Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Bithunter


Bithunter
tag

Végigolvasva a hozzászólásokat kicsit kezdek aggódni... Én még csak néhány napja vettem egy Pixma iP4200-at, de akkor számíthatok rá, hogy ezzel a típussal is hasonló gondjaim lesznek?
Korábban elkényelmesedett HP tulajdonos voltam, ahol az ember nagyvonalúan a fejet is cserélte a patronnal együtt, szóval ezzel a problémával még nem találkoztam.
Úgy gondolom átlagos nyomtató használó vagyok, de azért megesik, hogy 2-3 hétig nem nyomtatok színesben. Ekkor már kockáztatom a fej beszáradását?
Bár a hozzászólások többnyire utángyártott patronokról szólnak, én pedig csak Canont használok, de azért gyanítom hogy ez sem jelent 100% biztosítékot.
Használja már valaki huzamosabb ideje a 4200-as típust, hogy meg tudná mondani, milyen tapasztalatai vannak ezzel a konstrukcióval?

www.bithunter.eu

(#52) usr válasza Bithunter (#51) üzenetére


usr
csendes tag

Ip 4000-es nyomtatom van a 4200 elodje. kb 6 honapja vagtam tonkre egy ip3000-es nyomtatot utangyartott tintaval.
A problema ugy jelentkezett hogy elkezdett csikosan nyomtatni a sotet reszeket. Garancia elveszett, jo lecke volt.
Most csak gyari patronokat hasznalok 4000-hez , 5 patronos rendszer ,nemkell venni egyszerre hozza patront. Gazdasagossagban szerintem igen jo.

Egyet tanacsolok IP4200 nyomtatohoz nehasznalj majd utangyartott patront.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

www.autouvegezes.com autófóliázás, épületfóliázás, szélvédő csere

(#53) Bithunter válasza usr (#52) üzenetére


Bithunter
tag

Köszi a megerősítést, eszembe sincs utángyártott patront beletenni! Nem a festékpatron árától fogok elszegényedni vagy meggazdagodni, úgyhogy ilyesmin nem spórolunk.

www.bithunter.eu

(#54) hide5 válasza Bithunter (#51) üzenetére


hide5
csendes tag

Hali!

I865-m van, ez a Pixma4000 elődje, illetve ugyanaz más dobozban olcsóbban. (hogy szakadjanak meg!)

Én is f***tam, hogy ha ritkán nyomtatok, beszárad a fej, és eldobhatom az egészet. (A vizes lötyfölésről nem tudtam!)
Írtam a Canon Hungariának, és azt válaszolták, hogy ha nem áramtalanítják tartósan a nyomtatót, akkor a bekapcsolástól függetlenül??? időnként müxik kicsit, és nem hagyja beszáradni a fejeket. De azért azt ajánlották, hogy 2-3 hetenként nem árt használni, úgy nem lehet gond.

Egyébként a két fekete tartály nekem is utángyártott, eddig nem volt gond vele.

A rest kétszer fárad. A többiek egész életükön át!!

(#55) Jazz válasza hide5 (#54) üzenetére


Jazz
veterán

Nekem i450-van, beszáradt, de rendesen (1 évig dobozában volt).
Én alkohollal (96%-os, gyógyszertárban lehet kapni), mostam ki, áztattam benne.
Színes elmegy, de fekete: 1300 fúvókából kb. 200 működik, de akkor még sokat montam, szal pocsék. Nekem meg főleg dokumentum nyomtatásra kéne.
BCi-24 patront eszik, mint ip1500...ip2000-ig sorozat.
-ip4200....ha akarsz sem kapsz utángyárottat, mert nem létezik hozzá!
-A prüszkölést meg nem a szivacs issza fel, hanem a szivacsa alatt van egy kis lefolyó, amit a nyomtató (ha szétszeded látod is), pumpál egy átlátszó csöven keresztül egy tartályba. Az fogja fel, az telik meg. Ha azt a tartályt eléred, megtalálod, kiszereled kiüríted, akkor elvileg ok. Egyébként ezt a pumpa hangot is hallod, amikor félre megy a fej.
-ezt nem is tudtam, hogy még ha ki is van kapcsolva a nyomi, akkor is időnként bekapcsol, és tisztít...ez jó.

De erősen gondolkozok egy lézeren, színesen, csak az nagydarab, és dárága. Viszont már teljesen belefáradtam ebbe a tinta vacakolásra. Ha eredetit veszel, akkor is megszívod (chip, tinta számláló...), ráadásul teljesen legatyásodsz!
Mert azért abszolút nem mindegy, hogy 300Ft, vagy 4000Ft egy patron!

free your mind

(#56) tom9 válasza Bithunter (#51) üzenetére


tom9
csendes tag

Sziasztok!
Nekem egy IP 4000-es nyomtatóm van. Csíkosan kezdett nyomtatni a fotó fekete patronja, és a piros patron is, mivel régen használtam fotó nyomtatásra.
Már próbáltam átmosni a fejet, de nem lett jobb...
Most beáztattam az egész fejet egy teljes napra, közben többször melegvízzel átmostam,
és ezek után tökéletesen működik!
Egyébként én is utángyártott patronnal használom.

(#57) Jazz


Jazz
veterán

Tényleg segít a forró víz, jobb mint alcohol vagy hypo, vagy bármi...
95fokos vízben áztattam, igaz csak pár percig, és sokkal jobb lett a fekete (de nyomtatásra még midnig szar)...asszem megfőzőm egy jó félóráig forró vízben, túl sokat nem veszthetek, majd beszámolok, ohgy sikerült-e tönkretenni, vagy nem :)

free your mind

(#58) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Biztos le van már valahol irvam, de hogy lehet megoldsani, hogy ne irja ki a nyomtató hogy a mittudom én miylen tartály megtelt:) gondolom ahopl a lecsorgott tintát tarolja, mert ugye ki lehet iktatni valahogy, hogy tudjuk ujra használni:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#59) Vangelis


Vangelis
nagyúr

:O

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#60) kirkri válasza Vangelis (#58) üzenetére


kirkri
addikt

Ez a kollégámat is nagyon érdekli, éppen az előbb szólt ő is, hogy ezt írja ki a nyomtatója. Nehogy már túl sokáig tudjon az ember használni egy nyomtatót....

21 éve a Prohardveren! ™

(#61) Vangelis válasza kirkri (#60) üzenetére


Vangelis
nagyúr

tudom hogy megoldható de meg is oldom:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#62) kirkri válasza Vangelis (#61) üzenetére


kirkri
addikt

Akkor majd ne felejtsd el elárulni, hogy miként sikerült! :C

21 éve a Prohardveren! ™

(#63) Vangelis válasza kirkri (#62) üzenetére


Vangelis
nagyúr

megpróbálok rájönni:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#64) Dave1000 válasza cyberdog (#41) üzenetére


Dave1000
csendes tag

Canon ip 4000 szervíz és reset mód! Legyen a nyomtató kikapcsolva! Tartsd benyomva az ujrakezdés gombot (felső hosszúkás) és közben nyomd meg a power gombot és tarsd benyomva! Most attól függően hogy hányszor nyomod meg az ujrakezdés gombot, változnak a szervíz módók! Ha kétszer akkor kinyomtatja hogy eddig mennyi patront cseréltél, mennyi oldalt, és labelt, nyomtattál! Töbször probálkoztam mire sikerült! A lényeg hogy minden probálkozás után kapcsold ki! A reset módhóz aszem 5x kell megnyomni, de én végig probáltam 2x 3x 4x is! Nekem is azt írta ki hogy az elhasznált tinta tároló majdnem megtelt, de most jó!

(#65) Tybee


Tybee
tag

kb 1 hónapja vettem egy MNC márkájú utángyártott patront. 200 ft volt a fekete, 300 a szines. eddig G&G-t használtam, minőségi jó volt ugyan de az gyakran beszáradt. Kiprobáltam a MNC patronokat, nyomtattam mint 1 vadállat egyszer csak arra lettem figyelmes h vmi rohadt büdös. megszagoltam a kinyomtatott lapot, és a tintának volt alkoholos filchez hasonló szaga:)
az lehet hogy alkohol bázisú festék van benne? jelzem azóta nem száradt be, fejtisztítást nem csináltam és ugyanolyan jól nyomtat mint mikor beleraktam. (csak ne lenne büdös amikor nyomtat) Lehet hogy ezzel kellett volna kezdenem? G&G-nél kezdte el a csikozást, gyárinál még jó volt.

Ui: minőségével sincs gond, ugyanolyan mint a G&G. de ami a legjobban tetszik az az ára:)

[Szerkesztve]

(#66) lillamaris


lillamaris
csendes tag

Ez a nyomtatófej hiba általában véve igaz a Canon multipress-es gépekre is? Mert sajnos az én gépem sem nyomtat és nincs kedvem kidobni egy új nyomtatófejért annyi pénzt mint amennyi egy új és kisebb nyomtató ára lenne.mit tegyek? :((

(#67) lillamaris


lillamaris
csendes tag

bocs lemaradtam egy fél évet, szóval valaki segíthetne mit tegyek vegyek új nyomtatófejet vagy mossam ki vízzel?

(#68) HERR Z válasza lillamaris (#66) üzenetére


HERR Z
veterán

hát végülis azokban is ugyanaz a nyomtatófej van...
amúgy igen próbáld meg mindenképp FORRÓ vízzel kimosni, áztatni....amúgy nálam a tiszta aceton jobban bevált, jobb oldószer, ha tucc tisztát szerezni akkor ha nem ment vízzel , megérhet azzal is egy próbát

(#69) sefiv


sefiv
csendes tag

hol találom meg a Service tool(eprom clear) programmot

(#70) fefe1968


fefe1968
csendes tag

A gond hasonló, Canon S820. Egy darabig ment G&G patronokkal, aztán hirtelen nagyon pocsék lett a fotó minőség. Életében elösször beléptem a fejbeállítás menübe... és félelmetes eltérésekkel lehetett korrigálni (+7), de aztán is nagyon sötét és színtelen képeket nyomott, amit lehetetlen volt korrigálni elfogadhatóra. Min. tintamennyiségnél és max fényerőnél is gyalázat sötét. Aztán már szöveget is csak csíkosan nyomtatott. Jött a csapvíz, amit saját ötletből próbáltam meg anno. A fejbeállítás már lehetetlen mert feketénél csíkos mind, nincs ''összefüggő'' rész a mintában. Ha a fejet kiveszem, az nagyon sokszor csupa fekete tinta, ha lepucolom azonnal átszivárog ismét egy csepp, a többi színnél nem! Ha pedig ott a csepp, akkor nem nyomtat feketét. Most akkor mi van? Cseréltem a fekete patront, de semmi nem változott. Tönkrement a fej? Vajon az utángyártott patron tényleg kinyírja ilyen hamar? 2 garnitúra gyári és talán 3 garnitúra G&G volt benne. :F

(#71) HERR Z válasza fefe1968 (#70) üzenetére


HERR Z
veterán

a GandG patron tényleg ilyen.....
esetleg próbáld meg egy gyárival, vegyél egy szettet és nyomasd át azt rajta, nekem az segített.....
illetve utángyártottba ami kiméletes a fejhez az a handsome, abból én kb vagy 30-35 garnitúrát nyomtam el de nem volt semmilyen hatással a fej állapotára

(#72) kirkri válasza sefiv (#69) üzenetére


kirkri
addikt

Ha még mindig kell, akkor holnap el tudom küldeni neked a progit.

21 éve a Prohardveren! ™

(#73) sini


sini
csendes tag

sziasztok!
nekem egy érdekes problémám van. ha tud valaki segítsen. ezt előre is köszi : R
nos: igyekszem kihasználni a nyomtatóm max lehetőségeit. vagyis sokat használom
egyszer csak kiírta, hogy a maradék tintatartáj megtelt, kérem lépjen kapcsolatba a szervízzel
ez miért van?
én is g&g patronokat használok

sini

(#74) HERR Z válasza sini (#73) üzenetére


HERR Z
veterán

ezzel semmit nem tudsz kezdeni, ez az a vatta ami a fej alatt van, ahova köpköd, amikor ki és bekapcsolod, ezért nemkell ki és bekapcsolni
őszintén...kuka..
elvileg ki lehetne valahogy ütni, hogy ne emlékezzen arra hogy tocsog a tintától, de azt is csak szervízes span tudná megcsinálni

jah télleg sufnimódon lehet nyomtatni vele ha kihúzod a tápját, meg vissza, és egyből kapja a jelet hogy nyomtasson...lentebb le van irva, vagy egy másik topicba volt..viszont ezt minden egyes nyomtatásnál meg kell csinálni, mindig újraindul--->a tintatartály ami amúgy is full annyira telelesz hogy kifolyik a cucc belőle


[Szerkesztve]

(#75) sini


sini
csendes tag

jaa! és villog a lámpa, és nem nyomtat. ezt elfelejtettem. :O

sini

(#76) sini


sini
csendes tag

szét szedtem a nyomtatót, kitisztítottam, és újra összeraktam. sajna így sem lett jobb.
a másik gondom, hogy ez már a 3. nyomtatóm. :O

sini

(#77) Tybee válasza sini (#76) üzenetére


Tybee
tag

Tudok egy oldalt ahonnan le tudsz hozzá szedni service tool-t amivel leresetelheted.
[link]
sok szerencséd

(#78) HERR Z válasza Tybee (#77) üzenetére


HERR Z
veterán

na ez egy nagyon hasznos link:)
Nem mintha nem lenne egy zsír új ip1500-am tartalékba, de ez még később jól jöhet

(#79) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Na feljebb ezt is, mert baj van! :O

Canon IP 1000 nyomtatóm van, Error 5200-as hibával megáll, zöld-sárga felváltott villogást produkál, és semmit se csinál :F Service tool szinte minden műveletre fagyással reagál..

Ha valaki tud valami okosat, ossza má meg velem plz :O

Köszönöm :R

(#80) God Vazzeg válasza God Vazzeg (#79) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Up? :U

(#81) leskop


leskop
csendes tag

Segitsen valaki!
Hohyan lehet ip3000-es nyomtatónál nullázni a waste ink counter-t?

(#82) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Ez engem is érdekelne. A feltebbi linken csak az IP1500-hoz meg az i350-hez van service tool. Nekem ugyan IP5000-hez kellene, de úgy tudom az IP3000-hez is az kell. Úgyhogy ha valaki tud erre a nyomtatóra service toolt legyenkedves ossza meg...

(#83) hangyi válasza Tybee (#1) üzenetére


hangyi
csendes tag

sziasztok
ip 1500-ast tervezek venni az olcsó patron miatt
de mindenki a G&G márkát emlegeti
nekem WOX márkát mutattak4-500FT-ért
ha hallott róla valaki valamit légyszi írjon már
előre köszi :

(#84) royalka


royalka
őstag

CSőőő ALL
Én most vettem ip 1500-öst
Be vagyok Sza********va amiket itt olvasok:
''Víz (30,45,90C) hypo,alkohol'' öcsém nem lehet igaz!!!!! :Y :Y :Y
Én vettem G&G patront rosszul tettem? 300 volt a fekete és 390 a szines
Ajánlatok valamit a helyes használat érdekében!!!!!!!!!! :R
én úgy hallottam hogy a canon nál nem szabad megvárni míg kifogyik a patron hanem előtte egy picivel cserélni kell?
PLEASE Help
előre is kössz

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#85) futár válasza royalka (#84) üzenetére


futár
aktív tag

Ha tanácsolhatom neked, én is IP 1500-t használok. Előtte IP 1000-s volt, mindegyikbe a Handsome márkájú patront használtam, nem volt vele probléma. Az általad vásárolhatóról ez nem mondható el. A Handsome-t itt tudod mevenni.
[link]
:C :C :C

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#86) Fryskitt válasza royalka (#84) üzenetére


Fryskitt
addikt

Én nagyon sok FOR USE tintapatront használtam, előbb-utóbb megeszi a nyomtatót, de addigra a patronok árkülönbségéből kijön két nyomtató is. Ebből feket (BCI-24BK: 280 Ft), színes (BCI-24C:380 Ft).

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#87) royalka válasza Fryskitt (#86) üzenetére


royalka
őstag

Én is A G& G-t azért vettem mert olcsó volt a szines 390 a fekete 300
De most akkor mit tegyek vegyek drágábbat mert még a gyáriakat haasználom + nem is nyomtatok sokat de ha igen a kkor fotot?????????
A G& G is eszi a fejet?

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#88) jadguru


jadguru
csendes tag

sziasztok van egy kis problémám ki irja a canon ip 1500 nyomtatom az elhasznált tinttartaj megtelt kicsereltem a szivacsot de vilog tovab eset leg valaki nem ismeri a torlési kodot nagyon meg köszöném

sry az irasert de kisé roszul látok

(#89) royalka válasza jadguru (#88) üzenetére


royalka
őstag

Na helló
[link]
Na itt van ezt ez előző hozzá szólásból szedtem ki :P
Nekem lassan szedte le de nem vártam ki de remélem te több szerencsével jársz
Na sokk sikert!!!!!!!!

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#90) royalka válasza jadguru (#88) üzenetére


royalka
őstag

na van gyorsabb
[link]
ingyenes reg. de én csak bohóckottam ott
csak az emailt ird be jól

[Szerkesztve]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#91) jadguru


jadguru
csendes tag

szisztok meg van a megoldas az ip 1500 törlésre ime
1 huzd ki a power kabelt és az usb kabelt
2 nyisd ki a nyomtato ajtajat
3nyomd a power gombot (ami bekapcsolja a gépet)
4 dugd visza a power kábelt(kozbe nyomd a gombot)
5 zárd be az ajtot es kesz
ja az usb kábelt dugd visza

nyomtato fej tisztitása a csap viz tökéletes meleg viz fojatni ha nagyon beszaradt
akoroldj fel mososzert és aba aztasd be a fejet nekem joblet mint ujkorába
a mososzeres viz után alapos öblites kel ja és szaritás Az aceton szerintem felejtös könyen tönkre teheti a fejet A viz az igazi

(#92) jadguru


jadguru
csendes tag


szisztok meg van a megoldas az ip 1500 törlésre ime
1 huzd ki a power kabelt és az usb kabelt
2 nyisd ki a nyomtato ajtajat
3nyomd a power gombot (ami bekapcsolja a gépet)
4 dugd visza a power kábelt(kozbe nyomd a gombot)
5 zárd be az ajtot es kesz
ja az usb kábelt dugd visza

nyomtato fej tisztitása a csap viz tökéletes meleg viz fojatni ha nagyon beszaradt
akoroldj fel mososzert és aba aztasd be a fejet nekem joblet mint ujkorába
a mososzeres viz után alapos öblites kel ja és szaritás Az aceton szerintem felejtös könyen tönkre teheti a fejet A viz az igazi

(#93) jadguru válasza KelAki (#9) üzenetére


jadguru
csendes tag

MOD)

szisztok meg van a megoldas az ip 1500 törlésre ime
1 huzd ki a power kabelt és az usb kabelt
2 nyisd ki a nyomtato ajtajat
3nyomd a power gombot (ami bekapcsolja a gépet)
4 dugd visza a power kábelt(kozbe nyomd a gombot)
5 zárd be az ajtot es kesz
ja az usb kábelt dugd visza

nyomtato fej tisztitása a csap viz tökéletes meleg viz fojatni ha nagyon beszaradt
akoroldj fel mososzert és aba aztasd be a fejet nekem joblet mint ujkorába
a mososzeres viz után alapos öblites kel ja és szaritás Az aceton szerintem felejtös könyen tönkre teheti a fejet A viz az igazi

(#94) royalka válasza jadguru (#93) üzenetére


royalka
őstag

Pöcsös te tudsz
3* ennyit elküldeni nem semmi :R :F

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#95) palcsika


palcsika
csendes tag

Sziasztók nekem is van egy Canon ip1500 nomtatóm és már nagyon sokat nyomtattam vele több mint 3500 lapot- képet és egyszer csak megált azt irta ki hogy a tinta gyüjtő tálca megtelt vagy valami ijesmit le kellene núlázni azt monták aki tud ijen nulázot vagy valami megoldást az szegithetne nagyon megkösznném szürgős volna nagyon sokat használóm :R :O

(#96) Laurent válasza palcsika (#95) üzenetére


Laurent
csendes tag

szeva. a helyzet a köv: van egy olyan link, hogy: http://www.printersiam.com/data/DOWNLOAD.HTM
leszeded a programot, mármint a service tool-t az adott nyomtatódhoz. Készülj fel, qrva lassan jön (nekem a zippelt file az ip1500-öshöz vmivel több mint 4 mb, na ez a 4 mb-s file k9zel 7 (!!!) órán át jött és sűrűn megakadt a töltés. sehol az egész büdös neten nem találtam meg, csak itt. minden létező fórumban ide irányitott valamennyi link. az a kábelkihuzogatós dolog nekem nem vált be. 3 oldalt nyomtatott, aztán totál leblokált. vettem 1 másikat, mármint nyomtatót, ugyanijet, 4 hónapos, garis és mivel sokat nyomtatok vele, merthát azért vettem ugy, nyomtatni, szóval 4 hónyp után ez is besz**rt. vissza a z üzletbe, mert ugye garis meg minden. ez volt szeptemberben. most megkaptam, visszaküldték a canon szakszervizből, hogy a patronok nem eredeti canon patronok benne, bár kompatibilisak az eredeti patronokkal, mégsem szabadna ijet használjak, ezért ment tönkre. és ez még semmi. én kellene kifizessem a költségeket, amik a javitásért lennének. nebassz....azóta vettem egy 3. ip1500ast, merthogy árban, minőségben nekem megfelel, a festéket is olcsón megveszem hozzá (coraljet, g&g meg effélék). nah szóval ez csak 1 baromi nagy kitérő volt. tehát én leszedtem már azt a bizonyos service tool-t és valahogy nekem nem csinál semmit a nyomtató. dolgozott valaki már ezzel a progival. vagy lehet, hogy a szervizesek szándékosan elkúrták a nyomtatómat? help me :W

Nem elég ha szerencsések vagyunk, az is kell hogy mások ne legyenek azok!

(#97) Lsilent


Lsilent
tag

Hali

Van egy ip2000-esem. Meg adta magát a fej, honnan lehet beszerezni fejet, (nem patront) es kb mennyiert? Koszi a helpet.
Thx. Bye

A gyors és lényegretörő kommunikációt szeretem. Ne raboljuk egymás idejét!!! Ha pedig kérdeznek az a minimum, hogy válaszolj. Köszönöm.

(#98) norbert0002


norbert0002
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is Canon ip 1500as nyomtatom van. a problémám a következő: egyszerűen nem akar normálisan fekete szöveget nyomtatni :O . Többször kitisztitottam a fejet vizzel, de semmi javulás. Színeseket kítűnően nyomtat, feketével a gond :( . Persze utángyártott patront használok, de ebből is kipróbáltam már 3 félét. És ugyanaz a fajta színesbe jó, de feketében nem :F

(ha pl ugyanazt a szöveget kinyomtaton pirosan az nagyon jó, de fekete az nagyon gyenge olvashatatlan minőségű)

Valaki help pls!!!


[Szerkesztve]

(#99) Wajk válasza norbert0002 (#98) üzenetére


Wajk
addikt

nem a nyomtatófej a hibás, ez 90%

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#100) xgworks válasza Wajk (#99) üzenetére


xgworks
csendes tag

IP 1500
Nekem is csak a fekete nyomat hiányos
Forróviz, sőt kis ecet közvetlenül a fejre sem segített.
Utángyártott Coral Jet a festék.
Van valiknek még ötlete ? :F
MI lehet még hibás a fejen kívűl ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.