Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) toom


toom
csendes tag

Sziasztok!

Az érdekel, hogy hogyan lehet a fényképezőgéppel (PowerShot A70) készített avi-t visszatölteni úgy a kártyára, hogy ezután a fényképezővel újra lejátszható legyen?

VHS kazettára akarnám másolni a régebbi fotókat és videókat. A fotók mennek, de a videókat nem tudom lejátszani.

(#2) toom válasza toom (#1) üzenetére


toom
csendes tag

Up

(#3) xedos


xedos
addikt

Én is próbáltam. Sehogy.
Egyedüli megoldás, ha kártyaolvasóval rámásolod...
De, szerintem akkor is kellenek a THM fileok

(#4) toom válasza xedos (#3) üzenetére


toom
csendes tag

Kosz, kartyaolvasoval vissza tudtam irni, de sajnos a THM file-okat en letoroltem.
Ha megvan a THM file akkor mukodik. Most mar csak azt kell kideriteni mik ezek a thm file-ok? Esetleg van egy progi ami ujbol letre tudja hozni?

(#5) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

A70/A75/S230/Pro1 tulajok figyelmébe ajánlom ezt a cikket az első oldalon!

Bővebben: link

[Szerkesztve]

Aláírás

(#6) brazso válasza toom (#4) üzenetére


brazso
tag

A THM (valószínűleg a thumbnail rövidítése) az első képkockája a videónak, ezt látod amikor nézegeted a képeket a készülék kijelzőjén és épp egy videón állsz. Szimpla jpg fájl, azt hiszem 160x120-as felbontású (lehet, hogy függ a video felbontásától, nincs előttem a fényképezőgép.)
Exportálj egy teszt videót pc-re, nevezd át a fájl kiterjesztését thm-ről jpg-re, és máris látod hogy mi az. Szerintem utólagosan is legyárthatod, mindössze az avi első képkockáját kell kimeneted jpg-be, persze a megfelelő felbontásra redukálva a képet, majd a fájl kiterjesztését változtasd meg thm-re.
Most látom csak, hogy majd egy éves kérdésre válaszoltam :Y

[Szerkesztve]

Unus pro omnibus, omnes pro uno

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.