Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) pitman válasza ricsusz95 (#150) üzenetére


pitman
őstag

Mint mondottam: típusfüggő a dolog.
Ha külön cserélhető a festék és a dob, akkor általában hosszabb az élettartama.
Ha csak egyben, akkor kb. annyit bír, mint a festék.

(#152) Biaggio


Biaggio
őstag

Canon IP2200-as nyomtatóm van, ami hétvége óta megmakacsolta magát és papírelakadást jelez. Szerintem hibásan, már alaposan szét is szedtük, benéztünk minden kis zugába, sehol egy papírdarabka vagy cafat... Ki lehet-e iktatni valahogy a hibás vészjelzést, meg lehet-e szerelni valahogy vagy béke poraira?

(#153) Biaggio válasza Biaggio (#152) üzenetére


Biaggio
őstag

vki :F

(#154) pitman válasza Biaggio (#153) üzenetére


pitman
őstag

Meg kellene nézni, hogy milyen szenzorral érzékeli a lapok behúzását, valamint, hogy ezen(ezeken) nincs-e valami szennyeződés.
Más ötletem nincsen.

(#155) Biaggio válasza pitman (#154) üzenetére


Biaggio
őstag

Köszi a tippet, amikor szétszedtük, rájöttünk, hogy eléggé egybeépítették, nehéz megbontani. Amihez hozzáfértünk hagyományos eszközökkel, azt megtisztítottuk. Nem hiszem, hogy részletes szerelési útmutató találnék valahol...

Már csak keresnem kell egy hasonló típust, amibe még jó a patronom :( ;]

(#156) pitman válasza Biaggio (#155) üzenetére


pitman
őstag

Esetleg meg lehet próbálni sűrített levegővel kifújni a gép belső részét, ügyelve arra, hogy a kenőanyaggal kezelt részeket lehetőleg ne érje a levegő, hogy ne vigye szét mindenhova.
Veszteni nem veszthetsz vele semmit.

(#157) lorcsi


lorcsi
veterán

van egy ip3000 nyomtatóm és a feketébe zöldet is belekever, a színeseket meg már kivettem
már tisztította fejét és semmi eredménye
a színes semnyomtatja szépen
mit lehet vele kezdeni?

patronokba bőven van festék

[ Szerkesztve ]

(#158) lorcsi válasza lorcsi (#157) üzenetére


lorcsi
veterán

(#159) ricsusz95


ricsusz95
csendes tag

Hali!
Canon pixma ip 1500-as nyomtatóm van.
A következő hibaüzenetet írja:a hulladéktinta gyűjtője megtelt.lépjen kapcsolatba a karbantartóval.stb.
Muszály karbantartó?
Már nem garanciális!!
Mit tegyek??

????

(#160) ricsusz95


ricsusz95
csendes tag

Hali!
használtan vettem többfunkciós lézernyomtatót.(FÉNYMÁSOL, FAXOL,SCENNER,NYOMTAT)
Úgy tudom az előző tulajdonos töltette a tonert 1-szer, és az maradt rám.
fekete-fehér, a nagyobb fekete részeket néha csikozza, néha nem.
Mi a baja? Meg fog halni?? :O :O :O :O

????

(#161) pitman válasza ricsusz95 (#160) üzenetére


pitman
őstag

Lehet, hogy kevés benne a festék.

(#162) ricsusz95 válasza pitman (#161) üzenetére


ricsusz95
csendes tag

üdv
kössz a választ megnyugtattál. Már ugyanis megjártam egy canon pixma ip 1500-as nyomtatóval, azt a hibaüzenetet írja hogy a hulladéktinta gyűjtő megtelt. Nem tudok vele nyomtatni pedig sürgős lenne.
Meg lehet javítani karbantartó nélkül?
Előre is köszi ricsusz

????

(#163) pitman válasza ricsusz95 (#162) üzenetére


pitman
őstag

Fogalmam sincs. Nem tudom, hogy milyen elven működik a rendszer a nyomtatóban.

(#164) Nagya21 válasza ricsusz95 (#162) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
A hibaüzenet ideiglenes törlése: :DD
Hálózati kábel kihuz
Ajtó lenyit
Ki-bekapcsológómb benyon ÉS nyomvatart
Hálozati kábel bedug
Ajtó visszacsuk
Ki-bekapcsológomb elenged
A hiba csak ideiglenessen van törölve!!!
Addig nem jelzi a készülék míg van 220V, ha ez megszakad (kábel kicsuszik,hosszabító lekapcsol) akkor a hibajel bejön ismét.
ajánlatos a tintatartály kipucolni!!(ami egy filcdarab és jól elvan dugva alulra, és csak a gép szétszedésével férni hozzá)
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#165) ricsusz95


ricsusz95
csendes tag

üdv!
A lézeres nyomtatóról kérdeznék .
Mikor egy szöveget ami fekete betűs másolok mindig szürke aránylatos lesz a másolat.
Töltetve van a toner csak ennyit tudok :O

????

(#166) pitman válasza ricsusz95 (#165) üzenetére


pitman
őstag

Nincs véletlenül festéktakarékos módba kapcsolva a nyomtató?

(#167) ricsusz95


ricsusz95
csendes tag

Ödv!
Lehetséges,.nem magyar a menüje nem tudom hol lehet átállítani.
Tudnál segíteni???

????

(#168) pitman válasza ricsusz95 (#167) üzenetére


pitman
őstag

Milyen nyomtatóról van szó konkrétan?
Mit lehet a driverében?

(#169) ricsusz95 válasza pitman (#168) üzenetére


ricsusz95
csendes tag

Xerox workcentre pro 412-es lézersugaras nyomtatóról.(többfunkciós)

????

(#170) ricsusz95 válasza pitman (#168) üzenetére


ricsusz95
csendes tag

Xerox workcentre pro 412-es lézersugaras nyomtatóról.(többfunkciós)

????

(#171) pitman válasza ricsusz95 (#170) üzenetére


pitman
őstag

Letöltöttem a használati útmutatóját, Ezt találtam benne, hátha segít:
Toner Save Mode
You can extend the life of your toner cartridge by using Toner
Save mode. The Toner Save mode uses less toner than
normal printing. The printed image is much lighter, and is
adequate for printing drafts or proofs.
Use the instructions below to activate Toner Save mode.
Press [Menu/Exit] on the control panel to display ‘SYSTEM
DATA’.
Press or until ‘SYSTEM SETUP’ appears in the display, then press [Select].
Using ^ or , select ‘TONER SAVE’.
Use < or > to select ‘ON’.
Press [Select] to save the setting.

(#172) ricsusz95


ricsusz95
csendes tag

Üdv!
Köszi, most már jó a másolat.
De viszont van új gondja, az hogy folyamatosan elakad a másolat benne.Begyűrí és kész.
Annyira elegem van már abból a sz@rból!!! :W
Tudsz segíteni?

????

(#173) pitman válasza ricsusz95 (#172) üzenetére


pitman
őstag

Sajnos nem ismerem ezt a típust.

Esetleg meg kellene nézni a papírutat, hogy, nincs-e benne valami kosz, esetleg a görgőket megpucolni.

(#174) ricsusz95 válasza pitman (#173) üzenetére


ricsusz95
csendes tag

Köszi!!

"megmentettél"! Én nem értek anyira hozzá, de te úgylátom mindenhez értesz.Egy kis múanyag valami elkopott benne (ami pont arra szolgált hogy ne akadjon el a papír) és abban akadt el a papír. Kivettem most jó.
Mégegyszer köszi, nagyon sokat segítetttél már eddig!!!! :) :C :R

????

(#175) Thos


Thos
csendes tag

Hi all_
IP 1500 -as kicsike - már "ezer éves" és "ezer" foton és boriton van tul -G_G patronnal...
de eccer csak elkezdet hiányosan nyomni...cseréltem patront ,de mindel az a szitu...most ott tartunk h szint egy dekát sem nyom.....ja és ki is mostam....forró vizzel...mint irtátok...de szin most sincs - van ötletetek?????????
-köszi-
T.

(#176) krystman


krystman
őstag

Nekem egy IP 1500-as nyomtatóm van, és a fekete tiszta csíkosan nyomtat. Itt olvasgatom, hogy vízbe is be lehet tenni a fejet. Kicsit félek tőle, mert nem lesz baja esetleg az elektronikai részének? Még eddig nem csináltam ilyet.

(#177) ricsusz95


ricsusz95
csendes tag

Üdv!
Sokáig jól működötta gép, de sajnos megint elakad a papír, megnéztem és kis műanyagok törtek ki abból az alkatrészből ami ráégeti a papírra a festéket.Ez ugye forog, ez egy henger féleség, és azok törtek ki amik továbbították volna a lapot.
nem tudom, lehet hogy ki kellene cserélni azt az alkatrészt, de még azt sem tom hogy nevezik.Tudtok segíteni??? :O

????

(#178) jba123


jba123
csendes tag

Sziasztok!
IP2000-nél is "az elhasznált tinta tartálya majdnem tele van". :O
Erre esetleg vmi házi megoldást tudtok, vagy próbálkozzak az IP1500-ra javasoltakkal? :F

...too much time on my hands...

(#179) DaniPeg


DaniPeg
csendes tag

Hello mindenkinek!Van egy kis gondom!Azt írja ki az IP1500,hogy a hulladék tinta gyűjtője megtelt!Ajanlották,hogy pakoljam szét és mossam ki a szivacsokat!Megtörtént,de semmi változás!Valamit mondtak,hogy lekell valami kódot szedni és kiütni!Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném!Fontos volna!Köszönöm! :R :R :R

(#180) DaniPeg


DaniPeg
csendes tag

Ja,bocs!Közben körbe néztem az oldalakon aztán megtaláltam a választ!Köszönöm!Ha esetleg javasolhatom,szét kell szedni és a benne lévő 2db szivacsot jó alaposan kimosni és utánna lehet nullázni a nyomtatót!Biztos,hogy jó lessz!Nekem kettö van és mindegyiknek ez volt a baja,már tökéletesek! :C

(#181) DaniPeg


DaniPeg
csendes tag

Ez hihetetlen!Egyik nyomtatóm sem hajlandó nyomtatni!Üresen jön ki a lap,mindig!Tisztításkor is,mind a kettönél ez van!Kimostam a fejeket,mert már elötte is ez volt a gond de nem változott semmi!Az az érzésem,hogy én szúrtam el valamit!Tud valaki segíten?Kicsit sok így újoncként ennyi kérdés,de már nagyon pipa vagyok anyomtatókra!Kb 3-4 éve használom őket és nem volt velük gond!Eddig!Most meg csőstül!

(#182) DaniPeg


DaniPeg
csendes tag

Ja,IP1500-ok a nyomtatók!

(#183) Imp92


Imp92
csendes tag

Egy kb 3,5 éves IP3000-es nyomtatóm van, múlt héten tapasztaltam, hogy úgy döntött sztrájkol, és egyáltalán, vagy 10 fejtisztítás után sem hajlandó nyomtatni. Szal a lényeg, hogy úgy tűnik, beszáradt a nyomtatófej. Kb. drágábbért cserélnének fejet, mint a nyomtató jelenlegi értéke. :((( :W
Ezért az lenne a kérdésem, hogy tud-e valaki ajánlani valamilyen módszert a fej kitisztítására? És ha igen hogy lássak hozzá. Nyomtatót még nem szereltem, csak számítógépet... :))

(#184) abanya


abanya
csendes tag

Canon ip 1500 - nyomtatófej hiba?

(#185) oszasza válasza Imp92 (#183) üzenetére


oszasza
csendes tag

Sziasztok!

Véletlen tévedtem ide, gondoltam megosztom tapasztalataimat!
Szal az IP3000 fejtisztrítás ügyében elég reménytelen, az egy régi darab, sajnos ezek a fejek idővel is meghalnak, nem még ha beleszárad a tinta, úgyhogy én azt javaslom, vegyél másik gépet, kár az időért! Javaslom az újabb ip4500-at, nagyon jó gép, sztem sok hasonlóságot fogsz találni a 3000-el!

(#186) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

Ugyan ez a problémám valaki tud segíteni!?
Kösz előre is!

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#187) Imp92


Imp92
csendes tag

Köszi, de valahol olvastam, hogy egy kis meleg vízzel kimosható, és úgy tűnik sikerült. :DD
Ha legközelebb veszek nyomtatót tuti nem veszek még egyszer tintasugarast... csak lézert. :)

(#188) hcs57 válasza oszasza (#185) üzenetére


hcs57
őstag

Nekem egy i560 halt így meg... sajnáltam, vettem egy IP4500-at, mit mondjak, szuper!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#189) atirattivo


atirattivo
csendes tag

Üres, használt, beszáradt stb. tintapatronokat keresek az alábbi típusokból:
Canon: BC-02,BC-05,BC-20,BX-2,BX-3,BX-20,CL-41,CL-51,PG-40,PG-50
Bármilyen mennyiségben átveszem őket!
:R

(#190) Cila25


Cila25
csendes tag

hi.

van egy Canon ip1000-es és egy ip1500-as nyomtatóm, amik hibásak, ha kell valakinek alkatrésznek stb. akkor egy jelképes összegért elvihetőek.
mindkettőnek hasonló hibája van: nincs benne nyomtatófej. legalábbis ezt írja ki mindkettő, pedig benne vannak a nyomtatófejek.
az ip1000-nél a melegvizes tisztító módszer után halt meg a nyomtatófej, majd ezután a nyomtatófejhez vezető szalagkábelt véletlenül meghúztam és az egyik vezeték elszakadt benne. az ip1500-as meg egy egyszerű tintapatron csere után, már többé nem ismeri fel a nyomtatófejet. próbáltam a kihúz, bekapcs benyom, visszadug, ajtó fel módszert is, de semmi sem segített. mindenkit óva intek ilyen sz@r nyomtatók vásárlásától, kidobott pénz...
szóval a két nyomtató elvihető mondjuk 2k-ért, ha kell valakinek.

üdv,
Cila

-

(#191) hard83


hard83
csendes tag

Nekem ip1000 van és a szinessel bármit csinálok, akkor is csíkoz. Mindez köszönhető a ratyi minőségű utángyártott patronoknak. (nem mind ramaty, de a tescosat :N kerüljétek messziről) Melegvizes kezelést adtam neki, aztán meg megkínálom most féktárcsatisztítóval. Majd beszámolok az eredményről.

(#192) hard83


hard83
csendes tag

Így sem lett 100%-os. Még mindig csíkoz. Egyébként túl agresszívnek bizonyult a féktárcsa tisztító :DDD . Kicsit kinyúlottak a patronok alatt lévő kis gumilapocskák tőle. Ha erősebb oldószert használtok, ajánlatos ezeket a gumikat előtte eltávolítani a fejből. De a szalagkábel szilikon ragasztása védtelen marad, azt is megeheti az oldószer. Nekem majdnem leszedte azt is. Szóval óvatosan.

[ Szerkesztve ]

(#193) tomy83


tomy83
csendes tag

Sziasztok!

Én szeretnék egy jó példát is hozzáfűzni ezekhez , azért nem mindenkinek sz..r a Canon nyomtatói.Az enyém például már 3 éves is elmúlt és csak most lett neki baja, pedig én is csak 1szer vettem hozzá eredeti patronokat aztán a neten rendeltem és még most is ott veszem meg őket, és semmi baja sincs tőle az ip1500-nak, nem is csíkoz gyögyörűen nyomtat ráadásúl szoktam vele nyomtatni fényképeket is rendes fénykép papirra és azok is teljesen úgyan olyan jó minőségűek mint ha előhívattam volna őket. Igaz most elromlott az enyém is, de ez betutható a túlzott áramingadozásnak amit én előszoktam idézni, de ezen kívűl soha semmi baj nem volt vele, se nem csíkoz, nem száradt be soha a tinta, szóval semmi nincs vele, a lényege hogy legalább kéthetente kinyomtatok vele 1 teljes A4-es színes képet és így elkerűlöm hogy beszáradjon ha nem használom íntenzíven a nyomtatót. Vagyis ha találok hozzá kispénzért egy működő képes tápot akkor semmi pénzért nem válnék meg tőle, mert nekem teljesen bevált ezek nem ipari nyomtatásra készűlte ezt figyelembe kell venni, szépen nyugottan ezzel is kilehet nyomtatni egyszere akár 1500oldalt is meg se kottyan neki csak patront kell cserélni és mehet tovább.

Üdv mindenkinek!

(#194) Eastman válasza tomy83 (#193) üzenetére


Eastman
őstag

"Vagyis ha találok hozzá kispénzért egy működő képes tápot..."

--> [link] <--

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#195) WotB|PPeti


WotB|PPeti
csendes tag

How To Reset Waste Ink Canon IP1500

1. Unplug power and USB.
2. Open door and hold power button.
3. Connect power.
4. Close door, then release power button.

Kihúzod a tápot és az USB-t, lenyitod az előlapját a nyomtatónak. Most lenyomva tartod a bekapcs gombot és közben beszúrod a tápot, majd fölcsukod az előlapot. Ezután elengeded a bekapcs gombot.

Catlakoztatod az USB-t, bekapcsolod a nyomtatót és működnie kell(ene). Canon i250 és IP1000 tipusoknál ez a módszer bevállt.

(#196) ricsusz95


ricsusz95
csendes tag

Üdv!!
Szeretnék venni majd egy samsung scx 4521-es nyomtatót. Én nem nyomtatnék vele, csak másolásra használnám. Nem tudtok róla valamit?
Infók kellenének:
-szegélyeket hagy e le?És ha igen sokat?
-sokat lehet rajta sötétíteni?
-mennyibe kerul bele a dob és hány oldalt lehet vele másolni?
- jó a másolata?

ha valaki ismeri ezt a típust KÉREM SEGÍTSEN!!!!

már sok másolóval megjártam.
Előre is köszi!!

????

(#197) ricsusz95


ricsusz95
csendes tag

Üdv!!
Nekem egy canon mp 140-es nyomtatóm van.
Sokat másolok vele legfőképpen ceruzával írt szöveget. Nos az a gond hogy nem tudok rajta sötétíteni és így semmi nem látszik a másolatból, csakis vastag betűs szöveg látszik.
Lehet rajta másoláskor sötétíteni?? És ha igen hogy??

????

(#198) mk258


mk258
csendes tag

Helló

Az IP1500-am mostanában ezt csinálja.
Mi lehet a baja?
Kimostam a fejet, de utána is ilyen.
A patronokat most cseréltem.

(#199) Cila25


Cila25
csendes tag

hali.

van egy canon IP1500-as fejhibás nyomtatóm tápegység nélkül, alkatrésznek, 500Ft-ért(alkuképes) Budapesten átvehető. Ha kell valakinek dobjon egy pü-t.

Üdv,
Cila

-

(#200) runner 125


runner 125
nagyúr

Szeva all!

Hol lehet a legjobb áron fejet kapni, ebbe a típusba?

Köszi.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.