vegtor (#358) üzenetére


sirály12
őstag

q6600?
Nem erős az egy kicsit kocsiba?
Na meg nem fogyaszt kicsit sokat?

Minek? Filmeket vágol az autóban vagy mi? Vagy game megy rajta?

Mert zene, navi, videó, tehát alap dolgok elmennek egy atomos gépen is 25W-al.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#361) hextex válasza b-max (#321) üzenetére


hextex
csendes tag

Hali!

Ép most berháltam szét vxl itona tc7300, azonban ehez az alaplaphoz az istenért nem találok drivert. Látom te is mini pczel, esetleg tudnál segíteni hol keressem?

Előreis köszi

(#362) Peter789 válasza hextex (#361) üzenetére


Peter789
senior tag

hi! annyit találtam róla, hogy egy 1GHz-es VIA C7 van benne, de semmit a chipsetről. ha még nem oldódott meg a problémád, akkor dobd fel az everest-et. aminek fontos tudni a típusát az az alaplapi északi híd - egyben az integrált videókártyával, valamint a hangkártya, és ha alapból nem megy, akkor a hálókártya, esetleg firewire, stb kártya chipset típusa, nem tudom mik vannak még rajta...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#363) sonar


sonar
addikt

Olyant nem csinált vki, hogy egy nagyobb GPS-t aplikált be a közép konzolba?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#364) Peter789 válasza sonar (#363) üzenetére


Peter789
senior tag

hallottam már ilyen projektről... de ha már lúd: katt - lehet inkább egy ilyet faragnék be. kell még hozzá egy usb-s vevő, pár dolog... a hdmi-n talán még minőségi hangot is ki lehet csalni...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#365) #25954560 válasza hextex (#361) üzenetére


#25954560
törölt tag

mihez kell a driver?
a chipset szinte biztos h via, azt minden tamogatja. a halokartya jo esellyel egy realtek8139x, ahhoz is van nativ tamogatas. a video es a hang kerdeses lehet.
ha megnezed a chip-eket h mi van rajuk irva, kiderul(het).
vagy tegyel fel egy nagyfelbontasu kepet valahova az alaplaprol.

(#367) tupacamaru válasza hextex (#361) üzenetére


tupacamaru
veterán

Milyen OP rendszert akarsz feltenni? Az alaplapon nincs típus? Esetleg egy képet tehetnél fel róla.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#368) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

A RasPi topikban a napokban írtunk pár ötletet. Jó lenne ha itt folytatódna.

Elkezdtem egy ilyen projektet a tervezési résznél járok.
Cél egy E46-os BMW gyári rendszerét kicserélni egy olyanra ami:
- dizájnban beleillik (ez a legfontosabb).
- jó hangja legyen, vagy jobb mint a gyári
- kezeljen mp3-at
- legyen benne FM rádió.

Egyelőre raspi vagy tablet amíg eljutottunk.

Üdv

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#369) Peter789 válasza CharlieDrop (#368) üzenetére


Peter789
senior tag

Az RPi-t az említett limitek miatt hamar ki is ejteném - zenélésre még elég lehet, de többre nem igazán képes...

Először is az alap vonalat kell eldönteni: x86 CarPC vagy valami tablet alapú - gondolom az ára miatt leginkább androiddal...

Egy jó x86 rendszer bizony nem olcsó - ami speciális benne az a táp és a monitor - a többi lehet mezei asztali PC alkatrész, a hely függvényében ATX, mATX vagy ITX méretben. A tápra a legjobb megoldás az M4-ATX néven futó, amerikából rendelve kb 100$+vámveszély. A lehetséges monitorok ára viszont sokkal szélesebb skálán mozog, mondjuk úgy 110-250$ mérettől függően ha a HDMI-t kikötjük mint minimumigény. VGA-val akadhat pár 10$-al kevesebbért is, de ezen nem érdemes spórolni mert jelentős minőségromlást és zajveszélyt okoz ami autóban kiemelten jelen van. Ezeken felül még a hang az ami elég széles skálán mozoghat - olcsó megoldásként rámehet egy olcsó fej aux in-jére az analóg hang, vagy egy picit drágább kékfogas fejre vezeték nélkül - ez sok zajos bosszúságtól megkímélhet, de ha minőséget akar az ember akkor az bizony a drágább hangkártyánál és külön erősítőknél kezdődik...

A tablet jóval költséghatékonyabb, akár már egy 100-150$-os vasból is ki lehet indulni, én mondjuk az új csájnafonommal szerzett tapasztalataim alapján nem adnám egy quad 2 giga ramos 9-10 colos HD felbontású tablet alá, ami a szűk 200$-os sávba esik... A hang kérdése hasonlóan rugalmas probléma mint az x86 esetében...

Az x86 természetesen nagyobb szabadságot ad, de drágább és több is a nyűg vele. Én már számtalan x86 CarPC rendszert építettem magamnak - autókban számolva 3 volt, de az újra/átépítéseket nézve sokkal több. Ennek lelke van, windows-os PC :) Most viszont ha végre meglesz az új autóm - már fél éve kajtatok valami normális után, lehet túl magasra tettem a lécet - akkor most szerintem megpróbálkozok egy tabletes androidos rendszerrel, de az M4 táp meg a 10 colos HDMI-s monitor megmarad a polcon, hátha bekattanok hogy nekem mégis a nagyobb szabadság hiányzik... :))

Egy E46 gyári dizájnjába semmi nem fog beleilleni - gondolom nem akarsz egy ilyen egérmonitort beépíteni egy rakás gombbal:

De természetesen pofásat lehet csinálni. Szerintem a legfonotsabb hogy minél jobban ki legyen töltve a rendelkezésre álló hely, és minél arányosabb legyen körben az egész, ne maradjanak elnagyolt üres felületek utána...

Szóval először próbáld meg behatárolni a fentieket, hogy mekkora összeget szánnál a projektre - vannak tételek amiket ugye egyben kell kifizetni, nem lehet hosszútávra széthúzni - és hogy egyáltalán x86 vagy tablet vonalon indulnál e el? PC-vel nehézkes a dokkolhatós, kivehetős kijelző, tablettel jobban megoldható ez is... Mérd meg hogy pontosan mekkora az a rádió hely téglalap, miből kell kiindulnod...

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#370) CharlieDrop válasza Peter789 (#369) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Szia, köszi a leírást.
A képet amit találtál az egy Mk2 képernyő, az Mk3-Mk4 esetben 16:9-es 2din nagyságú képernyőnek van hely, meg gombokak.

A kinyitható képernyőnek sok esélyt így nem adnék.
Semmiképpen sem használnám a gyári fejegységet, minek? Ha csak ez lenne a célom, akkor ott a gromaudio az tud BT-t, meg mp3-at és mint cd tár látszik a fejegységnek :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#371) Peter789 válasza CharlieDrop (#370) üzenetére


Peter789
senior tag

Engem a bmw-k sosem tudtak megmozgatni - na jó, talán még a dupla kereklámás korszak - úgyhogy túl sokat nem is tudok róluk, főleg nem a belsejükről :)

A dupla DIN az pont a 7 colos monitor méret - de az még mindig nem túl nagy... Sajnos nem igazán ideális a műszerfalon az a hely, talán még egy 9-10 colos kijelzőnek is elég széles lenne de a magasság nagyon korlátozott, ha nem akarod hogy belógjon a szellőzőrácsok elé...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#372) CharlieDrop válasza Peter789 (#371) üzenetére


CharlieDrop
veterán

A 7-10" szerintem bőven elég.
Videót úgy sem akarok nézni rajta, pláne hogy ugye kicsit a sofőr felé fordul az egész így nyilván más nem is látná rendesen.

Igazából az is elég lenne, hogy egy gromaudiót beleteszek, vagy szerzek egy gyári mp3-as CD-t (ami a lehetetlenség határát súrolja). Ezért fontos, hogy nagyon ne üssön el nagyon a gyári kinézetről. A gyári ilyen jellegű fejegység most úgy 150 ezer körül van, annak a kb. 2/3-ból, feléből kellene a legjobbat kihozni ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#373) Peter789 válasza CharlieDrop (#372) üzenetére


Peter789
senior tag

A hangszórókat most a gyári fej hajtja meg vagy már van mögötte erősítő is?
(ha gyárilag van külső erősítője arra valószínűleg nem lehet csak úgy rácsatlakozni)

Sajnos a rádió funkció pótlása elég nehéz kérdés... Eddig nekem nem nagyon volt a kezemben olyan hordozható FM vevő amire azt mondtam volna hogy ez jó... Félmegoldások vannak, van ami rosszabb van ami jobb, de csodák nincsenek. Esetleg ha van nagy adatforgalmat biztosító / korlátlan mobilneted akkor onnan mehetnek a rádió stream-ek...

A 7 col az alsó határ, az már lehet használható, bár nem túl nagy... Nekem az x86 carpc mellett a már említett 10 colos 1024x600-as monitor volt, és azon a centrafuse-ba ágyazott 800x480-as igo kb pont egy 7 colos kijelző területét foglalta el, viszont még bőven maradt elég pixel körülötte a frontend egyéb vezérlőgombjainak [link] - androiddal nem tudom lehetne e egyáltalán valahogy fix gombokat varázsolni a futó navi és egyéb programok fölé/mellé/alá vagy csak a legörgetős felső menüből elkolbászolás marad mint opció, de ha a navi elfoglalhatja az egész 7 colt akkor az már használható felületet ad...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#374) CharlieDrop válasza Peter789 (#373) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Navi nem is kell :)
Bár azt hiszem a hátsó szélvédőm navis, e46-ba oda van integrálva az antenna :)

hát így egyre inkább nem látom értelmét carPC-nek. Marad a gromaudio, viszont ahhoz is meg kell bontsam az egységet, mert azt is valahova dugni kell...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#375) Peter789 válasza CharlieDrop (#374) üzenetére


Peter789
senior tag

Ha nem kell nagy navi, akkor valóban nincsen sok értelme szórakozni vele, mert pont az lenne a nagy előnye egy ilyennek hogy bármikor frissítheted rajta az iGO-t vagy online is navigálhatsz ha van neted rajta - a többi multimédiás és egyéb funkció meg csak bónusz...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#376) aua


aua
csendes tag

Sziasztok!
x86 alapú CarPC építenék, kijelzőnek 2DIN helyem van, 7" touch screen-est keresek.
Eddig ez vezet:
http://www.pollin.de/shop/dt/NTMwOTc4OTk-/Bauelemente_Bauteile/Aktive_Bauelemente/Displays/7_17_78_cm_Display_Set_mit_Touchscreen_LS_7T_HDMI_DVI_VGA_CVBS.html
1024x600-as felbonfású, HDMI van benne, 50 Euro.
Megfelelő lehet ez? Tudtok ennél "jobbat"? (Felbontás, ár, stb.)
Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#377) CharlieDrop válasza aua (#376) üzenetére


CharlieDrop
veterán

látom nem nagyon jött válasz, pedig engem is érdekelt volna :)

Illetve jobb-e használni dedikált gombokat, vagy legyen csak érintőképernyő?

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#378) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Sziasztok !

Érdeklődnék, hogy milyen típusú tápellátás van kitaposva az autóhoz ?
ATX táp egy szinuszos inverterrel, vagy paneltáp stb stb ? Gondolom indításkor kap egy löketet az elektronika. Ez hogy van kiküszöbölve ?

(#379) Phase válasza aua (#376) üzenetére


Phase
csendes tag

Szia!
Azt javasolnám nézegesd meg a monitorok fényerő/kontraszt arányát mert ettől függ a láthatósága.
Ez a legfontosabb.

(#380) Phase válasza Phase (#379) üzenetére


Phase
csendes tag

Szia!
Nem véletlen, hogy pc-nek külön tápot fejlesztettek autóba.
Pont az ilyen mostoha környezetbe lettek kitalálva.
Az indítás nem okoz gondot , a táp és a pc védelme a fő szempont ami ezekbe a tápokba benne van.
És még rengeteg beállítás.

(#381) Phase válasza CharlieDrop (#377) üzenetére


Phase
csendes tag

Szia!
Én csak érintőképernyőt használok 4 éve.
Ezt mindenki maga dönti el ,hogy mi a kényelmesebb.

(#382) CharlieDrop válasza Phase (#381) üzenetére


CharlieDrop
veterán

szia, az jó, de nem koszolódik nagyon?

Telefonomat kb kétnaponta törölgethetem. Rádót meg kb. minden nap használnám, ezért lenne nyomogatva egy ilyen rendesen...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#383) KRISSTUS


KRISSTUS
tag

Hát most én is nagy dilemmába vagyok (autócsere után), CarPC vagy valami komoly fej. Az előző autómból mondhatni minden adott, sőt nemrég vettem még egy kijelzőt ami lehet, hogy eladó lesz ha nem építem meg. De ebbe az autóba már másik keretet kell építeni a régi kijelzőm köré, ezért is voltam úgy hogy veszek egy Led-est. Nekem a beépítőkeret megépítése okozza a problémát, mert talán az a legnehezebb része a CarPC építésnek (ugye Phase), a többi az autóhifi építésénél is megvan.
CharlieDrop
Én ezért is vettem ezt a kijelzőt, hogy a sűrűn használt funkciókat (hangerő, léptetés, ...) ne a képernyőn keljen nyomkodni. Ettől függetlenül én nem pucolgattam naponta a kijelzőmet.

[ Szerkesztve ]

(#384) KRISSTUS válasza Freddy TNT (#378) üzenetére


KRISSTUS
tag

Kimondottan CarPc tápok:
M1/M2/M3/M4ATX
De itt találsz bővebb infót.

(#385) CharlieDrop válasza KRISSTUS (#383) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Szia,

ez ígéretes kis cumó, nem is drága, majd nézegetem, ha lesz rá időm.

Köszi :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#386) Freddy TNT válasza KRISSTUS (#384) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Kössz ! :R

(#387) tigerscorpio


tigerscorpio
aktív tag

Sziasztok. Van egy boison klón-
Eunavi bx 410 es fejegységem.

2016 os alap szoftver van rajta. Azt szeretném frissíteni.
4.4.1 droid
Nem találtam hozzá frissítést. A gyári frissítés app nem működik rajta,
Ebben szeretnék segítséget kérni.

A rejtett menüt előtudtam hívni rajta,de azzal nemsokra mentem.
Néztem a friss szoftot hozzá. Ott boot logó beállítható. Miegymás.
Illetve a Bluetooth kapcsolat nem stabil a telefonommal. Ennek megoldasaban is reménykedem a frissítéssel.

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#388) kabalapasika


kabalapasika
tag

Sziasztok!
Bosion bx410es keszuleken miert nem mukodik a Tvgo vagy a Horizontgo lejatszas?Android 7.1 vagy rajta.Elvileg nem rootolt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.